Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-08-27 11:42:42

justin
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 56

ponapinane miesnie gdzie sie udac ? jakie leczenie?

Nie wiem czy w dobrym miejscu o to pytam.. ale wlasnie prosze obeznanych w tym temacie osob o porade: gdzie sie wybrac jesli podejrzewam wlasnie ponapinane miesnie dna miednicy i inne,
chodzi o ta elektrostymulacje, itp. gdzie powinnam isc, czy do lekarza rodzinnego po skierowanie ale wtedy do kogo, na jakie badania/leczenie jakie to sa zabiegi i jak to wyglada?
jestem z kujawsko-pomorskiego czy moglby mi ktos w tym rejonie kogos polecic??

Dziekuje z gory!
pozdrawiam!

Offline

 

#2 2011-08-28 20:01:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ponapinane miesnie gdzie sie udac ? jakie leczenie?

Najlepiej idź do jakiegoś kumatego rehabilitanta, popytaj, co jest możliwe. Mnie skierowanie dawał neurolog z PLB, ale ponieważ dostajesz normalne skierowanie na rehabilitację (żadna specjalna), to czekasz w normalnej kolejce, więc szanse, że dostaniesz się na NFZ w tym roku są małe.

Elektrostymulacja p/odbytnicza to rodzaj elektromasażu taką cienką końcówką - prawdziwa p/odbytnicza albo p/pochwowa przypomina trochę głowicę usg przezpochwowego. Ale ponieważ mało kto ma taką końcówkę, można robić masaż tzw. punktówką, która jest mocno owinięta w gaziki, bandaże, a potem i tak dezynfekowana. Ja miałam 4 punkty: tuż pod kością krzyżową (u mnie najboleśniejszy i z obu stron tam są największe zmiany, ale tam chyba jakieś przyczepy mięśni idą?), trochę niżej, tuż nad odbytem, pomiędzy odbytem i pochwą i ostatni - stricte doodbytniczo. (Wiem, brzmi strasznie big_smile, ale naprawdę efekt jest lepszy niż widok). Jakby Ci się udało trafić na gabinet, który ma TENS z taką elektrodą, to już w ogóle bajka, bo można by zamieniać stymulację mięśni w takim fizykoterapeutycznym znaczeniu i działanie p/bólowe.

Do kompletu polecam masaż odcinka L-S, masz wtedy masaż tych mięśni "zewnętrznie".

Impreza nietania, ale efekt - ho, ho! Tylko nastaw się na minimum kilka serii po 10-20 zabiegów.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson