Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#276 2013-07-11 09:41:29

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: Smutna - mój wątek

Ciesze sie, ze jestes zdrowy. Karolinko jaka masz dla propozycje ?

Offline

 

#277 2013-07-12 11:33:48

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: Smutna - mój wątek

Czy wy tez tak macie, że jak chodzicie do publicznych toalet, gdzie jest duża kolejka za wami, to nie możecie się często wysikać? U mnie to różnie bywa.

Offline

 

#278 2013-07-12 11:56:57

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Smutna - mój wątek

Pewnie większość ludzi tak ma.
Ja też nie potrafie się wtedy jakoś szybko rozluznic.

Offline

 

#279 2013-07-12 15:12:09

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: Smutna - mój wątek

Dziewczyny pomóżcie, coraz bardziej się zagłębiam w depresji sad( jeszcze mam trochę leków na nerwicę i depresję ,które jeszcze starczą na 2 tygodnie, sotpniowo zmniejszam dawkę, nienawidze tych wakacji sad( czuję się sama ze wszystkim, skończyłam pod koniec maja matury w swojej kochanej szkole , skończyłam nauczanie indywidualne sad , smutno mi, że jeszcze jak byłam w 1 klasie liceum to miałam trochę znajomych, których lubiłam, jedną przyjaciółkę , ona gdzieś wyjechała nagle bez słowa co nie jest podobne do niej , reszta znajomych się zabardzo nie odzywa, nawet jak przeczytają wiadomość na facebooku przywiązałam się do dwóch nauczycielek strasznie z matmy, które mnie uczyły, jedna będe mogła chyba odwiedzać od września, bede chodzić do tej samej szkoły tylko zajecia populudniowe na tego technika farmaceuty, druga Pani jest taka miła i otwarta, że pozwala mi do siebie pisac tak cżesto jak chcę i mówi, że pewnie się jeszcze zobaczymy jakoś przez wakacje, w tej chwili chyba urodziła, pisałam do niej ostatnio kilka dni temu. Siedze już prawie dwa miesiące tak w domu , z rodzicami nie da się porozmawiać, nie interesują się mną, jedna siostra ma praktyki pół dnia w banku w tygodniu, druga pracuje do wieczora i ja siedze w domu z rodzicami i pięcioletnim bratem. Już nie mogę wytrzymać tego siedzenia, nie wiem czy wytrzymam do końca wakacji:((

Offline

 

#280 2013-07-12 15:14:21

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: Smutna - mój wątek

mam tylko 25 lipca zrobić jakies badania, czy nie ma jakiś przeciwskazań do zawodu, ale dyrektor studium jest pewny, że wszystko jest ok i chce mnie widziec w swojej szkole od września.

Offline

 

#281 2013-07-12 15:33:28

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Smutna - mój wątek

Smutna, skonczylas pewnien etap w swoim zyciu i to normalne, ze możesz nie czuc się komfortowo z tymi wszystkimi zmianami.
Od września pojdziesz do nowej szkoły, będziesz miała sporo zajec, poznasz nowych ludzi - zajmiesz się czyms i przestaniesz ciagle myslec o swoich problemach.
Spróbuj jakos zagospodarować sobie czas, w miare swoich możliwości. Nie wiem co lubisz robic, wiec ciężko mi napisac cos konkretnego.
Na pewno nie zamykaj siÄ™ w domu. Idz na spacer, zacznij czytac jakas fajna ksiazke, cokolwiek, obys tylko siÄ™ czyms zajela.

Offline

 

#282 2013-07-12 17:06:09

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: Smutna - mój wątek

Wypozyczylam  kilka ksiazek, Majka jak u Ciebie z pecherzem jest? Juz mi sie odechcialo wychidzic na spacery jakies,ciagle tylko szukam toalet.

Offline

 

#283 2013-07-12 23:45:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Smutna - mój wątek

Smutna, jeszcze nie mam wieści, ale jak tylko zorientuję się, co i jak - dam Ci znać, czy mój pomysł (propozycja dla Ciebie) ma rację bytu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#284 2013-07-13 14:31:42

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: Smutna - mój wątek

Rozumiem, Karolinko. Teraz wypożyczyÅ‚am sobie kilka książek autorstwa Nicholasa Sparksa, Å›wietny autor. Wczoraj mnie kilka razy zÅ‚apaÅ‚y gwaÅ‚towne parcia ze stresu i tak biegaÅ‚am po klka razy do toalety, poszÅ‚am siÄ™ przejść do Galerii na chwilÄ™ , bo już totalnie mnie dobiÅ‚o siedzenie w domu i nawet kupiÅ‚am sukienkÄ™, która mi siÄ™ bardzo spodobaÅ‚a. , jak nie mam tych parć, to chodzÄ™ co jakieÅ› 2 godziny do toalety, ale caÅ‚y czas czujÄ™ taki ucisk w podbrzuszu. Siostra mnie namawiaÅ‚a, żebym poszÅ‚a z niÄ… dzisiaj do kina na film ,  stwierdziÅ‚am, że i tak siedzenie w domu caÅ‚y dzieÅ„ jest najgorsze , wiÄ™c siÄ™ zgodziÅ‚am, mam nadziejÄ™, że jakoÅ› dam radÄ™ wytrzymać podczas filmu by nie wychodzić sad.

Offline

 

#285 2013-07-13 15:10:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Smutna - mój wątek

Smutna, ten ucisk to może być od napiętych mięśni. Masz możliwość zarobić parę groszy na rehabilitację? (Na NFZ terminy są za rok sad...). W Resursie 10 elektrostymulacji + laser (najlepiej diodowy, ale jest droższy), no a jeszcze z masażem L-S czy obręczy biodrowej - dałoby Ci sporo ulgi.

Dziewczyny już polecały - są takie majtki z wkładami urologicznymi, pakowane po 10 sztuk - fajna rzecz na seans w kinie, żebyś nie musiała wychodzić w czasie filmu (wc tuż przed i po seansem, a w trakcie... w tę pieluszkę wink).

A co do książek - interesowałaś się może technikami autohipnozy, autorelaksacji itp.? Przejrzyj katalog biblioteki miejskiej, może mają coś na stanie. Wspierają leczenie i bólu, i stanów depresyjnych czy ogólnie - zwątpienia we własne siły, i pozwala na lepszy sen w sytuacji silnego bólu i parcia.

Próbowałaś olej lniany/konopny? Też trochę łagodzi.

Ale najważniejsze - nie masz żadnej diagnostyki urologiczno-neurologicznej. Jakbyś zdobyła skierowanie do neurologa, to mój neurolog już by Cię pokierował (tzn. ocenił neurologicznie, zrobił badania, skierował na konsultację urologiczną).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#286 2013-07-13 15:44:06

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Smutna - mój wątek

Offline

 

#287 2013-07-14 00:49:42

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Smutna - mój wątek

Wiecie co, zauważyłam, że teraz w większości parków są te toalety prowizoryczne i nawet są komfortowe, gdyż są duże. Niestety jest to czynnik, który ja też biorę pod uwagę, ostatnio jeżdżę do pracy rowerem i przy okazji jak mijam jakiś nowy park, to sobie sprawdzam, czy warto się do niego później udać ale też patrzę, czy są tam toalety, gdyż jak nie ma, wtedy wyjście jest męczarnią.
Nicholas Sparks jest też moim ulubionym autorem, ja określam jego książki jako psychologiczne romanse, a jaką obecnie czytasz Smutna?

Offline

 

#288 2013-07-14 15:58:46

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: Smutna - mój wątek

Majka -  JakoÅ› daÅ‚am radÄ™, nie wypiÅ‚am nic w trakcie trwania filmu, przed samym filmem nie mogÅ‚am siÄ™ wysikać, ale daÅ‚am rade film trwaÅ‚ 2 godziny i chyba 10 minut po filmie, na szczescie poszlam od razu i udaÅ‚o mi siÄ™ wysikać, ucieszyÅ‚am sie, że akurat nie zÅ‚apaÅ‚y mnie parcia w trakcie trwania filmu, bo czasami nie wiem  kiedy mogÄ™ siÄ™ ich spodziewać, dwa dni temu miaÅ‚am taki moment , że siÄ™ zdenerwowalam i tak chodziÅ‚am do 15 minut 3 razy i troche sie uspokoiÅ‚y mięśnie. U mnie z reguÅ‚y jest tak, że jak nie pijÄ™ i nie jestem bardzo zdenerwowana to chodzÄ™ do toalety co jakieÅ› 2-3 godziny , tylko odczuwam zawsze taki ucisk w podbrzuszu, czasami sie troche zmniejsza jak pojeżdzÄ™ troche na rowerze moze miesnie nie sÄ… tak wtedy spiÄ™te nie wiem, bo raz mi to troche pomaga, a raz nie bardzo. Jak jest u Ciebie lepiej to chodzisz rzadko tak jak zdrowa osoba? ZazdroszczÄ™ smile Już chyba nigdy nie bede tÄ… osobÄ…, kiedy nie mialam problemów z pecherzem sad Czasami mam ochote coÅ› sobie zrobić, ale wtedy myÅ›lÄ™, że sÄ… osoby ktorym na mnie zależy i nie wolno mi tak mówić i o swoich dwóch ulubionych nauczycielkach .
beautiful- Jak u Ciebie  jest z pecherzem też tak co jakies 2 godziny chodzisz do toalety ?  Jak chcesz mów do mnie Kasia.Sparks dziaÅ‚a kojÄ…co na mojÄ… duszÄ™ trochÄ™, strasznie lubiÄ™ jego styl pisania. PrzeczytaÅ‚am jak narazie jego książkÄ™ List w butelce , teraz koÅ„czÄ™ czytać Trzy tygodnie z moim bratem też niezwykÅ‚a opowieść, wypożyczyÅ‚am jeszcze jego książkÄ™ Od pierwszego wejrzenia, chciaÅ‚am PamiÄ™tnik ale nie byÅ‚o , może innym razem bedzie smile, wypożyczyÅ‚am jeszcze dwie książki ale innego autorstwa Josteina Gaardera MajÄ™.

Offline

 

#289 2013-07-14 16:07:44

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: Smutna - mój wątek

Mnie bardzo zdenerwowaÅ‚o jak chciaÅ‚am sobie trochÄ™ posiedzieć niedawno temu na Pergoli, jest tam miÅ‚o, caÅ‚kiem przyjemnie, lubiÄ™ nogi moczyć do wody , kiedyÅ› byÅ‚y tam darmowe toalety a teraz niestety trzeba pÅ‚acić tam chyba 2  zÅ‚ote za dostÄ™p i jeszcze jakaÅ› niemiÅ‚a Pani tam przy wejÅ›ciu jest, źle chyba wÅ‚ożyÅ‚am monety z nerwó i nie mogÅ‚am przejść przez takÄ… barierkÄ™, ale jakoÅ› siÄ™ udaÅ‚o ale byÅ‚am strasznie spiÄ™ta i nie mogÅ‚am siÄ™ wysikać i odechciaÅ‚o mi sie tam chodzić sad wolÄ™ jak idÄ™ do pasażu gdzie sÄ… toalety w rożnych miejsach , znalazÅ‚am niedawno takÄ… jedna , że jest tak trochÄ™ w ukryciu i tam rzadko kiedy ktoÅ› idzie i odrazu mi jakoÅ› trochÄ™ lepiej, jestem spokojniejsza, jak widzÄ™ ogromne kolejki ludzi to odrazu mnie to stresuje i czÄ™sto nie mogÄ™ siÄ™ wysikać.

Offline

 

#290 2013-07-15 00:03:38

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Smutna - mój wątek

smutna jak czytam twoje posty mam takie wrażenie że dobre 75% twoich dolegliwości nasila się i bierze się z lęku.
w prawdzie nie śledzę twojego wątku i nie jestem w temacie ale przeczytałam dwa ostatnie wpisy i.. dziewczyno, nie odbierz tego broń Boże jako złośliwość, ale jak tak będziesz się roztrząsać i stresować wszystkim to dojdzie do tego że nie rozpoznasz który objaw jest z choroby a który z lęku.
to, że jesteś tak pesymistycznie nastawiona i mówisz " juz nigdy nie będzie tak jak kiedyś" też ci nie pomaga.
napisz proszę jakie masz teraz objawy tylko podaj te które występują jak jesteś w domu bezpieczna nie musisz czekać na łazienke..
może będę umiała jakoś pomóc:) i proszę.. trochę więcej optymizmu

Offline

 

#291 2013-07-15 11:13:54

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Smutna - mój wątek

To super, ze udało ci się wytrzymać w kinie. Na mnie takie sytuacje zawsze optymistycznie dzialaja, to takie moje małe sukcesy smile
Jak mam dobre dni, to potrafie się wysikać raptem raz na 8 godzin pracy. Ale takie momenty to niestety rzadkos. To sa już takie naprawdę super dni smile
Reszta to albo bieganie co chwila, albo trochę lepiej, ale i tak dalekie jest to od normalności.
Nie wiem jak działa na nas rower, ale tez rzadko czuje parcie jak jezdze. Chyba ze po prostu o nim zapominam, bo bardzo lubie jezdzic i moje myśli zajmuje wtedy zupełnie cos innego smile

Zgadzam się ze Zmartwiona, musisz wziąć się w garść. To, ze mamy problemy z pęcherzem to naprawdę jeszcze nie koniec swiata. Jest nam ciężko, ale ludziom przytrafiają się dużo gorsze rzeczy i jakos się nie poddają. Tak wiec, głowa do góry smile

Offline

 

#292 2013-07-15 12:43:18

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: Smutna - mój wątek

No tak to byÅ‚ taki maÅ‚y sukces, dziÅ› już byÅ‚am 3 razy od rana, dobrze jest jak potrafiÄ™ w miarÄ™ wytrzymać 2 godziny jak nic nie pijÄ™ i nie jestem bardzo zdenerwowana, najgorzej jest jak zÅ‚apiÄ… parcia i tak co 15 minut biegam do toalety. Powiem tak: niecierpiÄ™ tego sÅ‚owa: weź siÄ™ w garść , może nie jestem taka silna jak Wy, lubiÄ™ wskakiwać na rower, poza tym u mnie wiąże siÄ™ to z tym jak jest w domu atmosfera, z ojcem to wogole lepiej nie rozmawiać, bojÄ™ siÄ™, jest bardzo awanturniczy i nie zależy mu na mnie, a wiÄ™kszÄ… część czasu spÄ™dzam w domu z nim niestety i maÅ‚ym bratem którego kocham, z jednÄ… siostrÄ… mam w miarÄ™ dobry kontakt. Uwielbiam Panie z matmy, które mnie uczyÅ‚y, z jednÄ… czÄ™sto piszemy do siebie, mówiÅ‚a, że pewnie zdążymy siÄ™ zobacyć jeszcze przed wrzeÅ›niem, oby.  Moim marzeniem jest żeby od wrzeÅ›nia zacząć chodzić do tego studium farmaceutycznego , chciaÅ‚am w przyszÅ‚oÅ›ci pracować w aptece, ale nie wiem czy można tam wychodzić czÄ™sto ,czy trzeba stać przy kasie dÅ‚ugo.

Offline

 

#293 2013-07-15 13:25:06

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Smutna - mój wątek

Musisz pic. Ograniczaj się, jeśli gdzies wychodzisz, ale jak jesteś w domu to pij, najlepiej wode, żeby nic nie podraznialo ci pęcherza.
Wiem, ze to może wkurzac, jak piszemy ci "weź się w garść", ale musisz być silna dla siebie samej. Jestes chyba bardzo wrazliwa i podchodzisz do wszystkiego bardzo emocjonalnie, a to z pewnoscia nie ulatwia ci zycia. Wszyscy na tym forum maja lepsze i gorsze dni, ale zycie zmusza nas do tego, żeby funkcjonować, w miare możliwości, normalnie. Musimy chodzic do pracy/szkoły, zajmować się dziecmi/domem - nikt z nas nie mogl zamknąć się w domu, odizolować od wszystkich.
Na pewno dobrze ci zrobi, jak już zaczniesz zajecia, urwiesz się z domu, będziesz zajeta czyms zupełnie innym.

W aptece na pewno nie ma takiego rygoru jak w sklepie. Ale nie wybiegaj tak daleko w przyszlosc smile Musisz wierzyc, ze twoje problemy sie niedługo skoncza.
Na czym w ogole stanelas w diagnostyce? Bo w tym wszystkim najważniejsze jest to, żeby nie zastanawiac sie, jak tu isc do parku, bo może nie być toalet, tylko sie "spiąć" i szukac jakiegoś rozwiązania dla siebie, robic badania, meczyc lekarzy (kogokolwiek tylko sie da). Nasze problemy same nie znikna.

Offline

 

#294 2013-07-15 14:10:33

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: Smutna - mój wątek

MiaÅ‚am badanie ogólne moczy robione wielokrotnie, posiew, badanie na chlamydiÄ™, wymaz z pochwy i wyszÅ‚o, wtedy , że mam bakteriÄ™, ale to byÅ‚o rok temu, potem braÅ‚am leki, powtórzyÅ‚am badanie i byÅ‚o wszystko wporzÄ…dku. PróbowaÅ‚am dostać skierowanie na urografiÄ™ , byÅ‚am u kilku urologów, profesor Zdrojowy powiedziaÅ‚, że skierowania mi nie da, bo podstaw nie ma żadnych żeby robić badanie, robiÅ‚am USG w jego szpitalu , jeszcze mi powiedziaÅ‚, że nie widziaÅ‚ takiego prawidÅ‚owego ciÅ›nienia w  pÄ™cherzu od bardzo dawna ;(. Teraz mam zrobić badania czy nie ma przeciwskazaÅ„ żadnych do zawodu 25 lipca zgÅ‚osić siÄ™ do lekarza medycyny pracy, chciaÅ‚am zdobyć skierowanie do neurologa, choć nie wiem czy mi pomoże, te porlbemy trwajÄ… już wiele lat u mnie i zawsze czujÄ™ siÄ™ gorsza od innych zdrowych ludzi:( .

Offline

 

#295 2013-07-15 14:13:39

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: Smutna - mój wątek

Jeszcze jak byłam u kilku ginekologów , bo miałam długo zaburzenia miesiączkowania, niedawno troche lepiej już jest prawie w normie to mi ginekolog twierdziła, że mam drażliwe jelito według niej, ale nie wydaje mi się, nie mam zabardzo zaparć ani biegunek tylko częstomocz się zgadza objawowo.

Offline

 

#296 2013-07-15 16:58:17

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: Smutna - mój wątek

Redakcja u jakiego neurologa byłaś i co Ci powiedział ? sad

Offline

 

#297 2013-07-15 18:13:06

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Smutna - mój wątek

smutna polecam badanie kału w kierunku lamblii i grzybów. to może wiele wyjaśnić. NIE MA czegoś takiego jak jelito drażliwe samo w sobie. to taka pięknie upiększona nazwa dolegliwości spowodowanych pasożytami i grzybami, które ciężko się hoduje w badaniach. Także gdyby nawet nic nie wyszło nie znaczy że tego nie ma.. także zrób te badania i spróbuj kuracji przeciwgrzybiczej i przeciwpasożytniczej.

Offline

 

#298 2013-07-15 18:40:50

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: Smutna - mój wątek

Dziękuję Wam za wszystko co robicie, za to, że chcecie pomóc, ale niestety nie zrobię żadnego badania, bo nie mam własnych pieniedzy a rodzice nie chce mi nic dać, bo i tak mają mało pieniędzy, po co ja żyję.

Offline

 

#299 2013-07-15 19:44:13

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Smutna - mój wątek

badania o których mówiłam powinnaś wydębić od lekarza rodzinnego na ubezpieczenie. i będzie za darmo. a jeśli nie uda ci się to to po prostu spróbuj diety przeciw grzybiczej i pasożytniczej.

Powiedz mi jeszcze z jakim wydarzeniem kojarzysz rozpoczęcie swojej choroby?

Offline

 

#300 2013-07-15 19:48:49

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: Smutna - mój wątek

To zaczęło się wszystko sporo lat temu, właściwie to od 8 lat chyba już, z tym, że na początku to była infekcja , zapalenie pęcherza i wykryli u mnie bakterię chlamydię, brałam furagin, po jakimś czasie infekcja przeszła, ale częste oddawanie moczu pozostało , chlamydię wyleczyłam, ale i tak częstomocz został.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson