Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-09-12 20:46:29

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Gdzie w Warszawie TK jamy brzusznej

Proszę o info, czy, a jeżeli tak, to gdzie można w Warszawie od ręki, rzecz jasna prywatnie, zrobić sobie TK jamy brzusznej?

Offline

 

#2 2011-09-13 00:10:05

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Gdzie w Warszawie TK jamy brzusznej

to znaczy nie jest to od ręki, bo trzeba miec skierowanie (od okresu około 1,5 roku wymaga sie skierowania nawet prywatnie). I raczej od specjalisty a nie dentysty :-))
Co do jakości pracowni to jest sporo rozbieżności.......
Ja robiłem najczęsciej tomografię w szpitalu (dawnym) Kolejowym w Międzylesiu przy ulicy Bursztynowej. Jest tam fundacja przyszpitalna Kolmed i im się wpłaca oraz ustala termin (różny...... kilka dni, ale nieraz można wskoczyć od razu.........).Dojazd Aut. 147 trochę dalej niż CDZ w Międzylesiu.
Inne miejsca--duża przychodnia wraz z kliniką pryw. ulica Fieldorfa róg Ostrobramskiej (to w zasadzie daleki Gocław).
A w internecie masz kilka innych punktów.......np. jest firma na Wałbrzyskiej........
No i prywatna klinika przy ulicy Gilarskiej (Bródno , naprzeciwko bramy cmentarza jakby).
Robiłem w 3 spośród tu wymienionych...........nie mam zdania..........w zasadzie obojętne który z tych aparatów cię naświetli :-))))))))))))))))))))

Offline

 

#3 2011-09-13 13:35:10

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Re: Gdzie w Warszawie TK jamy brzusznej

No to sobie mogę pomarzyć wink
Właśnie wracam od specjalisty, który stwierdził, że nie ma lepszego badania niż USG, że USG jest niesamowicie czułe, po czym wykonał badanie na sprzęcie, który pochodził z czasów, kiedy USG było w naszym kraju nowością...
I komentarz - "Ja tu naprawdÄ™ nic nie widzÄ™, to po co pani TK?"

Offline

 

#4 2011-09-18 23:06:08

mimi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 411

Re: Gdzie w Warszawie TK jamy brzusznej

A nie lepiej zrobić Rezonans Magnetyczny? Jest dokładniejszy od Tomografii. Ja miałam RM głowy prywatnie i nie wymagali skierowania od specjalisty. Po prostu płacisz i masz. Miałam robione w tym roku na wiosnę w MultiMedzie na al Stanów Zjednoczonych

Offline

 

#5 2011-09-18 23:14:51

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Gdzie w Warszawie TK jamy brzusznej

a ile kosztowało i jak długo się czeka na wykonanie badania?

Offline

 

#6 2011-09-18 23:42:21

mimi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 411

Re: Gdzie w Warszawie TK jamy brzusznej

Jak prywatnie to nie długo, nawet w tym samym dniu którym dzwonisz mogą cię przyjąć (o ile będzie miejsce). Ja pare dni czekałam ale to dlatego bo jestem spoza wawy wiec musiał mi odpowiadać dzień i czas. Tylko prywatnych pacjentów przyjmują po południu, chyba od 15 a siedzą tam nawet do 12 w nocy :-) (zależy jak im się to wszystko przeciągnie).
PÅ‚aciÅ‚am ok 400zÅ‚ (tak mi siÄ™ wydaje) + opÅ‚ata za zdjÄ™cia (bo chciaÅ‚am je mieć). Neurolog polecaÅ‚a mi to miejsce bo wg niej dobrze tam opisujÄ… i majÄ… aparat do którego siÄ™ nie wjeżdża tylko jest nad tobÄ… a ty masz gÅ‚owÄ™ zamkniÄ™tÄ… w klatce. JeÅ›li masz klaustrofobie to ten aparat jest odpowiedni. MajÄ… tam dobrych specjalistów, gdy byÅ‚am pan który robiÅ‚ to badanie dokÅ‚adnie wszystko omawiaÅ‚ z pacjentkami. Jedna miaÅ‚a mieć przeÅ›wietlenie kolana i specjalnie dla niej dzwoniÅ‚ do lekarza (byÅ‚o 21-22 w nocy) i pytaÅ‚ czy może ona mieć to badanie. OkazaÅ‚o siÄ™ że nie może bo za maÅ‚o czasu minęło od jej operacji i badanie mogÅ‚o nic nie wykazać.  Pod tym wzglÄ™dem to miejsce zrobiÅ‚o na mnie wrażenie bo zazwyczaj spotykam siÄ™ z chamstwem w sÅ‚użbie zdrowia i nikt nie kiwnie palcem żeby kogoÅ› o czymÅ› poinformować.

Offline

 

#7 2011-09-18 23:47:48

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Gdzie w Warszawie TK jamy brzusznej

dzięki za wyczerpującą odpowiedź

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson