Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2011-10-15 13:10:25

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Olej Kokosowy

ale żeby smarować nim kanapki to nie wiem ile on musiałby odczekać...
w sumie nawet nie wiem jak smakowałby z chlebkiem, bo ciągle za twardy olej wink i nie smruję
a mojemu mężowi chyba tak będę musiała podawać big_smile

Offline

 

#77 2011-10-18 13:17:22

mimi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 411

Re: Olej Kokosowy

powiem wam że ten olej to bardzo dobra rzecz

Offline

 

#78 2011-10-18 16:56:52

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Olej Kokosowy

Offline

 

#79 2011-10-20 12:49:22

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Olej Kokosowy

Ja polecam z ryżem z jabłkami i cynamonem:) Bardzo dobrze się komponuje:)

Offline

 

#80 2011-10-20 19:44:31

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Olej Kokosowy

Offline

 

#81 2011-10-20 21:27:10

mimi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 411

Re: Olej Kokosowy

jeśli masz jakieś atrakcje ze strony żołądka albo czegoś innego to może oznaczać że masz z nim coś nie tak a olej to naprawia. Ja też na początku dobrze sie czułam po zjedzeniu oleju a teraz mnie mdli ale po paru godzinach mi samo mija. Gdy zjem olej na pusty żołądek lub na pół pusty wtedy czuje jak wszystko mi bulgocze, spływa i pare razy muszę odwiedzić kibelek.
Kiedyś wspominałam że mam takie objawy po których wiem że będzie lepiej, po oleju zaczęło mi mrowić z lewej strony szyi, czułam jak coś mnie tam łaskocze a nie mogę sie podrapać. To samo miałam na początku picia mikstury, niestety brałam przez 2 miesiace selen i nie mam pewności czy to właśnie mikstura obniżyła mi moje za wysokie przeciwciała tarczycy. Teraz łaskotanie jest po lewej stronie a w lewym płacie tarczycy mam najwieksze zapalenie. Mam nadzieje że ten olej zmniejszy mi przeciwciała bo nie uśmiecha mi się branie przez roku selenu.
Od czasu choroby mam problem z glosem. GÅ‚os jest bardzo czÄ™sto nie naturalny, cienki, ciężko mi mówić a do tego ciszej mówiÄ™. Zdaniem endokrynologa nie jest to wina tarczycy bo jest ona maÅ‚a i na nic nie uciska. Po miksturze trochÄ™ poprawiÅ‚o sie ale olej kokosowy dopiero zabraÅ‚ siÄ™ za niego. Przez pare dni miaÅ‚am problemy  z mówieniem (takie jak wyżej) czuÅ‚am siÄ™ tak jak przy zapaleniu gardÅ‚a (nadal tak sie czuje) tylko że wszystko skoncentrowane jest na lewej stronie szyi. Obecnie mój gÅ‚os jest już normalny. 
Olej wpÅ‚ywa na mój ukÅ‚ad nerwowy. Jestem nieÅ›miaÅ‚a, nadwrażliwa, wszystkiego  siÄ™ bojÄ™. teraz uważam że to wszystko przez antybiotyki które dostawaÅ‚am w dzeciÅ„stwie (gentamecyna od 1 miesiÄ…ca życia i inne przez dÅ‚ugi czas). teraz czuje jakby mi wszystkie tkanki albo żyÅ‚y, nie wiem co ale uczucie jest jakby jest "budziÅ‚y". nie wiem jak to napisać ale mam takie jakby mrowienie w caÅ‚ym ciele.
Nie po samym oleju ale i po miksturze poprawiÅ‚y mi sie zÄ™by. Od czasu choroby ciÄ…gle  pojawiaÅ‚y sie ubytki a wczeÅ›niej wszystko byÅ‚o ok. Przez chorobÄ™ zrobiÅ‚a mi sie recesja dziÄ…seÅ‚. ByÅ‚am u dentystki i powiedziaÅ‚a że jest lepiej niż byÅ‚o i jest pod wrażeniem tego że mam o wiele mniej kamienia na zÄ™bach niż wczeÅ›niej (to zasÅ‚uga oleju kokosowego).
Wydaje mi sie że po oleju lepiej działa mikstura. Piję ją już 6 miesiąc (na jednym składniku) i do czasu jedzenia oleju już nie odczuwałam jej działania jak na początku. Teraz jest tak jak wcześniej.
Jeśli chodzi o pęcherz, będąc na mieście piłam wodę, nie dużo ale piłam:-) i nie chciało mi sie lecieć do toalety ani nic nie czułam. mimo tego że mój stan pecherzowy przed olejem kokosowym już był dobry to w dalszym ciągu miałam pewne obawy do picia płynów w miejscach gdzie jest utrudniony dostep do toalet. Zawsze w wiekszym lub mniejszym stopniu coś czułam w pecherzu i dlatego tylko zwilżałam usta albo piłam malutkiego łyczka. A teraz nie:-) wypiłam parę łyków w dodatku zimnej wody i nic, nic a nic nie czułam:-)
Najgorsze jest dla mnie to co dzieje sie z moją głową. Ja naprawdę myślę że mam grzyba w mózgu. Myślałam że to mogą być zatoki ale tam gdzie mnie uciska nie ma zatok a aż tak by sie nie rozeszły. Ucisk w głowie lub łaskotanie sprawia że mam gorszą pamięć, gubie słowa, nie potrafię dobrze sie wysłowić, kompletnie nic mi sie nie chce, koncentracja też kuleje, jedno zdanie musze 2 albo 3 razy czytać zeby go zrozumieć. Przez to wychodzę na ograniczonego głupola. A kiedyś było zupełnie inaczej, chciałbym żeby dawne czasy wróciły. Szkoda mi tylu zmarnowanych lat które są wynikiem choroby, przez to czuje jakbym zmarnowała sobie całe życie i już nie mam co liczyc na to że coś dobrego mnie spotka :-(

Offline

 

#82 2011-10-20 21:38:37

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Olej Kokosowy

Offline

 

#83 2011-10-20 21:41:39

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Olej Kokosowy

Offline

 

#84 2011-10-20 21:42:47

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Olej Kokosowy

aaa.... i od paru dnie, nie boli mnie głowa, ale czuję takie jakby zamulenie, coś jak na niekorzystne ciśnienie...

Offline

 

#85 2011-10-20 21:49:39

mimi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 411

Re: Olej Kokosowy

mam tak samo, mdli mnie, jest mi gorąco. to oznacza że masz jakieś "syfy" w organizmie a olej je niszczy. Po za tym oczyszczanie organizmu do przyjemności nie należy. Najważniejsze żeby w czasie gorszego samopoczucia nie brać żadnych leków np boli cię żołądek i bierzesz krople żołądkowe. Tak nie można robić. Trzeba przez to przejść. Przed zjedzeniem oleju zjedz coś (tak z 30 min przed olejem), ja dziś tak zrobiłam i mdłości mnie ominęły. Gdy po paru godzinach od spożycia oleju nadal masz mdłości to zjedz coś, ja tak robię i jest lepiej.
Olej jedz ok 30min albo 1h po jedzeniu i po piciu, po zjedzeniu oleju przez ok 2h nie jedz i nie pij (może być dłużej). Wszystko to po to aby nic nie przeszkadzało olejowi w jego działaniu.

Offline

 

#86 2011-10-20 21:56:12

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Olej Kokosowy

Offline

 

#87 2011-10-20 22:02:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Olej Kokosowy

Mimi, olej kokosowy ma ogromną zawartość kwasu laurynowego, który jest silnym lekiem p/wirusowym (przynajmniej p/ko herpesom typu HSV i VZV).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#88 2011-10-20 22:05:39

mimi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 411

Re: Olej Kokosowy

Offline

 

#89 2011-10-20 22:12:17

mimi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 411

Re: Olej Kokosowy

Offline

 

#90 2011-10-20 22:18:55

mimi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 411

Re: Olej Kokosowy

zapomniałam napisac że ważne jest picie wody. dzieki temu oczyszczanie bedzie sprawniej szło

Offline

 

#91 2011-10-21 10:20:14

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Olej Kokosowy

Sonja na ciepło smile Ale ponieważ wiele olejów i oliwa traci właściwości przy gotowaniu, więc mam już taki nawyk, że dorzucam do gotowego, ciepłego dania (ale nie gorącego). Np sos do spagetti - uwielbiam oliwę z oliwek, ale wlewam ją na koniec, jak już podaje.

Zachęcona Waszymi opisami spróbowałam dziś samego oleju kokosowego łyżeczkę do herbaty na czczo. Bleeee!! Coś paskudnego, więcej tego nie przełknę. I jeszcze mnie żołądek bolał 2 godz potem. Właściwie dalej boli. Olej z czymś (np ryżem z cynamonem) czyli w formie normalnego dodatku do jedzenia smile mniam mniam. Ale sam bleee... gorsze niż lekarstwo.

A w zasadzie dlaczego po prostu go nie jecie jak jedzonka. Ja używam do innych potraw oliwy z oliwek, do innych masła, oleju winogronowego, ryżowego i lnianego. Tak żeby odpowiedbio podkreślały smak potrawy smile

Offline

 

#92 2011-10-21 11:06:05

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Olej Kokosowy

Offline

 

#93 2011-10-21 11:08:14

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Olej Kokosowy

Można z niego robic sos winegret

olej kokosowy i oliwę z oliwek zmieszać razem dodać resztę przypraw i w takim stanie, czyli olej kokosowy w połączeniu z oliwą nie stężeje na sałatce smile

Offline

 

#94 2011-10-21 11:31:29

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Olej Kokosowy

Ja też smaże na winogronowym, a obecnie na ryżowym. Właśnie dlatego na tych, że czytałam że można sad No i prawie nie mają smaku, więc nie zmieniają smaku potrawy. Oliwę z oliwek do sałatek i spagetti, masło i olej kokosowy do słodkich potraw jak np. wspomniany ryż z jabłkami.

A z fachowych opini na temat smażenia. Moja ciocia, która jest doktorem chemii poleca smażyc na tłuszczach nasyconych czyli uwag: właśnie masło i smalec. Bo nie wiążą się chemicznie z potrawą pod wpływem ciepła. Masło używam do smażenia np. naleśników czy omletów, ale do mięsa mi nie pasuje, wole olej ryżowy/winogronowy. Smalec ma okropny zapach.

A mam tych tłuszczy tyle bo lubię dobre jedzenie wink Na szczęscie nie widać tongue Chociaż po doxycyklinie trochę przytyłam na brzuszku i właśnie staram się zrzucić - czyli jeszcze więcej warzyw (a zawsze jem dużo) i jeszcze mniej cukru w czymkolwiek (u mniej mniej znaczy praktycznie zero).

Offline

 

#95 2011-10-21 11:42:40

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Olej Kokosowy

najważniejsze, żeby olej czy jakikolwiek tłuszcz miał wysoką temp palenia
i w TVN mówili, że olej powinien mieć duzo kwasów tł. jednonienasyconych
znów w necie czytałam, że na maśle powinno smażyć się wszystko to co smaży się krótko, np jajecznicę...

można fioła dostać...
zostanę przy tym oleju z pestek winogron, bo pewnie nie dojdę do ładu i składu wink

p.s sama robisz smalec czy kupujesz, bo ten domowy jest pyszny big_smile i nasycony wink

Offline

 

#96 2011-10-21 11:56:02

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Olej Kokosowy

Nie kupuje smile Nie używam. Tylko do faworków. Mniam mniam smile A no taki domowy to inna bajka, to fakt. Powtarzam za ciocią, że do smażenia tłuszcze nasycone. Dlatego maslo jest fajne, tylko szybko się pali niestety. Ale ja wogóle nie smaże długo, raczej lekko podsmażam a potem duszę. Jednonienasycone są super ale na surowo a nie do smażenia. I tez zostaje przy winogronowym i ryżowy też się sprawdza - nie czuć ich smaku. A winogronowy dodatkowo polecam do bezposredniego stosowania na skórę smile

Offline

 

#97 2011-10-25 23:13:29

mimi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 411

Re: Olej Kokosowy

Oprócz jedzenia oleju zaczęłam go stosować na okolice intymne, dopiero 2 dzień ale zaczęło mnie szczypać w tamtych okolicach.

Offline

 

#98 2011-10-26 12:08:48

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Olej Kokosowy

Jest taka sprawa!!!!

E. coli to bakteria gram ujemna, która pokryta jest lipidami i na którą działa olej kokosowy (bakterie zabijane są przez kwas laurynowy), ale... jeśli wcześniej poda się chelator!!!!

o co chodzi!?
chelator czyli co?

Offline

 

#99 2011-10-26 15:24:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Olej Kokosowy

A mnie ta firma Efavit wkurza. Od tygodnia nie mogę doprosić się odpowiedzi na mail w związku z chęcią zamówienia. Dzwoniłam raz, mieli sprawdzić, czy dotarł, i oddzwonić. Nie oddzwonili. Dzwoniłam drugi raz - bez skutku. Szlag mnie trafi i zamówię drożej w Bogutyń Młynie, jak zwykle.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#100 2011-10-26 15:33:16

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Olej Kokosowy

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson