Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-01-02 21:33:05

milagross7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-02
Posty: 14

czy ktoś może wie, co to jest????

witam.
Od października mam powazny problem z pÄ™cherzem. caÅ‚y czas czuje, że mam peÅ‚ny pÄ™cherz, w zwiazku z tym bardzo czÄ™sto chodze do toalety (co pól godziny, co godzinÄ™) i wtedy okazuje sie, że siusiam znikome iloÅ›ci, ale iÅ›c musze, bo czujÄ™, ze nie wytrzymam. czujÄ™ siÄ™ tak, jakbym miaÅ‚a balon w brzuchu, który uciska na pÄ™cherz, albo jakby mój pÄ™cherz byÅ‚ wielkim balonem. w nocy wstajÄ™ bardzo rzadko i tylko wtedy, gdy naprawde chce mi sie siusiu. oddaje mocz bez bólu, tylko strumien nie jest zbyt mocny - raczej tak spokojnie sobie "spÅ‚ywa". parcie na pecherz nasila siÄ™ przy bieganiu czy nawet chodzeniu. byÅ‚am u lekarza rodzinnego (zalecenie Urosept), zrobiÅ‚am ogolne gadanie moczu i USG jamy brzusznej (wyniki ok), w koncu wyladowaÅ‚am u urologa (zapisaÅ‚ Vesicare, po którym byÅ‚o nieco lepiej, ale gdy tableki sie skoÅ„czyly znów to samo). dodatkowo bylam u ginekologa (mam stan zapalny), ale poza tym nic. dodam, z eproblem z pÄ™cherzem mam odkÄ…d pamietam (zaczÄ…Å‚ sie jeszcze przed liceum, obecnie jestem po studiach), ale nigdy az tak nie utrudniaÅ‚ mi zycia. owszem korzystaÅ‚am trochÄ™ czÄ™sciej z WC (obowiÄ…zkowo przed wyjsciem z domu czy dÅ‚uzszÄ… jazdÄ… srodkami komunikacji miejskiej), ale prowadziÅ‚am normalne, aktywne zycie, duzo podróżowaÅ‚am i jakos nie przypominam sobie zeby moje zwiedzanie polegaÅ‚o na szukaniu toalety co pol godziny. obecnie najchetniej nie wychodziÅ‚abym z domu, bo nawet 40-sto minutowa podróz do pracy wiąże siÄ™ z obawÄ…, że ie wytrzymam. juz dÅ‚uzej tak nie mogÄ™. zaden lekarz (nawet urolog) nie umie powiedziec co to jest, ani jak to wyleczyc. nie wysÅ‚ano mnie tez na zadne specjalistyczne badania, które byc moze by cos wyjasniÅ‚y. od pewnej znajomej lekarki obecnie na emeryturze dowiedziaÅ‚am siÄ™, ze to może na tle nerwowym (zawsze w stresujacych sytuacjach siusiam co 5 minut), no ale ja sobie nie wmawiam, ze mi sie chce do ubikacji, po prostu ciÄ…gle czuje parcie na mocz. naprawde jestem zaÅ‚amana. życie zaczeÅ‚o mi sie w oncu lepiej ukÅ‚adać, chciaÅ‚abym moc sie nim cieszyc, ale jak, skoro mam taki problem. czuje sie jak maÅ‚e dziecko, które powinno nosić pampersa. mogÄ™ jeszcze dodac, że  przy okazji przenoszenia karty zdrowia do innej poradni znalazÅ‚am date mojej pierwszej wizyty u lekarza rodzinnego z tym problemem (choc wtedy nie byÅ‚ on az tak uciÄ…zliwy jak obecnie) - styczeÅ„ 1998. mysle ze gdyby wtedy lekarz nie zignorowaÅ‚ objawów, może dzis nie musiaÅ‚abym szukac pomocy na tym forum.
z góry dziekuje

Offline

 

#2 2007-01-02 22:10:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

Witamy na forum setną zarejestowaną użytkowniczkę smile. Usunęłam zdublowany wątek.
Standardowe pytania: co Ci wychodzi w posiewach moczu, czy miałaś robione badanie urodynamiczne i jaki wynik? Skoro lepiej Ci po Vesicare, prawdopodobnie masz pęcherz nadreaktywny (poczytaj w portalu). Napisz coś więcej o tym "spływaniu" - czy masz problemy z oddawaniem moczu (np. strumień nagle się urywa, potem znowu jest), czy masz nietrzymanie moczu?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2007-01-03 20:17:12

milagross7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-02
Posty: 14

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

posiewu nie miałam robionego, tylko ogólne badanie moczu i 2 razy usg brzucha, badania urodynamicznego także nie było (bez obrazy, ale urolog do którego chodzę na wieść o tym, że "trochę" mi lepiej po Vesicare kazał przyjść pod koniec stycznia lub na poczatku lutego - czyli od ostatniej wizyty bedzie to po 2 miesiącach, poza tym to trochę lepiej nie oznacza, że jest dobrze, bo ja parcie na mocz czuje juz 15 minut po wyjściu z toalety, czasem takie, że w ciągu 2 minut musze się w niej znaleźć ponownie, bo inaczej ..... wiadomo co). jeśli chodzi o to "spływanie" to czasem zwłaszcza gdy chodzę do wc tak często to leci powoli i bardzo mało, często muszę chwilę czekać na rozpoczęcie mikcji. strumień moczu często zostaje przerwany, potem znów się pojawia, ale oddaniu moczu nie towarzyszy ból czy swędzenie. krwi w moczu także nie zauważyłam. nietrzymania moczu nie mam. to chyba tyle. kupiłam dziś książkę o chorobach pecherza i nerek, może coś tam wyczytam. pozdrawiam

Offline

 

#4 2007-01-03 23:08:46

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

Ten osłabiony strumień i zatrzymanie mikcji może być efektem leków rozkurczowych typu Vesicare, ale może też wskazywać na nieprawidłowości nerwów odpowiedzialnych za pęcherz. Dlatego urodynamika jest tu podstawą. Napisz też, jak odczuwasz parcia: czy po oddaniu moczu jest lepiej a potem stopniowo ból/parcie narasta wraz z wypełnianiem pęcherza, czy raczej odczuwasz coś jak skurcze pęcherza/cewki i w pewnym momencie nagle musisz iść do toalety, choć jeszcze np. kilka minut temu nie odczuwałaś parcia? Słowem - czy to raczej narastanie czy nagłość parć? Czy chodzisz do toalety w nocy? Ile razy? Czy masz jakieś problemy z jelitami?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2007-01-04 23:19:53

milagross7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-02
Posty: 14

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

Vesicare przyjmowaÅ‚am "aż" 10 dni, bo tyle tabletek miaÅ‚o opakowanie. potem juz tego nie braÅ‚am, bo lekarz urolog mi nie przepisaÅ‚ nowego opakowania i kazaÅ‚ sie zapisać na wizyte za dwa miesiÄ…ce (a ja caÅ‚y czas sie z tym mÄ™czÄ™)!!!! po oddaniu moczu jest lepiej ale bardzo krótko. caÅ‚y czas jak to siÄ™ mówi: czujÄ™ swój pÄ™cherz. z tym parciem to bywa różnie: czasem czuje parcie  w miarÄ™ jak siÄ™ pÄ™cherz wypeÅ‚nia, a czasem nagle muszÄ™ iÅ›c do toalety, choc jeszcze 5 minut temu nie czuÅ‚am aż takiego parcia. trudno to opisać. podczas ostatniej wizyty u urologa miaÅ‚am robione usg i lekarz zapytaÅ‚, kiedy ostatnio oddawaÅ‚am mocz - powiedziÅ‚am ze przed wyjÅ›ciem z domu czyli jakies pól godz temu, a on na to, że widać, bo pÄ™cherz jest prawie pusty (mimo to po wyjÅ›ciu z gabinetu poszÅ‚am siusiu, bo czuÅ‚am, że muszÄ™!!!!!!!). to jest tragiczne. żyć siÄ™ z tym nie da.
problemy z układem trawiennym mam - zaczęły sie nieco wcześniej niż te z pęcherzem, ale myśle o tych bardzo dokuczliwych z pęcherzem, bo jak pisałam w pierwszym liście, mam z pęcherzem problemy od dawna (tylko ze do października nie przeszkadzały mi w normalnym funkcjonowaniu). dzis odwiedziłam gastrologa. diagnoza - zespól jelita drażliwego. może to dlatego tak mi się z tym pęcherzem pogorszyło. juz sama nie wiem. a moze mam nadwrazliwość pęcherza lub nerwicę pęcharza. przeczytałam w tej ksiażce o chorobach układu moczowego, że takie objawy jak mam mogą występować przy wielu chorobach pęcherza od zwykłego zapalenia poczynając, na raku pęcherza kończąc. wiem, ze po częsci jestem sama sobie winna, bo trzeba było wtedy w 1998 r. wymusić na lekarzu rodzinnym skierowanie do specjalisty (ale byłam wtedy młoda i głupia), a teraz jest juz chyba za późno, żeby coś z tym zrobić sad jeśli to bedzie trwało do końca życia to chyba wyladuję w szpitalu psychiatrycznym, bo tak się nie da żyć i nie można się przyzwyczaić, do tego, że nagła konieczność oddania moczu może mnie dopaść w każdej chwili i w każdym miejscu. za kilka miesięcy mam ślub i już sobie wyobrażam, jak trzy razy w ciągu mszy Panna Młoda wychodzi do WC, bo inaczej nie wytrzyma. komfort zycia z czyms takim spada niemal do zera. jestem załamana i zmęczona tym wszystkim.

Offline

 

#6 2007-01-04 23:23:24

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

moze powinnas zrobic badanie bakteriologiczne w wawie na inzynierskiej

Offline

 

#7 2007-01-04 23:24:09

milagross7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-02
Posty: 14

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

aha. w nocy do toalety wstaję, ale tylko wtedy, gdy wypiję duzo przed snem. jesli nie piję za duzo, to śpię spokojnie do rana i dopiero rano oddaję mocz.

Offline

 

#8 2007-01-04 23:26:01

milagross7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-02
Posty: 14

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

tylko, że ja nie jestem z wawy więc to moze być nieco utrudnione

Offline

 

#9 2007-01-04 23:30:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

Częstomocz tylko dzienny może być objawem właśnie zespołu jelita nadwrażliwego. Czy stosujesz jakąś dietę pod kątem jelit? Bierzesz jakieś leki na same jelita (nie rozkurczające pęcherz)? A czy widzisz jakieś powiązania między częstotliwością parć a tym, co, kiedy i ile jesz oraz między rodzajem parć (naglące czy narastające) a jedzeniem?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2007-01-04 23:31:02

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

material mozna wyslac.wszystko jest opisane w dziale badanie-> badanie moczu na posiew, z pewnoscia powinnas takze wymaz z pochwy tam wyslac smile

Offline

 

#11 2007-01-06 22:45:39

milagross7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-02
Posty: 14

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

zgodnie z zaleceniem gastrologa biorę duspatalin 200mg. dieta: mało tłuszczu, zero smażonego, duzo warzyw i owoców, dużo pić (przy moim pęcherzu to raczej trudne).
powiÄ…zaÅ„ miÄ™dzy czÄ™stotliwoÅ›ciÄ… parć a tym, co, kiedy i ile jem oraz miÄ™dzy rodzajem parć a jedzeniem raczej nie obserwowaÅ‚am.  siusiu chce mi sie ciÄ…gle, bez wzglÄ™du na wszystko.
zmieniam obecnie lekarza rodzinnego i mam nadzieję, że da mi skierowanie do lepszego urologa, który zajmie się pacjentem jak należy i wysle mnie na jakies sensowne badania, które odpowiedzą na pytanie co mi jest i jak się tego pozbyć lub załagodzić objawy, bo to jest nie do zniesienia. a ja juz jestem tym bardzo zmęczona i załamana.

Offline

 

#12 2007-01-06 23:25:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

z piciem to, wbrew pozorom, nie jest tak. Im więcej pijesz, tym bardziej mocz jest rozrzedzony i toksyny w nim się znajdujące mniej podrażniają pęcherz. Zerknij sobie w serwisie w śródmiąższowe zapalenie pęcherza --> dieta w IC, co szczególnie podrażnia pęcherz i jelita i jest moczopędne. Dieta IC-kowa jest dość oszczędzająca pęcherz, tyle że, niestety, zdecydowanie uboga w wiele wartości odżywczych.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2007-04-01 23:28:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

Zrobiłaś jakieś badania w kierunku nadreaktywności? Co lekarze na to?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2007-04-02 09:09:13

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

Milagros chcialam ci tylko powiedziec ze mialam te same lęki przed slubem co ty i tak samo balam sie ze nasikam po nogach w sukni. Caly czas myslalam co bedzie jak zechce do toalety. Doskonale cie rozumiem. Nalozylam wkladke urologiczna ale nie przydala sie na szczescie, w kazdym razie w sukni nie bylo jej widac, nie przejmuj sie. Na poczatku moich prolemow tez mialam tylko w dzien siusianie czeste w nocy wstawalam raz albo wogole. Uczucie wciaz pelnego pecherza a zwlaszcza przy lekkim ucisku na brzuch towarzyszy mi codziennie. Vesicare nic mi nie dalo zero reakcji. Trzymaj sie

Offline

 

#15 2007-04-02 10:46:35

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

Nie pij w tym dniu plynów, a zwÅ‚aszcza kawy, alkoholu, owoców, bo to wszystko jest moczopÄ™dne, żeby nawilżyc sluzówkÄ™ możesz żuć gumÄ™, to jednoczesnie CiÄ™ uspokoi i gÅ‚owa do góry , napewno wszystko bedzie dobrze, przed Å›lubem kilka dni poćwicz wstrzymywanie mikcji (czÄ™stomocz jest też zakodowany w gÅ‚owie), wysikaj siÄ™ i potem nawet kiedy bedziesz miala potrzebÄ™ pojÅ›cia do toalety, powiedz sobie "nie teraz, nie mam  przecież peÅ‚nego pÄ™cherza, poczekam jeszcze chwilÄ™" zobaczysz, że to skutkuje, pozdrawiam i życzÄ™ pomyÅ›lnoÅ›ci .dan

Offline

 

#16 2007-04-02 17:54:01

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

No wlasnie staraj sie nie pic w miare moziwosci ja okolo 11 wypilam herbate potem przed slubem do 17 juz nic. Pomagaja mi tabletki do ssania isla mint, ktore natluszczaja gardlo wiec nie ma takiego uczucia silnego pragnienia. Dla rozluznienia powiem ci ze jak juz odpuscily mi nerwy po slubie i w trakcie wesela pojechalam w plener na zdjecia to sikalam po krzakach a fotograf sie smial ze mnie bo oblazly mi nogi slimaki. Wtedy sie denerwowalam ale teraz naprawde wspominam te incydenty z usmiechem na twarzy. Poza tym czulam sie komfortowo bo kiecka jest dluga i szeroka u dolu wiec nawet gdyby wkladka puscila nikt by nic nie zobaczyl. Takie myslenie bardzo mi pomoglo. Pozdr

Offline

 

#17 2007-04-02 18:53:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

Szczęśliwe, kobitki, jesteście smile. W pewnym przypadkach przy ntm nic nie można zrobić, bo leci i już i żadne mantry nie działają. Ale życzę Ci, milagross, żeby to Ciebie nie dotyczyło. Tena wypuściła wkładki ultra mini (one są naprawdę chłonniejsze niż zwykłe podpaski), nie powinny być takie dyskomfortowe.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2007-04-02 19:25:21

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

To prawda zgadzam sie no ale sa wkladki...smile w koncu to jakies rozwiazanie dla komfortu psychicznego przynajmniej. Swoja droga na mnie tez nie dziala powiedzenie sobie: nie teraz poczekaj chwile jeszcze bo lapie dziwny skurcz napierajacy i leci. Ale wiecie co jakos w dniu slubu mialam lzejszy dzienz pecherzem az sama bylam zdziwona a potem usiadlam za stol i wypilam wieelkiego dryna z teqili i tez mnie nie pedzilo za bardzo.

Offline

 

#19 2007-04-02 19:30:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

A bo tequila to spiryt, a spiryt poraża nerwy, więc można nawet mniej odczuwać samo parcie smile. Poza tym w tak ważny dzień skacze adrenalina, to też pomaga big_smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#20 2007-04-02 22:07:29

wroclawianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-04-01
Posty: 8

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

milagros mam ten sam problem. za pare mesiecy wychodze za mąż ,a  juz zastanawiam siÄ™ co bÄ™dzie jak mi siÄ™ w trakcie zachce siusiu. chyba poprostu zaÅ‚oże pampersa:) czasami mam wrażenie,że popadam w paranoje

Offline

 

#21 2007-04-12 09:34:31

milagross7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-02
Posty: 14

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

witam, bardzo sie cieszę, że piszecie, dziewczyny. to dla mnie bardzo duzo znaczy. od stycznia, gdy założyłam ten wątek sytuacja nieco się poprawiła. dojeżdzam już bez większych problemów do pracy, czasem nawet pozwalam sobie na zakupy po drodze, co jeszcze kilka miesięcy temu byłoby niemożliwe. ale i tak nie jest to szczyt moich marzeń. wizyty w salonach z sukniami gdzie nie ma WC śnią mi sie po nocach (a suknie w końcu kupić trzeba). o slub bardzo sie martwię. chodzę ostatnio po stronach producentów pieluch, na pewno jakies kupie, bo ryzyko jest zbyt duże. boje sie tylko czy one rzeczywiście są tak chłonne, jak je zachwalają (moja Ś.p. babcia tez miała zakładane pieluchy, bo leżała w łóżku chora kilka lat i czasem przeciekały). dla mnie wkładka raczej nie wystarczy. myślę o takich majtkach chłonnych, które zakłada się jak zwykłą bieliznę. muszą pochłonąć normalną ilość moczu. no i mam nadzieję, że nie będzie ich widac spod sukni. ceremonia zostanie skrócona do 20 minut, żebym się tam długo nie męczyła. tuz przed ślubem postaram sie skorzystać z toalety w kościele (albo w domu parafialnym).
jeÅ›li któraÅ› z was uzywaÅ‚a choć raz tego typu zabezpieczenia, to proszÄ™ podzielciÄ™ sie opiniÄ…. bardzo by mi to pomogÅ‚o.  z góry dziekuje

Offline

 

#22 2007-06-30 22:28:49

milagross7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-02
Posty: 14

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

witam
miałam to "cudowne" badanie urodynamiczne miesiąc temu - niestety jestem odcięta od świata (czyt. nie mam zbyt często dostepu do internetu) więc piszę dopiero teraz.
oto co mi napisał lekarz w wypisie: pęcherz o pojemności 300ml, czucie normalne, podatność prawidłowa. nie stwierdza sie cech nadreaktywności wypieracza. profilometria spoczynkowa - cewka stabilna. ciśnienie cewkowe prawidłowe, wysokie. nie stwierdza się patologii o znaczeniu klinicznym.
diagnoza - czuciowa postać czestomoczu.

a ja nadal analizuję trasy wyjść na podstawie dostępności toalet (choć wytrzymuję już znacznie dłuzej, aczkolwiek uczucie wypełniania pęcherza i tzw. czucie pęcherza mam cały czas)...

co dalej???? pozdr

Offline

 

#23 2007-07-01 11:23:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

Milagross, przeniosłam post do Twojego wątku.
Co to znaczy: czuciowa postać częstomoczu? I co to znaczy na tle stwierdzenia, że czucie normalne? Bo obie informacje ciut się wykluczają?

Ja bym skupiła się na cystoskopii z biopsją (uczucie wypełnionego pęcherza przy niewielkiej ilości zgromadzonego moczu może świadczyć o nieprawidłowościach w śluzówce). Może warto byłoby później pomyśleć o kolonoskopii i konsultacji neurologicznej?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#24 2007-07-01 11:54:17

milagross7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-02
Posty: 14

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

witam
nie mam pojÄ™cia co to znaczy. lekarz powiedziaÅ‚ ze to jest pewien stopieÅ„ nadreaktywnosci pÄ™cherza, przepisaÅ‚ mi OMNIC 0,4 (lek dla mężczyzn) na te problemy ze sÅ‚abym strumieniem moczu i powiedziaÅ‚, że jeÅ›li bÄ™dzie tak samo to może mi później zapisze Vesicare. Póki co mam urwanie gÅ‚owy w zwiÄ…zku ze Å›lubem i kolejne badania niestety muszÄ… poczekać sad   ale pewnie to wszystko skoÅ„czy sie na kozetce u psychiatry sad

Offline

 

#25 2007-07-01 12:16:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: czy ktoś może wie, co to jest????

No ale Vesicare na Ciebie nie działało, więc co ma Ci, zdaniem lekarza, dać ten lek?
Omnic to alfa-bloker. Jakoś powątpiewam, by na dłuższą metę Ci pomógł, ale powodzenia smile.
A dlaczego masz skończyć na kozetce? Czujesz się psychicznie chora? Milagross, to tylko lekarze nam wmawiają choroby psychiczne...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson