Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2011-11-24 20:24:09

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Pomóżcie - co to jest?

czekam na wiadomosci

Offline

 

#52 2011-11-24 20:31:55

hause
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-31
Posty: 98

Re: Pomóżcie - co to jest?

doktor grzebał i czytał po różnych książkach notatkach itp co to może być... w końcu zbadał mnie przez odbyt i orzekł zapalenie prostaty.

Offline

 

#53 2011-11-24 20:36:04

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Pomóżcie - co to jest?

hause moze ty byc taki problem, ale mnie tez badano tylko w taki sposb i diagnoza okazala sie bledna (a faszerowalem sie 3 miesiace lekami na prostate i mialo przejsc), ale byc moze w twoim przypadku bedzie lepiej

Offline

 

#54 2011-11-24 21:00:12

hause
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-31
Posty: 98

Re: Pomóżcie - co to jest?

też miałeś taką diagnozę? Ja nie będę się faszerował antybiotykami... zresztą dziś przepisał mi BISEPTOL a jak sprawdziłem co o nim ludzie piszą to aż włos staje na głowie...ufaj tu lekarzom. 3 miesiące temu miałem badaną prostatę u jednego z najlepszych urologów w krk i była ok. Miesiąc temu u niego była ok a teraz szukał przyczyny szukał aż znalazł...

Offline

 

#55 2011-11-24 21:26:28

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Pomóżcie - co to jest?

tez mialem, nawety mowili ze nie wielki rozrost! juz dawno dorzucilem tych urologow, przez nich faszerowalem sie jakims gownem przez 3 miesiace (warto wtedy bylo sluchac pulkosa), wyszlo oczywiscie wszystko na tle bakteryjnym, fakt faktem do prostaty troche doszlo, ale tak malo, ze nie oznaczano tego tak jak w pecherzu, stad moje dolegliwosci dotyczace cewki, gdzie znalazlo sie cale stado smile

Offline

 

#56 2011-11-24 22:25:28

hause
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-31
Posty: 98

Re: Pomóżcie - co to jest?

i na czym stanęło? Co zacząłeś brać? Ja jutro mam zamiar albo nefrosept albo ziółka...

Offline

 

#57 2011-11-24 22:40:47

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Pomóżcie - co to jest?

stanelo na tym, ze lek ktory mial pomoc po miesiacu nie pomogl po trzech, zmienilem lekarza zrobilem badania na lelka leczyelm sie antybiotykiem (pewnie za krotko) i autoszczepionka,i od moment zakazenia jest lepiej o jakies 80%, ale wiesz ze jeszcze jakies zakazenie jest, staram tylko sie znalezc jakie, bo wizyte u lekarza na nowo mam 4 grudnia, pewnie dostane antybiotyk na dluzej

Offline

 

#58 2011-11-24 22:55:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomóżcie - co to jest?

No dobra. Ale to tak jak diagnoza - zapalenie pęcherza. I teraz pytanie - jakie? od czego? przecież od tego zależy dalsze postępowanie, prawda?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#59 2011-11-24 22:56:06

hause
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-31
Posty: 98

Re: Pomóżcie - co to jest?

tylko uważaj na jelita przy antybiotykach dużo probiotyków kapusty kiszonej i ogórków, piszę to żebyś nie wpadł w takie problemy jak ja.

Offline

 

#60 2011-11-24 23:02:10

hause
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-31
Posty: 98

Re: Pomóżcie - co to jest?

No tak Redakcjo masz rację. Więc co powinienem zrobić? Kolejny posiew wykonać? 1 raz wyszły leukocyty i erytrocyty w wyniku badań więc pewnie by wyszły bakterie tylko jakie. Ten urolog stwierdził ze to nic.. lekarze w Polsce dla mnie to obłęd. Nie mam sił na to by jutro jechać rano z moczem do analizy. Muszę się leczyć sam. Bo przecież chyba nie wezmę biseptolu i mi przejdzie jak to twierdzi mgr. medycyny czy jak mu tam...

Offline

 

#61 2011-11-24 23:42:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomóżcie - co to jest?

lek. med. To jest oficjalny tytuł zawodowy absolwenta AM.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#62 2011-11-25 01:59:24

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Pomóżcie - co to jest?

Biseptol jest lekiem zaskakującym , i są ludzie którzy sie nim wyleczają z wielu zakażeń. A inni mają objawy krańcowego "jebnięcia" zdrowia. Jest to sulfonamid bardzo stary i bardzo prosty --stąd o wielu działaniach ubocznych. Jednak ja bym go pobrał dla sprawdzenia. Nie stanie sie nic poważnego "złego" zresztą można go od razu przerwać lub zmniejszyć dawkę.
Sam brałem go wiele razy (mniej niż przepisywano) i żyję jakoś tam...............

Offline

 

#63 2011-11-25 12:54:58

hause
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-31
Posty: 98

Re: Pomóżcie - co to jest?

jeżeli będzie tak jak jest teraz do wieczora to biore ten biseptol... ale i tak lekarzom nie zaufam miałęm poprostu nie doleczone zapalenie pęcherza a teraz mam za swoje bo moglem leczyc domowymi sposobami a nie czekać aż mądrzy ludzie przepiszą mi biseptol...który mam nadzieje ze chociaz pomoze chociaz nie bardzo w to wierze

Offline

 

#64 2011-11-25 22:50:18

hause
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-31
Posty: 98

Re: Pomóżcie - co to jest?

No i przyszedł ten czas, że bee musiał jutro z rana wziąc coś bo nie idzie wytrzymać. Powiedzcie jak uważacie (bo znacie się napewno lepiej niż ja) biseptol czy monural bedzie lepszym rozwiazaniem?

Offline

 

#65 2011-11-25 23:06:54

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Pomóżcie - co to jest?

Offline

 

#66 2011-11-25 23:29:37

hause
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-31
Posty: 98

Re: Pomóżcie - co to jest?

badałem chlamydie tylko. I do tego 5 jałowych posiewów, aż od wtorku ból jest masakrycznie sliny w podbrzuszu i pachwinie i jądrach czasem prawym czasem lewym. A zaczelo sie takim dziwnym swedzeniem laskotaniem w kroczu...mam szybką kontrolę w następny piątek zobacze z tym biseptolem mam nadzieję, że zadziała jeżeli nie będe sie kłócił u urologa o komplet badań.

Offline

 

#67 2011-11-26 12:33:16

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Pomóżcie - co to jest?

Panie, słuchaj pan ......:-)))))))
Primo-----pytałem jak twoje węzły pod szczękami oraz czy jądra nie są opuchnięte (tu wysoko czyli najądrza).

po drugie-----biseptol, jak by nie było-----to jest gówno. A Monural to jest lek nowszej już generacji. I monural nie działa źle na jelita. To jest 1 saszetka na 3 dni. Ja to brałem--zero szkodliwości i wogóle zero odczuć.
Nie wiem ile tego biseptolu masz brać ale ja bym wziął obydwa !!!!!!!!
(obywatelu---oba  te leki sÄ… dość sÅ‚abo dziaÅ‚ajÄ…ce i nieszkodliwe, nie czytaj tych ulotek bo to pic na wodÄ™ i zabezpieczenie teoretyczne dla firm--bierz i nie kombinuj--zacznij od Monuralu a nast. dnia wal już sam Biseptol.)).

po trzecie-----------jak są te bóle to musisz brać przeciwbólowe-----czopki DICLOBERL zawierające diklofenak, akurat to pasuje tu idealnie. Przepisze je internista.
A jak nie masz to kup bez recepty NO-SPA forte, oraz PyralginÄ™ i bierz OBA NARAZ !!!!!!!! 3 razy dziennie  to i to po jednym.

Kuźwa-----nie ma co się zastanawiać. Zapomnij o szkodliwoiści i ładuj. Ja to już robiłem i wiem jak działa, a ja jestem wrażliwy na leki prawie tak jak nasza Redakcja---i patrz, żyję i to bez skutków ubocznych.

Offline

 

#68 2011-11-26 13:08:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomóżcie - co to jest?

Prawie czyni różnicę, Pulkosie smile. Ja po biseptolu (wstrząs anafilaktyczny z obrzękiem gardła i zatrzymaniem oddechu i akcji serca) i pyralginie (słabiej, ale też silna alergia i zaburzenia oddechowe) zeszłabym raz dwa po Twojej kuracji.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#69 2011-11-26 17:48:01

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Pomóżcie - co to jest?

Zmiłuj się Redakcjo----ciebie w zasadzie medycyna WOGÓLE nie dotyczy !!!!!
Wymagasz innych podręczników. !
Nie strasz mi podopiecznego ! On już to i owo łykał i żyje, co pozwala sądzić że jest ziemianinem klasycznym .
Ja biore pod uwagę takie cyrki (jak opisane przez ciebie) ale uważam, że::::
Jeśłi człowiek jest kosmitą lekowym, to taki biseptol kroi sobie nożem na pół i łyka połówkę i patrzy co jest .
Monural---nikogo tu na forum nie ""załatwił"" więc wogóle on jest całkowicie bezpieczny.
Natomiast Å‚Ä…czenie sulfonamidów  (np. baktrim ==kolega biseptolu) z antybiotykami TO NORMA na planecie Terra, wiÄ™c--samico nieszczÄ™sna-----nie strasz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#70 2011-11-26 18:47:00

hause
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-31
Posty: 98

Re: Pomóżcie - co to jest?

pulkos ja właśnie się obawiam bo jestem tu gdzie jestem od kiedy w marcu dostałem 2 atybiotyki od tego momentu moje zdrowie kuleje i sypią się wszystkie choroby jakie są...wziąłem rano biseptol jak na razie poprawy żadnej. Mam go na 10 dni. Powiedz mi tylko jak ito ma być ból? Bo ja prawie wylądowałem dziś w szpitalu ból był wczoraj w prawym jądrze potem w podbrzuszu a dzisiaj jest strasznie mocny w lewym jądrze - już tam się dopatrywałem zapalenia jądra. Jestem młody i się boję. Naprawdę nie wiedziałem, że to tak boli..

Offline

 

#71 2011-11-26 18:49:50

hause
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-31
Posty: 98

Re: Pomóżcie - co to jest?

węzły nie są opuchnięte- mój organizm się w ogóle nie broni temp. to max 35,5. Gorączki nie miałem nie pamiętam od kiedy. Nie ma szans, żeby mój organizm postawił przeszkodę dlatego boję się i czytam wszystkie ulotki.

Offline

 

#72 2011-11-26 22:15:54

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Pomóżcie - co to jest?

w przypadku świnki nie na AŻ takich bólów jąder. Owszem, trochę, oraz bardzo wyraźne opuchnięcie najądrza (czyli ten koniec jądra u góry.).
Ja myśłę, że ty masz bóle od pęcherza , które promieniują w dół. Sporo userów tutaj miało takie bóle i lądowali w szpitalu--a tam zwykle środki przeciwbólowe i do domu.
Gdybyś dostał od internisty teraz pyralginę w zastrzykach i pobrał to w domu ze 2--3 dni, to mysłę że by się to w miarę uspokoiło.
Dobra---ale czy ty bierzesz pyralginÄ™ i no- spa TERAZ ------no teraz ????
BO jak nie---to jesteÅ› fujara.
Ja biore pod uwagę te sprawy z reakcjami organizmu (nietypowymi)--ale ty przesadzasz. Masz zapalenie więc musisz brać leki przeciwzapalne (zarazem przeciwbólowe) jak pyralgina czy dicloberl (diclofenak), a od samego antybiotyku to ci bóle nie miną !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A przynajmniej pijesz sobie pastÄ™ Fitolizyna ?

Offline

 

#73 2011-11-26 22:36:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomóżcie - co to jest?

Hause, robiłeś badania immunologiczne? Bo jak masz niedobory, to takim leczeniem w ciemno będziesz się bujał, a bujał.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#74 2011-11-27 09:19:06

hause
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-31
Posty: 98

Re: Pomóżcie - co to jest?

tak mam bardzo opuchnięte najądrze lewego jądra. poza tym ból w pęcherzu jest mniejszy... jade do lekarza...

Offline

 

#75 2011-11-27 14:32:47

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Pomóżcie - co to jest?

hause a ja mam pytanie z jakiego miejsca robiłeś posiewy? Bo jeśli tylko z moczu to często wyniki wychodzą ujemne jeśli np. bakterie siedzą w prostacie i wskazany jest posiew nasienia. Daj znak co załatwiłeś, trzymam kciuki powodzenia!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson