Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-12-05 23:28:58

Karolka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-12-05
Posty: 15

zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

Witam,

przeczytałam kilka wątków na tym forum i chciałabym też napisać swoją historię. Wiele dziewczyn ma tutaj bardzo poważne problemy z pęcherzem, szczególnie mężatki, ja mam 21 lat i postanowiłam podjąć walkę już teraz i WYLECZYĆ SIĘ.

Moje zapalenie pÄ™cherza jest po stosunku, najczęściej w ten dzieÅ„ lub nastÄ™pny, szczególnie w trakcie wyjazdów. Towarzyszy mu pieczenie w cewce i u wejÅ›cia do pochwy - tak jak przy grzybicy pochwy - parcie na mocz, mocz z krwiÄ…, ból podczas oddawania moczu. LeczÄ™ siÄ™ najczęściej preparatami zioÅ‚owymi i z wyciÄ…giem z żurawiny jednak nie pomagajÄ… już tak jak kiedyÅ›. Zapalenie trwa najczęściej 4-7 dni. Nie współżyjÄ™ czÄ™sto z chÅ‚opakiem, a jak już to bardzo dbam o wysikanie po i podmywanie. Pozycje też majÄ… tu wiele wspólnego z późniejszym zapaleniem. Cierpi na tym intymna sfera naszego zwiÄ…zku. MartwiÄ™ siÄ™ jednak o przyszÅ‚ość, co bÄ™dzie po małżeÅ„stwie lub przy staraniu siÄ™ o dziecko. Nie wyobrażam sobie cierpieć tak nieprzerwanie.  Dlatego też ten post i pytanie pierwsze: czy nieleczone ciÄ…gÅ‚e zapalenie pÄ™cherza może prowadzić do bezpÅ‚odnoÅ›ci ?

A teraz już jak w temacie: Na jakie badania udać się na początek? Czy wystarczy ogólne badanie moczu i posiew ? Czy od razu wymaz z pochwy, badania na wirusy, grzyby, chlamydie ? Gdzie udać się na takie badania we Wrocławiu? Widziałam ,że Redakcja też jest z Wrocławia więc będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc i informacje.

Offline

 

#2 2011-12-05 23:43:54

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

Widzisz najlepiej zrobic wszystko naraz, w dobrym labolatorium. Co najgorsze diagnoza w tym przypadku nie zawsze oznacza wyleczenie, ale nie ma sie co zamartwiac na zapas, moim zdaniem pierw badania potem dobry urolog, jak to mowi pulkos jak bedzie trzeba to i w ciemno jakis antybiotyk. Niestety Polska jest na takim etapie, ze tutaj wiecej wrozenia niz mozliwosci leczenia.

Offline

 

#3 2011-12-06 00:15:12

Karolka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-12-05
Posty: 15

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

to może mi ktoś napisać wszystkie badania jakie zrobić w jednym czasie ? dodam ,że mam aktualnie zapalenie pęcherza i idę jutro do lekarza po furagine bo już nic innego nie pomaga więc ją chyba będę łykać przez 10 dni. czyli badania dopiero po wyleczeniu i przestaniu brania tabletek ? a jak tak to po jakim czasie od odstawienia leków?

Offline

 

#4 2011-12-06 00:48:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

To pobierz próbkę rano i zanieś na posiew. Nawet płatnie. Po odstawieniu leków min. 7 dni (zależy, jakie badanie), ale każde leczenie może nieco wypaczać obraz infekcji. Zrób badanie jutro.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2011-12-06 10:58:23

Karolka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-12-05
Posty: 15

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

zarejestrowano mnie do lekarza dopiero na jutro, więc dopiero jutro będę miała jakiś lek - jeśli. Bo to lekarz pierwszego kontaktu. Chciałam dzisiaj podjechać do koleżanki i pożyczyć kilka tabletek furaginy zanim mi ją lekarz przepisze. Radzisz Redakcjo jednak się dzisiaj wstrzymać z łykaniem furaginy i jutro rano zanieść mocz? A czy mogę dzisiaj brać tabletki z żurawiną i przeciwbólowe, herbatki ziołowe itp? Czy to też może wpłynąć na wyniki? Robić posiew i badanie ogólne moczu ? I najważniejsze : GDZIE ? może być płatne tylko żeby było profesjonalnie.

Offline

 

#6 2011-12-07 00:23:37

Karolka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-12-05
Posty: 15

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

bardzo proszę o informację do jakiego labolatorium zanieść mocz do badania we Wrocławiu? I czy ma to być posiew mykologiczny czy biologiczny bo chyba są różne, niestety się dobrze na tym nie znam.

Offline

 

#7 2011-12-07 00:49:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

Ja bym zaniosła do dra Adamskiego na Staffa. Ale on przyjmuje popołudniami (jest wykładowcą akademickim). Dr robi oba z jednego materiału, o ile pamiętam, ale powiedz, że bakteryjny.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2011-12-07 01:36:33

Karolka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-12-05
Posty: 15

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

chciałabym jednak zanieść z rana i myślałam o Traugutta lub Weigla. To dobry wybór?

Offline

 

#9 2011-12-07 12:09:48

Karolka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-12-05
Posty: 15

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

Redakcjo ,a jak to wygląda u dr Adamskiego ? Przychodzę i płacę za wizytę czy tylko oddaję materiał i płace za badania i wyniki ? bo ja mam pobrany mocz z rana (no nie aż takiego bo 10:20 wink ) i włożyłam go do lodówki. Czy te wyniki nie będą zafałszowane?

Offline

 

#10 2011-12-07 14:05:01

Karolka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-12-05
Posty: 15

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

umówiłam się na sobotę na badania do dr Adamskiego - będę miała robione ogólne badanie moczu, posiew, badanie kał na obecność pasożytów i wymaz z pochwy. Cieszę się ,że od razu zostanie zbadanych tak wiele rzeczy. Czy możesz mi napisać Redakcjo jaki będzie koszt takiej wizyty i badań? Nie wiem na jaką kwotę się przygotować

Offline

 

#11 2011-12-07 19:12:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

Mnie pytasz? Doktora pytaj, to on robi badania smile. Doktor nie bierze za wizyty, bo on jest doktorem mikrobiologii (uczy studentów diagnostyki laboratoryjnej) i płacisz u niego za badanie. A jak będziesz, to pytaj, ile wlezie, bo doktor i rozmowny, i mądry.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2011-12-07 20:04:15

Karolka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-12-05
Posty: 15

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

aha no to ok, myślałam ,że dodatkowo za konsultację się płaci bo dr. powiedział ,że więcej sobie porozmawiamy na żywo. Bardzo przyjemne wrażenie na mnie zrobił i rzeczywiście wydawał się być bardzo zorientowany.

jedna rzecz tylko mnie dzisiaj bardzo zasmusiła, kał ,które było otoczone przeźroczystym śluzem lekko z krwią, myślałam ,że to z cewki ,ale sprawdziłam i nie jednak z odbytu. Nie wiem co myśleć czy to może byc jakieś podrażnienie czy coś poważniejszego sad

Offline

 

#13 2011-12-07 21:00:25

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

jeśli masz ogólne pogorszenie "pęcherzowe" teraz, to bywa że w takich momentach może pojawić sie krew w kale.
Działa to jakoś tak, że patogen który teraz właśnie cie atakuje, daje zarazem podrażnienie nabłonka jelit. I stąd pękanie naczyniek. Oczywiście jesłi takie coś sie powtarza przez miesiąc-----to trzeba coś tam badać, ale tak--to nie.

Offline

 

#14 2011-12-07 23:19:01

Karolka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-12-05
Posty: 15

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

dziekujÄ™ za uspokojenie, wspomnÄ™ o tym w sobotÄ™ doktorowi smile

Offline

 

#15 2011-12-09 10:40:20

Karolka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-12-05
Posty: 15

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

Dziś jest ten dzień, dzień przed posiewem i nie mogę brać żadnych leków. Strasznie mnie boli i już nie wiem co robić, to pieczenie pochwy i cewki jest nie do zniesienia. Czy leków przeciwbólowych też nie można brać? A jakbym chociaż cewkę i wejście do pochwy posmarowała pimafucin? Boję się bo nie chcę zaszkodzić wynikom, ale ciężko jest wytrzymać a to dopiero początek dnia...

Offline

 

#16 2011-12-09 12:19:04

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

przeciwbólowe można brać w tabletkach lub w czopkach doodbytowo. Ale raczej nie w czopkach dopochwowo--bo być może wpłynie to na pobranie stąd wymazu ( o ile będzie pobierany). Także - niczym nie smarować.

Offline

 

#17 2011-12-17 14:52:19

Karolka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-12-05
Posty: 15

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

Mam już wyniki od dr Adamskiego. Powiedział ,że muszę się jak najszybciej skontaktować z jakimś lekarzem, który wybierze dla mnie antybiotyk. Może być to ginekolog, urolog, nawet lekarz pierwszego kontaktu. Nie uda mi się dostać na początku tygodnia do tego ginekologa czy urologa do ,którego chciałam się dostać więc pomyslałam ,że może na forum pomożecie mi wybrać odpowiedni antybiotyk i zasugeruję go lekarzowi. Wrzucam linki do moich wyników z posiewu moczu, wymazu z pochwy i badania kał. Dodam jeszcze ,że w ogólnym badaniu moczu wyszł pojedyncze komórki drożdży.

http://w925.wrzuta.pl/obraz/powieksz/9wyxhLum0Rx

http://w543.wrzuta.pl/obraz/powieksz/5gFvGkWlzJy

http://w368.wrzuta.pl/obraz/powieksz/0WSue9qwyuT

Podobno można wybrać taki antybiotyk jeden, który będzie działał na E.coli w pochwie i w pęcherzu i dodatkowo żeby nie pogorszył stanu tych drożdżaków. Pomoże ktoś?

Offline

 

#18 2011-12-17 23:08:58

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

Nie. Nikt nie ma prawa Cię tutaj leczyć. Możemy powiedzieć, co kto z nas zażywał Z PRZEPISU LEKARZA, możemy podrzucić linki odnośnie artykułów dotyczących wyboru antybiotyków, pisanych przez lekarzy. Ale nikt nie ma prawa Ci wybrać leku, bo to jest sprawa karna z tytułu nieuprawnionego leczenia i stwarzania ryzyka zagrożenia zdrowia.

Idź do lekarza.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#19 2011-12-18 02:15:47

Karolka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-12-05
Posty: 15

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

napisałam, że pójdę do lekarza i o coś innego chodziło mi w tym poście...

Offline

 

#20 2011-12-18 12:04:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#21 2011-12-18 15:07:42

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

Karolka antybiotyk lekarz dobierze Tobie sam wg antybiogramu,napomnę tylko,że absolutnie nie zgadzaj się na krótką terapię(10-14 dniową), moim zdaniem terapia antybiotykami powinna trwać o wiele dłużej do tego leki przeciwgrzybiczne,kefiry,probiotyki. Pamiętaj o zdrowym odżywaniu,ograniczaj słodycze do minimum.Na temat lambli nic nie powiem bo nie wiem.

Offline

 

#22 2011-12-18 15:17:43

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

ostro..wink nie przejmuj siÄ™ Redakcja- to forum może pomóc na prawdÄ™ wielu osobom w wyleczeniu- jak siÄ™ okazuje ja dopiero tu siÄ™ dowiedziaÅ‚am że sÄ… takie badania jak  np. cystoskopia a wydawaÅ‚oby siÄ™ że któryÅ› z lekarzy powinien mi to wczeÅ›niej czy później zasugerować. ChciaÅ‚abym tu również wspomniec o lekarzach rodzinnych, u których leczylam siÄ™ LATAMi (furaginem, ginjalem i antybiotykami (nolicin - kilka miesiÄ™cy - to sÄ… dopiero jaja) przez te kilka lat leczenia miaÅ‚am 2 lekarzy rodzinnych i żaden nie wpadl na to żeby mnie wysÅ‚ac do urologa- sama musiaÅ‚am szukać pomocy i informacji na takich miÄ™dzy innymi forach. Każde badanie które robimy przybliża nas o krok do diagnozy. Warto być Å›wiadomym i czasem warto napomknąć coÅ› lekarzom, którzy jak wiadomo nie sÄ… zbyt chÄ™tni do kierowania na badania- częściej wolÄ… przepisywać antybiotyki w ciemno...taniej czy jak?

Offline

 

#23 2011-12-22 21:08:50

Karolka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-12-05
Posty: 15

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

Nikomu nie chcę tu narobić problemów, chodziło mi bardziej o to ,że np. słyszeliście ,że któryś z tych antybiotyków jest dobry, albo ,że ktoś z Was na podobny problem dostał ten a nie inny. Poza tym nawet jak ktoś napisze, że powinnam stosować taki ,a nie inny antybiotyk to przecież nie sprzedadzą mi go bez recepty w aptece (przynajmniej mi nigdy nic nie chcieli dać), tylko będę musiała dostać receptę od lekarza. Nie wiem jak ktoś tu mógł rzucić takie oskarżenie bezsensowne hmm ...

Byłam u lekarza urologa (nie będę podawać nazwiska) i po pokazaniu mu tych wszystkich wyników i "oglądnięciu" mojego chłopaka przepisał nam furaginę 3 opakowania na nas 2 do stosowania po 2 tabletki 3 razy dziennie - to nawet nie wyjdzie 8 dni... Nie wiem czy to dobre rozwiązanie, powiedział ,że nic lepszego nie wymyślili na to co mam... Nie wiem co o tym myśleć i już się boję ,że po skończonym leczeniu za jakiś czas znów to wszystko wróci sad.

Offline

 

#24 2011-12-22 22:38:41

selena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 7

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

Witam wszystkie forumowiczki ja tez długo nie mogłam się pozbyć częstych zapaleń pęcherza po długich próbach różnych antybiotyków mój urolog przepisał mi szczepionkę Uro-Vaxom,brałam to przez 3 miesiące i jest poprawa infekcje nie wracają.Zostało mi 1 opakowanie chętnie odstąpie proszę o kontakt Selena@ta.pl

Offline

 

#25 2011-12-22 22:38:55

bejbe
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 21

Re: zapalenie pęcherza po stosunku - jakie badania po kolei

Yyy, trochÄ™ sÅ‚abo z tym Furaginum... Nie wiem, czemu ale jakoÅ› ten lek do mnie nie przemawia... tak naprawdÄ™ to ostatnio doszÅ‚am do wniosku, że z zapaleniem pÄ™cherza to jest tak, że jak siÄ™ raz dostanie i wyleczy Furaginum, to kicha blada i bÄ™dzie nawracać, jak sie za pierwszym razem dostanie konkret antybiotyk, nawet mocny, wg antybiogramu, to nie bÄ™dzie. a lekarze na potÄ™gÄ™ Furaginum przepisujÄ…. ja miaÅ‚am dokÅ‚adnie to samo - po stosunku od razu zapalenie, pomaga  oddanie moczu od razu po, podmycie siÄ™, lekkie zakwaszenie w okolicy cewki jakiÅ› kwaÅ›nym roztworem i Å‚ykanie żurawiny i wit. c lub razem Prouro, ale jakie to jest niekomfortowe! koÅ„czysz siÄ™ seksić i lecisz do Å‚azienki - no masakra.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson