Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1126 2009-05-16 11:16:09

dana2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-07
Posty: 29

Re: witam serdecznie

Madziu nie reaguj na to co pisze naczelny szympans tego forum !!
To przecież 120 % nienawiści , złośliwości i całkowitego pesymizmu!!
Tobie pomaga lekarz do którego masz zaufanie i to najważniejsze gdyby był cudotwórcą byłabyś na pewno już zdrowa ale niestety są przypadki ,że i ten lekarz niewiele może. Znasz moje problemy , jedni lekarze mnie uszkodzili na wieki ,a inni wielokrotnie uratowali życie.
Tak jak w każdym zawodzie są gorsi i lepsi , naciągacze i uczciwi do bólu.
Ci którzy urodzili się po to zeby pomagać innym i ja takich na moje szczęście też znam, prawdziwi z krwi i kośći medycy.
Madziulka trzymaj się , dla Ciebie nadejdą też dobre czasy i nie zwracaj uwagi na to co piszą życiowi abnegaci.

Offline

 

#1127 2009-05-16 16:19:15

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: witam serdecznie

Tu chodzi o to ,żeby nie decydować się na drogę operacyjną w sytuacji, gdy BYĆ MOŻE jeszcze są drogi nieinwazyjne.
Może spróbować u kogoś jeszcze innego, niejako z innej strony. Bo droga operacyjna zwykle niesie ze sobą niemożność powrotu do stanu wyjścia.
Sam rozmawiaÅ‚em z wielkÄ… sÅ‚awÄ… operacyjnÄ… (urologia kobieca) i po operacji w jego wydaniu mocz nadal leciaÅ‚ sam. Jak widać -----( I  JAK ZWYKLE )--- nasi cudowni chirurdzy takie osiÄ…gaja rezultaty majÄ…c tytuÅ‚ docenta itp.
Przez kilkadziesiÄ…t lat bardzo chciaÅ‚em, żeby któryÅ› mnie zaskoczyÅ‚ dobrÄ… diagnozÄ…, umiejÄ™tnoÅ›ciami , znajomoÅ›ciÄ… leków itp. Niestety---zawsze byÅ‚o to samo dno !!!!!! Zarówno w Akademii Med. jak i w zwykÅ‚ych szpitalach. W dodatku ostatnio ten poziom zupeÅ‚nie już upadÅ‚ poniżej dna. Ludzie z tytuÅ‚ami profesorskimi robiÄ… takie idiotyzmy, że powstaje wrażenie iż studiów nigdy nie koÅ„czyli (jest to możliwe--patrz prof. Bartoszewski :-)). Jeśłi moje posty pachnÄ… wam abnegacjÄ…---to poczytajcie i przeanalizujcie posty ""Szamanki"", która jakoÅ› już nam nie pisze---a szkoda, bo jej droga prokuratorska kontra lekarze byÅ‚aby dla was Å›wietnÄ… wskazówkÄ… Å›wiatopoglÄ…dowÄ…. To co pisze "dana2" to już przeszÅ‚ość. Takie poglÄ…dy można byÅ‚o mieć (ryzykujÄ…c troche) za czasów PRLu. DziÅ› jest znacznie gorzej i nie można stawiać na nadziejÄ™, że ktoÅ› zrobi to i tamto dobrze !!!!  Poczytajcie też najnowsze posty na forum ""Primum non nocere""--strona chodzi trochÄ™ sztywno ale WARTO. To nie jest forum, tylko "skargi na lekarzy i szpitale". Koleżanko "dana2" , poczytajcie se, pomyÅ›lcie i potem dopiero odpisujcie.

Offline

 

#1128 2009-05-16 20:04:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Madziu, cieszę się, że jesteś. Szkoda, że operacja nie przyniosła efektu. Ale tak sobie myślę: sztuczny zwieracz to chyba mniejsza inwazja niż sztuczny wypieracz? Teraz i tak nienaturalnie oddajesz mocz, więc jeśli operacja nie niesie istotnego ryzyka np. dysfunkcji dróg rodnych czy górnych dróg moczowych, to ja bym się chyba poddała. Oczywiście, po przedyskutowaniu za i przeciw, bo ciąć to bardzo łatwo...
Pulkos, u Szamanki było trochę inaczej - ją najpierw lekarze operacyjnie pokaleczyli, co nie byłoby nawet takie dramatyczne (podobno te zszycia nie są rzadkością), gdyby w porę się nią zajęto. Kasia ma teraz znaczne uszkodzenia narządów wewnętrznych z poważnymi konsekwencjami, a Magda nie i lepiej interweniować, zanim coś z tego będzie.

Madziu, może to, że masz narządy pod złym kątem ustawione, psuje efekt? Może normalnie działający zwieracz (a u Ciebie i tak nienormalnie, bo jest nadwerężony przez lata) jest za słaby i to wzmocnienie naprawdę da poprawę?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1129 2009-05-16 20:06:44

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

No właśnie Pulkos tylko u mnie innego wyjścia nie ma niż droga operacyjna, no oczywiście prócz tego że mogę dalej się zastanawiać jak wejść pod prysznic żeby zdążyć zdjąć majtki zanim zaleje podłogę w łazience i wierz mi, ze wtedy człowiek nie zastanawia się nad tym czy marnować następny rok życia chodząc po doktorach i rozważając czy warto czy nie warto bo to ostateczna droga. Komuś trzeba ufać sama się nie wyleczę dla mnie to proste. Można se gdybać gdy w grę nie wchodzi żyć normalnie czy jak niepełnosprawna. Sama modle się o to, żeby było jakieś inne wyjście niż sztuczny zwieracz bo to nie taka prosta sprawa, ale lekarz rozmawia z innymi o moim przypadku więc nie widzę sensu żebym miała sama to robić.
Każdy lekarz Ci powie, że w medycynie nie zawsze 2plus 2 równa siÄ™ 4 wiÄ™c efektywność  operacji nie zawsze jest zadowalajÄ…ca czy robi jÄ… sÅ‚awa czy zwykÅ‚y dr.

Offline

 

#1130 2009-05-20 15:32:42

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: witam serdecznie

magdaleno-trzymam za Ciebie kciuki przez cały czas, jesteś bardzo dzielna...bardzo chciałabym, żeby wszystko skończyło sie dobrze. Pozdrawiam Cie serdecznie!

Offline

 

#1131 2009-05-29 22:23:14

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: witam serdecznie

qrcze to bez sensu że trzeba tak walczyć aby funkcjonować jak "normalni ludzie"!! sad trzymam kciuki!!!

Offline

 

#1132 2009-06-22 11:32:03

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

ChcÄ…c napisać u siebie dopiero  zobaczyÅ‚am Karolino co napisaÅ‚aÅ›, jakoÅ› mi to umknęło przepraszam. DziÄ™ki wogóle za sÅ‚owa otuchy dziewczyny jesteÅ›cie kochane. Ze zwieraczem najwiÄ™kszym niebezpieczeÅ„stwem jest odrzucenie implantu przez organizm i zakażenie. W ciążę zachodzić można i żyć aktywnie również. Kiedy na poczÄ…tku lekarz mówiÅ‚ mi o tym caÅ‚ym mechanizmie hydraulicznym (bo ja w swej naiwnoÅ›ci myÅ›laÅ‚am, że to tylko coÅ› na cewkÄ™ siÄ™ nakÅ‚ada) to pomyÅ›laÅ‚am sobie, że poddam siÄ™ może hipnozie. Wiadomo tak siÄ™ zdenerwowaÅ‚am, że chciaÅ‚am niczym tonÄ…cy brzytwy uczepić siÄ™ innych metod. Ale jak mi doktor powiedziaÅ‚, że w moim przypadku nic to nie da bo nie dziaÅ‚a hydraulika to sie zaÅ‚amaÅ‚am. Na dzieÅ„ dzisiejszy jestem nastawiona na tak bo, żyć w ten sp nie mogÄ™. Mam już doÅ›c braku seksu, niemożnoÅ›ci ubrania siÄ™ jak chcÄ™ i wielu innych niedogodnoÅ›ci życia. Wiecznego pilnowania Å›luzówki, bakterii itp. ChcÄ™ powrócić do normalnoÅ›ci jak najszybciej. ChcÄ™ wreszcie móc starać siÄ™ o dziecko i mieć siÅ‚Ä™ na monitorowanie endometriozy (to naprawdÄ™ rzadka przyjemność siedzieć u ginekologa na badaniach i szczać mi na rÄ™ce).

A najbardziej przeraża mnie to, że ten caÅ‚y sprzÄ™t zwieraczowy skÅ‚ada siÄ™ z 3 części: pompki montowanej pod skóre, balona oraz mankietu wokół szyi pÄ™cherza. Gdy chce opróznić pÄ™cherz wciskam pompkÄ™ (to mnie przeraża) a potem samoczynnie pÅ‚yn wraca z balona do mankietu i zwieracz siÄ™ zamyka. Jak pierwszy raz o tym czytaÅ‚am to siÄ™ popÅ‚akaÅ‚am. Tak czy owak zdecydować siÄ™ muszÄ™ bo wiem, że żadne ćwiczenia czy żadne inne operacje nie przywrócÄ… mi wydolnoÅ›ci zwieracza. W mojej historii choroby jest trochÄ™ inaczej, ja spieraÅ‚am siÄ™ z lekarzem, nie chciaÅ‚am powtórzyć urodynamiki, wiecznie jÄ™czaÅ‚am mu że chce przyjść na zabieg w dniu zabiegu i facet naprawdÄ™ szedÅ‚ mi na rÄ™kÄ™. Nie mam powodów, by nie ufać swemu lekarzowi, wszystko mi zawsze tÅ‚umaczyÅ‚ i zawsze byÅ‚ uczciwy. CzytaÅ‚am te forum Pulkos do kt wrzuciÅ‚es link i to nie jest tak, że ja nie wiem o przypadkach bÅ‚Ä™dów lekarskich i nie rozumiem żalu i goryczy w ludziach. Owszem ja tych pacjentów rozumiem i KasiÄ™ naszÄ… też popieram jak najbardziej i współczujÄ™ tym wszystkim ludziom z caÅ‚ego serca bo tak być nie powinno. Ale sÄ… też lekarze traktujÄ…cy ludzi z szacunkiem. Urologia w szpitalu wojewódzkim w biaÅ‚ymstoku jest bardzo w porzÄ…dku oddziaÅ‚em, ja nie widziaÅ‚am nigdy, żeby lekarze czy pielÄ™gniarki olewali swoje obowiÄ…zki czy też żeby źle traktowali ludzi, nie widziaÅ‚am, żeby ordynator, zresztÄ… mój urolog nie miaÅ‚ czasu dla pacjentów albo traktowaÅ‚ ich wynioÅ›le. Dlatego jak w każdej kwestii mamy dwie strony medalu i trzeba to zauważyć. Jeszcze kilka lat wstecz bym tego nie napisaÅ‚a, ale moje doÅ›wiadczenia w tej chwili sÄ… pozytywne. Też mogÅ‚abym rozwodzić siÄ™ nad tym jak to jedna pani ginekolog powiedziaÅ‚a mi na oko widzÄ…c nadżerkÄ™ że mam raka. Bez żadnych badaÅ„ i rozmowy po prostu orzekÅ‚a: ma pani raka. I szlag mnie trafiÅ‚ uwierz mi, wyszÅ‚am z gabinetu trzaskajÄ…c drzwiami mówiÄ…c na korytarzu pacjentkom : nie idźcie do tej k..., ale mimo to, ciÄ…gle pamiÄ™tam, ze nie wszyscy sÄ…  takimi "szympansami" jak sam to ujmujesz. Staram siÄ™ nie pielÄ™gnować w sobie zÅ‚oÅ›ci ale i też żyć rozsÄ…dnie .

Offline

 

#1133 2009-06-22 19:51:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Ale może jest mniej przerażające, niż brzmi smile?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1134 2009-06-23 00:46:43

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: witam serdecznie

Moze po operacji, jak sie juz wzystko zagoi i wrocisz do pelni sil, okaze sie ze ten sztuczny zwieracz bedzie naprawde Ci dobrze sluzyl. Takie historie wszystkich nas przerazaja, ale wydaje mi sie ze ten caly implant postawi Cie w koncu na nogi, wiesz?? Poczekamy zobaczymy, jezeli mechanizm bedzie funcjonowal jak nalezy, nie bedzie Ci w zadne sposob przeszkadzal i w koncu ulatwi Ci normalne zycie, to bedzie dobry znak ze wspolczesna medycyna naprawde daje rade. Trzymaj sie, przedewszystkim bardz dobrej mysli, moze byc tylko lepiej.

Offline

 

#1135 2009-06-23 05:38:37

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Powiem tak: przed ostatnią operacją znajomi mnie straszyli, że to rozcięcie brzucha, że będzie ciężko tymczasem ja na drugi dzień postanowiłam wstać i się wyprostować i zdziwiłam się bo myślałam, że będe przygięta i będzie bardzo bolało a tu okazało się, że rozcięcie brzucha znoszę lepiej niż laparoskopię kt tak wszyscy chwalą. Po laparoskopii 3 tyg byłam na środkach pbólowych i chodziłam zgięta jak babula. Tu od drugiej doby w zasadzie większość czasu spędzałam na tarasie i chodząc po parku. Teraz ze zwieraczem będę mieć nacięcie na mankiet w tym samym miejscu. Podejrzewam, że będzie gorzej bolało bo implant to nie podszycie. Nie wiem Karolina jak będzie jak tylko będę po dam znać. Niestety jak zobaczyłam na fotce zwieracz to się przestraszyłam tego "okablowania "i części.
Ajpinus w Polsce z tego co czytałam zaimplantowano 50 szt zwieracza AMS 800, moj lekarz proponuje doc Radziszewskiego z Lindleya i powiedział, że nie proponowałby go gdyby nie był pewien tego człowieka. W zasadzie wsz zależy od zaimplantowania bo prawidłowo wszczepiony zwieracz daje 100% pewność trzymania moczu. Masz rację Ajpinus, że może być lepiej tylko w moim przypadku. Jeśli nie zaryzykowałabym nigdy bym nie wiedziała jakby było gdyby. Lekarz zapewnia mnie, że z tym naprawdę normalnie się funkcjonuje, że pompki nie widać a ja po jakimś czasie będę mieć normalne parcie że chce siku. A jak to będzie wyglądało nie mam pojęcia. Ta przyjemność w postaci implantu kosztuje fundusz ok 40.000zł i cieszę się, że chociaż jest refundowana bo drugiego kredytu bym nie dźwignęła teraz.
A ostatnio zastanawia mnie jedna rzecz: jeśli pompka będzie wszczepiona na wargę sromową wiekszą, to przecież może się włączyć podczas seksu. A tak z reguły się ją wszczepia. Chryste spędza mi to sen z powiek

Offline

 

#1136 2009-06-23 17:50:38

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: witam serdecznie

Magdaleno - nie za wiele wiem i rozumiem w tym temacie, ale mam nienaturalnie dobre przeczucia!!! Na moją dobrą energię zawsze możesz liczyć.smile Daj tylko znać kiedy dokładnie masz zabieg. Pozdrawiam!

Offline

 

#1137 2009-06-23 19:18:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Wiesz, jak pompka tyle kosztuje... to spróbowałaby nie pomóc za te pieniądze smile!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1138 2009-06-24 07:22:13

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

DziÄ™ki dziewczyny. Jeszcze nie wiem kiedy mam operacjÄ™ bo czekam na list ze szpitala i na telefon od mego lekarza. PowiedziaÅ‚, że postara siÄ™ byc przy operacji jak mu plany pozwolÄ… i mam nadziejÄ™, że tak bÄ™dzie, jakoÅ› bezpieczniej bÄ™dÄ™ siÄ™ czuć. Znam już tego faceta rok a on zna moje fanaberie po narkozie, wie, że jestem wtedy wÅ›ciekÅ‚a i pÅ‚aczÄ…ca. Zabieg mam mieć najwczeÅ›niej w lipcu wiÄ™c dam znak. Karolina  ja też i tak pomyÅ›laÅ‚am, że za takÄ… kasÄ™ to już musi dziaÅ‚ać. NauczyÅ‚am siÄ™ jednego, że w moim przypadku nic nigdy nie wiadomo, ale zawsze w życiu lÄ…dujÄ™ na 4 Å‚apy na koniec, wiÄ™c mam nadziejÄ™, że i tym razem tak bÄ™dzie. Na razie jak myÅ›lÄ™ o tej caÅ‚ej otoczce operacyjnej to naprawdÄ™ mi niedobrze. Niby Å›piÄ™ i nic mnie nie powinno interesować, ale ten blok operacyjny, podawanie narkozy i caÅ‚y ten rytuaÅ‚ mnie wykaÅ„cza po prostu bardziej niż bóle po. WrocÅ‚awianko cieszÄ™ siÄ™, że tak piszesz bo dobrych fluidów bÄ™dÄ™ potrzebować smile

Offline

 

#1139 2009-08-05 13:32:36

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Witam. ByÅ‚am wcz u docenta na wizycie w Warszawie. Niestety musze wykonać 3 badania zanim zgÅ‚oszÄ™ sie na umówienie terminu:urodynamike mojÄ… kochanÄ…,  cystografie, kt nie miaÅ‚am a pewnie okaże sie jeszcze fajniejsza i cystoskopiÄ™. Jezu nie wiem jak dam rade bo naprawde juz podupadÅ‚am psychicznie, jeszcze te badania i czekanie. Mam przeciwskazanie do zwieracza tzn nadreaktywność (po nowej urodynamice bedzie wiadomo czy nadal jest) i sprawdzic trzeba czy nie mam przeszkody po ost operacji. Mam nadzieje, że da sie nad tym wszystkim zapanować nawet jesli to wyjdzie. UmówiÅ‚am siÄ™ do mego dra na miejscu w pn i bede prosic o wykonanie badaÅ„ w BiaÅ‚ym bo nie wydolÄ™ z jeżdżeniem w kółko do stolicy. A najlepsze ze wszystkiego jest to, ze potrafie w samochodzie zmieniać wkÅ‚adki, wcz stwierdziÅ‚am, ze siÄ™ w tym wyspecjalizowaÅ‚am.
Bóg wie ile jeszcze bede musiała sie nameczyć zanim cos z tego wyniknie, moje zmeczenie sięga zenitu, wygladam ciągle jak na kacu, wypadło mi pół włosów i siada mi cera. Oj dolo moja dolo...

Offline

 

#1140 2009-08-05 16:55:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Spróbuj pojeść trochę alg. Poprawiają włosy i cerę. Przerzuć się na kosmetyki dla wrażliwców, z HA. Nie wiem, co Ci jeszcze poradzić, bo jesteś w trakcie badań, więc nie chcę Ci zafałszować wyników. Cystografia to jest takie badanie, że leżysz z podłączonym wenflonem na stole do rtg, pompują w Ciebie kontrast i robią Ci kilkanaście zdjęć rentgenowskich. Trwa jakieś 30-60 minut, dokładnie nie pamiętam (u mnie jeszcze coś powtarzano), i nie pamiętam też, czy mogłam być w majtkach, żeby mieć wkładkę, czy panie podłożyły mi podkład.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1141 2009-08-05 17:36:06

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Karolino ja słyszałam, ze cystografia to kontrast podany przez cewnik i każą sikać a wtedy idą fotki. Pamietam tylko urografię makabra była bo leżałam prawie goła chyba z godzinę aż tak zmarzłam że sie trzęsłam i lekarz sie przestraszył, że coś się dzieje po kontraście a mi poprostu było zimno. Pewnie powtarzano po wysikaniu się?

Gdzie kupujesz algi? To takie do chrupania czy dodajesz do posiłków? Zapomnialam ostatnio spytać w sklepie ze zdrowa żywnością. Do cery używam tylko cetaphilu-dermoprotektora, no czasem kremu

Offline

 

#1142 2009-08-05 18:22:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

A, to może ja miałam urografię smile. Powtarzano, bo im jakieś ujęcie nie wyszło.

Kupuję algi na niemieckim albo szwajcarskim ebayu, bo najtaniej. Wiesz, ja mam teraz dietę antyhistaminową, więc nie mam żadnych wartości odżywczych, to muszę jeść algi. Teraz kupiłam sobie kg spiruliny i pół kg chlorelli, wymieszam i będę jadła łyżkę stołową dziennie, a do tego kupiłam taką algę Lithothaminum calcereum (w tabletkach), która zawiera więcej wapnia niż mleko i przyswaja się go w 90% (mleko - 25%, z czego część jest wypłukiwana z kości, bo mleko zakwasza), to najwięcej na świecie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1143 2009-08-05 19:32:36

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Karolina a nie masz biegunek po chlorelli? Ona jest w tabletkach takich zielonych bo kiedys piłam, nie wiedzialam, że w proszku też. Ja się rozejrzę za tym może w sb w sklepie ze zdrową żywnością. Koleżanka jak wróciła z Japonii mówiła mi, ze tam są takie algi do chrupania, ponoć dobre. No wlasnie czytałam jak piszesz o diecie, dość restrykcyjna. A z mlekiem to wogle jakaś paranoja, są ludzie którzy twierdzą, że nie powinniśmy brać go do ust. A tak wogóle dobrze się czujesz na tej diecie?

Offline

 

#1144 2009-08-05 19:40:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Jak się trzymam, to mi ewidentnie lepiej, nie tylko z pęcherzem. Cera mi się poprawiła smile. Ja jeszcze biorę suplement DAO i duże dawki manganu i szukam jakiegoś sensownego cynku. Najlepszy i tani jest z Olimpu, ale oni dodali tam jednego dodatku, bo którym mam rzut histaminy, więc chała. Tylko na indyka i algi nie mogę już patrzeć smile.

Chlorelli jeszcze nie brałam, ale biegunki mi niestraszne, bo ta dieta trochę zaparciowa, więc przyda się nawet. Wiesz, że chlorella działa jak błonnik, tylko nie ma jego skutków ubocznych? Ale może ja nie będę mieszać, tylko chlorelli wezmę małą łyżeczkę, a spiruliny stołową?

U nas takie inne też można kupić, ale to są koszmarne pieniądze (ponad 30 zł za 100 gramów).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1145 2009-08-06 05:27:28

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Tak, ja piłam kiedys cynk z Olimpu i przestały mi wypadac włosy nawet, przypomniałam sobie, ze to był własnie olimp chelatowany cynk. Czytałam kiedys o tej spirulinie i chlorelli nawet miałam wydrukowane to i pamiętam, ze zachwycałam się ich dobrodziejstwem. Właśnie bo ja chlorellę piłam na zaparcia, ona była w takich zielonych tabsach śmierdzących, może do tego wrócę.

U mnie z dieta jest tak, że od prawie dwóch lat nie jem słodyczy (na początku przez dwa tyg mało nie płakałam) no i staram się w miare zdrowo odżywiać, bez białego pieczywa, ryżu i makaronów białych. Jem duzo kasz. A ryż zastąpiłam brązowym. Ponieważ mam spadki cukru (miałam bo na diecie się uregulowało) nie rezygnuje z węglowodanów złożonych. Teraz mam warzywa z terenów ekologicznych bo mamy domek poza miastem pod granicą z Białorusią i tam duży ogród z niesypanymi warzywami, dlatego tak lubie tę porę roku. Na tej mojej diecie (nie lubię tego słowa) a raczej zmieniając nawyki udało mi się podregulować wypróżnianie się. Tylko ten stres mnie wykańcza, długo się ciągnie i zaczyna się znów problem z wypadaniem włosów. Kiedys jak moja przyjaciółka wróciła z Londynu tak jej wypadły włosy, że było widać gołym okiem. Poszła więc do endokrynologa z przekonaniem, ze pewnie spowodowały to jej policystyczne jajniki i hormony a on jej powiedział, ze włosy zawsze wypadają ze stresu, nie ma innych przyczyn tak naprawdę. Boże byłysmy w szoku dosłownie. Ja tu myśłałam, że niedobory itp a tu proszę. Ale chyba nie do końca się z tym zgadzam.
Jeszcze wrócę do alg- zawsze mam problemy po maseczkach do twarzy, natomiast jakakolwiek zawierająca algi słuzy mi w 100%. Teraz własnie szukam czegoś z algami, lubie je w pielęgnacji bo dają efekty. Jeszcze glinka biała i czerwona tez mi służy. Ciągle jak jestem przy algach wspominam te okropne białe które kiedys rozmnażałam, one sa na allegro. I tez się w nich kąpałam nacierając ciało. Ale teraz jakoś bym sie brzydziła. Później czytałam, że zawierają jakieś bakterie w sobie i nie wiedziałam jak się do tego ustosunkować (bo je można tez pić). Juz zdaje mi się kiedys na forum poruszałysmy temat alg.
No to się wygadałam smile

Offline

 

#1146 2009-08-06 10:35:13

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: witam serdecznie

Prawicie o włosach więc dodam od siebie, że to może być sprawa hormonalna. Gdy brałam pigułki antykoncepcyjne z 0,02 mg etynyloestradiolu to mi bardzo wypadały, po zmianie na 0,03 i paru dodatkowych elementach problem ustąpił. Te elementy to był suplement Silica, ale przede wszystkim rewelacyjna maska do włosów Wax Hair Treatment do kupienia w aptece i sklepach zielarskich. Trochę uciążliwa w stosowaniu bo wypadałoby ją trzymać na głowie, pod ręcznikiem 30 minut i grzać suszarką a niektórzy nawet mówią, że spać z tym ręcznikiem, ale są efekty.

Offline

 

#1147 2009-08-06 11:00:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Jedna rzecz: tabletki anty wypłukują cynk, który jest odpowiedzialny za stan włosów.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1148 2009-08-06 11:06:02

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

No proszę to juz sie można domyślić, czemu mam połowe włosów. Czy znów kuracja cynkiem.
A tak dla ciekawostki dziś wyczytałam, ze tabletki z grejpfruta oobniżają działanie tabletek hormonalnych.

Offline

 

#1149 2009-08-06 11:09:26

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Aha chyba wiem co to są te odzywki maski to woski, troche smierdzą ale faktycznie są ok. Z hormonami wogle jest dziwnie u mnie bo teraz jak biore cerazette minipigułkę to gorzej funkcjonuje niz na jasminie. Przy jasminie zero wzdęć zatrzymywania wody i ze wzgl na estrogeny lepsza śluzówka. A tu miało byc lekko i przyjemnie a 4 razy w mcu podkrwawianie i spuchnięte paluchy. No i faktycznie może te włosy

Offline

 

#1150 2009-08-06 20:24:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Ja po cerazette odpływałam, nie dotrwałam do końca pierwszego opakowania, takie miałam problemy, głównie z krążeniem i pęcherzem.
A co do hormonów - ja toleruję wyłącznie hormony z gestodenem. Po innych progesteronach leżę i kwiczę. I tylko Wyetha - te same tabletki Scheringa czuję bardziej (inaczej oczyszczają te hormony czy co wink?). Aż się dziwię, że mnie jeszcze Wyeth nie sponsoruje smile.

Jak bierze się dużo cynku, to z czasem trzeba uzupełniać miedź, bo ją znowu cynk wypłukuje.

A Yasmin nie pogarszał Ci pęcherza? Ja próbowałam i nie dałam rady.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson