Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1451 2011-02-27 18:07:51

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Hej, dawno u siebie nie napisałam nic, wiec korzystam z okazji i chwalę sie - umówiłam się wreszcie na rezonans dolnego odcinka kręgosłupa. Jadę do Warszawy na Wiertniczą, na otwarty aparat (choc jedno z głowy). Zastanawiam sie tylko jak jest w wynikami, nie podpytałam czy wyślą mi je do domu czy do oddziału Radiologica Choroszczy pod Białym. No i nie wiem jak dlugo się czeka na wyniki, może ktoś tam robił bo nie pamiętam?

Offline

 

#1452 2011-03-01 18:57:22

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Witajcie. Mam wynik rezonansu. Bardzo proszę o opinię zanim bedę u neurologa, załamałam się. Opis:

Spłycona zna fizjologiczna lordoza odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Krążki międzykręgowe Th12 - L1, L1 - L2, L4 - L, L - LS1 mają uszkodzona strukturę, widoczne jest obniżenie intensywności sygnałów w czasie T2 jako obraz ich odwodnienia.

Wysokość k.m. L5 - S1 jest obniżona

Przepuklina tylna dokanałowa centralna k.m. L4 - L5 uciska worek opony twardej. Uciśnięte są oba korzenie L4.

Uwypuklone do kanału kręgowego k.m. L1-  L2, L3 - L4, i L5 - S1.

Stożek końcowy rdzenia kr jest nieposzerzony, nieuciśnięty i bez zmian ogniskowych.

Zmian ogniskowych w kanale kręgowym nie stwierdzono.

Szerokość kanału kręgowego i worka opony twardej w odcinku lędźwiowym jest prawidłowa.

Guzki Schmorla w trzonach kręgów Th1 - L4.

Słuchajcie, czy ja jestem tu na świecie za karę?

Offline

 

#1453 2011-03-01 19:16:58

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Guzki Schmorla to powikłanie choroby Scehuermanna, to wiem, bo mam smile. A Ch.Sz. to takie specyficzne ustawienie kręgów, o którym lekarze mówią "taka uroda". A tymczasem to początki dyskopatii.


Niby ten stożek jest ok, ale masz uszkodzenia wyższej części, a z któregoś fragmentu odchodzi górny splot podbrzuszny. Aj, mój neurolog by się przydał.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1454 2011-03-01 20:18:29

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

No właśnie zrobię rozeznanie z neurologami u mnie i się wybiore. Oczywiście nurtuje mnie najważniejsze: praca pęcherza  a to co wyszło w badaniu. Dzieki Karolina.

Offline

 

#1455 2011-03-07 10:53:27

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: witam serdecznie

Magdaleno a Ty zrobiłaś to badanie samo z siebie żeby sprawdzić pod kierunkiem pęcherza?? czy miałam problemy z kręgosłupem? ja nie wypowiem się niestety, bo nie znam sie na tym.

Offline

 

#1456 2011-03-10 12:05:29

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Evi od bardzo dawna mam bóle w odcinku lędźwiowym które mnie unieruchamiaja. Do tego gdy chodze szybko mam drętwienie prawej nogi, coś mi sie ostatnio nie podobało, pisałam o tym gdzieś powyżej pare stron.

Weszłam dzis na swój wątek by się powyżalać, bo mnie rozpiera już!

Poczytałam troche w necie i na forach ludzie z podobnymi wynikami moga miec problem z oddawaniem moczu. Z tej złości mnie skręciło dziś od rana, nafaszerowałam się lekami a i tak ledwo sie ruszam przekrzywiona na lewo. K... ile można. Chyba zaczne jak Pulkos rzucać mięsem na lekarzy.

Uswiadomiłam sobie, ze jakieś 6 lat temu zgłosiłam sie do poradni do pani doktor z bólami w dole pleców. I co usłyszałam? Jestem za młoda na problemy z kręgosłupem, to słabe przyczepy mięśniowe!!!!!!!!!!!!! Do tego jestem wysoka - 176cm i ma prawo bolec. Trzeba nauczyc się prawidłowej postawy, więc się nauczyłam. Bóle korzonkowe łapały rzadziej. Teraz mam je co kilka miesięcy - wstaję i niz tego ni z owego nie mogę z bólu się ruszyc. Boże czemu ja to wcześniej bagatelizowałam, czemu wierzyłam tym kretynom, czemu wiecznie miałam wazniejsze sprawy na głowie. A teraz co? Czytam w necie jak to moze być z sikaniem przy moim kręgosłupie. I czemu mój lekarz k...nie wpadł na pomysł, żebym zrobiła rezonans? Nie żebym go o to nie pytała, broń Boże parę razy pytałam czy może zrobić rezonans.

24 marca mam wizytę u neurologa,przecież na tej wiosce nie można się wcześniej umówić prywatnie bo kolejki pozajmowane, dziś dzwoniłam do dwóch prywatnych lekarzy i też nie ma miejsc. Niech to wszystko szlag trafi. Chyba mnie rozniesie, kiedy usłysze, że moje dolegliwości kręgosłupowe miały wiodący wpływ na pęcherz, pęcherz? Jeszcze mam zaparcia w kołko, z którymi nauczyłam się sobie radzic, wypracowałam swe metody bo inaczej bym zdechła chyba. I do kompletu tłumaczenie lekarzowi, ze sikanie ma związek z jelitami, ze wiem to, ze czuję to i ....nikt mnie nie raczył słuchać. Teraz widze to wszystko z boku. Boże jakie te zycie jest przykre.
A dziś rewelacja - żeby zrobic siku, jak wiecie napinam brzuch i sikam pochylona do przodu. Tylko dziś brzucha nie napnę i nie pochylę się bo k...nie dam rady z bólu. I co ma zrobic człowiek w takm wypadku? Siedzę teraz i zastanawiam sie jak tu usiąść na kibel!!!!!
Wybaczcie ale nazbierało mi się.

Offline

 

#1457 2011-03-10 13:29:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Madziu, bo mięśnie naciskają Ci na nerw kulszowy i zaczynają Ci się początki czegoś, co skończyć się może rwą kulszową.

A jak sobie radzisz z zaparciami mechanicznymi, tzn. takimi właśnie od dysfunkcji jelitowo-mięśniowych?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1458 2011-03-10 15:18:41

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Karolina kupuję Fruktolax - owoce i błonnik ale tylko w tabletkach. Tylko tabletki zawieraja tamaryndowiec który ciągnie wodę do jelit. Oprócz tego używam zawsze rano czopków glicerynowych. Tylko to na mnie działa, a gdy nie zadziała faszeruję się olejem pitym lub siemieniem lnianym. Zadne inne środki nie działaja a trochę tego używałam i wypróbowywałam.
Dziś nażarłam się Ketonalu na przemian z Dexakiem i jestem senna.

Offline

 

#1459 2011-03-14 18:49:22

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Byłam dziś u neurologa. Kręgosłup nie powinien mi dawać objawów aż takich pecherzowych - tak powiedziała.
Nie spodobały jej się inne objawy natomiast i dostałam skierowanie na rezonans głowy i odcinka szyjnego. Strasznie długo mnie badała a na koniec wykręcała szyje. Powiedziała że zmiany w kręgosłupie to dyskopatia i zwyrodnienia. Jednym słowem - jak u starej baby. To tyle w wielkim skrócie.

Offline

 

#1460 2011-03-14 19:09:13

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: witam serdecznie

Teraz ja cię zdenerwuję. Maksymalnie .
Nie znam się aż tak na odczycie rezonansu, ale czytając to co napisałaś ""od razu tkneło mnie"" i pomyślałem sobie : Gówno prawda.!!
Primo-----to jest odczyt jako interpretacja echa. Jeden lekarz tak a inny inaczej interpretuje.
Po drugie--jeśłi nawet odczytane dobrze........to napierdalanie ""lumbaga"" (bo tak bym nazwał twoje bóle jednak) TO EWIDENTNY OBJAW TOWARZYSZĄCY WSZELKIM ZAPALENIOM MOCZOWYM.
U facetów jest to bardziej i wyraźniej zaznaczone. Wystarczy troche gorzej z sikaniem (cewka) a już napierdziela lumbago tak, że na kibel trudno siadać !!!
A więc--czy kura jest od jajka , czy jajko od kury ???????????
Więc---dlatego-----ja bym aż tak nie panikował po tym odczycie.
Twoja neurolog powiedziała ci w zasadzie to samo i zrobiła to oględnie. Bo główną przyczyną napierdalania szeroko rozumianych korzonków jest-------dopuszczenie chamów do twojego ciała  z nożem=skalpelem. Ilość błedów--infekcji itp. w efekcie tego zabiegu spowodowała permanentne zapalenia nerwów w tym obszarze. Tak ja to widzę.
Zobaczymy jak inni lekarze.

Offline

 

#1461 2011-03-14 22:04:40

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

To kolej na mnie - korzonki czy też lumbago jak to nazywasz mam od 8 klasy podstawówki, kręcze karku też!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I co też mi nerwy uszkodzono??????
Neurolog nie patrzyła na opis tylko na zdjęcie, nie chciała nic mówić zanim wykona inne badania, oględnie tego nie zrobiła tylko ja oględnie to ujęłam wystarczy czy dalej bedę czytać o chamach przy moim ciele???? To co się stało już wiemy tu wszyscy i nie ma sensu skupiac nad tym swej uwagi bo to nic nie wnosi w moje życie i nie powoduje mego zdrowienia pulkos.

Offline

 

#1462 2011-03-14 22:08:11

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Ale to "lumbago" to jest ucisk na nerw kulszowy, więc normalne jest, że jest przy pęcherzu (i nie tylko przy nim).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1463 2011-03-14 22:14:37

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: witam serdecznie

Proszę pani magdaleny -----odczyt ma robić rentgenolog  a nie neurolog. Wy tego nie pamiętacie, ale jak zaczeło sie z tomografią i rezonansem, to odczyty robił obowiązkowo PROFESOR lub DOCENT rentgenologii.
Teraz każda dojarka z PGRu odczytuje.
I stąd są takie wyniki.
Dobra--więc czekajmy na ciąg dalszy wniosków tej lub innej pani neurolog. to chyba logiczne.
A ja ci mówię, że wynik twojego NMR jest w granicach ""szerokiej""normy."" I to słowo jeszcze usłyszysz od jakiegoś lekarza.

Offline

 

#1464 2011-03-14 22:44:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Madziu, jak dopadnę mojego neurologa, to mu pomiauczę, żeby zrecenzował na odległość (on strasznie się przed takimi e-ocenami wzdraga, mówi, że bez obadania pacjenta nie chce się wymądrzać).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1465 2011-03-15 06:35:52

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Karolina dzięki, mnie interesuje najbardziej mój wynik a pęcherz. W sensie - wynik a utrudniona mikcja i incydenty z ntm, bo tak było na samiutkim początku/

Mam jeszcze uszkodzony nerw strzałkowy w nodze i coś czuje, ze wyląduję na sterydach. Czucie w prawej ręce dużo słabsze, ogólnie prawostronnie jest mniejsze czucie, ale nie duża różnica. Wogle babka zadawała mi pytanie naprawdę trafione, w zasadzie na większość odpowiadałam twierdząco. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, ze niektóre kwestie mogą mieć znaczenie.

Offline

 

#1466 2011-03-26 10:33:01

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Witajcie. Mam wyniki rezonansu głowy i odcuinka szyjnego. Nie komentuje ich bo bede płakać


GŁOWA:

-zanik korowy z poszerzeniem przestrzeni płynowych wewnątrzczaszkowych głownie przymózgowych w obu okolicach czołowych

- dośc liczne róznej wielkości pojedyńcze, powyżej 5mm podkorowo w okolicy ciemieniowej lewej, ogniska o wysokim sygnale w obr T2-zal i Flair położone podkorowo oraz parakomorowo w obu pólkulach mózgu najpewniej o typie demielinizacyjnym

- tego typu różne zmiany widoczne tez w ciele modzelowatym, oraz pojedyńcze ognisko w obrębie struktur tylnego dołu czaszki w lewej pólkuli móżdżku

- struktury środkowe nieprzemieszczone

- okolica siodła tureckiego bez uchwytnych zmian

- pień mózgu zachowany prawidłowo

- kompleksy nerwów VII i VIII prawidłowo otoczony płynem w obrebie przewodów słuchowych wewnetrznych

- pogrubienie błony sluzowej w obrębie zatoki klinowej i szczękowej prawej

- przystrzałkowo przysierpowo w prawej okolicy czołowo-ciemieniowej i czołowej prawej widoczne lite struktury o posrednim sygnale w obrębie T2 - zal w wysokim obr Flair, najpewniej zwapnienia.

ODCINEK SZYJNY:
Naurolog miała racje, ze wyjdzie to co w lędźwiach.

- lordoza szyjna zniesiona z wtórną kyfozą w odcinku C3-5

- krążki m-k C3/4 i C4/5 z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci odwodnienia i obniżenia wysokości

- drobne zmiany wytwórcze na tylnych bocznych krawedziach trzonów

- centralna wypuklina krążka m-k C3/4 z modelacja worka oponowego

- wypuklina tylna lewoboczna krążka m-k C4/5 ze zwężeniem otworu m-k z uciskiem na korzen nerwowy, worek oponowy modelowany

-rezerwa objetościowa kanału kręgowego na poziomie C4/5 ograniczona

- w obrębie rdzeni kręgowego w części tylnej bardziej po stronie prawej na poziomie C4 oraz mniejsze na wysokości C2/3 ogniska o wysokim sygnale w obr T2-zal większe o wymierze 13x4mm najpewniej o typie demielinizacyjnym.

Offline

 

#1467 2011-03-26 11:15:00

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: witam serdecznie

Ten wynik wyglada mi na "przesadnie szcegółowy" , i wynika on z charakteru  badania (z samego założenia odczytu echa).
Ja bym nie panikował , bo połowa ludzi może mieć tego typu zmiany, ale ludzie ci nie robią rezonansu.
Czy podawali kontrast ?
Kiedyś , gdy podobne wyniki otrzymywali pacjenci przy robieniu USG. lekarze klęli na całą tą nowoczesną diagnostykę bo połowa ludzi miała torbiele !!!!
Radziłbym nie panikować i wypić kilka piw. Nie ma tętniaka, nie ma zmian typu stwardnienia rozsianego, niema  guza itp.
Czyli------na demencję==PIWO !!!!!!!!!!!!

Offline

 

#1468 2011-03-26 12:47:46

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Pulkos kontraktu nie było a panikuje bo są zmiany stwardnienia rozsianego. A ide właśnie nie na piwo a na teqile. Nie ma wyników przesadnie szczegówowych sa wyniki albo dobrze opisane albo olane.

Offline

 

#1469 2011-03-26 13:44:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Magda, masz dobrą opiekę neuro? U nas jest świetna neurolożka od SM, jedna z najlepszych w Polsce, jak nie najlepsza - dr Gruszka. A ja mam dwie koleżanki z SM, jedna ma dgn od 3 lat prawie, druga od zeszłej jesieni, więc jestem na bieżąco ze wszystkim - od procedur (z rentą włącznie), przez diagnostykę po leczenie. Bądź ze mną w kontakcie, postaram się być w tym Twoim Wergiliuszem smile.

Oczywiście, dla ostatecznej dgn muszą Ci zrobić punkcję. Aha, zrób sobie na wszelki p/ciała na HHV6, a jak będziesz miała punkcję, to ubłagaj o pobranie próbki i wyślij do Poznania na wirusy (podobno coraz więcej osób z SM ma wykrywany HHV6).

Z tymi wypukleniami i innymi - to się nie znam, tzn. na ile one dodatkowo powodują neurogenność. Bo mogłoby oznaczać (jeśli tak), że ewentualne inne dysfunkcje narządowe są powiązane - ale naprawdę nie wiem.

We wtorek spróbuję wymiaugotać neurologowi, żeby mnie przyjął - prześlij mi skany (opisów, zdjęć), a jak masz płytę, to i ją (tylko nie via e-mail, ale serwisy typu przeklejplik.pl, bo mi skrzynka padnie).

Zrób sobie bardzo dobre badanie tętnic szyjnych. Ta koleżanka z dłuższym stażem, jak się okazało, ma SM z powodu niedrożności tętnic szyjnych, już jest po zabiegu (skończyło się na samym przepychaniu bez stentów).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1470 2011-03-26 18:56:49

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Dzięki Karolinko. Wydaje mi się, ze mam dobra opieke neuro bo babka gdyby mogła to zajrzałaby wszędzie. Zrobiła bardzo szczegółowy wywiad no i dała skierowania na dwa rezonanse. Kurcze czytałam o tej punkcji. Karolina mam wizyte u neurolożki 30 marca, ale wynik chce pokazac tutaj jeszcze komuś. Tę moja neurolog wzięłam z rankingu miała najlepsze opinie, zobacze co teraz powie. Nie chce złorzeczyc, ale wynik nie podoba mi sie naprawdę. Poczekam do środy i zobacze co usłyszę. Własnie siedziałam z koleżanka przy wódce i ustaliłam, że spokojnie poczekam co powie lekarka. Bże jaby co bede Ci przesyłać, dzięki za wszystko kochana jestes. Gdzie sie robi takiego doplera tetnic? U lekarza od zył?

Offline

 

#1471 2011-03-26 21:27:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Tak, ale naprawdę dobrego. To tak jak dr Rakoczy z usg prostaty - po prostu aparat do usg może mieć każdy, ale nie każdy się na tym zna. Najlepiej robią Katowice, ale tam miejsca na dany rok kończą się ok. 4 stycznia sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1472 2011-03-26 22:29:57

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: witam serdecznie

jakieś zmiany wyszły ale czy to jest SM?
Natomiast mamy tu moje dobre znajome ===zgrubienia w ścianach zatok....i to w klinowej też !!!!!!!
Jak znam życie to siedzi w nich gronkowiec złocisty i sobie wędruje do pęcherza. I to wyznacza kierunek ""jedynie słuszny"", natomiast jeśli neurolog jest faktycznie kumaty......to poczekajmy na jego opinię....
PS. jeśli neurologiem jest kobieta........to wiadomo co ja myślę i nie będę się powtarzał.

Offline

 

#1473 2011-03-26 22:54:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Pulkos, zmiany demielinizacyjne to na 99% SM, baaardzo rzadko to może być gorsza postać uszkodzeń mieliny, więc już lepiej myśleć o SM. Natomiast te zmiany SM-owe mogą czasem wynikać z infekcji HHV6, a czasem z problemów naczyniowych, więc ja bym to zbadała, bo może się okazać, że gdyby to był któryś z tych powodów, jego usunięcie spowoduje, że demielinizacja nie postąpi dalej. A ALA (len) i inne suplementy (Mg, B6, chyba D3, ale nie wiem, czy nie mylę, któryś jeszcze kwas) oraz ewentualnie interferon wszystko ładnie naprostują.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1474 2011-03-26 23:05:46

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: witam serdecznie

Madziu, jakby prześwietlili każdego zdrowego to tak jak pulkos piszę, wielu z nich miałoby ubytki wink które nie maja żadnego wpływu na zdrowie i życie takiej osoby

wiem, ze to teraz trudne, ale musisz poczekać na opinię fachowca i sama nie szukać sobie choroby????
oj... wiem jakie to trudne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ale dasz rade...

Offline

 

#1475 2011-03-26 23:24:09

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: witam serdecznie

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson