Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-02-13 13:10:57

deepdiver
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-13
Posty: 6

problemy, trudności w oddawaniu moczu

Witam,

Od jakiegoś czasu mam słabszy strumień moczu, często muszę śmigać do łazienki, w nocy również....jak tylko więcej wypije płynu chodzę oddawać mocz bardzo często.....Już w dwóch badaniach miałem podwyższona kreatyninę 1,44,,,jeżeli się nie mylę....
Byłem juz dwa razy u urologa, po USG wyszło że mam w normie nerki i pęcherz, badanie per rectum nie wykazuje powiększenia prostaty....
Otrzymałem jednak leki na prostatę i na bakterie ale niewiele pomagają.....
Mam skierowanie na cystoskopiÄ™.....

Ponieważ 7 lat temu miałem operację usunięcia dysku w odcinku lędźwiowym ( mówiłem oczywiście o tym lekarzowi ) zastanawiam się czy to nie to jest powodem.....kręgosłup boli mnie w zasadzie stale....czasami bardzo mocno, tempy stały ból w lędźwiach......dodatkowo mam jakieś kłopoty z jelitami sad.......raz na stolcu pojawiła sie krew jasnoczerwona....

Czy to może mieć jakiś związek....stresuję sie żeby to nie były jakies rakowe historie ale oprócz podanych objawów czuje się dobrze....nie mam zatwardzeń, biegunek, wymiotów, żrę wszystko jak leci......tylko te ciągłe sikanie.....mam juz dosć....

Miał ktos coś podobnego ?

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2012-02-13 20:39:34

maratonczyk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-05
Posty: 63

Re: problemy, trudności w oddawaniu moczu

Na USG nie wyjdzie ci stan nerek za wyjatkiem widocznych dla tego badania zmian,- po to jest dodatkowe badanie na stezenie kreatyniny we krwi. Nie chce Cie straszyc ale Twoj przypadek wyglada bardzo podobnie do mojego, choc ja mam jeszcze bóle prostaty. Co do kreatyniny to albo to byl chwilowy skok do gory - co sie zdarza - albo masz juz nerki uszkodzone w ok 50% i czas udac sie do nefrologa zeby ewentualnie zachamowac proces niszczenia nerek. Co do kregoslupa ja tez mam bóle takie jak opisujesz, ale napewno byly one duzo wczesniejsze nie moje problemy z prostata i nerkami. Co do duzych ilosci moczu to tez by sie zgadzalo- czlowiek w tym stadium uszkodzenia nerek zaczyna odczuwac zwiekszone pragnienie- jesli pijesz duzo to wiecej moczu oddajesz. Co do krwi w stolcu to nie przejmuj sie az tak bardzo ja tezs mialem raz takie zjawisko ale wyszlo ze to "tylko" hemoroidy, moze u Ciebie tez jakies podraznienie odbytu-sory za doslownosc- przez jakis zbyt twardy papier smile

Cystoskopia wykaze czy masz jakies zmiany na linie cewka - pęcherz, ale ja bym obstawial ze to nerki w Twoim wypadku

Offline

 

#3 2012-02-14 07:12:15

deepdiver
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-13
Posty: 6

Re: problemy, trudności w oddawaniu moczu

Dzięki za odpowiedź....ta kreatynina to raczej nie jest chwilowy skok bo około 1,5 miesiąca po pierwszym badaniu wykonałem kolejne i jest nadal podwyższona...nawet dokładnie na takim samym poziomie jak poprzednio.

No cóż zobaczymy, dociągnę "do końca" wszystkie zlecone na ten moment badania, jeżeli jest tak jak piszesz to przynajmniej zawężą one poszukiwania.....

Dzięki i Pozdrawiam

Offline

 

#4 2012-02-14 08:11:38

deepdiver
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-13
Posty: 6

Re: problemy, trudności w oddawaniu moczu

Mam jeszcze jedno pytanie, lekarz przypisął mi FURAGIN......ale 1 tabletke dziennie .....czy to normalna dawka...na ulotce jest napisane inne zalecane dawkowanie, nie chcę sam decydować ale to dziwne......
A, i mam jakiś pomarańczowy mocz od tego czasu jak to łykam....nie wiem czy to normalne ?

Offline

 

#5 2012-02-14 10:12:47

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: problemy, trudności w oddawaniu moczu

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson