Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-02-19 11:54:18

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

Witam jestem nowa na forum. Mam 22 .Moje problemy z pęcherzem ? ( pisze pytajnik bo właściwie nie wiem już co mi jest , każdy mówił pęcherz to mówię pęcherz..) zaczęły się bodajże jak miałam jakies 16 lat. Pierwsze objawy to typowe: parcie na mocz, pieczenie podczas oddawania moczu, po troszku mocz leciał itp. płaczu co nie miara. Potem choroba przychodziła co jakiś czas ja łykałam furagin i znikała. Ale choroba mogę powiedzieć zaczęła się z wiekiem modyfikować. Zmieniła się troszkę odkąd zaczęłam współżyć z moim obecnym chłopakiem tj. w wieku 20 lat. Wtedy też oczywiście pojawiały się od czasu  do czasu te bóle ale pojawiły się raczej inne : ból w CEWCE uczucie że tam mnie cos piecze , NIGDY NIE CZUŁAM bólu pęcherza. Przynajmniej o tym nie pamiętam. Doskwiera mi ból cewki. Najczęściej mocz wychodził ok. ALe wychodził też zły: z białkiem, leukocytami czy erytrocytami bakteriami, ale posiew nic nie wykazywał bo byłam już po leku jakimś antybiotyku. Byłam u 3 urologów, faszerowali mnie lekami bez żadnych badań wcześniej przeprowadzonych ( ostatnie dwa lata ) Miałam robioną ostatnio cystoskopie, wynik ŚRÓDMIĄŻSZOWE ZAPALENIE PĘCHERZA. Lekarz powiedział niech sobie pani zażyje hydroxyzyne i celebrex i do widzenia :] nie zażyłam bo mam dość faszerowania się tabletkami. Ale teraz od prawie miesiąca dokucza mi owy ból i infekcja pochwy (które mam bardzo często!! ) Nie dość że nie mogę prowiadzić normalnego trybu zycia to nawet współzyć nie mogę, przepraszam za slowo ale szlag mnie trafia bo czuję się jak staruszka a nie osoba w kwiecie wieku. Od tego miesiąc to już zaczeła mnie kłuć nerka od tygodnia, teraz troche samo przechodzi. Wynik moczu nastepujący:

Kolor :                 żółty
Przejrzystość:      przejrzysty
Glukoza:              nieobecna
Bilirubina:            nieobecna
Ketony:               5.2
pH:                     7
Ciężar właściwy :1,020
Białko:               30
Urobilinogen:      w normie
Leukocyty:         nieobecne
Erytrocyty :        nieobecne
Azotyny:             nieobecne:
Osad w moczu:     ****
Nabłonki płaskie: pojedyncze
Leukocyty :         pojedyczne
Bakterie:             d.liczne
Pasma śluzu:        liczne


Badanie robione tydzień po braniu zinnatu bo przy okazj byłam chora na gardło. Miałam opryszczkę na ustach ( co jest bardzo częste już teraz ). Węzęł chłonny powiększony od dwóch tygodni. Zażywam Depakine chrono 500 jedną wieczorem na padaczkę miokloniczną ( zrywy mięśniowe ).
Zrobiłam posiew początkowe wyniki to jak narazie na dzień piątek byly zę jest e. coli. Reszty dowiem się jutro. We wtorek idę do nefrologa, ponoć bardzo dobrego. Miałam robionę jeszcze z moczu badanie na grzyby, narazie nic nie urosło. I te ciągłę nawracające infekcje pochwy. Powiedzcie czy zrobić już posiew z pochwy w kierunku bakterii i grzybów ? BO mnie też przy okazji cewki piecze cały srom cały. Czy nefrolog może mi pobierze wymaz z pochwy czy tylko gin? Idę prywatnie. Przepraszam że piszę czasami tak chaotycznie ale już mam dość !!! Płaczę , nie mam juz prawie nadzieji że to się skończy. Jakie badania powinnam wykonać ja i mój chłopak ?? Już nie mam sił..... sad Czy nefrolog zajmie się też tabletkami dla pochwy czy gonić jutro do ginka żeby jak najszybciej było po sprawie??


Błagam doradźcie coś. Powiedzcie cokolwiek.

Offline

 

#2 2012-02-19 11:58:57

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

Zróbcie oboje wymaz z cewki.  Zazwyczaj tam siedzą jakieś bakterie powodujące problemy, ja z moja partnerką kiedyś mieliśmy podobne, po każdym stosunku bez prezerwatywy dostawała zapalenia.

Offline

 

#3 2012-02-19 11:59:12

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

a i jeszcze jedno chlamydii nie mam - miałam robione badanie. Właśnie przed godziną zapisałam się do ginekologa. Kazał mi kupić posiewówkę , wprowadzić do pochwy, i przyjść z wynikiem a żeby nie tracić w dwa razy czasu i pieniędzy za wizytę. Więc zrobię je sama, a właściwie mój chłopak mi pomoże big_smile Czy radzicie aby chłopak już robil badanie nasienia czy moczu czy czekać na to co powie nefrolog we wtorek lub ginekolog w najblizszym czasie ? Pierwszy raz idę do tego ginka ponoć najlepszy w mieście i zapomniałam mu powiedzieć przez tel ze współżyję.  W każdym bądz razie jutro oddam do badania na posiew z pochwy swoją część.

Z góry dziękuję.

Offline

 

#4 2012-02-19 12:01:34

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

a czy ten wymaz z cewki zrobi nefrolog ? mi i mojemu chłopakowi ??
My wspolzyjemy bez prezerwatwy bo z nią to mnei bolalo jeszcze bardziej. Ale tez nieraz po stosunku bole byly i pieczenie. Nie wystarczy sam posiew z moczu ?

Offline

 

#5 2012-02-19 12:06:15

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

Nie nie wystarczy. czasami w moczu nic nie wychodzi, a w cewce cała masa bakterii. I jaka posiewówka kazał Ci kupić lekarz?? Wy musicie sobie zrobic normalne badania w jakimś laboratorium a nie wydawać bez sensu pieniądze na jakieś wymysły lekarza. Napisz skąd jestes to ktoś doradzi jakies labo albo poszukaj na forum.

Offline

 

#6 2012-02-19 12:07:29

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

Rzeszów. A nefrolog zrobi nam wymaz z cewki ??

Offline

 

#7 2012-02-19 12:13:05

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

no to poszukaj jakiegos labo w tym miescie. nie wiem czy nefrolog wam to zrobi. Nigdy nie byłem u takiego lekarza. Ale wydaje mi się, że jednak w labo zrobią to lepiej, bo cały czas to robią. I dopiero wtedy do jakiegoś lekarza, a nie teraz wydawać pieniadzę po to żeby was wysłał na badania, za które i tak będziecie musieli zapłacić bo są robione tylko prywatnie.

Offline

 

#8 2012-02-19 12:16:37

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

No to witam krajankę, ja co prawda nie jestem z Rzeszowa, ale mam do ego miasta 50 km. Napisz do jakiego lekarza się zapisałaś?
Wymaz z pochwy powinien pobrać lekarz osobiście, bo lekarz wie z którego dokładnie miejsca powinno się to zrobić.
Niesttey na naszym terenie nie ma laboratorium z możłiwością pobrania wymazu na miejscu, no chyba że na ul. Warzywnej w przychodni, ale z tego co kojarzę jak koleżanka robiła to tylko w niektóre dni lekarz pobierał wymazy.
Wymaz z cewki może również pobrać ginekolog, mnie się jeszcze nie zdarzyło, zeby urolog miał w gabinecie fotel do badania więc ciężko by mu było z tym wymazem.
Wymazówkę z podłożem transportowym do robienia posiewów kupisz w aptece na ul. Fredry (na jej ścianie jest duży napis. Fredry 7).
Badania zrób w Diagnostyce najlepiej, ewentualnie wysłać do Warszawy do Pani D. Kostrzeńskiej, ale uprzedzam że na wyniki czek aise nawet 2 tygodnie.

Offline

 

#9 2012-02-19 12:20:43

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

Rozumie... Mi już ręcę opadają..Ale w rzeszowie nie ma chyba nigdzie labolatorium z punktem pobierania... sadsad Zostaje mi iść jutro do byle jakiego lekarza z prywatnej przychodni gdzie jest w tym samym budynku labolatroium i tyle.. Już tracę siły. Mogę też iść do urologa swojego w zasadzie w srodę z chlopakiem i nam to zrobi najwyzej... Nie wiem po prostu za co się brać za jakie badania, jakiego lekarza słuchać , do kogo się kierować. Kiero czytałam twoj wątek przynajmniej początek i tez mnie nieraz piekło gdy chlopak kończył we mnie. Chciałabym mieć choć jakś cześć zagadaki rozwiązaną jakie bakterie jakie badania ja czy chlopak. Nie radzimy już sobie z tym.

Offline

 

#10 2012-02-19 12:31:02

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

Witaj loni smile ja tez bezpośrednio z reszowa nie jestem ale 15 km od niego smile Nefrolog - Marzena Janas - przychodnia Medyk.  Urolog - Grzegorz Futyma. Ginekolog - no własnie z znim mam problem bo stałego nie mam bo nie trafiłam na odpowiedniego. Ale kontaktowałam się własnie z dr Szpejnakowskim. U tego urologa u ktorego byłam czyli Futyma fote jest bo to pokoj gdzie przyjmuje ginekolog i urolog. Czyli uwazasz zebym poszla do ginekologa jakiegoś np w Medicorze bo tam sie szybko dostane zrobila wymaz z pochwy i wyslala go do Warszawy ?? A co z moim mężczyzną ? Nie wiem za co się brac. teraz juz jest taka frustracja, napiecie miedzy nami po prostu chyba zaczyna mnei trafiac ze zero seksu zero przyjemnosci. wiem ze moze to nie jest najwazniejsze ale mimo wszytsko chcesie czuc osobe ktora sie kocha.

Offline

 

#11 2012-02-19 12:31:43

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

No powiem Ci sylwia24022 że my tez sobie z tym nie za bardzo radzimy. Ale jak juz trafiłaś na to forum to jakis plus, bo my przez 3 lata wydalimy mnóstwo pieniędzy na lekarzy i na leki, i żaden lekarz nie zalecił żadnych badań tylko ładował w nas mnóstwo leków. dopiero tu się dowiedzielismy że można zrobić jakieś badania i próbować leczyc to co wyjdzie. Więc może Wy też najpierw zróbcie porządne badania i zobaczcie co tam sie pokaże.

Offline

 

#12 2012-02-19 12:33:57

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

Twój facet niech zrobi też wymaz z cewki no i może zrobić posiew nasienia.
Wiem cos o tym braku seksu, mamy to samo:(

Offline

 

#13 2012-02-19 12:38:10

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

to łączę się w bólu.... bo to jest okropne.. jeszcze w piątek mam urodziny myslama ze chociaż uczcze je seksem a tu nic pewnie nie będzie. Kiero ale zaden u Was rodzaj pieszczot nie wchodzi w grę ? Przepraszam ze pytam ale nie wiem juz co mozna a co nie mozna. Ja też już trochę pieniedzy wydalam i zalamana jestem tym ile jeszcze przede mną.

Offline

 

#14 2012-02-19 12:40:17

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

a raczej przed nami tj, mną i chlopakiem.

Offline

 

#15 2012-02-19 12:45:56

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

Na tym forum sa osoby w tym m.in. ja, które nie moga normalnie współżyć od kilku już lat choć równie mocno tego pragną jak Wy. Mało tego, pragną począć dziecko, co w naszej sytuacji jest niemożliwe ze względu na ból, dyskomfort, pieczenie itp....
Z tych lekarzy co wymieniłaś znam dr. Szpejankowskiego, byłam raz u niego na wizycie ale....owszem jest młody i przystojny ale mi nie podszedł jako "mój lekarz". Ja też do tej pory nie znalazłam takiego, który by mi odpowiadał chociaz w 90%.
Kup te wymazówki z podłożem transportowym, na pierwszy rzut u ciebie wymaz z pochwy, może być również z szyjki macicy i cewki moczowej. Jest duże prawdopodobieństwo, że wyjdą te same bakterie wszędzie.
Cgłopak może pobrać nasienie do kubka na badanie moczu (jałowego), myjąć wczesniej narządy płciowe wodą z mydłem i bez dotykania kubka oddać do niego nasienie. Żeby nei przenieść bakterii z rąk, możecie kupić lateksowe rękawiczki. Nasienie powinno się oddać z odciągniętym napletkiem (ale instrukcja hehe).
Póxniej tym patyczkiem, który jest w zestawie kilka razy zanurzyć w nasieniu i włożyć do tego żelu do wymazówki. Oczywiście nie wolno dotknąć palcami tego wacika żeby go nei zanieczyścić.
Jak już będziecie mieć gotowe wymazówki do zbadania to zanieście go np. do Medicoru tam jest labo Diagnostyki z tymże oni chyba około 11 odbierają materiał do badania. Ewentualnie możecie wysłąć próbki do warszawy, ale koszt jednego badania to około 100-110 zł + przesyka i czek aise 2 tygodnei na wyniki obecnie.

Offline

 

#16 2012-02-19 12:46:09

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

No jednym z naszych objawów jest bardzo nieprzyjemny zapach, próbowaliśmy juz różnych pieszczot no ale pomyśl sama, z takim zapachem to sie odechciewa wszystkiego. Ale jak nie było tego zapachu to różne pieszczoty wchodziły w grę, no bo jak tu wytrzymać tyle bez seksu z bliska osoba. A teraz to już tylko sporadycznie i to tylko z prezerwatywą.

Offline

 

#17 2012-02-19 12:47:32

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

Oczywiście po pobraniu próbek zero seksu, żeby znów czegoś sobei nawzajem nie "sprzedać". Póxniej leczenie, badania kontrolne po leczeniu i jak już będzie ok to wtedy można pomyśleć o powrocie do "zabawy".

Offline

 

#18 2012-02-19 12:52:27

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

no właśnie poczekajcie z seksem, chociaż wiem że to trudne, bo my nieraz mieliśmy tak że leczyliśmy sie i jak była poprawa to od razu do łóżka(albo nawet nie zdąrzylismy do łóżka:P) i nawrót wszystkiego bo nie do końca bylismy zdrowi. Ale człowiek sie uczy na błędach. teraz juz tak nie zrobimy.

Offline

 

#19 2012-02-19 12:57:45

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

Heheh wiecie co choc jestem załamana to te szczególowe opisy czynności ktore powinny nam tylko sprawiać przyjemność wywłują usmiech na mej twarzy. Ale to jest usmiech przez łzy. Więc ja tez spytam dosłownie. Ma się masturbować w lateksowych rękawiczkach tak ?  Gdy będzie miał wytrysk sperma ma leciec prosto do kubka a on penisem nie moze dotkac go ? A napletek w chwili wytrysku ma być odciągnięty ? Ja pierdziu sorry ale musze to wiedziec dokladnie big_smile Wspólczuję wszystkim szczegolnie jesli staracie się o dziecko. My pewnie tez za 2 3 lata będziemy o tym myslec więc chcielibysmy wczesniej wszystko wyleczyc i pocieszyc się sobie wzajemnie.. jak kazdy z reszta... my co do pieszczot to seks oralny zdarza się ale też teraz zadko.. Na szczescie nie mamy jakis nieprzyjemnych specyficznych zapachów. Przynajmniej narazie. A mówilaś loni ze z pochwy i szyjki macicy, to mam dwa zrobić ?? I sama ?? Czy lekarz ? A o wymaz z cewki spytam nefrolog a jak nie to pojde w srode do urologa zeby zrobil mi i lubemu. I powiedzcie najlepiej zeby wszytsko robic w tym samym Labolatorium  ? Ja mam jeszcze ten plus ze moja mama pracuej w sanepidzie i niektore posiewy mogą mi jej kolezanki zrobic ale jakos nie mam ochoty zeby mama nosila sperme chlopaka big_smile

Offline

 

#20 2012-02-19 13:05:46

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

a po drugie moja mam w ogole nie rozumie moich problemow i tylko smieje ze mnei ze sobie cos uroilam. Dlatego z nia nawet nie rozmawiam powaznie na te tematy. Według niej powinnam pojsc tylko z posiewem do nefrolog wziasc antybiotyk i uspokoisc sie. Szlag mnie trafia z jej podejsciem, dlatego nawet z nia juz nie rozmiawiam o tym. Przeciez nie wymyslilam sobie tych problemow i dla swoich wydzi mi sie mam abstynencje seksualna i wydane SWOJE pieniądze.

Offline

 

#21 2012-02-19 13:30:59

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

Offline

 

#22 2012-02-19 14:19:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

No, widzisz, Kiero - uaktywniłeś się, i od razu z jakim skutkiem smile.

Sylwia, IC to skutek, nie przyczyna. Ostatnimi laty, jak mówił mi w 2010 prof. Zdrojowy, zakłada się, że śródmiąższowe zp to efekt przewlekłego stanu zapalnego nerwów unerwiających pęcherz. Ale ten stan zapalny może być, że tak nazwę żartobliwie:
- "egzogenny", np. od nieleczonej infekcji bakteryjnej (bakterie atypowe też trzeba zbadać, ja z moich doświadczeń raczej preferuję przeciwciała niż wymazy), grzybiczej, wirusów układu płciowego i wszystkich czynników, które powodują uszkodzenia ścianek pęcherza aż do głębszych warstw i - jak mówił mi urolog - "odsłonięcia" i podrażnienia (stałego) zakończeń nerwowoch,
- "endogenny" - spowodowany wewnętrznymi czynnikami (hormonalnymi, immunologicznymi typu alergia, SM lub inne choroby uszkadzające nerwy), wirusami nieatakującymi bezpośrednio układu moczowego, ale przewlekle wnikającymi w zwoje nerwowe (chyba dotyczy to też patogenów typu borrelia, ale tu niech się ktoś mądrzjeszy wypowie) - które powodują stan zapalny nerwów, a przewlekły stan zapalny tychże wpływa "od środka" na stan zapalny tkanek ścian pęcherza.

I czynników jest cała masa, więc trzeba mądrze rozplanować diagnostykę - od tych najbardziej prawdopodobnych, biorąc pod uwagę objawy i okoliczności ich powstania/nasilania oraz reakcji na dotychczasowe leczenie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2012-02-19 15:37:38

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

Offline

 

#24 2012-02-19 15:40:28

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

Jesli chodzi o pobranie wmazów u Ciebie, to tak jak pisałam wskazane jest, aby zrobił to ginekolog. Z szyjki macicy sobei na pewno sama nie pobierzesz bo do tego jest potrzebne założenie wziernika. Kilka dni przed pobraniem wymazów nie wolno aplikować globulek i co najmniej jeden dzień współżyć żeby nie zaburzyć wydzieliny itp...

Offline

 

#25 2012-02-20 08:23:05

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszę o pomoc

Dziękuję za odpowiedz, idę do tej nefrolog we wtorek, zobaczymy co mi powie... Napiszę wszystko na forum. Zapiszę się też w Medicorze do ginekologa na wszelki wypadek gdyby ona mnie nigdzie nie skierowała , na pobranie wymazu z pochwy i szyjki macicy i cewki zarazem bo pewnie mi zrobi też. Więc moja sprawa bylaby choc trochę znana już. A chłopak hmm właśnie się zastanawiamy kto jemu zrobi wymaz z cewki ??? W tym tygodniu idzie do chirurga naczyniowe/proktologa też do Medicoru bo twierdzi że krwawi  okolic odbytu i coś go swędzi tam ( już od dłuższego czasu) więc zastanawiam się czy on by mu skoro idzie prywatnie zrobił ten wymaz z cewki ??? Bo wątpie że urolog od ręki  na NFZ go przyjmie szybko a tu prywatnie tam prywatnie troche chcielibysmy zaoszczedzić...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson