Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-03-20 10:14:01

kameleonleon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-18
Posty: 14

zaczeło się od e.coli i e. faecalis, trwa ponad 3 lata...

Witam,
Na poczÄ…tek opiszÄ™ mojÄ… historiÄ™. W 2008 roku zÅ‚apaÅ‚o mnie bardzo mocne zapalenia pÄ™cherza, przeszÅ‚o po Nolicinie, po tygodniu i wyleczeniu zapalenia powstaÅ‚y problemy z infekcjÄ… w obrÄ™bie ginekologicznym, leczono mnie bez posiewu ale bez efektu. Posiew- e. coli, faecalis - 2 antybiotyki + globulki, bez efektu, znowu 2 anyubiotyki _ globulki nadal bakrerie byÅ‚y, dochodziÅ‚ pÄ™cherz, antybiotyk w zastrzykach - bez efektu, autoszczepionka na Lelka - po wybraniu bakterie nadal byÅ‚y, pÄ™cherz coraz mocniej dawaÅ‚ o sobie znać - udawaÅ‚o siÄ™ antybiotykiem wyleczyć te najwiÄ™ksze dolegliwoÅ›ci ale pozostawaÅ‚ czÄ™stomocz i bół oraz pieczenie i kÅ‚ucie  w obrÄ™bie pochwy. Posiewy moczu jaÅ‚owe - tylko na Lelka w osadzie faecalis. chlamydia negatywna. Po 3 msc zrobiÅ‚am posiew z pochwy i byÅ‚a inne bakterie 0 wzrost b. skapy, ale już nie byÅ‚o coli i faecalisa. Po 2 msc czysto i jaÅ‚owo, cytologia I. Objawy byÅ‚y nadal. Leki od urologa na nadczynność, bo przecież nic ni nie jest i byÅ‚am już u wszystkich.
1,5 roku temu objawy zaczeÅ‚y siÄ™ uspokajać, aż  w koÅ„cu jak tylko czuÅ‚am parcie na pÄ™cherz pomagaÅ‚a 1 tabletka furaginy i spokój. Na półtora roku wzglÄ™dny spokój. Posiewy jaÅ‚owe. To wszystko uÅ›piÅ‚o mojÄ… czujność. Ostatnio miaÅ‚am zabieg w szpitalu, zaÅ‚ozony cewnik i wszystko wróciÅ‚o. Furafina, Cipronex nie pomaga. Nie brÅ‚Ä…m już 1,5 roku antybiotyków i nie chcÄ™ znowu bez sensu ich brać, bo i tak nic nie dajÄ….
Po przeczytaniu kilku wątków poprosiłam o przesłanie zestawu z Bytomia i zamierzam zrobić przeciwciała na chlamydie, ureoplazmę i mykoplazmę. Dziś ma dojść zestaw.
Podpowiedźcie proszę co o tym myslicie.
Dziękuję, że jesteście bo lekarze już mają mnie za hipochondryczkę.

Offline

 

#2 2012-03-20 15:41:40

kameleonleon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-18
Posty: 14

Re: zaczeło się od e.coli i e. faecalis, trwa ponad 3 lata...

nikt nic nie podpowie ?

Offline

 

#3 2012-03-20 17:40:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zaczeło się od e.coli i e. faecalis, trwa ponad 3 lata...

Długo jesteś bez antybiotyku? Bo przy atypówkach też trzeba przerwę, nawet dłuższą. Zastanów się też nad badaniem HSV, CMV (ja bardziej ufam p/ciałom niż wymazom).

Grzybicy nie masz? A jak sprawy hormonalne?

Jeśli nic Ci nie wyjdzie, to może być kwestia napiętych mięśni dna miednicy. Tzn. one mogą być i przy infekcji, i bez niej. Bardzo pomaga rehabilitacja.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2012-03-20 17:57:53

kameleonleon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-18
Posty: 14

Re: zaczeło się od e.coli i e. faecalis, trwa ponad 3 lata...

Cipronex skończyłam wczoraj (7 dni) ale wcześniej 1,5 roku bez.
Grzybicy nie mam. Hormonalnie miałam podwyższoną kiedyś prolaktynę, ale po bromergonie się ustabilizowało.

Przy napietych mieśniach bolał by też pęcherz i byłby czętomocz?

Zauważyłam ostatnio że coraz częściej boli mnie kręgosłup w części lędzwiowej. Nie wiem czy to ma znaczenie.
Dziś jeszcze nie przyszły materiały do pobrania z Bytomia, a miałam nadzeiję jutro zrobić i wysłać.Tak muszę czekać do poniedziałku, bo tylko do czwartku pracują. Zastanawiam się czy zrobić też PCR czy już poczekać na przeciwciała. Już chyba wariuję....

Offline

 

#5 2012-03-20 18:04:26

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zaczeło się od e.coli i e. faecalis, trwa ponad 3 lata...

Zadzwoń do p. Marcina, asystenta dra TW. Doktor mnie kazał robić ok. 4 tygodnie przerwy, ale to było po kilku tygodniach antybiotyku. Po 7 dniach może wystarczyć tydzień lub dwa, ale tu się musi fachowiec wypowiedzieć.

PRL ma wpływ na pęcherz. Kręgosłup w części lędźwiowej może mieć o tyle znaczenie (jeśli nie masz problemów neurologicznych), że, jak mówili moi rehabilitanci, napięcia przenoszą się po przyczepach mięśni, a w tamtej okolicy bardzo łatwo patologiczne napięcie jednego mięśnia "przenieść" na inne mięśnie czy więzadła.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2012-03-20 18:19:35

kameleonleon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-18
Posty: 14

Re: zaczeło się od e.coli i e. faecalis, trwa ponad 3 lata...

Czyli na przeciwciała atypówek to też ma wpływ? Myślałam, że tylko na posiewy.

Offline

 

#7 2012-03-20 18:55:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zaczeło się od e.coli i e. faecalis, trwa ponad 3 lata...

No, ale p/ciała klasy M świadczą o świeżej infekcji, więc lek zabijający bakterie może jakoś zafałszować wynik...?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2012-03-20 19:03:30

kameleonleon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-18
Posty: 14

Re: zaczeło się od e.coli i e. faecalis, trwa ponad 3 lata...

Nawet jak ich nie zabija i infekcja nadal jest?

Offline

 

#9 2012-03-27 19:22:30

kameleonleon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-18
Posty: 14

Re: zaczeło się od e.coli i e. faecalis, trwa ponad 3 lata...

Mam pierwsze wyniki od dr. W
mykoplazna ujemna
ureoplasma dodatnia IGG, ujemne IGM i IGA czyli świadczy o przebytej infekcji.
czekam jeszcze na ChlamydiÄ™

Offline

 

#10 2012-04-13 19:02:32

kameleonleon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-18
Posty: 14

Re: zaczeło się od e.coli i e. faecalis, trwa ponad 3 lata...

2 tygodnie wzgleględnego spokoju i 2 dni temu znowu powrót, obudziło mnie nad ranem i i już tak zostało...
przyszły wyniki chlamydii - ujemne, więc pozostaje tylko urea IGG dodatnia.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson