Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-01-20 14:19:49

Kojot
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-20
Posty: 4

Co mam dalej robić?

Mam 29 lat. Problemy z pÄ™cherzem mam od wczesnego dzieciÅ„stwa ale nikt mnie wtedy nie leczyÅ‚- mama myÅ›laÅ‚a, że symulujÄ™. Pierwsze bardzo silne zaostrzenie objawów miaÅ‚am w wieku 19 lat i trwaÅ‚ to parÄ™ miesiÄ™cy. Kolejne zaostrzenie byÅ‚o w lutym 2005 i trwa do tej pory z przerwami trwajÄ…cymi od tygodnia do 3-4 miesiÄ™cy. Moje problemy przejawiajÄ… siÄ™ bardzo silnym i bolesnym parciem na mocz. Wydalam wtedy mocz po parÄ™ kropel praktycznie bez przerwy (tzn co kilkanaÅ›cie sekund). Stany takie pojawiajÄ… siÄ™ kompletnie bez przyczyny i tak samo znikajÄ…. Badania, które robiÅ‚am: badania ogólne moczu- bez zmian, posiewy- jaÅ‚owe; USG- "pÄ™cherz bez ech wewnÄ™trznych; Å›ciana bez zmian;pomikcji Å›lad zalegania"; cystoskopia(wycinek)- "drobne fragmenty nabÅ‚onka paraepidemalnego bez dysplazji. W jednym z nich skÄ…py zrÄ…b z odczynem limfocytarnym." Mieszkam w GdaÅ„sku. PoczÄ…tkowo leczyÅ‚am siÄ™ prywatnie u dr. SzkarÅ‚ata, obecnie prowadzi mnie dr Karakiewicz. Leczenie: poczÄ…tkowo dostawaÅ‚am zestawy typu: Doxepin, Ditropan lub Driptane i Dicloberl oraz Distreptaze (nie jestem pewna czy poprawnie piszÄ™ nazwy bo z pamiÄ™ci); potem Macmiror tabl i maÅ›ci: wszelkie zestawy typu Palin + No-spa (czasami z ditropanem); Vesicare; ostatnio lekarz 1-kontaktu przypisaÅ‚ mi cipronex + no-spa i  po tygodniu mam nawrót.  Może mieć znaczenie fakt, że oboje z mężem leczymy siÄ™ w poradni leczenia bezpÅ‚odnoÅ›ci, w zwiÄ…zku z czym od tygodnia biorÄ™ Bromergon.Bardzo chcÄ™ mieć dziecko ale bojÄ™ siÄ™, że coÅ› siÄ™ zacznie dziać w ciąży, bÄ…dź że co gorsza "to" jest genetyczne i przekażę to dziecku. Nikt dotychczas nie postawiÅ‚ mi diagnozy. BÅ‚agam o pomoc. Może ktoÅ› wie jakie jeszcze badania zrobić, albo u jakiego lekarza siÄ™ leczyć. Pozdrawiam Wszystkich, Ania

Offline

 

#2 2007-01-20 14:27:56

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co mam dalej robić?

hej na poczatek proponuje zrobic badania w warszawie na inzynierskiej,mozna material wyslac.wiecej na temat czemu wlasnie tam i posiweow jalowych w dziale badania->badanie moczu na posiew.bardzo mozliwe ze masz bakterie oczym swiadczyc moze ze sa zaostrzenia a nie ciagle tak samo.maz takze moze miec bakterie w nasieniu i byc moze to jest przyczyna klopotow z "poczeciem".lekarze bagatelizuja fakt wystepowania bakteri w nasieniu ale dopiero przy staranich o dziecko czesto wychodzi ze ten fakt jest bez znaczenie niejest.bakterie uposledzaja ruchliwosc plemnikow,moga atakowac same plemniki i je uszkadzac a to moze grozic(nie zawsze tak jest i niejest to zadna regola ale poprostu moze sie niestety zdarzyc) jakims uposledzeniem plodu.takze powinniscie oboje zrobic te badania wsumie z kilku powodow,nie tylko Twoich dolegliwosci.

Offline

 

#3 2007-01-20 14:31:55

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co mam dalej robić?

mam nadzieje ze odnosnie reszty objawow itd ktos sie wypowie.tylko pamietaj przed badaniami minimum tydzien brz zadnych antybiotykow.

Offline

 

#4 2007-01-20 14:34:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co mam dalej robić?

Witaj. Ślad zalegania - to znaczy? Dużo tego zalegania? Rozumiem, że Bromergon bierzesz z powodu nadmiernej prolaktyny? Jakie masz wyniki hormonów? Czy leki typu Driptane, Vesicare cokolwiek Ci pomagają? Czy zauważyłaś, w jakich sytuacjach pogarsza się lub polepsza? Czy te parcia pojawiają się nagle, czy są cały czas (stałe lub nieco narastające wraz z wypełnianiem pęcherza)? Co w badaniach moczu i nasienia wychodzi mężowi? Mogłabyś spróbować ten posiew na Inżynierskiej w Warszawie, tam dokładniej oznaczane są bakterie.
Lepiej, żebyś przynajmniej podleczyła się przed ciążą, bo w ciąży ból pęcherza będzie jeszcze gorszy i stanie się ona dla Ciebie koszmarem. Pocieszę Cię, że genetycznego podłoża takie dolegliwości nie mają.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2007-01-20 14:35:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co mam dalej robić?

He, Sky, ubiegłeś mnie smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2007-01-20 14:40:52

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co mam dalej robić?

Offline

 

#7 2007-01-20 16:11:51

Kojot
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-20
Posty: 4

Re: Co mam dalej robić?

Bardzo Wam dziękuję za tak szybkie odpowiedzi.
Odnośnie bólu to towarzyszy on cały czas gday mam parcie na mocz, w trakcie oddawania moczu nasila się a potem czuję bardzo krótką ulgę gdy już oddam mocz. Zazwyczaj w takich sytuacjach biorę leki, które mam akurat w apteczce bo nie jestem w stanie spokojnie wytrzymać do wizyty u lekarza (często za parę dni). Dlatego nie jestem pewna co mi pomaga. Mam jednak wrażenie, że dobrze działają środki rozkurczowe i ditropan, driptane i vesicare i picie dużej ilości wody. Nie widziałam noatomiast poprawy po leczeniu środkami przeciwzapalnymi bez wspomoagania tymi poprzednimi. Moją niepewność odnośnie skuteczności leków wzmaga to, że choć zazwyczaj objawy cofają się na początku leczenia, jednak samoistnie nawracają w trakcie przyjmowania leków. Mam kilka-kilkanaście godzin zaostrzenia objawów kliedy przeprowadzam się do WC, potem czasami przez parę godzin jest dobrze (a nawet prawie normalnie- wytrzymuję nawet 1-2 godziny i boli mnie tylko pod koniec oddawania moczu) a potem wszystko zaczyna się od nowa pomimo leczenia. Przynajmniej od roku już na stałe (nawet jak nic mnie nie boli) mam uczucie "posiadania" moczu w pęcherzu, co mi przeszkadza (nie boli). Mam wrażenie, że pęcherz jest pełny choć wiem, że nie jest.
Opis badania USG w części dotyczącej pęcherza przepisałam w całości. Nie napisali dokładnie jakie ilości "zalegają".
Odnośnie moich hormonów to wszystko mam w normie poza PRL - 44,33 ng/ml i rzeczywiście dlatego ten Bromergon.
Natomiast mój mąż był u urologa, który powiedział mu że miał przewlekłe zapalenia pęcherza w przeszłości. Nie skierował go jednak na badania w tym kierunku. Z kolei w Poradni Leczenia Niepłodności Androlog dawał mężowi testosteron w tabletkach (wyniki przed leczeniem: testosteron-13,7 nmol/l, estradiol 17 beta- 62 pmol/l, prolaktyna- 199,39 mIU/l; nasienie (abstynencja 4 dni): objętość 4ml, PH- 7,4, ilość plemników w 1ml- 2,9 mln, ilość kom okrągłych 3,2 mln, test eozynowy- 20% martwych; ruchy plemników po 1 godz: typ A- 5%, typ B- 14%, typ C- 24%, typ D 77%; ruchy plemników po 4 godz: typ A- 1%, typ B- 6%; typ C 13%; typ D- 80%). Po testosteronie poziomu hormonów nie badali; nasienie: objętość 4ml, PH- 7,5, ilość w 1ml-5mln, pojedyncze leukocyty; ruchy prawidłowe- 20%, nieprawidłowe- 20%, nieruchome- 60%. Teraz lekarz zapisał mężowi jakieś zastrzyki (nazwa na recepcie jest dla mnie nieczytelna) 1x w tygodniu przez 4 tyg. Potem mamy mieć inseminacje. Daliście mi jednak do myślenia i zaczynam się wahać.
Już wiem, że dzisiaj wyszły mi w moczu erytrocyty i leukocyty (nie wiem ile bo dowiadywałam się telefonicznie). Chcielibyśmy z męzem zrobić posiewy w dobrym laboratorium jednak czytaliśmy, iż bardzo ważny jest czas dostarczenia próbki do analizy. Może są jakieś dobre laboratoria bliżej Gdańska? Na co wskazują wyniki badań męża? Czy wstrzymać się z tymi zastrzykami i inseminacją?
Gorąco pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc,
Ania

Offline

 

#8 2007-01-20 16:27:29

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co mam dalej robić?

urolog meza niema racji ze maz miewal przewlekle zapalenia pecherza,bo rozumiem ze maz dowiedzial sie tego wlasnie od lekarza a objawow niemial nigdy takich? zakladajac ze dobrze zrozumialem to lekarz sie myli bo nieobjawowe zapalenie pecherza jest niebardzo mozliwe a nawet jesli juz taka sytacja by zaistniala to z plodnoscia to niema nic wspolnego.maz mial i zapewne nadal ma przewlekle bezobjawowe zapalenie gruczolu krokowego i mozna powiedziec ze jest szczesciazem jesli niema dolegliwosci odczuwalnych.g.krokowy jest odpowiedzialny za produkcje plynu dzieki ktoremu  "zyja" plemniki. z pewnoscia maz ma tam bakterie co jest bardzo czeste i plemniki sa "zrzerane".swoja droga to w takich tematach jak opisujesz to jest pierwszy trop ktory sie sprawdza ale do tego potrzebne jest dobre labolatorium. przeczytaj temat ktory wskazalem w pierwszym poscie.w twoim przypadku powinnas zrobic posiew z kanalu szyjki macicy i z moczu a maz z nasienia i moczu.jesli sie okaze ze bakterie sa to to leczenie hormonami niewiele da bo bakterie beda calyczas psuc.

Offline

 

#9 2007-01-20 16:45:09

Kojot
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-20
Posty: 4

Re: Co mam dalej robić?

Dziękuję bardzo. Już sobie doczytałam o badaniach, laboratorium i transporcie. Więc będziemy wysyłać do Wa-wy. Pozdrawiam,
Ania

Offline

 

#10 2007-01-20 17:35:29

czarnaporzeczka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdynia
Zarejestrowany: 2007-01-16
Posty: 65

Re: Co mam dalej robić?

Offline

 

#11 2007-01-20 17:36:41

czarnaporzeczka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdynia
Zarejestrowany: 2007-01-16
Posty: 65

Re: Co mam dalej robić?

Aha, placisz z gory za przesylke 40 zl

Offline

 

#12 2007-01-20 18:03:55

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co mam dalej robić?

sprytna porzeczko jestes smile jak mozesz to skopiuj ten opis do dzialu badania->badanie moczu na posiew.

wklady do lodowek turystycznych chyba nielatwo znalezc ale napewno to dobry motyw i duzo lepsze rozwiazanie niz podloze transportowe.masz moze jakies informacje na temat ile taki wklad moze utrzymywac temperature i czy ten wklad co kupilas z gory ma narzucona jakas temperature "robocza" czy moze stopien schlodzenia od zamrazarki bedzie zalezny?.jest jakas ulotka do tego?napisz jak mozesz to wszystko w watku wspomnianym,napewno sie przyda wielu osobom.moze jeszcze jak wyglada procedura z kurierem i czemu wlasnie tak a nie poprzez poczte i teoretycznie ile taka przesylka moze utrzymac temperature tzn czy po 24h bedzie nadal zimno smile

Offline

 

#13 2007-01-20 18:11:07

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co mam dalej robić?

napisz jeszcze moze czy sypalas tam lod czy moze o zbedne bo wsumie wklad najczesciej jest prostakatny i nieda sie go owinac wokul pojemniczka,czy taka przesylka byla pusta w srodku tzn kubeczek,wklad i "powietrze"?zakleilas napewno kubeczek ale czy pojemnik "na zywnosc" takze zakleilas? mniejwiecej jakich wymiarow byl uzyty pojemnik na zywnosc?.to wszystko zapakowalas w karton?jakas folie bombelkowa?napisy "ostroznie"? napisz wszystko krok po kroku jak mozesz a te posty tzn moje mozna wykasowac smile

Offline

 

#14 2007-01-20 19:47:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co mam dalej robić?

Aniu, ja też myślę, że laboratorium to pierwszy krok. Dlaczego? Ano jeśli masz ciągły ból, to raczej nie jest to nadreaktywność (w typowym znaczeniu), tylko jakiś szeroko rozumiany stan zapalny, który powoduje ciągłe podrażnienia "środka" pęcherza (może bakterie, może coś innego). Nasilenie dolegliwości pod koniec mikcji raczej skłaniałoby mnie do podejrzewania bakterii, podobnie fakt, że pomaga Ci woda, czyli rozcieńczanie moczu i "spłukiwanie" ścian pęcherza. Oczywiście to są tylko hipotezy, nie diagnoza lekarska smile. Na stan zapalny wskazują też dzisiejsze wyniki moczu, no i to, co piszesz o mężu, a co już skomentował Sky. Pytałam o prolaktynę, bo obiło mi się o uszy, że ponoć jej za wysoki poziom potrafi wpłynąć źle na pęcherz, ale oficjalniej wypowiem się po konsultacji z ginekologiem smile. Jest jeszcze jedna rzecz, o której nie mówią lekarze. Wiele leków zawiera substancje, które są wydalane z moczem. Jeżeli pęcherz jest podrażniony/uszkodzony, potrafią one dodatkowo go podrażniać i błędne koło się zamyka.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2007-01-21 13:56:53

Kojot
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-20
Posty: 4

Re: Co mam dalej robić?

Czarnaporzeczko gratuluję Ci pomysłowości!
Niestety nie mogÄ™ polecić z czystym sumieniem lekarza.  WiÄ™cej cennych informacji otrzymaÅ‚am od wczoraj na tym forum, niż przez ostatnie dwa lata leczenia (za co serdecznie Wam dziÄ™kujÄ™). Nikt do tej pory nie stwierdziÅ‚ (albo mnie o tym nie poinformowaÅ‚) co mi jest i mam wrażenie, że jestem leczona "po omacku". Sama miaÅ‚am nadziejÄ™, że znajdÄ™ tu kogoÅ›, kto bÄ™dzie znaÅ‚ lekarza z Trójmiasta który potrafi spojrzeć na pacjenta jak na caÅ‚y organizm, czÄ™sto jeszcze mocno powiÄ…zany z drugim, a nie sam ukÅ‚ad moczowy.
Cystoskopię miałam robioną na Zaspie. Byłam ze skierowaniem, krótko czekałam na termin (jak na polskie warunki). Podczas zabiegu spałam. Z tego co wiem nie była to prawdziwa "głęboka" narkoza. Wybudzałam się z tego bardzo szybko i zaraz wychodziłam do domu. Może ktoś, kto ma większe pojęcie o medycynie będzie wiedział co to było. Pozdrawiam,
Ania

Offline

 

#16 2007-01-21 16:35:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co mam dalej robić?

Ostatnio z niejakim zdziwieniem usłyszałam, że znieczulenie ogólne to nie to samo, co narkoza smile. Cóż, człowiek uczy się całe życie...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2007-01-21 17:49:44

czarnaporzeczka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdynia
Zarejestrowany: 2007-01-16
Posty: 65

Re: Co mam dalej robić?

Aj super Ania, bardzo Ci dziekuje. Tez slyszalam o Zaspie, 1 lutego ide co prawda prywatnie do lekarza pracujacego na Zaspie, ale licze na to, ze da sie skierowac mnie lub odplatnie wykonac ten zabieg w szpitalu.
Jutro robie na wlasny koszt kilka badan, pojde juz do niego przygotowana. jak bedzie ok to Ci polece.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson