Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-04-05 20:11:33

micko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 17

Czerwone plamki na żołądziu - jakby popękane naczynka???

Witam wszystkim,
borykam sie z tym problemem od ponad roku,
mialem stosunek w prezerwatywie - jakies 2-3 tyg. pozniej zauwazylem ze na zoladziu pojawilo sie pomarszczenie, z czasem male krosty, w niektorych miejscach sa niewidoczne jezeli sa w wiekszym skupisku zoladz w tym miejscu jest zaczerwieniony, pod naciskiem palcow na skore zoladzia widoczne sa jakby popekane naczynka ktorych jest dosyc sporo,,
bylem u kilku lekarzy na poczatek wenerolog: badania na kile, nic nie wyszlo sam poszedlem zrobic test na hiv - ujemny, zrobilem posiew moczu, oraz badanie moczu brak bakterii, i lekarz dala mi clotrimazolum, uzywalme prze 3-4 tyg nie bylo poprawy wrocilem do lekarza - dala mi travogen, potem kolejna wizyta antybiotyk summamed (podejrzenie chlamydii), no i znowu za duzo nie pomoglo wiec wizyta ponowna tym razem triderm - masc sterydowa, posmarowalem kilka razy ta ostatnia mascia ale zrezygnowalem bo pojaiwly sie dziwne pieczenie i czeste oddawanie moczu,

efektu brak wiec lekarz wysyla mnie na badania wymazu z cewki i po kolei robie wszystko co mozliwe, rzezaczka, grzybica, chlamydia, jakies meukoplazmy czy cos takiego nie pamietam, wcyhodzi czysto myslalem caly czas ze to grzybica a tu nie, w jednym wymazie z cewki wyszlo klebsiella, ale nie duzo szczepow bakterii wiec poszedlem w koncu do urologa dal mi cipronex na 21 dni, wczesniej mialem troche pieczenia ale przeszlo po cipronexie znowu nie za duzo poprawy, wiec ide do rodzinnego i daje mi ceclor mr - ale tylko na 7 dni i tu nagle wszystko przechodzi, po wytrysku znowu zaczerwienie lekkie i wraca do normy, potem kolejny urolog i posiew moczu posiew spermy znaleziono w spermie male szczepy proteus - daje mi urolog avelox cholernie drogi antybiotyk ale po kilku tyg. kolejna wizyta i kolejne badania spermy i czysto, po jakims czasie ide znowu sam na pobranie z cewki wychodzi bakteria gronkowiec bezmlecznosci, zachodze do kolejnego urologa - wybitny urolog ordynator - mowi ze to nie mozliwe, i jest ze mna wszystko ok, troche poprawy i znowu ide teraz na masaz prostaty i badanie z cewki po masazu prostaty, drogie badanie ale wszystko wychodzi ujemne nawet krew robiona na przeciwciala chlamydii ujemne,
no i po jakims czasie ide do kolejnego urologa, mowi ze moze ujscie cewki zewn. jest za waskie i z tego problemy - wiec szpitak krotki zabieg i wypisal jakies leki przeciwzapalne + biseptol,, sie wygoilo wyglada troche lepiej , ale dalej w momenci wzwodu widoczne krostki, po wytrysku zaczerwieniony zoladz - jakby te popekane naczynka dalej byly jeszcze zauwazylem (zaznaczam dbam o higiene) jakby brazowy nalot przy ujsciu cewki moczowej myslalem ze to normalne moze bylo wczesniej ale nie przywiazywalem do tego uwagi,
Na prawde troche juz pochodzilem po lekarzach troche antybiotykow wzialem i szukam rozwiazania mego problemu, i szukam pomocy, moze ktos znajdzie sie madry i cos poradzi
Dzieki za odpowiedz desperacja!!!

Offline

 

#2 2012-04-05 21:16:34

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: Czerwone plamki na żołądziu - jakby popękane naczynka???

no po tym co opisałes to mi wyglada tez na grzybice. probowales brac np flukomnazol?? przepisał Ci ktoś coś takiego, albo mówił o leczeniu grzybicy, bo taki sam clotrimazolum masc to przy ostrej grzybicy malo pomoże, a poza tym nie tak dlugo sie go stosuje. albo moze niech Ci lekarz dodatkowo przepisze pimafucort, dobra i pomocna masc.

Offline

 

#3 2012-04-05 21:49:06

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: Czerwone plamki na żołądziu - jakby popękane naczynka???

Witaj, moj chlopak tez mial takie plamki, podejrzewamy ze po stosunku ze mna, bo ja mam paciorkowca streptococcus agalactiae. ja sie z nim juz dlugo mecze ale chlopakowi przeszlo po trzech dniach smarowania pimafuocortem wspomnianym przez KIERO smile on ma wlascicowisci przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne.

Offline

 

#4 2012-04-06 09:55:51

micko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 17

Re: Czerwone plamki na żołądziu - jakby popękane naczynka???

hej, dermatolodzy wykluczyli grzybice, ale...jedna dermatolog wziela wymaz po 1 tyg dzwonilem nie ma grzybow, robilem rowniez wymazy spod napletka oraz z cewki na drozdzaki ( to chyba grzybica) i nic nie wyszlo, smaruje travogen 2 razy dziennie po dokladnym umyciu i wysuszeniu i jest troche lepiej co myslicie o travogenie? wczesniej jeszcze triderm ale ta masc to jakas masakra jest! skonczylem uzywanie.

Sluchajcie po umyciu jezcze i wysuszeniu skora na zoladziu jest sucha i pomarszczona, jeszcze dermatolog doszukal sie zylaka! znaczy ta zyla ktora dochodzi do zoladzia z gory gdy spuszcza sie napletek jest dosyc widoczna, moze ona powodowac nacis na zoladzia i te plamy? wydaje mi sie ze chyba nie bo przeciez penis nie jest ciagle na bacznosc smile

P.S tych masci nie smarowalem, da sie to wyciagnac od rodzinnego? bo dermatolog wenerolog powiedzil ze nic nie ma i nic nie przepisal szok

Offline

 

#5 2012-04-06 11:30:00

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: Czerwone plamki na żołądziu - jakby popękane naczynka???

na pewno się da, one nie są typowo do genitalii i maja zastosowanie w roznych miejscach. jesli chodzi o grzybki to wlasnie to nie musza byc one, bo mojemu chlopakowi np clotrimazolum nie pomogla ani troche przez dwa tygodnie stosowania, a ten pimafuocort ktory ma dzialanie przeciwzapalne od razu ładnie po 3 dniach wszystko zaogił a wygladalo nie dobrze. takze smaruj dalej tym co masz skoro widzisz poprawę. a swędzi cie to albo piecze ? przy grzybicy zazwyczaj jest odczuwalny dyskomfort a przy zapaleniu takim bakteryjnym nie koniecznie. jesli chodzi o żyłę nie wypowiem się, tu bardziej panowie ja mowie tylko co wiem odnosnie stanu zapalnego żołędzi.

Offline

 

#6 2012-04-06 22:46:26

micko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 17

Re: Czerwone plamki na żołądziu - jakby popękane naczynka???

Bylem w przychodni i udalo mi sie "namowic" lekarza zeby przepisal pimafucort, zobaczymy odezwe sie w nast. tyg, bo zblizaja sie swieta cos moze sie wypije a ze to jest antybiotyk nie mam zamiaru mieszac smile

Offline

 

#7 2012-04-13 12:19:27

micko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 17

Re: Czerwone plamki na żołądziu - jakby popękane naczynka???

Witam, biore ta masc od 4 dni jest widoczna poprawa, pytanie moje brzmi ile czasu mozna ja brac?? To ma lekki steryd w sobie zeby nie przedobrzyc, co do dyskomfortu lekki czasami jest, nie ze jakies ostre pieczenie lekkie klucie bardzo rzadko stosujac ta masc to prawie wogole, dodatkowo zakwasilem troszke mocz zurawina - i jest w miare ok.

z zyla, hmmm... wydaje sie mi rowniez ze zaczerwieneinie moze byc tym spowodowane, gdy jest napletek na zoledziu zyla prawie idealnie sie naklada na pomarszczone i zaczerwienione miejsce - moze chyba tez to byc troche tym spowodowane - takie byly diagnozy dermatologa.

Ok nie bede sie rozpisywal, jeszcze raz powtorze zapytanie ile czasu moge stosowac pimafuocort na zoladzia bez widocznych skutkow ubocznych, jest duzo lepiej ale nie chce przedobrzyc smile
Pozdrawiam

Offline

 

#8 2012-04-13 15:47:43

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: Czerwone plamki na żołądziu - jakby popękane naczynka???

a w ulotce nie ma napisane ? mysle ze podstawowo to powinno stosowac sie ok 7 dni. mi lekarz powiedzial ze jak po 3 dniach nie ma zmian to nie ma sensu stosowanie, ale jesli widzisz poprawe to smaruj co najmniej tydzien .

Offline

 

#9 2012-04-13 22:41:51

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Czerwone plamki na żołądziu - jakby popękane naczynka???

ja smaruje pimafucortem srom dopiero 5 dzień a że pomaga to będę dalej smarować nawet dwa tygodnie i myślę że od takiego małego smarowania nie powinno być nic złego. Jeżeli zauważę że coś nie tak się robi to wtedy przerwę.

Offline

 

#10 2012-04-25 11:23:36

micko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 17

Re: Czerwone plamki na żołądziu - jakby popękane naczynka???

Hej, widze jednak ze po smarowaniu pimafuocortem pomaga, ale niestety tylko na chwile, wyglada duzo lepiej ale po stosunku i wytrysku stan sie pogarsza - znowu smaruje itd ale to bedzie tylko na zmiany miejscowe, wiec zrobie posiew moczu badanie moczu i skocze do urologa, spytam o ten flukomnazol, bo jedna cos w srodku jest nie tak,  a krem wiadomo na zmiany miejscowe, a jezeli jest poprawa miejscowa moze oprocz flukomnazolu sprobowac jakis antybiotyk, ktory wchodzi w sklad masci? tj. natamycyna oraz neomycyna. Co myslicie o tym?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson