Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-04-19 08:52:44

Ninoczka1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-19
Posty: 1

Zapalenie pęcherza czy grzybica pochwy?

Witam serdecznie. Jeśli mogłabym prosić o poradę to byłabym bardzo wdzięczna.
                    Praktycznie od grudnia 2011 roku mam ciÄ…gÅ‚e problemy z pÄ™cherzem moczowym. Z leków wzięłam ( w takiej kolejnoÅ›ci: Nolicin, Biseptol, Monural ( 1 saszetka) , oprócz tego przez caÅ‚y czas akualnie biorÄ™ na noc 2 tabletki Furaginy i 2 x 2 Urosept. Teoretycznie nie piecze mnie przy oddawaniu moczu, ale po chwili ( tzn. po oddaniu moczu) zaczynam odczuwać taki piÄ™kÄ…cy ból po lewej stronie , w niższej części spojenia Å‚onowego, na pograniczu z pachwinÄ… ( staram siÄ™ opisac to w miare obrazowo , nie wiem czy trafnie), tylko po lewej , po prawej jest ok.

                ByÅ‚am u urologa ( najlepszy na naszym terenie) zaordynowal Palin gdyż stwierdziÅ‚ ( po wykonaniu usg), że doszÅ‚o do pogrubienia Å›ciany pÄ™cherza( niew wiem czy dobrze  zapamietaÅ‚am) od czestych stanów zapalnych ( od tych lekarstw przyplataÅ‚a mi siÄ™ jeszcze grzybica pochwy) . PokazaÅ‚ mi na obrazie usg to pogrubienie ( na dole oraz wÅ‚aÅ›nie po lewej stronie). Lekarz powiedziaÅ‚, że to może być tez od stanów zapalnych pochwy, ze wzglÄ™du na miejsce pogrubienia.
W temacie grzybicy pochwy biore zgodnie z zaleceniem ginekologa Fluconazol od 14 dni ( mam brac przez 28 dni) w dawce 100 g , krem pevaryl ( od poczatku ma zaczerwienienie warg sromowych, pare dni temu zaczeło blaknąć, a teraz jakby znowy wzmagało, dodatkowo szczypie, zaznaczam , że nie mam upławów) ostatnie badanie moczyu nie wykazało bakterii , tylko leukocvyty 1-2, poj. erytrocyty, reszta była w normie ( mam na myśli odczyn, barwa itp.) białko -brak.

Czasami już nie wiem czy to zaczerwienienie sromu może byc od stanu zapalengo pęcherza, już nie wiem co ma leczyć pierwsze, bo wszystko wydaje się być błędnym kołem ( leczę pęcherz, to przyplącze się grzybica, dostaje grzybicę, ta z kolei podrażnia pęcherz). Idzie oszaleć.

Badanie moczu wykonuje regularnie, ale fakt tylko podstawowe ( wiem powinna zrobić posiew). Wymaz  pochwy i sromu miaÅ‚am wykonany, ale nic nie wyszÅ‚o. Ginekolog byÅ‚a zdziwiona, jej sÅ‚owa: " Na oko to wyglÄ…da na zapalenie grzybicze."

A co powinna brac osłonowego przy palinie? mma na mysli np. Fluconazol albo Ketokonazol. Sama Lacibios femina guzik mi pomoże. Juz to przerabiałam.I w ogóle jakie macie doświadczenia z tym lekiem . Boje się , że ten lek jeszcze bardzie podrażni moje śluzówki.

Pozdrawiam cierpiÄ…cych i liczÄ™ po cichu na radÄ™/sugestie

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson