Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#551 2008-04-24 20:22:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Witaj smile. Na razie nic więcej nie powiem, bo się wzruszyłam...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#552 2008-04-24 20:58:35

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Dobrze Cię "widzieć" Kasiu! :* Wracaj do zdrowia kochana!

Offline

 

#553 2008-04-24 23:50:24

Siniel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-24
Posty: 1

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Witaj Kasiu jestem nowa na forum,wczoraj w nocy czytałam wszystkie Twoje posty,łzy płyneł ciurkiem,historia Twojej choroby poruszyła mnie dogłebnie a jeszcze tragedia z powodu utraty dziecka... to już  dopełniło moje współczucie .Ciesze się wiec ogromnie,że jesteś NARESZCIE po operacji i przesyłam Ci cały ogrom pozytwnym myśli,że już teraz zły los się odmieni.Forum niezywkle wartościowe, ja też od około roku borykam się z problemami zdrowotnymi mojej córki i wszystkie informacje są dla mnie bardzo cenne .Kasiu szybkiego powrotu do zdrowia!

Offline

 

#554 2008-04-25 09:11:04

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

witajcie słoneczka , czytajac dzisiaj wszystkie wpisy na moim poscie bardzo sie wzruszyłam , jestem niezmiernie szczesliwa ze nie wykresliłyscie mnie z internetowej spolecznosci . Sama do konca nie moge w to wszystko uwierzyc ze mimo tej traumy ktora przeszłam nadal sie usmiecham . Chociaż są jeszcze chwile ze nie potrafie powstrzymac lez , to jednak po tym oczyszczeniu czuje sie znacznie silniejsza , w moim przypadku sentencja ktora wam napisałam aż nadto do mnie pasuje . My kobiety a zwlaszcza matki mamy o wiele wiecej sily wewnetrznej niz nam sie samym wydaje . Generalnie swoj pobyt w Miedzyleskim szpitalu okreslam jako dobry , jest kilka rzeczy ktore odbiegaja standartom europejskim ale sa i rzeczy ktrych inne szpitale moga tylko pozazdroscic . Pierwsza rzecz ktora rzca sie w oczy to obszerny przestronny holl z mnustwem naukowych prac prof. Borowki ale i roznego rodzaju certyfikaty . po wejsciu na sale obraz ten zmienia sie radykalnie , u nas w lomzy kazda  sala zaopatrzona jest w kotare ktora zmniejsza poczucie zazenowania i nie pozwala innym pacjentom na ogladanie czynnosci wykonywanych przez personel , zwieksza to poczucie komfortu i wrazenia estetyki . Tam zas sale sa utrzymane w dawnym tonie bilei i szarosci . Po za tym zdecydowanie za mala jest obsada personelu medycznego i pomocniczego , a roboty im naprawde nie brakuje , ale mimo to staraja sie aby pacjenci jak najmniej odczuli braki w obsadzie , oczywiscie zalezy to tez i od samych pacjentow , ale ja zawsze staralam sie z szacunkiem podchodzic do wszsytkich i jak najmniej byc uciazliwa dla nich samych . Blok operacyjny to inny swiat , tam niepodzielnie kroluje niesamowicie rodzinna atmosfera niezaleznie od tego kogo to dotyczy , rowniez wyposarzenie przekracza wszelkie wyobraenia . Ale nie bylabym soba gdybym nie pozostala w ich pamieci zarowno anastaezjologow jak i pozostalej kadry . Teraz smieje sie z tego bo wygladalo to naprawde komicznie np. kiedy przed operacja zaproszono mnie na blok i pani anestezjolog wg. pierwotnej wersji miala najpierw przeprowadzic wklocie zewnatrzoponowe potem zas ogolne . niestety proba z wkluciem zakonczyla sie fiaskiem poniewaz zaczelam im dplywac i przerwala wklocie a dostalam silniejsza dawke narkozy , musialam chyba faktycznie nieciekawie wygladac bo cala szefowa anastezjologi ktora mnie usypiala zbladla . Potem obudzilam sie na sali pooeracyjnej poznym wieczorem , komorki nie mialam ze soba jest tam zakaz zwlaszcza ze bylam okablowana i podlaczona do aparatury . cos mi sie majaczy ze na POPIE przetoczyli mi dwie jednostki krwi bo byla to naprawde bardzo ciezka operacja i nikt tak naprawde nie wiedzial czy dam rade. Ostatecznie trwala ponad 6 godzin i po jej zakonczeniu nawet profesor byl bialy ze zmeczenia . Z tamtego czasu niewiele pamietam bo fizycznie przeszlam to koszmarnie . Mialam potforne wymioty co jeszcze bardziej mnie oslabialo . Ale w niedziele rano porosilam sistro aby odlaczyly mnie od aparatury i po badaniu lekarz wyrazil zgode na prewiezienie na ogolna sale . dana wybacz kochanie ze napisalam tylko jedno slowo , ale na wiecej nie dalam rady . W poniedzialek rano przy pomocy drabinki sama usiadlam czym mocno zaskoczylam pana prof. i jego swite , po za tym wreszcie moglam sie umalowac i wygladac cokolwiek jak czlowiek anie istota z obcej planety . Po poludniu spuscilam nogi i choc siedzialam moze 2 minuty to byl to dla mnie i tak ogromny sukces . Niezapomne miny lielegniarki i pan z sali kiedy we wtorek moze kolo 10 rano usiadlam sama na lozku i miala popoludnu przyjsc siostra zeby pomoc mi sie przejsc . EEETAM pomyslalam złego diabli nie wezma i...poszlam po sali z drenami i workiem do karmienia pozajelitowego na spacer po sali , nim ktokolwiek sie zorientowal zrobilam juz 2 rundy po sali czym zawalem serca nie doprowadzilam nietylko moje sasiadki ale i pielegniarke  ktora akurat weszla do sali . Miala taka mine jakby conajmniej diabla zobaczyla kilkanascie sekund zajelo jej wydobycie glosu czy czegos w rodzaju"A co pani u cholery robi , jakim cudem pani wstala" . Wierzcie ale ryknelam takim smiechem ze myslalam ze mi szwy popekaja . Nie powiem bo zaraz sie polaozylam troche przy jej pomocy bo deki zawirowal mi swiat w oczach , ale samo to ze wstalam bylo dla mnie niesamowitym wyczynem . troche polezalam znowu wstalam ale tym razem przeszlam caly korytarz. Aż wreszcie wieczorem zapalilam papierosa , . C

Offline

 

#555 2008-04-25 09:31:46

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

No nie, taka dzielna opowieść i taka brzydka pointa - papierosa?? A fe, koleżanko, papieros działa toksycznie, chcesz sobie popsuć nowy, i tak obciążony pęcherz?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#556 2008-04-25 09:35:08

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

potem bylo juz z gorki , bardzo rzadko zdarzalo mi sie prosic o cos przeciwbolowego , zaczelam pokazywac ze jestem twarda i kiedy wszyscy wchodzili na sale patrzyli sie na mnie jaki mam chumor , jesli byl dobry wszyscy sie smieli zartowali nawet Borowka , ale kiedy cos mnie bolalo czy mialam zly dzien to wystarczylo ze sie popatrzylam na ktoregos z lekarzy czy profesora a juz odrazu dostawali bolu glowy . zaczelam byc bardzo wscibska i sotendecyjnie pokazywalam ze znam swoje prawa i oczekuje respektowania tego od personelu . Troche im wspolczulam bo sama dostalabym chyba migreny gdyby trafila mi sie taka pacjentka , zdobylam uznanie wsirod kadry nawet dlatego ze bez niczego opracowalam ich profil psychologiczny . Jak wynika z karty informacyjnej mam usuniety pecherz wraz z trojkatem , pozostawiona jest jednak macica i przydatki oraz ortotopowy pecherz dwujelitowy . no i tak to wlasnie wygladalo . zaczynam nowe zycie i bardzo dokladnie przygotowuje sie do wytoczenia gigantycznego procesu . A teraz na koniec odsylam was do bardzo ciekawego linku gdzie wierzcie mo ale usmiejecie sie do lez tak jak ja wczoraj kiedy moj maz pi to przeczytal i pokazal. sciskam was serdecznie i do milego , wybaczcie ze tak sie rozpisalam , ale jestem naprawde szczesliwa a jesli SINGIEL bedziesz miala jakies pytania wal smialo albo na moj post lub na priva
http://www.mojageneracja.pl/1142573/blog/13950367446503bdca7d0a

Offline

 

#557 2008-04-25 11:16:18

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Szamanko właśnie przeczytałam całą historię twoich cierpień i jestem pod wrażeniem Ciebie twojej silnej psychiki i olbrzymiej woli walki. Mam tylko jednego małego szkraba, ale przy moich  problemach z pęcherzem czasem mam totalnie dość i brak mi sił i chęci do życia. A w tobie tyle optymizmu i wiary... Skąd ty bierzesz siłę,  chyba faktycznie muszą tkwić w tobie jakieś magiczne moce smile

Offline

 

#558 2008-04-25 12:59:06

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

smile MAdziu szczerze mowiac sama tez sie zastanawiam gdzie tkwi moja sila. Mysle ze z tego ze mam naprawde ukochanego i oddanego meza i dzieci , z Was ze jestescie ze mna myslami kazdego dnia , z moich marzen i samozaparcia i na koniec z pracy z ludzmi ktorzy mnie potrzebuja . Ta cala machina to wszystko napedza i powoduje ze czlowiek znajdzie ta sile chocby na samym dnie swojej osobowosci . Życie potrafi byc naprawde brutalne ale jestem zywym dowodem na to ze choc bylam juz na samym dnie to znalazlam w sobie ta prastara sile i wzbilam sie wysoko ponad chury niczym wolny ptak . Na pewno pomagaja mi tez anioły i moj ukochany Jurus , teraz mam 2 dwa osobiste anioly , gdyz do tej pory czulam opieke swojej ukochanej babci a teraz dolaczyl do niej jeszcze i ON . Pozostala mi juz tylko jedna polowka serca nie dla mnie tylko dla tych ktorzy tu zostali tamta czesc jest razem z "julcia".
przepraszam ale sie poplakalam.......

Offline

 

#559 2008-04-25 14:20:04

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

witaj, wzruszyłam się tym co napisałaś... ale niezmirnie się cieszę że operacja się udała i że jesteś już z nami na forum;))) i do tego GRATULUJE!!!wink

Offline

 

#560 2008-04-25 19:07:42

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Kasiu jak dobrze ze sie odezwalas i masz sily pisac. Boze mam nadzieje ze jakos znosisz bole i czujesz sie z kazdym dniem lepiej. Jestesmy z Toba duchem i wspieramy Cie z calych sil myslami a Ty dla nas jestes przykladem na to ze warto zyc i warto walczyc.  Sciskam cieplo trzymaj sie i wracaj jak najszybciej do zdrowia

Offline

 

#561 2008-04-25 22:43:41

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Ja tez sie bardzo ciesze, że jestes juz po operacji i wszystko poszlo dobrze. pozdrawiam i wracaj do zdrowia

Offline

 

#562 2008-04-26 15:29:32

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

chcialabym Wam cos napisac bardzo waznego . Kiedy rano obudziłam sie poczułam że dosłownie zaczynam nowe życie i urodziłam sie poraz 2 . Moze to smiesznie zabrzmiało ale tak wlasmoe czuje , na to że pokonałam chorbe i z powodzeniem zakonczyła sie operacja to nie tylko sukces Borówki , ale takze i Wasz . Wszyscy jestesy tu JEDNA WIELKA RODZINA i kazdy nowy dzien , pokonany bol to sukces tych ludzi ktorzy tu sa . Kiedys depresje znałam tylko z teorii ksiazkowej , teraz poznalam ja w praktyce , ale wiem jedno ze majac wokol siebie takich przyjaciol jak Wy , mozna pokonac wszystko i wejsc na sam szczyt z podniesiona glowa . Chcialabym w najblizszym czasie zalozyc grupe wsparcia dla osob z problemami pecherza  by uczyc jak pokonac bol i ze tylko pozytywne myslenie , marzenia i hard ducha jest w stanie pokonac chorobe . Ludzie musza zrozumiec ze nie sa sami ze wsrod nich sa rowniez osoby ktore zyjac w poczuciu leku , wstydu i i bezsilnosci , coraz bardziej poglebiaja s9ie w chorobie . Ja dzis mialam juz pierwsza klientke , zrobilam pranie , obiad i jestem z siebie naprawde dumna . Cholera nie wazne ze na razie do 5 maja musze nosic cewnik , wazne jest to ze zyje i akceptuja mnie inni taka jaka jestem a przede wszystkim ja sama . Jestem umalowana , elegancka a ze troszeczke mnie boli - no coz ma prawo po tak ciezkiej operacji trudno sie dziwic . CHCIALABYM ROWNIEZ 30 CZERWCA TEGO ROKU W DNIU NARODZIN NASZEGO jURECZKA PONOWIC NASZE SLUBOWANIE ZAWARTEGO ZWIAZKU , MYSLE ZE DLA nIEGO TO TEZ BEDZIE TO OGROMNA RADOSC I TEGO DNIA BEDZIE Z NAMI W SPOSOB SZCZEGOLNY .Dziekuje Wam ze wszystko i jesli nie wyrzucicie mnie jeszcze z tad bede tu codziennie pisac co sie dzieje w moim zyciu . W lipcu zas skladam do prokuratury sprawe preciwo tym ktorzy doprowadzili mnie do tagiego stanu i wierzcie mi , ale nie boje sie zaczynac tej walki bo wiem ze ja wygram , bo nie ma innej opcji niz tylko ta . I Wam takze nie pozwole sie poddac .

Offline

 

#563 2008-04-26 17:13:36

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Kasiu pisz jak tylko bedziesz miec sile, ale nie przepracowuj sie Kochana to czas na Twoja rekonwalescencje, masz odpoczywac i nabierac sil. Kasia Twoje posty bardzo mnie podnosza na duchu. Trzymaj sie i zdrowiej  jak najszybciej!

Offline

 

#564 2008-04-26 20:17:08

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

mnie również smile a z prokuratorem, jeżeli tylko będziesz się dobrze czuła, bo przypuszczam że to też będzie nie mały stres, jest bardzo dobry pomysł!!tacy ludzie powinni odpowiadać za swoje błędy!! trzymaj się cieplutko

Offline

 

#565 2008-04-30 19:38:09

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

słuchajcie , czy pamietacie ta zamknieta w sobie dziewczyne , ktora w desperacji szukala wszedzie informacji na temat swojej choroby i z uporem osła zbierala cala dokumentacje by w ostatnim momencie sie poddac calkowicie ? to bylam ja przed operacja , nawet nie przypuszczalam jak bardzo odmieni moje zycie , wczoraj wstajac rano z kanapy zobaczylam w lusterku zupelnie inna dziewczyne , piekna blondynke z dlugimi wlosami w okularach i...cewnikiem u boku . i wiecie co zaczełam sie smiac , zapytalam sie sama siebie dlaczego nie widzialam tego wczesniej , czy dobiero traumatyczne wydarzenia mialy mnie nauczyc wlasciwego spojrzenia na zycie , chyba tak . Wiem ze musze pokonac jeszcze dluga droge by faktycznie stanac na nogi , ale wiem tez ze kazdego dnia jestem zwyciezca bo pokonuje wlasne slabosci , teraz juz nie kryje swoich lez tak jak w tej chwili kiedy ogarnal mnie ogromny smutek , bol w sercu . Weim ze to minie i jutro kiedy wstane znow pojde do lazienki uloze sobie wlosy i umaluje sie . Potem wypije kawe i wejde do internetu , znow cos Wam napisze , potem tabletki przeciwbolowe zacisne zeby zrobie obiad i o kuli powoli pojde na spacer . Po tej operacji kiedy odzyskalam swiadomosc przerazilo mnie to ze moja prawa noga byla dretwa , nie czulam kompletnie niczego , zglosilam to lekarzom i profesor powiedzial ze byc moze podczas tej operacji mogli gdzies naruszyc jakis nerw , trzeba tez pamietac ze byla to najbardziej rozlegla i pierwsza taka w polsce operacja . Tydzien temu mialam konsultacje neurologiczna ale ta nie wykazala zadnych zmian , mam czucie w palcach , powioedzieli mi ze to powinno z czasem minac jak zaczne chodzic . No coz niestety ale mimo przyjmowania ALONERV  skutek jest niewielki i kiedy probuje stanac na prawa noge , ta leci mi do dolu , porzyczylam dzis od swojej pacjentki kule , ale troche zaczyna mnie to dolowac , bo nie chce byc uciazliwa dla innych , chce jak dawniej jezdzic samochodem , a majac niedowlad utrudnia i to normalne funkcjonowanie . Przepraszam was bardzo ze zanudzam znowu .papatki

Offline

 

#566 2008-04-30 20:56:37

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Kasia jak neurolog zbadal i jest okey to sama wiesz najlepiej ze powinno wrocic do stanu normalnosci. Rzeczywiscie trzeba rozruszac noge moze i trzeba na to czasu. Bedzie dobrze zobaczysz i jeszcze nie raz wsiadziesz za kolko. Ja tez pilam Alanerv i chyba mi pomogl na zaburzenia czucia w skorze

Offline

 

#567 2008-04-30 23:11:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

A może Neurex 600? Jest znacznie silniejszy, odżywia nerwy?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#568 2008-05-09 22:26:10

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

czesc dziewczyny ! słuchajcie na wlasne żadanie dzisiaj wyszlam ,a wlasciwie dalam noge z Miedzyleskiego oddzialu neurologii z pododdzialem rehabilitacji , zaraz powiem wam dlaczego , ale po kolei. Wtym miejscu informacja dla wszystkich zainteresowanych Neurex 600 zostal wycofany z obiegu z powodu jakichs powiklan ktore po nim wystepuja , na jego miejsce wszedl nowy ale jak sie nazywa tego za cholere nie wiem bo dopiero jutro odbiore go z apteki , niestety jest tez piorunsko drogi bo kosztuje ok. 150 zlotych i nie jest refundowany przez NFZ ale jest to lek najlepszy na rynku , czy mi pomoze no coz czas pokaze , napewno wam o tym napisze . DO szpitala trafilam w niedziele i zgodnie z prof. planem mialam miec w poniedzialek zdjety cewnik i badanie cystoskopii a we wtorek mialam is do domu . Na oddziale wszyscy bardzo cieplo mnie powitali i troche zanimowili kiedy zobaczyli mnie z kula , dlaczego ? powod byl prostu mialam i mam niedowlad prawej nogi , kiedy probowalam na niej stanac odrazu mi leciala , zaczal byc widoczny przykurcz miesni . Prof. byl zaskoczony bo takiego przypadku jeszcze nie bylo i takiego powiklania . W kazdym razie po ostrej wymianie z profesorem i pozostalymi lekarzami stanelo na tym ze postawilam im jeden warunek cystografia tak-ale kontrast bezjodowy . Wreszcie o 13 zrobili mi cystografie jak chcialam , zdjeli mi cewnik i uslyszalam ze w zwiazku z tym niedowladem 7 maja przenosza mnie na neurologie , bo "pecherz sprawuje sie lepiej niz znakomicie bo tak faktycznie jest , wiec od tej strony zakonczyli leczenie . K.....gdybym wiedziala co to jest za oddzial do domu wyszlabym juz we srode i darowala sobie tego co zastalam na miejscu . Dziewczyny i mowie to pod przysiega ze jesli mielibyscie sie kiedys trafic na neurologie B    to radze albo zabrac ze soba kilka lekow przeciwwstrzasowych , albo byc kamikadze . Jestem tak wsciekla ze pierwsza rzecza ktora dzis zrobilam kiedy przyjechalam do domu to byl artykul do SE i portalu tvn24 gdzie wrzucilam zdjecia tylko!!!!!!!!!!!z mojej sali , jestem w takim szoku ze wklejam wam to co napisalam do redakcji , zycze wam kolorowych snow .pa
"Szanowna redakcjo !
Chciałabym przesłac wam kilka szokujących jak dla mnie zdjec z jednej z sal MIEDZYLESKIEGO SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W MIEDZYLESIU - ODDZIAŁ NEUROLOGICZNY Z PODODDZIAŁEM REHABILITACJI.
Przyznam że mój pobyt na tym oddziale ograniczył sie do 2 dni . Jednak to wystarczyło mi by doznac wstrząsu na widok tego co zastalam .W kwietniu ale tym razem na ddziale urologii kierowanego przez prof. Borowke przeszlam bardzo cieżką i skomplikowana operacje , zakonczoną zreszta pelnym sukcesem . Poniewaz wystapiły u mnie komplkacje neurologiczne zostalam skierowana na oddział neurologii. Na widok obskórnej/ych sali żoładek podszedł mi do gardłam i z szoku wypiłam dwie siekiery. Jak sie okazalo moja sala! była najlepszą ze wszystkich , zresztą sami ocencie ( DSC00051 , DSC00049 , DSC00046 ) .
Nie ma tam  czegos takiego jak obchód , do chorych przychodzą jedynie lekarze i rehabilitanci ktorzy sie nimi opiekują , Fakt ze ci ludzie naprawde wykaladają swoje serce na dłoni i bardzo serdecznie sie zwracaja do pacjentow , jednak kiedy na wlasne oczy zobaczylam jak do pani z mojej sali ktora nie chodzila i korzystala z basenu aby zalatwic potrzeby fizjologiczne , personel nawet nie zareagowal na widok otwartego basenu i podal posilek odechcialo mi sie jesc i podjelam decyzje o natychmiastowym opuszczeniu oddzialu . Jesli w XXI wieku na innej czesci tej samej neurologii mogl byc przeprowadzony remont , to ja nie potrafie tego zrozumiec , przeciez w takich warunkach jakie tam panuja nie da sie uniknac bardzo groznych bakterii , wiem jedno jesli zdecyduje sie swiadomie odejsc z tego swiata napewno wybiore ten oddzial , ale poki co moja noga tam wiecej nie powstanie . Chyba nadszedł juz czas aby ludzie zaczeli walczyc o swoja godnosc i odpowiednie warunki sanitarne a nie tylko mamic innych widokiem bardzo dobrze wyremontowanych oddzialow tego szpitala .
Dla porównania oddział urologii prowadzony przez prof. Borówkę moze byc przykładem ze jesli tylko sie chce mozna a nawet trzeba zapewnic pacjentom godne warunki leczenia . U pana profesora , takie sceny ani widok sal bylby niedopuszczalny , tam wszystko chodzi jak w Szwajcarskim zegarku , personel zarowno medyczny jak i pomocniczy jest do dyspozycji pacjentow niemal na kazde zawołanie i jesli sie o cos poprosi zawsze staraja sie zrobic wszystko by ulzyc pacjentowi.
Mysle ze dalszy komentarz jest zbedny i nagrany przeze mnie film jak i zdjecia dobitnie to pokazuja .
z wyrazami szacunku
katarzyna

Offline

 

#569 2008-05-09 22:35:20

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

No dobra, ale co zrobisz z tym niedowładem? I napisz później o tym leku.

Cóż, mój dziadek po kilku udarach, z cukrzycą - trafił na neurologię, gdzie... stawiano przed nim talerz z normalnym obiadem. A dziadek już nie poruszał się sam, nie łykał. I jeszcze wmawiali babci, że dziadek zjadł. Dopiero po kolejnym "posiłku" współpacjent narobił rabanu i podłączyli dziadka do kroplówki. Po 3 dniach dziadka nie było na tym najpiękniejszym ze światów, a w przyczynie zgonu było napisane "odleżynowe zapalenie płuc". Jakie, k..., odleżynowe z.p., skoro dziadek przyjęty był w dobrym stanie płucnym i leżał raptem 3 dni! Ja zaś na neurologii, mając silny atak bólu pęcherza, alergii na pierze (pościel pacjentek z sali) i skoki ciśnienia, nie doprosiłam się o zmierzenie ciśnienia, o czymś p/bólowym nie mówiąc. Potem zaś bezmyślnie zrobiono mi próby tężyczkowe, które przy moim zaniku siatkówek i przewężeniu i zapętleniu naczyń krwionośnych doprowadziły do kolejnego uszkodzenia wzroku.
Neurologia w tym kraju to w ogóle jakaś popieprzona dyscyplina...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#570 2008-05-13 08:38:21

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

hm....wiecie co ja zastanawiam sie nad tym jaka dyscyplina medyczna w naszym chorym kraju nie jest popieprzona . nie wiem tak naprawde gdzie lezy tego przyczyna , czy ten rozwoj cywilizacji i poprawy warunkow zycia oraz ciagly ped za pieniadzem , sprawia ze tylko nieliczne jednostki potrafia widziec w innnym czlowieku drugiego czlowieka , czy poprostu oszukujemy samych siebie ze nic zlego sie nie dzieje . A tak naprawde w kazdej rodzinie jest jakas wieksza lub mniejsza patologia . Musze deko zwolnic tempa bo mimo iz w zaleceniach mam spoczynkowy tryb zycia to zyje na normalnych czyli bardzo wysokich obrotach , nie umiem ot tak poprostu polozyc sie i lezec , taka sytuacja doprowadza mnie do szewskiej pasji . Po tej operacji rozpiera mnie energia i chcialabym ab wszystko bylo idealnie . Jak narazie sikanie jest rewelacyjne , , wczesniej nawet nie wyobrazalam sobie tego ze bede mogla kiedys chodzic bez podpasek czy pampersow ze nigdy nie zaloze np. stringow , a tymczasem teraz tak wlasnie wyglada , mimo iz pije kawe napoj czy cokolwiek innego i nie musze leciec do ubikacji bo odrazu mam parcie . Po cystektomii nie ma czegos takiego jak parcie , sikanie odbywa sie na zasadzie tloczni miesni brzucha i wyuczenia w sobie nawyku pojscia do ubikacji w  regularnych odstepach czasu , np. co 4 godziny niezaleznie od tego czy chcesz czy nie chesz sikac . Niestety jak narazie to jewszcze bardzo bola mnie miesnie brzucha i spojenie lonowe , mam tez problem z wyproznianiem sie , rowniez samo jedzenie wywoluje u mnie rozne reakcje . Ale coz to wszystko chyba potrzeba czasu i cierpliwosci , po tym mixie co przeszlam , dziwne ze i tak funkcjonuje . 3majcie sie cieplo

Offline

 

#571 2008-05-13 13:25:19

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Od jutra zaczynam brac ten nowy lek ktory dostalam z neurologii o nazwie THIOGAMMA 600 , nie mam bladego pojecia jak moj organizm zareguje na ten lek .WG. tego co jest napisane na opakowaniu zawiera kwas alfa ( sory ale nie moge tego znaczka znalesc na klawiaturze ) wiec sprobuje go poszukac w internecie i wkleic w dziale lekow .  W kazdym razie dalej jest napisany liponowy stosowany w leczeniu zaburzen czucia polineurpatii cukrzycowej . Jak kolwiek by to nie brzmialo nie podoba mi sie ta nazwa a jeszcze bardziej informacja o cukrzycy . Wyobrazcie sobie ze bylam przedwczoraj u pana dr. S i powiedzialam mu o tym niedowladzie , uslyszalam w odpowiedzize kiedy dostane wypis z neurologii skieruje mnie na konsultacje neurologiczna , rezonans glowy , kregoslupa , oraz nogi i potem ewentualnie na rehabilitacje . az mnie zaskoczył tym uprzejmym tonem , ale nie ma sprawy niech mnie kieruje , bo chyba po tym co przeszlam mam do tego pelne prawo . Po za tym dzis jestem bardzo zadowolona poniewaz na wszystkich kartach i raportach widniej pieczatka za zgodoscia z orginalem , wiec nikt nie bedzie mogl sfalszowac ani zagubic dokumentacji .  W MAJU MAM ZAMIAR SOLIDNIE ODPOCZAC BY W CZERWCU PRZYGOTOWAC SIE DO ZLOZENIA SPRAWY DO PROKURATURY O ODSZKODOWANIE ORAZ POCIAGNIECIE , do odpowiedzialnosci zawodowej i karnej tych osob ktorzy okaleczyli mnie psychicznie i fizycznie . Aby sie odpowiednio do tego przygotowac kupilam sobie teraz ksiazke pro. Zdzisława Marka "

Offline

 

#572 2008-05-13 13:33:32

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Zdzisław marek " odpowiedzialnosc etyczno - deontologiczna i prawna lekarza . " Sa tam ustawy i przepisy dotyczace tego problemu . Musze przyznac ze jest bardzo ciekawie napisana i dowiedzialam sie z niej bardzo wiele , w swojej sprawie zamierzam byc zreszta oskarzycielem posilkowym a to mi daje znacznie szersze mozliwosci . Nie jest wykluczone ze powolam ciebie Karolina na swiatka , jako ze otrzymalas do wgloadu moja dokumentacje medyczna totyczaca ciecia cesarskiego mojego 3 synka , a otrzymalas ja nie ode mnie tylko od osoby pana N , w zwiazku z czym zlamal przepis dotyczacy ochrony moich danych osobowych .

Offline

 

#573 2008-05-13 14:20:51

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Udalo mi sie znalesc bardzo skapa informacje na temat tego leku - THIOGAMMA
" Kwas liponowy - Thioctic acid
Kwas liponowy jest kwasem 6,8-ditiooktanowym, koenzymem przenoszącym protony
i elektrony, współdziałając z oksydoreduktazami. W komórkach kwas liponowy występuje
w formie utlenionej i zredukowanej, zależnie od potencjału oksydoredukcyjnego. Uczestniczy w oksydacyjnej dekarboksylacji alfa-ketokwasów i w przemianie kwasu pirogronowego do octanu oraz CO2.
Bierze udział w procesach detoksykacji dzięki grupie SH. Posiada właściwości moczopędne, przeciwcukrzycowe, przeciwmiażdżycowe i ochronne dla narządów miąższowych. Przyśpiesza utlenianie glukozy, zwiększa zapasy glikogenu w wątrobie, obniża stężenie lipidów we krwi. Zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną.
Wskazania: stany zapalne wątroby, kamica żółciowa, cukrzyca, zatrucia, osłabienie mięśni, zaburzenia koncentracji, polineuropatia cukrzycowa, otyłość, miażdżyca, trądzik zawodowy, trądzik polekowy, trądzik sterydowy, trądzik różowaty.
Dawkowanie: dożylnie 300 (400)-600 mg/dobę (powoli) przez 1 miesiąc; doustnie 300-600 mg dziennie w 2 dawkach (rano i wieczorem), przez 1-3 miesiące.
Preparaty: Thiogamma (Wörwag) kaps. i tabl. 200 i 300 mg, tabletki 600 mg, amp. 300 mg/10 ml i 600 mg/20 ml;
Tylko ten preparat jest dostępny w polskich aptekach.

Za 30 tabletek trzeba zapłacić około 100-150 ZLOTYCH

Offline

 

#574 2008-05-13 19:38:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Kasiu, Thiogamma jest odpowiednikiem Neurexu. T. to kwas liponowy, a Neurex - jego frakcja (?) kwas alfa-liponowy. Neurex kosztował mniej, ale jak brałam, to i Thiogamma kosztowała 1/3 tego, co teraz.

Nie martw się, nie chodzi o cukrzycę jako taką, tylko o pocukrzycowe powikłania neurologiczne. Ponieważ bóle neuropatyczne są podobne, wykorzystuje się lek w innych neuropatiach. Ja natomiast pierwsze widzę, że ma działanie moczopędne.
Co do świadkowania - ok, tylko zapewnij mi przesłuchanie tutaj w warunkach z toaletą.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#575 2008-05-13 19:43:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Kasia, coś Cię nacięli, Thiogamma kosztuje w DOZ niecałe 60 zł:
http://www.doz.pl/apteka/p9983-Thiogamma_600_tabletki_powlekane_600_mg_30_szt_WORWAG_NIEMCY

A zamówienie możesz odebrać w dziesiątkach aptek w całym kraju, za darmo.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson