Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#126 2007-07-19 09:30:26

Justinka
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 90

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

No byc moze...ciekawe kiedy to wszystko sie skonczy...Mam nadzieje ze jak najszybciej,i tego wlasnie nam zycze:)

Offline

 

#127 2007-07-19 10:45:04

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Boze biedna ta kasia jest nacierpi sie swoje zanim jej pomoga oby tylko te cierpienia sie oplacaly. Ale tak mi teraz przyszlo do glowy ze przeciez kasia ma byc operowana a przy operacji zobacza wszystko to po co jej robic cysto? I tak beda musieli wyciac te cyste z pecherza i tak. No ale pewnie chca byc na wsz przygotowani.

Offline

 

#128 2007-07-19 10:55:11

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

dostałam od Kasi kolejnego smsa ordynator zadecydował , ze nie będą w ogole robić jej cystografii, tyko jutro w narkozie cystoskopie jak by nie patrzeć kolejny dzien w plecy i zero ulgi tylko ten sam koszmarny ból i jeszcze cały czas nerwy i stres

Offline

 

#129 2007-07-19 11:06:37

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

tez jej puscilam smsa ale nie wiem czy dochodza bo mam komorke rzęcha kt albo czyta albo nie, swoja zalalam:(( i nie dala sie naprawic

Offline

 

#130 2007-07-19 11:11:42

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

to Ty sprytna kobitka jesteś , ja bedę pisać jak tylko Kasia da znać

Offline

 

#131 2007-07-19 11:17:59

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Ok. Dobrze ze choc cysto w narkozie jej zrobia przynajmniej nie bedzie miec katuszy. Okropnosc w takich bolach cewnik.

Offline

 

#132 2007-07-19 15:32:51

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Cewnikować trzeba umieć. Oni by najchętniej włożyli człowiekowi w cewkę rurę od odkurzacza sad
Jak boli, to trzeba dać cewnik pediatryczny...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#133 2007-07-19 22:29:41

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Niestety wielu lekarzy nie potrafi tego robić. Sama byłam świadkiem podczas moich praktyk studenckich na szpitalnym oddziale ratunkowym jak lekarka na sile pchala cewnik staremu dziadziusiowi a on krzyczal z bolu. Ladną wiązankę jej puściłam. Nie stety miałam przerąbane do końca praktyk, ktorych potem nie chcieli mi zaliczyć ponieważ stanęłam w obronie pacjenta sad

Offline

 

#134 2007-07-20 10:57:56

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Wiesz co ania ze mnie poprostu sie smiali lekarze ze boje sie cewnikowania. Poprostu mowili ze to smieszne. A ja teraz mam takie lęki ze szok po cewnikowaniu i tym jaki bol pecherza potem przezylam i jak mdlalam. Fuj. A jak stanelas w obronie pacjenta to widocznie wielka ujma dla lekarza i plama na jego honorze i dlatego pewnie mialas potem problemy

Offline

 

#135 2007-07-20 11:30:00

Justinka
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 90

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Tak po mojemu ,logicznie myslac to ze stanelas w obronie pacjeta powinno byc na plus dla Ciebie.

A czy ktos z was nie orietuje sie czy osobie ktora byla cewwnikowana i zostala zarazona jakimis bakteriami nie nalezy sie odszkodowanie?

Offline

 

#136 2007-07-20 12:05:55

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Jak sie nalezy to jestem pierwsz a kolejce. Nie sadze bo takie ryzyko jest zawsze i pacjenci o tym  z reguly wiedza

Offline

 

#137 2007-07-20 12:09:04

Justinka
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 90

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

a ja wlasnie sie dowiadywalam i slyszalam ze nalezy sie tylko trzeba to jakos udowodnic ze badanie zostalo przeprowadzone np nie tak jak trzeba albo ze nabawilas sie bakteri podczas badania
Nie wiem dokladnie jak to jest ale wydaje mi sie ze warto sie podowiadywac...


Wkoncu pacjeci maja swoje prawa to walczmy o to by byly przestrzegane smile

Offline

 

#138 2007-07-20 12:27:43

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Tego typu zakażenia należą do zakażeń wewnątrz szpitalnych. Więc przysługuje prawo do odszkodowania. Trzeba tylko udowodnić że zabieg był przeprowadzony nie zgodnie z zasdami aseptyki i antyseptyki. A chyba trudno o świadków. Chyba że świadkiem był by sam lekarz smile a wątpię czy jaki kolwiek lekarz przyzna się do błędu.

Offline

 

#139 2007-07-20 12:31:04

Justinka
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 90

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

No niby tak,ale mysle ze warto bylo by sie zajac ta sprawa blizej smile

wiem ze moze to glupie ale byc moze nalezalo by poprosic o pomoc cos typu program "interwencja" czy cos takiego?

Offline

 

#140 2007-07-21 09:46:48

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Rozmawialam rano z KasiÄ….
Miała wczoraj cystoskopię w narkozie i na szczęście dopiero wieczorem wróciła do pełnej świadomości przesypiając cały dzień.
Lekarz byÅ‚ w szoku sad  pÄ™cherz ma wypeÅ‚niony piachem i kamolcami , w tzw. swietle aż ciężko coÅ› zobaczyć do tego niestety jest przetoka pomiÄ™dzy pecherzem a pochwÄ… przez którÄ… sÄ…czy sie mocz. ZostaÅ‚y też szwy po ostatniej operacji  brrr.
Założono też Kasi cewnik przez co polepszyli odpływ moczu i nareszcie zniknęła krew.
Jak dla mnie jeden koszmar !
W poniedziałek ma urografię a dzisiaj jeszcze Ordynator ma Kasi powiedzieć co dalej.

Ile jeden człowiek może przejsć , ile cierpienia HORROR
OczywiÅ›cie dla wszystkich Kasia przesyÅ‚a serdeczne pozdrowienia i mega  buziaki.
Jak coś nowego się dowiem będę pisać.
Trzymajcie się pęcherzowiczki i pęcherzowicze smile

Offline

 

#141 2007-07-21 09:59:26

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Niezle. Zastanawia mnie czemu dopiero teraz zaczeli dzialac jak juz czlowiek ledwo dycha. I jeszcze sa w szoku, kurde przeciez ona tyle razy tam chodzila i miala byc przyjeta. A teraz wszyscy lekarze sie dziwia raptem jej stanem zdrowia a tyle biedna sie bujala z takimi dolegliwosciami

Offline

 

#142 2007-07-21 10:21:48

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Kasia powiedziała , że jak będzie juz po wszystkim i dojdzie do siebie nie daruje tym patałachom wszystkiego i zrobi z tym porządek,
Ja niestety boje się , ze w tej naszej rzeczywistosci ( totalnej znieczulicy , zacierania wszystkiego co niewygodne) niewiele bedzie mozna zdziałać.
Ale może .................. ja też niejednemu konowałowi postawiłabym zarzuty sad

Offline

 

#143 2007-07-21 10:49:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Kto przyłącza się do mnie do pozwu zbiorowego przeciwko grupie lekarzy? Tylko nie wiem, kogo trzeba w tej sytuacji skarżyć - NIL?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#144 2007-07-21 11:10:34

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Ja chętnie !!!
tylko jak to zrobić sad

właśnie w czwartek byłam u nowej endokrynolozki - adiunkta w najlepszej(podobno) placówce tego typu w Polsce i jak zaczęłam pani doktor mówić co brałam i jak jej oczy coraz mocniej się otwierały i cały czas mówiła to nie ,tak nie można , to za dużo, a to po co , ojej itp.
PodsumowujÄ…c oczywiscie nie wchodzÄ…c w szczegóły --byÅ‚am truta przez ostatnie  lata sad
Pomijając , ze wydałam majątek na tych pseudo lekarzy zastanawiam się jak oni zdobywają tytuły naukowe i dlaczego leczą skoro nie mają o tym pojecia.

Offline

 

#145 2007-07-21 12:27:16

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Moim zdaniem problemem w naszej sluzbie zdrowia jest fakt ze kazdy lekarz danej specjalnosci mowi co innego. Tak jak piszesz dana jedni truja nas nie wiadomo po co a potem ciezko załatac organizm, drudzy mowia ze to nie dobry sposob leczenia a jeszcze inni ustawiaja leczenie zupelnie z innej beczki. Fajnie bo roznorodnosc jest potrzebna tylko jak np czlowiek zmaga sie ze zwykla sprawa nadzerka i kazdy mowi co innego jeden wypalac koniecznie bo pewnie juz rak drugi absolutnie nie ruszac przed ciaza to czlowiek durnieje. U ilu lekarzy nie bylam kazdy mial inne zdanie na temat moich problemow ginekologicznych. Owszem rozumiem rozne sposobyi formy leczenia, kazdy lekarz preferuje jakies swoje zasady leczenia ale litosci... I wez tu czlowieku znajdz zloty srodek. Troche spojnosci w tym wsz im nie zaszkodzi. I tak oto kazdy z nas byl u kilku urologow, kilku ginekologow bo jak sie ma powazne problemy kt nie daja zyc to wtedy dopiero widac brak ladu i skladu w tym wszystkim

Offline

 

#146 2007-07-22 07:16:45

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Zastanawiałam się nad tym co napisała magdalena.
To jest tak ,że mlodzi lekarze robiÄ… staże i specjalizacje w jakiejÅ› okreÅ›lonej placówce medycznej  gdzie sÄ… wolne miejsca, teraz z tym to już w ogole jest kicha bo nie ma kasy.
I na zrobienie specjalizacji proponują młodym medykom wolontariaty.
Potem wiedza takiego delikwenta zależy od nauczyciela , czyli tak naprawdÄ™ idÄ…c do urologa czy gina musielibyÅ›my siÄ™ zapytać gdzie "pobieraÅ‚ nauki" w jakim szpitalu a kto kierowaÅ‚ jego stażem i wiadomo  jak w dobrym szpitalu to z takiego lekarza moze byc coÅ› dobrego a jak w jakimÅ› Pcimiu dolnym ( nie obrażajÄ…c Pcimia)u jakiegoÅ› abnegata medycznego to porażka.
A jeszcze do tego dochodzą predyspozycje danego człowieka czy się nadaje na lekarza czy nie.
Czy ma to cos czy nie, czy jest zwykłym rzemieśnikiem od robienia kasy , czy kims kto cały czas poszerza wiedzę żeby pomóc ludziom.
I bądż tu madry biedny pacjencie , cierpiacy pół życia bo jeden i drugi patałach spał na wykładach dotyczących twoich dolegliwosci, a w czasie specjalizacji w ogóle o tym się nie uczył a doktorat robił całkiem z czego innego a żyć musi , więc robić dobrą minę , wypisać receptę na jakikolwiek lek, coś niezrozumiale odburknać załamanemu pacjentowi i aby do przodu i kolejna stówka do kieszeni.
I tym to sposobem ja jak zwykle od 5 nie śpię bo codziennie budzę się z koszmarnym bolem glowy ( od b. wysokiej hiperprolaktynemi czynnościowej, którą zawdzięczam oczywiscie złemu leczeniu) ale juz mam leki i zaczynam to leczyć sad

Offline

 

#147 2007-07-22 15:34:56

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Dana to nie spimy razem bo ja zazwyczaj tez od 5 jestem gotowa i zwarta do zycia ale ja nie z bolu, ale chyba dlatego ze psycha mi juz siadła przez ponad dwa lata meczarni z pecherzem. Tak jakos dziwnym zbiegiem okolicznosci przestaje ostatnio dobrze spac. Ale wracajac do lekarzy, ostatnio sasiadka mi opowiadala ze w stanach lekarz jeden zajmowal sie jej rzepka w kolanie i pow ze wszystko to, co jest dookola rzepki nalezy do innego lekarza. Wiec ona zaczela sie smiac i mowic ze przeciez to nalezy do kolana. Chodzi mi o to ze Polacy smieja sie z tego ze poza krajem jeden lekarz jest od jednej kosteczki a inny od drugiej. Tylko ze lekarz od rzepki nie ma na glowie natloku wiedzy ortopedycznej a jest specjalista w waskim wycinku, z korzyscia dla pacjenta. Gdyby u nas urolog byl jeden od pecherza nadreaktywnego, inny od IC a jeszcze inny od prostaty to zycie byloby latwiejsze. Znow piszemy w watku kaski

Offline

 

#148 2007-07-22 16:11:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Ja też nie śpię sad


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#149 2007-07-22 17:01:27

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

No to moze założymy klub nocnych marków big_smile i tych biegających w nocy do kibelka sad

Magdalenko ale z taką właśnie pseudo mikro specjalizacją mamy i u nas do czyniania.
Przez ostatnie lata Å‚aziÅ‚am do endokrynologów żeby odkrÄ™cić to co napieprzyÅ‚a jedna nawiedzona lekarka ginekolog i niestety po jakimÅ› czasie leczenia kiedy zamiast lepiej czuÅ‚am siÄ™ gorzej zaczęłam zdobywać info od pacjentek o danym lekarzu po prostu co  leczy.
Wszyscy na pieczątce mieli to samo ale potem okazało się ,ze ten od policystycznych jajników, ta od niepłodności ta od klimakterium i tylko, bo owszem z grubsza niby cos wiedzieli o wszystkim ale jak przyszło do leczenia to juz totalna porazka.
I tak samo jest z urologami kazdy z nich jest dobry w leczeniu jednej  jednostki chorobowej albo niczego( bo po trochu wszystkiego).

Moze Karolina nas nie objedzie sad

Offline

 

#150 2007-07-23 00:51:35

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Dana przejde do mnie z rozmowa na ten temat

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson