Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#151 2007-07-24 16:52:21

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Dziewczyny jestem zszokowana !!
Kasia odpowiedziała na mojego smsa i :
jutro wychodzi ze szpitala , obiecała ,że wszystko sama dokładnie opisze ALE

napisała mi ,że  wczoraj miała urografię która wykazała ,że ma zanikanie pęcherza, pęcherz ma pojemnośc ok. 50 ml, za 3 tygodnie będzie dopiero wynik histopatologiczny i  wtedy wszystko bedzie wiadomo. Najgorsze ,ze dziewczyna się załamała.
Jak my jej mozemy pomóc ????????

Offline

 

#152 2007-07-24 17:35:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Ale to znaczy, że jest już taki malutki, że więcej się nie rozciągnie, czy że przy 50 ml wszystko jej wycieka?
Bo ja 2 lata temu miałam maksymalną pojemność 180-200 ml, a przy 50 wszystko wyciekało, a teraz wycieka nawet przy kilkunastu ml.
Jestem zszokowana, że przy takim stanie oni jej nie robią histopatu na cito...?!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#153 2007-07-24 17:41:17

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Karolina ja z tego nic nie rozumiem , napisałam dokładnie to co napisała Kasia w smsie , na kolejny sms już nie odpowiedziała , napisała mi jeszcze przy tym 1-szym ,że nie spodziewała się czegos takiego ale co to wszystko oznacza - dla mnie to brzmi strasznie wszystko razem , łącznie z tym wypuszczeniem jej na 3 tygodnie do domu a ból, cierpienie ile tego Tramalu mozna zjeść, przecież to cholerstwo też rujnuje organizm. Nie wiem już nic sad

Offline

 

#154 2007-07-24 17:52:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

To wszystko jest takie chore, że niech się autorzy thrillerów medycznych schowają sad


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#155 2007-07-24 20:23:40

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Masakra normalnie. Jak ja moga wypuscic do domu??? Dziewczyny a ja bylam swiecie przekonana ze ten pecherz jej poprostu poszerzą, jest to wogole mozliwe? Nie wiem jak ona da rade funkcjonowac

Offline

 

#156 2007-07-24 20:31:31

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Kasia napisała mi kolejnego smsa , jej mamie Saracyn powiedział ,że pęcherz mozna zrekonstruować , tylko muszą poczekać na wyniki biopsji a teraz dostanie antybiotyk.
Jak dla mnie to wszystko jest przerażające.
No i czy nie miałam racji pisząc niedawno ,ze lekarze nas pomału wykańczają , ja juz nikomu z nich nie wierzę

Offline

 

#157 2007-07-24 20:33:32

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Wydaje mi się , że plastykę pęcherza napewno można zrobić ale ile przy tym cierpienia Kasi to tylko ona bedzie wiedzieć.

Offline

 

#158 2007-07-24 20:47:30

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Szok mogliby sie troche streszczac z uwagi na to ze kilka tygodni przeciez kasie odsylali a tu prosze jeszcze na wynik biopsji tyle czasu a ona sie bedzie bujac nadal w bolesciach. Dobrze ze mozna cos zrekonstruowac zawsze to jakies pocieszenie

Offline

 

#159 2007-07-24 20:53:41

Dotka
Użytkownik
Skąd: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

trzy tygodnie na wyniki... zwalniaja ze szpitala... dlaczego tak?


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#160 2007-07-24 22:44:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Szczęście w nieszczęściu Kasi, że zdążyła urodzić dzieci. Bo po takich rekonstrukcjach to już nie bardzo w tej materii...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#161 2007-07-25 09:49:40

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Strasznie jej wspolczuje, danusiu napisz jej ze wszystkie jestesmy z nia i myslimy o niej, ze nie jest sama.

Offline

 

#162 2007-07-25 13:46:22

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

napisałam i pozdrowiłam Kasię od nas wszystkich smile

Offline

 

#163 2007-07-25 15:10:55

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Przed chwilką dostałam smsa od Kasi.
Właśnie dotarła do domu , odezwie się do nas dzisiaj albo najdalej jutro.
smile

Offline

 

#164 2007-07-25 17:24:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Na razie niech Kasia odpoczywa, ma po czym...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#165 2007-07-26 10:51:15

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

witajcie moi najlepsi przyjaciele , najpierw przesylam wam cale setki i tysiace usciskow ze byliscie ze mna kiedy poszlam do szpitala . wczoraj obiecalam danusi ze wszystko bardzo dokladnie wam opisze i slowa dotrzymuje . coprawda wczoraj nie mialam sily wlaczyc nawet komputera bo nawet nie wiem kiedy zasnelam wieczorem , ale dzis juz jestem na chodzie . kiedy we srode rano trafilam na oddzial wszystkie pielegniarki pytaly sie dlaczego dopiero teraz trafiam tu bedac w takim stanie , no coz  nie mam bladego pojecia , fakt ze odrazu dostalam zastrzyk przeciwbolowy , ale sklamalbym ze mi pomogl , jakos zacisnelam zeby i poczekalam do obchodu . tu dowiedzialam sie ze nastepnego dnia czyli we czwartek bede miec na cito cystografie . poniewaz do tego badania idzie sie z podlaczonym cewnikiem , wiec dziewczyny sprobowaly mi zalozyc , no i tu zaczely sie schody . okazalo sie ze nawet cewnik 12 wchodzil na dlugosc 5 centymetrow i dalej stawal okoniem . co to byl za bol te nie musze wam tego tlumaczyc , fakt ze zaczelam z bolu tracic przytomnosc . aneta z sylwia przerwaly i poszly do ordynatora powiedziec ze nic z tego , choc nigdy dotad nie mialam z tym problemu . we dwie  pod reke zaprowadzily mnie do lozka , dostalam hydroksyzyne i o 04 poszlam spac . kiedy dwie godziny pozniej sie obodzilam do mierzenia temperatury , postanowilam ze nie wyraze zgody na to badanie , bo zreszta zgodnie z karta praw pacjenta mam prawo odmowic czynnosci medycznych . poprostu balam sie potfronie tego bolu . poszlam do lazienki sie umyc i mialam oddac mocz na posiew , ale kiedy to zrobilam oddalam krew z piachem i bog wie czym jeszcze , dziewczyny jak zobaczyly probowkie to oslupialy . przyszla ranna zmiana i okazalo sie ze nie bede miec cystografii bo tak zadecydowal w nocy szef a zamiast niej mam miec w piatek cystoskopie z biopsja ale pod narkoza bo tego nie wytrzymam . kiedy zajechalm w piatek do pracowni endoskopwej troche zaczelam sie smiac , bo miala mnie znieczulac ta sama doktor anastezjolog co zawsze poczawszy od 1 porodu , powiedzialam ze chyba na zawsze juz bedziemy razem a potem zasnelam i dopiero po poludniu w pelni odzyskalam swiadomosc . kiedy spojrzalam sie na cewnik byl ciemnokrwisty z niezliczona iloscia kamykow !????.
w kazdym razie kiedy w sobote na obchod przyszedl ordynator , powiedzial mi ze takiego stanu dawno nie widzial . powiedzial mi tylko " jest zle i bardzo zle , podejrzewam ze jest u ciebie przetoka , ale dopiero badanie urografi w poniedzialek to ujawni . z cewnikiem wytrzymalam tylko do 16 w sobote bo mialam taki bol ze dostalam temperatury , w pewnej chwili powiedzialam ze chce aby odlaczyli mi cewnik bo dluzej tego nie wytrzymam . nie byl tym pomyslem zachwycony , ale nie stawal okoniem , podziekowalam i za chwile nie mialam juz tego cholerstwa.przez sobote nic sie nie dzialo ale za to w poniedzialek po zrobieniu podstawowego badania urografii wzieli mnie na jeszcze inny aparat by to dokladnie obejrzec . oczywiscie po badaniu sracyn musial leciec na jakies operacje i nic nie porozmawialam a i badania przyszły dopiero wieczorem wiec tylko zastepca mogl je zobaczyc. wstrzymalam tylko oddech i.......jakos zasnelam nad ranem . od srody mialm wlaczoną GENTAMYCYNE .i juz mnie tylek boli od tego . z zasmego rana przyszedl do mnie zaleski i to co mi powiedzial sprawilo ze zrobilo mi sie ciemno przed oczami . z jego miny widzialam ze byl w prawdziwym szoku .
dokoncze wam potem tylko uspie moja julcie .

Offline

 

#166 2007-07-26 11:33:13

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

jestem juz zpowrotem . pierwsze co mi powiedzial to to ze mam badzo mala pojemnosc pecherza ,( o tym juz wiedzialam)dwa ze zrobil sie u mnie pecherz neurogenny i najmniejsza ilosc moczu czy jakiegokolwiek srodka cienujacego wywoluje parcia naglace dlatego srodek nie wszedzie doszedl. po trzecie u szyi pecherza jest jakis cien odpowiadajacy jakiemus uchylkowi , moczowody mam jednak dobre i tu zrobil spora pauze ......zapytalam co w tej sytuacji mozna zrobic . odpowiedzial ze nie wie dlaczego zanika mi pecherz , ale jest mozliwa operacja polegajaca na pobraniu z jelita cienkiego fragmentu blony i doszycia do niej moich moczowodow. wowczas robi sie drugi pecherz zas wszystkie moczowody chowa sie do srodka . ale czy to mi zaproponuje saracyn to on nie wiem bo to nie on jest moim lekarzem prowadzacym . sluchajcie ja dostalam takiej histerii ze to glowa mala . wyobrazacie sibie zycie z sztucznym pecherzem , bo ja nie!!!!!!!!!!!. przyszedl saracyn na oddzial i powiedzial ze dopiero pedjmie decyzje io dalszym leczeniu jak bedzie mial wynik z HP z 3 tyg. wiec we srode mialam wyjsc do domu . pielegniarki podaly mi leki na uspokojenie i wieczorem po wizycie mojej pacjentki postanowilam ze sie nie poddam . mialam jej bratu ktory byl wczesniej w krytycznym stanie a po moich zabiegach w ciagu 10godzin odzyskal przytomnosc i jest tera w domu w siemianowicach slaskich naenergetyzowac wode . cos we mnie pękło i powiedzialam sobie ze nie poddam sie tylko sama siebie wylecze , wkoncu sama potrafie leczyc innych to czas najwyzszy zrobic to sobie . do jego butelki dolaczylam swoja i takze naenergetyzowalam i swoja wode . potem zrobilam sobie zabieg. o 22 zadzwonila do mnie mama i powiedziala ze w moich gazetach z medycyny niekonwencjonalnej znalazla telefon do lekarza ktory jest rowniez bardzo dobrym bioenergoterapeuta i kazala mi zadzwonic do niego.

Offline

 

#167 2007-07-26 11:44:59

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

wczoraj jak przyszlam do domu o 17 zadzwonilam do niego i to na wstepie mnie zaskoczyl bo powiedzial ze boli mnie dol brzucha w okolicy pecherza i ze sama jestem swietnym bioenergoterapeuta i jasnowidzem i slyszal o mnie . kiedy potwierdzilam to zapytal dlaczego sama nie lecze siebie . powiedzialam mu w skrocie co sie dzieje to zamurowalo go kiedy uslyszal co mi zrobil konowal nizik. zaproponowal mi spotkanie 5 sierpnia w lowiczu i wtedy porozmawiamy spokojnie i oboje sprobojemy to cofnac bo jest to mozliwe . kazal mi dalej robic zabiegi rozszezajace i pic energetyzowana wode . nie wiem pewnie w tym miejscu powiedzie ze oszalam , ale musze sprobowac metody ktora sama skutecznie stosuje u innych , nie moge sie poddac i polozyc sie na stół , to naprawde bardzo powazna operacja , a ja juz zbyt wiele przeszlam . dzwonilam teraz do lowicza i jestem umowiona na 11 , fakt wizyta kosztuje 100 zlotych i drugie 100 trzeba wydac na kuracje ziolowe ktore od razu przepisuje ale musze tego sprobowac . jest naprawde bardzo sympatycznym lekarzem , jezeli chcecie podam wam jego namiary w dziale lekarze . chyba warto sprobowac bo nie ma zadnej ceny nasze zdrowie.
o rany ale ze mnie gadula , dziekuje wam za wszystko , a z toba danusiu moge sie spotkac na dworcu w warszawie zachodniej 5 VIII przed 8 bo o 8,05 mam pociag do lowicza.

Offline

 

#168 2007-07-26 11:47:19

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Boze Kasia jak Ty to wszystko przezylas? Strasznie mi Ciebie szkoda, ze tez takie g... sie do czlowieka przyklei i sprawia mu tyle bolu. A Ty sie orientujesz czy oni wczesniej robili juz takie zabiegi na pecherz jaki Tobie proponuje ten lekarz? Trzymam za Ciebie kciuki caly czas oby Twoje cierpienia sie wreszccie skonczyly. A ja wogole teraz funkcjonujesz po wyjeciu tego cewnika? Jak sie czujesz dasz rade chodzic?

Offline

 

#169 2007-07-26 13:30:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Zaskoczyła mnie jedna rzecz: dlaczego, Kasiu, oni pchali w Ciebie cewnik nr 12? U mnie np. wiadomo, że do cewnikowania jest szóstka i koniec, raz spróbowałam z Foleyem 10 i to nie był dobry pomysł. Wiem, że do cystoskopu trzeba dac trochę większy, ale, do cholery, w tym kraju uważa się, że 12 to minimum hmm. Żebyś wiedziała, ile ja się z jęzorem po kolana nalatałam, zanim sprowadziłam szóstki! Nawet Kliniki Chirurgii Dziecięcej mi pomagała.
Ze sztucznym pęcherzem da się żyć (Tobie łatwiej, bo masz już dzieci - po tej plastyce na ciążę już ciężko liczyć), ale... Ja zawsze powtarzam, jak oni sobie wyobrażają pęcherz z jelita, które jest upośledzone (nie pamiętam, jak funkcjonują Twoje jelita? Bo mnie podrażnia nawet woda sad ), a z racji struktury wchłania to, co przez nie przechodzi, czyli toksyny z moczu. Czy to aby nie jest zamiana jednego bólu na drugi? Zwłaszcza że, jak pisze sama Urologia Polska, nie robi się tego u osób, którym z powodu bólu przewlekłego już coś tam się stało z nerwami wyżej niż w pęcherzu, bo ból pozostanie. Czy oni są pewni, że ta operacja uwolni Cię od cierpień?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#170 2007-07-26 22:09:33

Dotka
Użytkownik
Skąd: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Kasiu, masz w sobie tyle pozytywnej energii, ze moglabys nas wszystkie nia obdarowac, i nie stracilabys jej ani troche (zreszta energii nie ubywa w miare jej podzialu).


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#171 2007-07-26 22:11:19

Dotka
Użytkownik
Skąd: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Aha, zapomnialam: koniecznie podaj namiary na tego bioenergoterapeute, please...


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#172 2007-07-27 06:20:41

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

czesc ! skowronek z tej strony , po szpitalu nie mam zadnej zmiany , no moze po za tym ze w moczu nie ma kwri , ale caly czas z moczem wychodza jakies swinstwa i drobiny piasku . boli mnie jak cholera , ale powiedzcie sami czy to naszych konowalow obchodzi ? bzdura , to wlasnie najbardziej mnie wkurza. rozmawiam dzisiaj przy kawie z piotrkiem i nie ma nic przeciwko temu bym sprobowala tego i niewazne sa tu pieniadze a to zebym byla zdrowa , bo tylko tego mi brakuje .. mam juz cudowna rodzine , prace ktora naprawde lubie , ogrom znajomych i przyjaciół a teraz tez i was. powiem wam szczerze ze bardzo zrzylam sie z wami i naprawde duzo mi daje przebywanie na tym forum . fakt czasem wpadam w depresje , ale to chyba normalne po czyms takim kazdy by dostal szalu , kiedys ordynator z zambrowa powiedzial mi ze jestem cholernie silna i uparta , bo niejedna osoba na moim miejscu dawno by sie poddala albo wyladowala w zakladzie psychiatrycznym . czasem pytam sie sama siebie ile jeszcze wytrzymam ? nie wiem . po za tym nie potrafie przyzwyczaic sie do chodzenia w pampersie i to doprowadza mnie do szalu , ten tydzien wzielam wolne ale od poniedzialku wracam do pracy . zaraz podam wam strone internetowa do tego bioenergoterapuety , mysle ze i ty karolinko powinnas srobowac , przynajmniej bedziesz wiedziec ze wykorzystalas wszystkie mozliwosci . buziaki , bo obudzil sie jureczek

Offline

 

#173 2007-07-27 06:31:37

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

to jest adres jego strony : ten lekarz nazywa sie HENRYK SŁODKOWSKI
www.noy.ig.pl

Offline

 

#174 2007-07-27 06:48:27

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Skowronków to tutaj pełno.
Jak dla mnie jesteś mega twarda Dziewczyna i jeszcze ta czwórka szkrabów czekająca na mamę.
Autentycznie  możesz być tylko wzorem dla innych.
A depresja chyba też prawie każdy tutaj jej doswiadczył albo doswiadcza.
Dlatego tak wazne jest otoczenie i rodzina ( a z tym czasem moze być różnie).
Mnie dobija fakt " uwięzienia " z tymi naszymi dolegliwosciami w domu , juz czasami sciany czlowieka gryzą ale co zrobić przecież wszystkie sie leczymy i mamy nadzieję sad
Jestem bardzo ciekawa jak ten lekarz będzie mógł Ci pomóc.
Kasiu kiedyś się musi skonczyć ta nasza cierniowa droga sad

Offline

 

#175 2007-07-27 07:42:44

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: co mi naprawde jest? jestem załamana

Apr siedzenia w czterech scianach. Ostatnio kolezanka mi wyslala zdjecie jak skakala ze spadochronu, dziewczyny jak popatrzylam na tą przstrzen wokol niej i jej usmiech jak leci... Ach szkoda slow a my gnijemy w domu. Kasia jestes nasza forumowa twardzielka trzymaj sie

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson