Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#376 2013-07-10 10:50:14

kaloryfer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 202

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Offline

 

#377 2013-07-10 11:04:17

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

ale to stwierdzenie że lamblie ma każdy to chyba żartujecie? Bez przesady.. chyba każdy kto się źle czuje..

Offline

 

#378 2013-07-10 11:40:34

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Witam,
dawno mnie tu nie bylo, a że widze ciekawą dyskusje wiec postanowiłem się włączyć i niestety musze sie zgodzić z Kaloryferem w pewnym sensie. Nie wynika to z tego, ze chlamy nie da sie wybic, tylko wynika to z tego, ze nasz system imunologiczny nie wytwarza mechanizmow obronnych przed tym pasozytem i mozliwa jest ponowna infekcja w momencie oslabienia organizmu wlasnie jak pisze kaloryfer przy stresie, alkocholu innych chorobach itp. Dalatego tez antybiotyki trzeba brac do konca zycia co jakis czas, najczescie podawana jest azytromycyna co trzy miesiące przez okres 2 tygodni wraz z Nac, zeby wybijac w organizmie cialka podstawowe i siateczkowe, ktore juz nagromadzily sie w organizmie, po to zeby nie przeszly w formę ukrytą.

Zgadzam sie rowniez z kaloryferem, ze okres 7 czy 8 miesięcy to bardzo krotki okres, takze naprawde Killer miales duzo szczescia ze tak zybko sie tego pozbyles i do tego monoterapią. Ja lecze sie juz ponad rok z Cpn i do tego nie tylko monoterapią ale rowniez i protokołami antybiotykowymi i generalnie jest lepiej ale do wyleczenia jeszcze dluga droga przedemną...

Offline

 

#379 2013-07-10 11:49:17

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Offline

 

#380 2013-07-10 12:05:18

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

robiłam w diagnostyce oba rodzaje. I wierzę temu wynikowi, że nie mam chalmydii. A lamblie sobie zbadam. I zobaczę.

Offline

 

#381 2013-07-10 12:21:00

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

powtorz badania na obie chlamy w klasach IgG i IgA, najlepiej w Synevo, zeby miec pewnosc, ale koszta niestety sa wieksze niz w diagnostyce

Offline

 

#382 2013-07-10 12:30:08

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

nie rozumiem dlaczego mam robić po kilka razy to samo badanie..

Offline

 

#383 2013-07-10 14:07:12

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

nie po kilka, tylko powtorka i to najlepiej po prowokacji antybiotykowej, testy elisa badjace globuliny nie zawsze moga pokazać przeciwciała, dlatego dobrze jest je powtorzyc, najlepiej w dobrym labie

Offline

 

#384 2013-07-10 23:52:27

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Offline

 

#385 2013-07-11 00:31:57

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

beautiful.. uważam że wykonywanie po raz kolejny tego badania to strata kasy dla ciebie. Jeśli już raz zrobiłaś i wyszło co wyszło to daj temu spokój. Ja bym tak zrobiła. I zaczęłabym również szukać przyczyny dlaczego twoje coli i feacalis są niezniszczalne. Sama mi kiedyś napisałaś że układ pokarmowy ma dużo wspólnego z moczowym. Uważasz że po takiej ilości antybiotyków masz ok jelita? Ja znalazłam mnóstwo artykułów o wpływie flory jelit na pęcherz i pochwę. Oczyść jelita, a dopiero wtedy weź antybiotyk. Może to jest dobra droga? Zdrowe i czyste jelita to zdrowy człowiek. Zainteresowałabym się również tym, czy nie masz tej lambli bo kompletnie nie zgadzam sie z tym, że lamblie ma każdy! Bzdury świata! Każdy to może ma glistę.. ale lamblie?! W każdym bądź razie jak ją dalej masz- wylecz i nie mów, że zapomniałaś sprawdzić czy ona jest..

GdzieÅ› w necie znalazÅ‚am takiego goÅ›cia co pisaÅ‚ że 2 lata leczyÅ‚ feacalisa. Antybiotykami. Nic nie dawaÅ‚o jego leczenie. WiÄ™c poszedÅ‚ innÄ… drogÄ…- oczyÅ›ciÅ‚ jelita  a potem maxymalnie wzmocniÅ‚ organizm i wygraÅ‚. Objawy ustÄ…piÅ‚y i jest zdrowy.

Ja wybieram się jutro do gina niech mi zrobi jakiś wymaz z cewki i pochwy na grzyby, bo o zgrozo.. przepraszam za to określenie, ale w dzisiejszym kale pojawiło mi sie dużo białego nalotu takiej jakby "bitej śmietany".. hmm a jelita mają ścisłe powiązanie z układem moczowo płciowym!!!

Offline

 

#386 2013-07-11 10:25:29

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Masz dużo racji Zmartwiona, tylko jak oczyścić te jelita, biorę orungal, koci pazur, mam dietę bezcukrową i bezmleczną i bez mąki pszennej. Nie wiem, co jeszcze można zrobić.
Swoją drogą mi wszelkie wymazy z cewki, dróg rodnych i posiewu wykazują brak grzyba.
Jasne, muszę się zastanowić nad leczeniem tej lamblii, praktycznie ją zlekceważyłam, ale miałam nieliczne lamblie.
Myslę jednak, ze w jelitach mam grzyba, nie ma innej opcji, po takiej ilości abaksów musi być jakieś zaburzenie flory, to pewne.
Tak a propos lamblie leczy siÄ™ np tak:

http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2337

Ja miałam to przepisane, ale zarzuciłam pomysł bo miałam już inne abaksy więc to dla mnie było dużo, poza tym taki zentel kosztuje 100 zł - kuracja tygodniowa. Wzięłam sobie tylko antykontamin.

Sprawdzę sobie tylko klasę igg cpn, ponieważ czasami jest tak, że miana wzrastają po antybiotykoterapii ale myślę, że nie mam cpn. Ale wiecie w tych chorobach to tak do końca nie wiadomo, o co chodzi. Lepiej dmuchać na zimne.

Offline

 

#387 2013-07-11 11:14:33

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

spróbuj pestki dyni zmielone jeść, siemię lniane pić i może nystantyne? Ona działa na jelita. Doustnie. Zentel nie działa na lamblie. Więc w sumie dobrze że go nie brałaś. Ale metronidazol powinnaś.
widziałam gdzieś taką stronkę.. Poczekaj.. http://blonnik-witalny.like.pl/ to jest podobno niezłe w oczyszczaniu jelit, mam zamiar sobie zamówić.

Offline

 

#388 2013-07-11 11:52:21

mimi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 411

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

"""""" Poniewaz nikt ci nie odpowiada na temat lamblii, pozwalam sobie na 2 słowa.
Tak---one mogą dawać objawy pęcherzowe. Nie ma miejsca na opis jak to robią--ale mogą.
Identycznie jest z owsikami.
Ponieważ ty jesteś dość niedawno na forum, to nie pamiętasz że temat ten był wałkowany kilka lat temu, także z udziałem Redakcji. Może dasz radę posłużyć sie wyszukiwarką.
Zwracam uwagę na posty Kilera. Człowiek ma ogólnie rację.
Zwłaszcza w KWESTII KUPOWANIA LEKÓW W NIEMCZECH.
Uzupełnić jego poglądy trzeba o jedną sprawę: badania--nawet na lamblie--należy powtarzać kilkakrotnie. Także na chlamę--w różnych labach.
Przy okazji pozdrawiam tegoż Killera, który pisze o lekarzach identyczne rzeczy jak ja kiedyś, ale niech pamięta że za to tu banują.
Pulkos. """"""""""""""""""""

Offline

 

#389 2013-07-11 12:51:31

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Zmartwiona

Ok, siemie lniane można pić, zgadzam się, pestki dyni też jeść, piszesz o mieleniu, a nie można po prostu takich kupowanych jeść.
jeszcze na detox dobra jest chlorella, w sumie ja już tyle tego wzięłam a tu ciągle te same dolegliwości.
A ile kosztuje ten błonnik?

Chyba muszę się udać do jakiegoś specjalisty od medycyny chińskiej aby mi ustawił zioła i na pęcherz i na oczyszczanie jelit, to byłoby najlepsze, ale nie znam nikogo takiego godnego polecenia, w sumie koleżanki poleciły mi kogoś dobrego ale on przepisuje tylko zioła polskie, a polskie to ja sama mogę sobie zamówić w sklepie ziołowym.
Mam kogoś w Londynie, naprawdę pomaga ludziom z bakteriami, że jakoś symptomy się zmniejszają i można jako tako żyć, ale przecież nie będę jeżdzić do Londynu tylko po to.

Już mi nie chodzi, by zlikwidować te bakterie, ale aby jakoś żyć normalnie, aby te obajwy jakoś się zmniejszyły, wiem, że ludzie to osiągają dzięki właśnie ziołom chińskim.

Jak macie kogoÅ› takiego godnego polecenia to napiszcie proszÄ™.

Tak,  w sumie lamblii też nie można lekceważyć.
Ja metronidazolu nie mogę, po prostu strasznie jedzie po pęcherzu, mam straszne parcie, więc mogę zapomnieć o tym. Brałam dwa czopki i myślałam, że urodzę.


Słuchajcie, czy można jeść ziemniaki i pomidory i jak zjem ziemniaki i marchewkę w zupie czy coś się stanie?

Czy jak zjem jedno jabłko i 20 dk czereśni dziennie to czy też to nie zaszkodzi?

Jeszcze jedno, biorę orungal więc to działa i na układ pokarmowy i moczowy a nystatyna działa tylko na układ pokarmowy więc chyba orungal jest lepszy. Nigdy lekarz nie chciał mi przepisać nystatyny, zawsze pakował orungal albo flukonazol lub flumycon gdyż widział, że mam też objawy ze strony układu moczowego.

Mimi (PUlkos) też dobrze mówi.

Offline

 

#390 2013-07-11 13:39:47

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Mimi- Pulkos:
powiedz coś więcej o tych objawach pęcherzowych co lamblie czynią. Od 2 lat mam podwyższoną temperaturę 37,3 zawsze. A od 1,5 roku cierpię na ból przy rozpoczynaniu sikania i przy pełnym pęcherzu. Zaczęło się od bakterii w moczu, ale teraz mam wszystko ok. mocz, posiew, wymazy z pochwy.. chlama/urea/myco ujemne. Rzeżączka, rzęsistek nie ma. Dokuczają mi również bóle kręgosłupa. Czy to mogą powodować lamblie? Zrobiłam badanie na lambie z kału ale wyszło czyste więc zrobiłam przeciwciała z krwi i czekam na wynik.

Offline

 

#391 2013-07-12 19:04:10

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

halo halo, kto wie coś o pasożytach i pęcherzu??

Offline

 

#392 2013-07-13 10:27:51

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

miałam wykonane badanie czystości pochwy, które wykluczyło rzęsistka. Czy mimo to może on być w cewce, a w pochwie nie?

Offline

 

#393 2013-07-13 15:02:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Teoretycznie niby nie, ale w praktyce - sama miałam sytuację, że wymaz z szyjki był ujemny, a lekarz sam widział objawy infekcji na sromie, a p/ciała i objawy potwierdziły też w tym czasie inne infekcje.

Sądzę więc, że zważywszy na fakt, że leczy się objawy, a nie wyniki - nie wykluczałabym infekcji cewki przy braku potwierdzenia infekcji dróg rodnych. Aczkolwiek nie wiem, czy rzęsistek atakuje też cewkę?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#394 2013-07-13 15:23:56

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

tak atakuje również cewkę. kłopot tylko taki że na niego nie robi się normalnego wymazu tylko na szkiełku i wyniki są od razu. dzwoniłam u mnie po labach i jedyne badanie jakie znają na wykrycie rzęsistka to czystość pochwy. to już miałam i było ujemne.

wybieram się na wymaz z cewki moczowej w kierunku grzybów i bakterii bo zawsze miałam tylko bakteriologiczny. oraz na badanie lamblii i myślę, że to dużo wyjaśni.

Offline

 

#395 2013-07-14 00:44:42

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Bardzo dobrze, że robisz sobie te badania, a lamblie jak robisz?

Ja natomiast dzisiaj zrobiłam sobie badanie cpn - klasa igg, żeby tak definitywnie wykluczyć ten patogen. Zobaczę, czy miano mi wzrośnie od ostatniego pobrania po prowokacji antybiotykowej. Już tyle osób trąbi, że należy powtórzyć, że zdecydowałam się sprawdzić to również.

Offline

 

#396 2013-07-14 01:58:52

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

lamblie robiłam z kału ale wyszło ujemne. Więc zrobiłam przeciwciała z krwi i czekam na wyniki,a w następnym tyg.zaniosę kał jeszcze raz. Na te p/c muszę czekać 21 dni..hmm

A gin po okresie oczywiście..

Offline

 

#397 2013-07-14 02:19:56

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

To super, czyli lamblii nie masz. A grzybica Ci wyszła z kału?
Mi jak robiłam z kału to wyszedł wzrost średni i niewielki lamblii.
Ostatnie wymazy z cewki i pochwy jednak nie wykazały grzybicy ale wiadomo, że jest to niemiarodajne. Ja łykam cały czas 1 tabletkę orungalu bo biorę nolicin.

Offline

 

#398 2013-07-14 02:30:53

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

nie byłabym taka pewna że lamblii nie ma.. podobno one są trudne do wyłapania w kale dlatego zrobiłam badanie z krwi na lamblie i zobaczę.
Nie badałam grzybicy w kale ale mam ją na 100% bo mam stolce pokryte białym nalotem.

Dlaczego wymazy z cewki i pochwy na grzyby sÄ… niemiarodajne?

Offline

 

#399 2013-07-15 00:33:31

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

A co robisz w kierunku zwalczenia tej grzybicy?

Wymazy wydaje mi się, że są niemiarodajne, gdyż nawet jak nie ma grzyba w cewce czy pochwie to i tak grzyb przejdzie z układu pokarmowego do pęcherza. U mnie ostatnio dzieją się jakieś hece z układem pokarmowym, dostaje jakiś boleści po zjedzeniu posiłku, że oprócz tego, że jestem ograniczona przez częstomocz to teraz jeszcze jakieś bóle brzucha. Ale może to przejściowe i minie.
CaÅ‚y czas biorÄ™ orungal, ale podjadam sobie czereÅ›nie, poza tym jem chleb, który może być z domieszkÄ… maki pszennej wiÄ™c sÄ… pewne czynniki mogÄ…ce sprzyjać grzybowi, jem też na Å›niadanie wÄ™dlinÄ™ ze sklepu bo coÅ› muszÄ™ wÅ‚ożyć do kanapek. Å»yjemy w 21 wieku skażonym różnymi dodatkami, ulepszaczami smaku wiÄ™c nie da siÄ™ tak caÅ‚kowicie wyeliminować tych szkodliwych skÅ‚adników ponieważ musielibyÅ›my nic nie jeść aby być  zdrowym ale wtedy to groziÅ‚aby nam smierć gÅ‚odowa w stanie peÅ‚nej zdrowotnoÅ›ci i uwolnienia od grzybów i innych zaraz tego Å›wiata.

Offline

 

#400 2013-07-15 12:24:07

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

dostałam od lekarza nystatynę na grzybice układu pokarmowego i zobaczę..

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson