Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-06-13 00:37:50

Fishy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-13
Posty: 5

Prośba o pomoc w diagnozie

Witam,

zwracam się o pomoc w diagnozie. Mimo częstych wizyt u urologa mój problem nie jest rozwiązany w związku z tym mam nadzieję, że chociaż Wy pomożecie smile

Pozwole sobie opisać mój problem:
Od paru lat dokucza mi częstomocz. W związku z tym dostałam skierowanie do urologa który wysłał mnie na urodynamikę. Podczas badania okazało się, że mam b. wysokie ciśnienie w pęcherzu, zaleganie moczu jak również zwężenie cewki. Posiewy wychodzą czyste, w moczu pare razy zauważono szczawiany wapnia i ciała ketonowe. Usg prawidłowe. Stan zdrowia generalnie dobry (prócz skłonności do grzybicy, kłopotów z cerą i tendencji do utraty wagi). Przepisano mi omnic ocas i vesicare. Omnic ocas jak najbardziej pomógł i poprawił przepływ moczu, ale po vesicare czuje się bardzo nieprzyjemnie. Może to wynik zalegania moczu. Urolog uznał, że muszę się przemóc do vesicare i to właściwie jedyne co może mi zaproponować... A moim zdaniem to nie rozwiązuje problemu bo tak jak zaleganie moczu było, tak nadal jest i dziwi mnie obecność szczawianów wapnia u młodej osoby (20 pare lat). Czy są może jeszcze jakieś inne badania, które mogę zasugerować urologowi? Albo chociaż leki, które zmniejszają nadreaktywność pęcherza, ale nie sprawiają, że mocz zalega...

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie...

Offline

 

#2 2012-06-13 08:01:53

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Prośba o pomoc w diagnozie

Offline

 

#3 2012-06-13 15:01:13

Fishy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-13
Posty: 5

Re: Prośba o pomoc w diagnozie

Ech, vesicare mi sie teraz skonczylo, a nie bede prosic o kolejna recepte bo znowu moze sie okazac, ze tego nie toleruje sad W zwiazku z tym moze sprobuje z reszta wymienionych przez Ciebie lekow bo zwyczajnie sa tansze. Ktory jest u Ciebie na drugim miejscu?

Offline

 

#4 2012-06-13 20:09:08

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Prośba o pomoc w diagnozie

Offline

 

#5 2012-06-13 20:10:51

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Prośba o pomoc w diagnozie

A jaka ci wyszla objetosc tego zalegajacego? Podobno do 50ml to norma.

Offline

 

#6 2012-06-15 03:41:00

Fishy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-13
Posty: 5

Re: Prośba o pomoc w diagnozie

A z ciekawości - jaki to lekarz? Też mieszkam w Warszawie, może kojarzę smile

Nie pamiętam ile dokładnie niestety a nie mam pod ręką badań ale pewno powyżej 100 mi wychodzi. Jest to u mnie ciągły problem i chyba powodujący moje dolegliwości. Przez to, że nie opróżniam pęcherza to częściej muszę chodzić do toalety. Chyba musze zwyczajnie namowic urologa na kalibracje cewki, ale nie wiedziec czemu lekarze sa niechetni. Jak dostanę się do urologa to spróbuję w takim razie z Driptane smile

Offline

 

#7 2012-06-15 10:33:39

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Prośba o pomoc w diagnozie

Fishy - ja mam odwrotnie. Mi kazdy urolog mowi o kalibracji cewki, a ja nie chce. Boje sie, ze potem moge miec jakies skutki uboczne tego rozszerzenia, bo nie wiadomo jak doszlo do tego, ze jest zwezenie.
Ja bym nie namawiala lekarzy na to. Jesli sa niechetni to widocznie widza jakies przeciwwskazania.

Offline

 

#8 2012-06-16 21:39:02

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Prośba o pomoc w diagnozie

Offline

 

#9 2012-06-21 05:18:57

Fishy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-13
Posty: 5

Re: Prośba o pomoc w diagnozie

Przepraszam, ze tak dlugo nie odpisywalam, ale nie mialam dostepu do komputera.

Majka, u mnie jest podejrzenie przyczyny zwezenia - kiedys mialam dosc niefortunnie zalozony cewnik po ktorym mialam paskudne zapalenie i zaczely sie moje problemy. Sa niechetni bo nie wierza w to zwezenie. Ja chetnie zrobilabym kalibracje bo po urodynamice ktora badz co badz troche przepchala mi cewke czulam sie genialnie i mocz nie zalegal.

Offline

 

#10 2012-06-21 09:08:25

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Prośba o pomoc w diagnozie

Po czyms takim to faktycznie jakas blizna mogla zostac. A moze powinnas postarac sie o cystoskopie? Jesli jest jakies zwezenie, to na cystoskopii to wyjdzie.

Offline

 

#11 2012-06-21 12:11:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Prośba o pomoc w diagnozie

Fishy, a czy po urodynamice miałaś jakiś antybiotyk?

Bo jeśli nie, a czułaś się lepiej, to pewnie byłabyś jedyną osobą na forum, której kalibracja poprawiłaby samopoczucie. Ale zgadzam się z Majką, warto byłoby zrobić ją przy cystoskopii, żeby zobaczyć, co tam z cewką się dzieje - czy to tylko zwężenie na tle blizny czy czegoś takiego, czy jest jakiś stan zapalny powodujący obrzęk.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2012-06-21 17:55:47

Fishy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-13
Posty: 5

Re: Prośba o pomoc w diagnozie

Majka05 - też tak sądzę, bo to było paskudne zapalenie przy którym w moczu była krew. A ta krew mogła być przecież wynikiem uszkodzenia, a nie zapalenia. Generalnie jest u mnie związek pomiędzy tamtym cewnikowaniem a problemami z pęcherzem.

Redakcjo, czy jest jakaś emotka, która sugeruje, że właśnie otworzyły mi się nowe horyzonty? No miałam. Czy w takim razie sugerujesz, że poprawa po urodynamice to wynik działania antybiotyku? Ja sądziłam, że jak pod koniec wkładano coś do cewki, aby sprawdzić, czy jest jakaś przeszkoda to ten zabieg ja rozszerzył i dzięki temu przepływ moczu był lepszy i dlatego też pomaga mi omnic ocas. Bardzo zainteresowało mnie to co napisałaś, ale czy antybiotyk mógłby mieć wpływ na zmniejszenie zalegania? Być może te dwie kwestie się na siebie nakładają. W każdym razie na pewno poproszę o skierowanie na cystoskopię.

Offline

 

#13 2012-06-21 18:09:24

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Prośba o pomoc w diagnozie

A jak długo trwała twoja poprawa po urodynamice?

Offline

 

#14 2012-06-22 00:47:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Prośba o pomoc w diagnozie

Raczej odwrotnie - że to zwężenie może nie być li i jedynie blizną, tylko zmianą/obrzękiem na tle zapalnym/infekcyjnym. A wtedy ja najpierw skupiłabym się na przeleczeniu tegoż, bo jednak kalibracja jest ingerencją nieodwracalną. Ale jedno nie wyklucza drugiego - zresztą, jak czytam w ulotce, omnic wpływa na rozkurczenie mięśniówki cewki moczowej, a przy długim stanie zapalnym zawsze są jakieś napięcia mięśniowe.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson