Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-06-13 08:40:48

betti3133
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 5

NTM nietrzymanie moczu

Witam, jestem tu nowa dlatego w skrócie opisze mój problem. Dziś byłam po raz pierwszy u urologa - nie jestem zadowolona z wizyty i braku zainteresowania lekarza ...
Na wizycie powiedziałam Urologowi, że mam problem z nietrzymaniem moczu (mam 24 lata, jestem mężatka i jeszcze nie byłam w ciąży) - często mam infekcje pęcherza, na które na szczęście działa furagina, którą zawsze mam w zapasie.

Mój problem z nietrzymaniem moczu wygląda następująco: nie mam parcia na pęcherz i np. gdy zacznę myć naczynia to nagle muszę być w ubikacji - krzyżuje nogi przy zlewie i nie mogę dojść do ubikacji aż nie znajdę w "sobie spokoju" i się nie rozluźnie na tą chwilę, aby dobiec lub dojść ze skrzyżowanymi nogami ... Krępująca sprawa szczególnie gdy jestem na wycieczce, podczas zwiedzania, na zakupach itp ...

Dziś podczas wizyty u urologa, na którą czekałam 3 miesiące, dowiedziałam się - bez badań - że mam zażywać Driptane przez jakiś czas (Dr mi nie powiedział przez ile, ale dał receptę na 1 opakowanie i skierowanie na badanie anal. moczu - a przyszłam do niego z wynikami badania moczu od lekarza ogólnego z dnia wczorajszego).

Dodam, że tak jak powyżej Panie pisałyście, również martwi mnie zajście w ciąże przy problemie nietrzymania moczu - przypuszczam iż może to być jeszcze bardziej uciążliwe niż teraz...

Moje pytanie do Pań, jakie najlepiej zrobić badania? O co się upomnieć do lekarza - gdy pójdę następny raz (oczywiście już do innego Dr - bo ten nie był zbyt chętny do pomocy).

Z góry dziękuje.

Offline

 

#2 2012-06-13 21:11:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: NTM nietrzymanie moczu

Zaczynamy od dobrego posiewu - mocz, wymaz z cewki, kanał szyjki macicy. A jakie masz inne objawy? Czy jest Ci lepiej/gorzej w jakichś pozycjach? Czy masz poczucie, że po mikcji zostaje Ci taka bolesna kropla moczu "w cewce"?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2012-06-13 21:34:13

betti3133
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 5

Re: NTM nietrzymanie moczu

Dziękuje za odpowiedz.

Na szczęście nic mnie nie boli - gdy nie mam zapalenia. Gdy jestem w domu często chodzę do ubikacji, więc nie trzymam moczu do oparu. Natomiast gdy idę myć naczynia - tak jak pisałam wcześniej - zanim puszczę wodę to nie czuje parcia na pęcherz, ale jak tylko ręce zamoczę to już mi się sikać chce i nie mogę z kuchni do ubikacji dobiec - jest to żałosne bo czasem muszę dokuśtykać ze skrzyżowanymi nogami. Przykład z naczyniami jest najlepszym dowodem, że coś jest nie tak. Kolejną nieprzyjemną sytuację zaliczyłam, gdy byliśmy z mężem w trakcie zwiedzania głównych ulic zagranicą. Musiałam na środku stanąć i nogi skrzyżować, bo z trudem doszłam, do pierwszej knajpy by się załatwić ...

Czy na te badania o których Pani pisze, dostanę skierowanie od ginekologa czy mam prosić urologa? Innych objawów nie mam, po za częstymi zapaleniami, które udaje mi się powstrzymać już na drugi dzień za pomocą furaginy, otuleniu się kołdrą i herbatą z cytryną.
Na co dzień nie piję kawy, jedną herbatę na śniadanie i za cały dzień około 1 litr wody niegazowanej i około 8-10 razy się załatwiam.

Urolog o którym pisałam, potraktował mnie jakbym sobie coś wymyśliła i mnie "olał" - żartem mówiąc: "Niech sobie Pani kupi maszynę zmywającą" - natomiast lekarz ogólny od którego dostałam skierowanie, chwycił się za głowę i powiedział żebym nie zwlekała, bo można się nawet moczem zatruć.

Przeszukałam internet i nie napotkałam artykułów, gdzie porady są dla młodych osób, lecz dla kobiet około 50 roku życia. Będę wdzięczna za kolejne informację, może kiedyś się komuś przyda.

Offline

 

#4 2012-06-13 23:45:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: NTM nietrzymanie moczu

Betti, my tu na ty jesteśmy smile.

Lekarz POZ ma lepsze podejście niż urolog. Trzeba było powiedzieć urologowi, żeby zapisał Ci tę zmywarkę na refundowanej recepcie.

Takie ntm może wynikać z zaburzeń funkcjonowania mięśni dna miednicy. Przy czym częściej spotykałam się z osłabieniem mięśni, ale i przy napięciach może tak być. Dlatego tak ważne są objawy związane z oddawaniem moczu, by zorientować się, w którą stronę to idzie.

Jak to jest z tym uczuciem po mikcji? A jak mocno napniesz mięśnie, tak jakbyś chciała powstrzymać sikanie - lepiej czy gorzej? Masz jakieś dolegliwości bólowe przy współżyciu? Czy sikasz z napięciem mięśni brzucha albo musisz np. ucisnąć brzuch? Czy masz rozszczepiony strumień moczu? Czy masz jakieś problemy ginekologiczne albo z jelitami? Albo jakieś inne?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2012-06-15 20:19:43

betti3133
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 5

Re: NTM nietrzymanie moczu

smile

Hehehe, to samo mi mąż powiedział jak wróciłam wkurzona ... wink


Jak to jest z tym uczuciem po mikcji? - zazwyczaj mam uczucie, że już wszystko wysikałam, ulga - czuje te mięśnie - trudno to opisać.

A jak mocno napniesz mięśnie, tak jakbyś chciała powstrzymać sikanie - lepiej czy gorzej? - Gdy mi się zachce w najmniej oczekiwanym momencie, to wygląda tak: ściskam mięśnie i próbuje się wewnętrznie uspokoić (głęboko oddycham, myślę o tym, że wytrzymam bo np. chce dokończyć daną czynność), ale gdy czuje już jakby mocz był w cewce to krzyżuje nogi i wiem że jak się rozluźnie lub zacznę iść normalnie (czyli nie ze skrzyżowanymi na siłę nogami) - to sobie popuszczę ... nie mogę wtedy już zapanować nad tym ciśnieniem.

Masz jakieś dolegliwości bólowe przy współżyciu? - powiem tak, nie mam wcale ochoty na współżycie - całkowicie nic - od około 1,5 roku (mężatką jestem od 3 lat). Wszystko mnie denerwuje, jest nie tak itp - cały czas myślę, wszystko jest analizowane itp, zamiast być "zainteresowana" to krążę myślami wszędzie - oczywiście współżyjemy, ale pierwsze 10-15min jestem zimna i obojętna dopiero "w trakcie, czuję się jak wcześniej tzn 2 lata wcześniej - pobudzona, chętna do współpracy"
Ból mi zawsze na początku towarzyszy, bez moją obojętność - tak samo jest u ginekologa ...

Czy sikasz z napięciem mięśni brzucha albo musisz np. ucisnąć brzuch? - zawsze mam napięte mięśnie podczas sikania - nieraz jak już długo trzymam, i czuje ciężki, obolały pęcherz to dociskam brzuch i czuje ulgę, że wszystko wysikałam. Zawsze wszystko wysikuje.

Czy masz rozszczepiony strumień moczu? - ten strumień z powodu ciśnienia jakie mi zawsze towarzyszy - jest raczej nierozszczepiony, ale taki rozciągnięty, możliwe jakby chciał się rozszczepić. Wydaje mi się, że kiedyś taki rozszczepiony miałam, ale nie zwracałam na to uwagi, że może to być ważna wskazówka.

Czy masz jakieś problemy ginekologiczne albo z jelitami? Albo jakieś inne? - Miałam długo problemy z grzybkami w pochwie, wciąż powracało... ale na chwilę obecną jest wszystko ok. Innych problemów nie mam, jestem anty tabletki - i staram się nie zażywać bez konieczności. Jedyne co na chwilę obecną to nie potwierdzone, ale dokucza mi tarczyca, ciężko przełykam ślinę i nie mogę mieć nic przy szyi gdy jem,pije. Jeszcze się nie zgłosiłam na badania, ale już widać pogrubiona tarczycę (moja mama jest po usunięciu tarczycy).

Dzięki za zainteresowanie Redakcjo! Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, a taki problem w ciąży mógłby się zrobić znacznie poważniejszy - tym bardziej, że przy zapaleniach pęcherza nie mogłabym ratować się furafiną i innymi lekami. Te informację są dla mnie bardzo cenne, bo tak jak się już przekonuje do lekarzy, jak się człowiek sam nie upomni to się nic nie wskóra.

Offline

 

#6 2012-06-16 23:45:02

betti3133
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 5

Re: NTM nietrzymanie moczu

Przeglądam stare wpisy o NTM i nie przypuszczałam, że problem z trądzikiem czy np. bolesne miesiączki mogłyby mieć również wpływ na NTM.
Nie miałam robionych badań hormonalnych, czy mogłabym prosić o napisanie w jakich dniach i jakie hormony należy zbadać?

Ponieważ miesiączkę zawsze mam regularną i nie miałam wcześniej bóli - to od jakiegoś czasu się to zmieniło i z miesiąca na miesiąc bóle się nasilają. A z trądzikiem nie mogę sobie poradzić - bo ciężko mi również trzymać dietę - dużo słodyczy i ketchup/musztarda oraz parówki, po których widzę zmiany na skórze.

Lekarz ogólny również skierowaÅ‚ mnie na badanie cukru z podejrzeniem cukrzycy - na szczęście zostaÅ‚o to wykluczone po wypicie glukozy na czczo ... Na czczo wynik 65 a po 2h miaÅ‚am wynik:  120  zakres 65-115 - w 04-2011 roku

TSH - III  - 2,750 N: 0,27-4,2 w 01-2011 roku

Na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę - może coś przeoczyłam co może pomoc w diagnozie - o czym powinnam powiedzieć lekarzowi?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson