Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-07-04 17:46:01

Rosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 24

Co dalej ? parcie na mocz

Witam
Jestem tu nowa ,wcześniej szukałam pomocy na tym portalu jakiegoś puntu zaczepienia aż postanowiłam załozyć ten wątek Przepraszam jesli istnieje już podobny do mojego ale tak cięzko znaleźć osobe która ma dokładnie takie same objawy.  Moja "choroba " zaczęła się miesiąc temu , z dnia na dzien dostałam silnego parcia na mocz , chodziłam przez pierwszy tydzien do toalety co 15-30 min noc cięzko przesypiałam , dostałam leki na zapalenie pęcherza skoro tutaj jestem to wiadomo ze nie pomogły bo zapalenie tak w ogole to chyba nie było. Brałam macmiror i gynalgin na zapalenie w pochwie . Badania moczu wykazały pojedyncze bakterie i liczne nabłonki płaskie i głukoze.   Cukrzyca została już wykluczona itp.
Pożniej posiew moczu , okazał się jałowy , wszytsko dobrze a parcie nadal jest. Brałam równiez cipronex rowniez nie pomogł.
Nic mnie nie szczypie i nie boli , tylko te parcia i takie uczucie chęci oddania moczu , którego całkiem sporo jest przy kazdym oddawaniu oczu .  po odstawieniu wszystkich leków czułam przez dwa dni tak jakby problem zniknął ale dziś znów to samo.
Brałam tabletki antykoncepcyjne ale gdzies wyczytałam że mogą być moczopędne więc je odstawiłam .
Na koniec chciałam powiedzieć że początek mojej choroby rozpoczął się tydzien po pierwszym współzyciu bez zabezpieczenia.
Za wszelkie rady i kazdą pomoc będe wdzięczna i równiez postaram sie  pomóc innym jak tylko będe mogła

Offline

 

#2 2012-07-04 17:57:27

Rosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 24

Re: Co dalej ? parcie na mocz

Leukocyty w zwykłym badaniu  miałam podwyzszone ale posiew wyszedł już dobry . ; /

Offline

 

#3 2012-07-04 19:28:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co dalej ? parcie na mocz

Dobrze, że założyłaś swój wątek, bo tu każdy ma własny, żeby łatwiej było pomagać.

Ja bym zrobiła porządny posiew bakteryjny i mykologiczny, mocz, cewka, szyjka macicy. Plus partner - mocz, nasienie. Może być tak, że to on Cię infekuje, chociaż sam nie odczuwa objawów, i wtedy leczenie Twoje będzie w kółko. Poza tym, niezależnie od przyczyny, wszelkie problemy w tamtych okolicach powodują napięcie mięśni dna miednicy, a to też daje takie uczucie parcia i ucisku. Ale najpierw sprawdziłabym potencjalny nawrót infekcji.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2012-07-04 20:01:27

Rosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 24

Re: Co dalej ? parcie na mocz

Dziękuje za odpowiedz  wink
A czy takie objawy mogą dawać chlamydie ? Lekarz stwierdził zeby przebadac partnera i siebie pod tym kątem.
Posiew robiony ale tylko na tlenowce i wyszedł dobry , ale moze faktycznie powtorzyc badania w dobrym laboratorium. Jednak mam przeczucia co do zarazenia przez stosunek wczesniej gdy uzywalismy prezerwatywy nie miałam nigdy problemow.

Offline

 

#5 2012-07-04 20:11:24

Rosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 24

Re: Co dalej ? parcie na mocz

I czy to napięcie mięsni dna miednicy jesli takie występuje da się "wyleczyć " / zmniejszyc objawy i czy tylko przez cwiczenia , wczesniej nigdy nie miałam problemów z pęcherzem nawet zapalenia nie miałam przynjmniej sobie nie przypominam dlatego jestem w tych tematach zielona i moje pytania mogą wydać się głupie ale to dlatego ze dopiero teraz poznaje te wszystkie choroby .

Offline

 

#6 2012-07-04 20:12:08

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co dalej ? parcie na mocz

Mogą, ale badanie chlamydii jest droższe, więc lepiej zacząć od mniejszego kosztu. Chyba że cena nie gra roli?
Skoro wcześniej nie miałaś kłopotu, tym bardziej partner do przebadania.
Skąd jesteś?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2012-07-04 20:28:12

Rosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 24

Re: Co dalej ? parcie na mocz

Niedaleko Łodzi , więc będe tam szukała jakiegoś laboratorium.
W ogole się nie orientuje jaki jest koszt badań , te wszystkie wczesniejsze miałam wykonywane w szpitalu. To prawda ze cena badania na chlamydie na wszystkie rodzaje moze wynosić okolo 100 zł  czy to cena na jeden rodzaj  ?
Juz wydałam trochę pieniędzy i nie ukrywam że wolałabym się ograniczyć troche z ich wydawaniem ale to wtedy nie idzie z parą żeby szybko znależc przyczynę dolegliwości.

Offline

 

#8 2012-07-04 20:38:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co dalej ? parcie na mocz

Pytam, bo my tu mamy zaufanie do laboratorium w Warszawie na Lelka.  Z Łodzi masz dobre i tanie połączenie Polskim Busem, który pokochałam, bo ma wc w środku i nikt nie pali smile.

http://www.polskibus.com

Raczej jeden rodzaj. Chlamydię i inne atypówki z naszych doświadczeń ostatnio raczej robimy u dra Wielkoszyńskiego - on bada p/ciała w 3 klasach


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2012-07-04 20:45:04

Rosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 24

Re: Co dalej ? parcie na mocz

Dobrze wiedzieć a busy z toaletami to teraz coś dla mnie cudownego i wszytskie miejsca w ktorych znajdują się toalety  wink póki co przebadamy siebie z partnerem pod kątem tych chlamydii i wykonamy posiew w Łodzi jesli natomiast nic to nie pomoże i wyniki będą dobre będe musiała szukać przyczyny dalej a wtedy może pomyśle o Wrszawie skoro mam blisko  wink
mam jeszcze pytanie dzisiaj skonczyłam brać cipronex  czy ewentualnie jutro mogłabym wykonać badania , czy antybiotyk spowoduję fałszywy wynik?

W ogóle jest ktoś na forum komu pęcherz już nie dokucza i wyleczył się w 100%  ?smile

Offline

 

#10 2012-07-04 20:55:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co dalej ? parcie na mocz

nie, odczekaj tydzień.

tych, którym pęcherz nie dokucza, już tu raczej nie ma smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2012-07-04 21:03:49

Rosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 24

Re: Co dalej ? parcie na mocz

No ale widze że niektórzy pomagają jak tylko mogą , dlatego lubie przebywać na tym portalu bo tutaj jest tyle dobroci i dobrych porad i nic nie idzie na marnę wink cieszę się ze mozna z kimś porozmawiać o swoim problemie bo ja już psychicznie wymiękam siedze w domu a kazde wyjscie to jakaś udręka musze mieć wszytsko zaplanowane a co najwazniejsze .. czy będzie toaleta w miejscu do którego się wybieram. A najgorsze ze już niekotrzy myślą ze sobie coś wmówiłam skoro teoretycznie wyniki mam dobre i to jest przykre bo nie wiedzą co człowiek przeżywa.
Bede dalej informowała o dalszym swoim przypadku może komuś coś to pomoże póki co to ja mogę liczyć na Was ;P

Offline

 

#12 2012-07-04 21:45:56

mikrusek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-04
Posty: 9

Re: Co dalej ? parcie na mocz

Nie ma? Ja odniosłem wrażenie, że nikt się nie wyleczył smile Zaznaczam, że piszę o sobie, ale także w oparciu o wnioski z lektury zawartych tu postów. Rosia, największym problemem piszących tu osób, a zatem i moim nie jest pęcherz, ale innego rodzaju zaburzenia, o podłożu nerwicowy, gros z nas to hipochondrycy i cyberhipochondrycy, z problemami emocjonalnymi i pustką w realnym życiu, dominują tu natręctwa i lęki, zresztą pomyslmy, czy "normalny' facet nawet cierpiacy fizycznie, spedzał by czas w internecie, wypisując o badaniach, zastanawiając się czy dwukrotne, a może trzykrotne mikcje, to cos złego czy nie, a przekroczenie w wyniku badan normy o 0,1 jednostki to juz fatalna wiadomość, a jałowy posiew to wynik beznadziejności laboratorium. Te paranoje wymagaja leczenia, leczenia obok leczenia pęcherza, a może własnie leczenie głowy przyniesie upragniony efekt. Ale co będzie jak juz będę zdrowy, kurcze, bede musiał wrócic do normalnego życia, do pustego domu i psa, którego chciałem upodobnic do siebie, normalność? przeciez to takie nieatrakcyjne, lepiej być chorym, mozna o tym pogadać, zrobic kolejne badania, zatruc zycie kolejnym lekarzom, bo poprzedni juz sobie o mnie legendy opowiadają. Zatem sobie i wszystkim paranoikom zdrowia życze wink

Offline

 

#13 2012-07-04 23:13:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co dalej ? parcie na mocz

Mikrusek, Ty tak poważnie?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2012-07-05 00:25:45

Gosia_18
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-20
Posty: 60

Re: Co dalej ? parcie na mocz

wiadomo, ze jak czlowiek zachoruje to nachodza go rozne mysli, a jesli leczenie nie skutkuje to moze spowodowac to jakies przygnebienie i rozbicie psychiczne. Ale wiekszosc z tych ludzi pragnie wrocic do normalnego zycia, ktore mieli wczesniej.

Offline

 

#15 2012-07-05 00:26:43

Rosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 24

Re: Co dalej ? parcie na mocz

Mikrusek mysle ze Twoj problem polega na bezradności i niewiarę na to że może być lepiej , uwazam ze wszytskiego trzeba próbować a w dobie internetu ludzie częsciej korzystają z porad innych ludzi i uwazam to za normalne nikt nie chce być osamotniony ze swoim problemem i szuka pomocy wsrod obcych ludzi ktorzy mają podobne problemy do niego żeby nie czuć się po prostu samotnie. Mysle ze informacje zawarte na tym forum są przydatne dla innych poniewaz ktoś kto ma styczność pierwszy raz z chorobą układu moczowego po robieniu podstawowych badan nie ie co robić dalej. Lekarze czasami rozkladaja rece  to Ci widocznie ktorzy posiadają małą wiedze i sami tak naprawdę nie wiedzą jak Ci pomoc. To forum pokazuję ze są tez tacy lekarze którzy pomagają i są zyczliwi i ze z kazdej sytuacji jest jakieś wyjście a tak w ogole to faktycznie częśc ludzi potrafi sobie coś wmowić ale  tak z dnia na dzien po prostu obudzić się z dolegliwosciami to chyba nie urojenia w psychice tylko to daje pierwszy sygnał ze coś jest zle .

Offline

 

#16 2012-07-05 00:32:00

Gosia_18
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-20
Posty: 60

Re: Co dalej ? parcie na mocz

Rosia masz racje co do lekarzy, niektorzy bagatelizuja problem i rozkladaja rece. ja dzieki temu, ze trafilam na to forum dowiedzialam sie wielu waznych informacji i dalej szukam przyczyny swojej choroby.

Offline

 

#17 2012-07-05 00:34:48

Rosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 24

Re: Co dalej ? parcie na mocz

Dokładnie mysle ze kazdy pragnie wrocic do swojego normalnegho zycia ktore prowadził wczesniej ale to od nas samych duzo zalezy , faszerowanie się niepotrzebnymi lekami sprawiają że zamiast wyleczyć sobie pęcherz mozemy sobie rozwalić wątrobe dlatego warto tez sugerować lekarzowi że nie chcesz faszerować sie kolejnym lekiem tylko zrobić potrzebne badania za nim kolejny raz zaczniesz brac kolejny lek przez ktory bedziesz musiał czekac np kolejny tydzien aby robić kolejne badania i tak traci się mnóstwo czasu ... trzeba dokladnie sie zastanowic kiedy pierwszy raz pojawił się problem i czym mogło to być spowodowane.. ja wierze ze moze być lepiej i objawy kiedyś miną lub przynajmniej ustąpią w pewnym stopniu ... być moze zostane zaraz skrytykowana poniewaz jestem tu nowa  i jestem zbyt optymistyczna ale co w tym złego , czy komuś to przeszkadza że ktoś chce wierzyć w to że znow będzie tak jak dawniej? Tego mi nikt nie zabroni a znalazlam się rowniez na tym portalu poniewaz własnie miałąm dosyć ludzi którzy własnie wmawiali mi to że to może być podłoze psychiczne ktorzy nie rozumieją i nie odczuwają moich dolegliwosci bo tak naprawdę Oni sami postąpiliby w naszych sytuacjach  ;)zycze kazdemu powrotu do zdrowia  wink

Offline

 

#18 2012-07-05 00:40:43

Gosia_18
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-20
Posty: 60

Re: Co dalej ? parcie na mocz

lepiej byc optymistycznie nastawionym, bo pesymizm tylko pogarsza sytuacje. Robi sie bledne kolo bo czlowiek caly czas o tym mysli i sie zadrecza. Lepiej miec troche dystansu.

Offline

 

#19 2012-07-05 00:50:35

Rosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 24

Re: Co dalej ? parcie na mocz

Gosiu przeczytałam troche o Twoim problemie , jak dziś mają się Twoje dolegliwości czy ustąpiły w jakiś sposob ? ja poki co nie bede brała żadnych lekow przez tydzien bo wydaje mi się ze te parcia  już biorą się od leków ktore dostawałam bo są moczopędne i zeby wypłukiwać bakterie trzeba oddawać wiecej moczz i takie zadanie miały własnie moje brane do tej pory leki ale moge sie mylić. poczekam do poniedziałku i najwyzej zrobie badania na chlamydie i wymaz z pochwy i cewki u ginekologa ..gdzieś to paskuda siedzi jakaś i wierze w to bo z nieba się nic nie wzięło  wink

Offline

 

#20 2012-07-05 11:00:44

Gosia_18
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-20
Posty: 60

Re: Co dalej ? parcie na mocz

po pierwszym leczeniu objawy dosc bardzo zlagodnialy, ale kiedy odstawilam leki to objawy znow sie nasilily. Obecnie od 2 tygodni walcze z tym, zeby bylo lepiej. Dzis wyslalam mocz do innego laboratorium i po poludniu mam isc do lekarza. Takze zobaczymy co bedzie dalej.

Offline

 

#21 2012-07-05 11:24:07

Rosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 24

Re: Co dalej ? parcie na mocz

A robiłaś badania na roznego rodziaju chlamydie , mykoplazmy itp  wiem ze w zwykłym posiewie one nie wyjdą. Ja niestety musze poczekac do przyszlego tygodnia z badaniami bo jestem po antybiotyku , mysle zeby wykonac jeszcze raz posiew poniewaz pierwszy robilam w szpitalu a tam wynik był bardzo szybko co jest dziwne w porównaniu do prywatnych laboratoriów gdzie na wynik trzeba poczekac np tydzien.

Offline

 

#22 2012-07-05 11:58:06

Rosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 24

Re: Co dalej ? parcie na mocz

Mam takie dziwne uczucie teraz nie takie parcie pęcherza ale jakby w tej cewce coś bardziej odczuwam takie dziwne uczucie i w sumie tak na zmiane. Najgorsze jest to czekanie. Chciałabym zaczac pracowac a boje sie ze nie dam rady ... ta bezradnosc.

Offline

 

#23 2012-07-05 12:18:10

Gosia_18
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-20
Posty: 60

Re: Co dalej ? parcie na mocz

nie, nie robilam badan w tym kireunku. Mysle teraz o tym zeby znow powtorzyc posiew i zrobic wymaz z cewki. Ja mam podobnie z pecherzem, czasem czuje dziwne uczucie w cewce, czasem mam parcie na pecherz. Roznie to bywa

Offline

 

#24 2012-07-05 12:36:24

Rosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 24

Re: Co dalej ? parcie na mocz

Gosiu a myslisz ze u ginekologa mozna zrobić za jednym razem te wymazy z pochwy i cewki ? Jeszcze własnie mysle o tych chorobach chlamydiach chyba to tez robi się z wymazu szyjki. Będe musiała tutaj napastować mojego ginekologa o wszytskie badania. Rowniez powtorze posiew . Jesli wszytskie wyniki wyjdą dobre to chyba będe musiała poszukać dobrego urologa, bo te badania o ktorych tutaj piszą inni rozne cytoskopie i urodynamiki i inne są mi obce i poki co dalekie , mam nadzieje ze nie bede musiała ich doświadczać.

Offline

 

#25 2012-07-05 12:46:11

Gosia_18
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-20
Posty: 60

Re: Co dalej ? parcie na mocz

Wymaz z pochwy i cewki zrobisz u ginekologa. Co do chlamydi z tego co się orientuje to robi się z krwi.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson