Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2012-10-05 11:26:54

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

no wÅ‚aÅ›nie mam wrażenie, że wÅ‚aÅ›nie im wiÄ™cej kwaÅ›nego pije tym bardziej czuje jakieÅ› pieczenia. A te globulki i krem nie podziaÅ‚ajÄ… Å‚agodzÄ…co ? Po badaniu wczoraj aż lekko sÄ…czyÅ‚a mi siÄ™ chyba krew, bo byÅ‚o tak sucho, że aż bardzo boleÅ›nie, doktorka przeprosiÅ‚a, że boli. Takie lekko różowo czerwone plamki zostawaÅ‚y po podtarciu. A co Redakcjo myÅ›lisz, aby pić rumianek ? Może on zaÅ‚agodzi cewke moczowÄ… ? która nadal mnie kÅ‚uje lekko sporadycznie po oddaniu moczu. 
W tym wszytskim najbardziej dobijające jest to że nie wiadomo co i jak ;]

Offline

 

#77 2012-10-05 11:28:51

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Tzn nie żeby uścislić nie wiem czy śluzówki popękały też w pochwie głęboko. Pękło tuż przy wejściu, pewnie przy wkładaniu globulek bo to tak pękło jak przy porodzie się nacina(lub nacinało - nie wiem w ciąży nie byłam)

Offline

 

#78 2012-10-05 16:06:22

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Wiesz, otrzymałaś kurację przeciwgrzybiczną, pimafucort, fluconazol, tabletki na odbudowanie flory bakteryjnej w pochwie na pewno nie zaszkodzą, wydaje mi się, że masz też grzybicę, ale w sumie nie używałaś tak dużo antybiotyków. Może spróbuj sobie posmarować części zewnętrzne linomagiem, ja używam tej maści dla synka na napletek, tak powiedziała Pani chirurg, aby nawilżyć te części, może jak posmarujesz sobie wargi sromowe tą maścią, to przynajmniej zniknie takie wysuszenie.

Offline

 

#79 2012-10-05 16:30:55

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

wiesz co ja nie czuje tego wysuszenia tak na co dzieÅ„. Tylko jak musze sobie zaaplikować globulke lub przy współżyciu ( ktore niestety teraz nie wystepuje). Smaruje siÄ™ tÄ… maÅ›ciÄ… dzisiaj. Dzis jest w sumie dobrze. Nie czuje tego pieczenia tak, żeby mi uprzykrzaÅ‚o życie. Nawet cewka dziÅ› jakoÅ› nie kuje. Nie chce zapeszać bo tak już bywaÅ‚o, ze sie cieszyÅ‚am pół dnia i potem doÅ‚ek. Oby byÅ‚o lepiej. A powiedzcie mi jak dziaÅ‚a furagina ? czy ma ona oprócz wymiatania e-coli jakÄ…Å› innÄ… funkcjÄ™ ? Bo w posiewie wyszÅ‚a mi e.coli nie wrażliwa na furagine, a we wczeÅ›niejszych stanach zapalnych pomagaÅ‚a jak rÄ™kÄ… odjÄ…Å‚ i zastanawiam siÄ™, czy może to dziaÅ‚a jakoÅ› ogólnie przeciw zapalnie czy co ? Może nie wymiata u mnie tych bakterii skoro zapalenie wracaÅ‚o ale dolegliwoÅ›ci znikajÄ… ?   A co myÅ›licie o takim zapobieganiu ?:
-żurawit rano 1 tabletka
-trivagin lun lacibios femina 1 tabletka dziennie
-żurawit wieczorem 1 tabletka
-furagina wieczorem 1 tabletka
dodatkowo picie wody z cytryną, zero cukru - a na stole teściowa przyniosła ciasto - babeczki, rureczki, serniczek neutral
coś ktoś doda do zapobiegania ? dorzucić coś ?

Offline

 

#80 2012-10-05 22:43:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Zdołowana, mam fajny przepis:

- 1 kg białego sera (używam tego z Lidla, już zmielony, nie ma za dużo tłuszczu),
- 6 sporych jajek,
- pół aromatu waniliowego (może być dodatkowo sernikowy).

Ser miksujesz z żółtkami, dodajesz aromat. Jeśli koniecznie musisz mieć słodko, dodajesz albo stewię (ale naturalną, bez sztucznych dodatków), albo, jeśli możesz, 2 łyżki miodu pomarańczowego. Białka ubijasz na sztywno - same! Dodajesz do masy twarogowej, mieszasz łyżką. Wlewasz do formy - ja używam silikonowej, żeby było bez żadnego tłuszczu czy bułki. Pieczesz na oko, ok. 50 minut, aż się ładnie wysuszy. Uwaga: sernik bardzo wyrasta i mimo trzymania w cieple po upieczeniu - baaaardzo opada (nie ma go co trzymać). Po ostygnięciu wstawiasz do lodówki, jak się schłodzi, kroisz na porcje, pojedyncze sobie mrozisz, wyciągasz potem wedle zachcianki na słodycz smile.

Sernik - czyste białko, tłuszczu i węgli zero (jak nie dasz miodu).

Widziałam jeszcze przepis na bezy na bazie słodziku, mam zamiar kiedyś zrobić, zastępując stewią. Też bezcukrowe.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#81 2012-10-05 22:44:29

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

nic chyba ta mikstura leków nie dzała. I chyba zaczyna się od nowa zapalene. jeden dzień bez antybiotyków.. koszmar jakiś. Do godz 17 bylo super, potem sie zaczeło lekkie pieczenie przy pełnym pecherzu, nastepnie po wysikaniu, ale dopiero po pieczenie, wypilam na raz litr wody - czestomocz, nawet bez pieczenia a teaz sie wysikalam i czuje pieczenie nie umiem powiedzieć czy w cewce czy w pochwie. Nie boli tylko piecze po oddaniu moczu tak gdzies na dole cewka lub pochwa. Doszły upławy. Białe kulkowate takie. Nie umiem powiedziec czy to przy grzybicy takie są ale wyglądają brzydko. Oj ciężki żywot..

Offline

 

#82 2012-10-05 23:54:30

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Redacjo super ! nie musze mieć słodko, chodzi o to żęby coś wogóle jeść, poprostu jak nie dojadam to mam chętke na słodkie.zaostrzam diete, już i tak mało co jadłam ale np piłam kawe z mlekiem.A mleko podobno ma cukier cukier. Jadałam też jasny chleb na śniadanie. Ważylam 45 kg a ostatnio lece z wagi i juz jest 43. Dobrze ze jestem niska bo mam niecale 160 cm ale jeszcze troche i bede słabła. Dzis np moje menu wyglądało tak:

kromka chleba ciemnego z ziarnami - ten pieczony w lidlu i biedronce oznaczony że świerzo pieczony z szynką kupioną w biedronce - oznaczoną, że bez lactozy i konserwantów, z pomidorem i listkiem bazylii.
jogurt naturalny z biedronki 0% tluszczu z bakteriami dwoma szczepami zapomniałam teraz nazwe ale czytalam ze w porzadku i potrzebne
jogurt naturalny ten sam co wyzej
troszke szparagi
trzy listki wasa z maslem
a na na wieczor salatka z ogorka zwyklego, kiszonego, pomidora, cebuli i czosnku. bez chleba.
Rozumiem ze mam sie wystrzegac węglowodanów i tłuszczu?

ale sie narobilo tych uplawow ho ho. Biale takie grudki. Nie smierdza chyba. Czuje teraz tez swąd. Będe jutro widziec czy to ta grzybica daje sie we znaki czy pęcherz sie zaczyna infekowac na nowo.

Offline

 

#83 2012-10-05 23:55:54

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Offline

 

#84 2012-10-06 08:24:52

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Byłam w czwartek. Niestety gin nie była w stanie stwierdzić i ocenić wydzieliny dlatego, że użyłam globulki z propolisem.

Offline

 

#85 2012-10-06 09:55:32

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

w poniedziałek wykonam ogólne badanie moczu oraz krwi. Zobaczymy co się tam kryje, jak leukocyty itp. Dzis po wysikaniu na okolo 2-3 minuty po pojawia sie piekący dyskomfort tak jakby w głebi pochwy - nie wiem czy na ujsciu pecherza czy tam gdzies. Nie wiem juz sama co mam myslec, Tyle czasu juz to trwa ze ciezko mi na to normalnie patrzec. Skoncze leki od ginekologa. W poniedzialek zrobie ogolne badanie moczu. krwi. Jak tam nic nie wyjdzie to bede musiala przyjąc do wiadomosci i sie pogodzic z tym, ze tak juz zostanie na zawsze.

Offline

 

#86 2012-10-06 10:30:24

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Offline

 

#87 2012-10-06 10:35:35

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

ZdoÅ‚owana - Ty gdzieÅ› pracujesz? I te badania i wizyty  robisz na NFZ czy prywatnie ?
Jak tak czytam Ciebie już jakiś czas to wydaje mi się , że się nakręcasz :-)
Może poczekaj cierpliwie z 2-3 tygodnie i wtedy jak nie będzie poprawy szukaj dalej ?

Offline

 

#88 2012-10-06 11:43:56

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Gotuje w domu. Sniadania obiady i kolacje. Zazwyczaj jest mieso eaz dziennie w postaci ryb, drobiu, wolowiny. Zazwyczaj sniadanie to jajka, chleb, pomidory, ogorki, cebula. Czasem twarozek czy jakas pasta rybna lub wedlina. Obiad to roznie czasem na parze warsywa plus mieso plus ryz lub ziemniaki. Czasem gulasz jakis, spagetti. Zupy tez oczywiscie czesto robie krem z pomidorow ,brokulow, z papryki. A kolacje no to standardowo kanapki, salatka z kurczakiem czy cos. Maz nie narzeks i jest bardzo zadowolony z jedzenia. Ja ytez normalnie na codzieb jadam ale poprostu nie chce sobie zaszkodzic i nie wiem czy sensownie ale ginekolog mnie mastraszyla ze zero mleka, chleba, cukru, od dwoch dni trzymam diete.
Owszem ze sie nakrecam, poprostu pierwszy raz mi sie zdarza ze to nie przechodzi tylko pojawiaja sie kolejne anomalie co chwile to nowe. Moze faktyczbie dam na wstrzymanie. Zaczne jesc normalnie tylko bez cukrow prostych. Moze o sie jakos unormuje samo skoro i tak nic nie pomaga to moze nie ma sensu sie katowac.

Pracuje- pomagam przy prowadzeniu firmy, w weekendy natoniast pracuje poza domem. No i oczywiscie zajmuje sie domem.

Offline

 

#89 2012-10-06 11:47:20

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Mam wrazenie ze wszystkie te specyfiki, kremy i globulki tylko podrazniaja. Dzis to juz mi sie ciezko siedzi hehe

Offline

 

#90 2012-10-06 11:56:22

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Offline

 

#91 2012-10-06 12:34:02

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

No wlasnie chyba popadam w paranoje. Wlasnie zjadlam jogurt naturalny, dwie kromki chleba pelnoziarnistego ze slonecznikiem, twarozkiem, pomidorem i trochr salatki jarzynowrj z pstrakiem wedzonym. Chyba wypije dzisiaj kawe bez cukru za to z mlekiem, zeby sobie poprawic poprostu nastroj. Moze za szybko oczekuje wyleczenia, zawsze bylo tak ze po lierwszej dawce furaginy jak reka odjal i moze teraz wariuje bo to trwa od lipca.

Offline

 

#92 2012-10-06 13:43:47

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

A moze u mnie to juz IC?

Offline

 

#93 2012-10-06 13:45:47

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

W chwili obecnej jak posiedze dluzej w jednej pozycji to mija piecxenie, jak tylko sie lekko rusze to piecze i pali w calym kroczu. A.. Wypije kawe z mlekiem bo w pracy ruchu nie ma i juz prawie spie:)

Offline

 

#94 2012-10-06 13:58:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Mówiłam Ci, że te wszystkie zakwaszacze będą podrażniać. To raz. A dwa - czy pani ginekolog ma w ogóle pojęcie, jaki jest skład substancji pomocniczych tych preparatów? Większość zawiera barwniki, sorbitol i inne świństwa, laktoza może drażnić, sam kwas mlekowy (lactobacillusy) jaki jest drażniący! A co z napiętymi mięśniami dna miednicy?

W mleku jest laktoza, drażni, ale jak sobie kupisz bezlaktozowe, to mniej.

To, co piszę, dotyczy głównie nadwrażliwości na histaminę. Ale jeśli masz uszkodzenia śluzówki widoczne gołym okiem, to reagujesz na histaminę, nawet nie mając HIT. Po prostu te substancje powodują uwalnianie histaminy, ta zaś uwalnia się najbardziej tam, gdzie jest stan zapalny i uszkodzenia. A mając ubytki w śluzówce, masz mniejszą barierę ochronną dla zakończeń nerwowych.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#95 2012-10-06 14:01:44

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Wpadlo mi do glowy porownanie ze to tak piecze i doskwiera jakby ktos ciernia wsadzil gdzies tam. Jak siade ze zlaczonymi nogami to uczucie to sie poteguje najgorzej przy noga na nodze. Najlepiej jak miednica jest wyrzej, nogi szeroko. Po chwili przechodzi az do zmiany pozycji. Siedze zatem rozkraczona big_smile

Offline

 

#96 2012-10-06 14:06:55

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

No mysle ze pani ginekolog nie wie i pewnie daje tak na intuicje te leki. Dzis jest najgorszy dzien jesli chodzi o pieczenie. Mysle ze to za sprawa tych globulek bo az ciezko sie siedzi. Bledne kolo poprostu.. Uzyjesz cos na pochwe to cierpi cewka a cos na cewke i pecherz yo tez piecze. Marzy mi sie miednica lub moska  z takim czyms magicznym i ze jak sie czlowiek zanurzy to to miejsce jest zdrowe i znieczulone. i ze ten cudowny plyn wejdzie do pecherza i uzdrowi i bede sikac dlugo i szczeslkwie smile

Offline

 

#97 2012-10-06 14:13:26

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

A ten krem to chyba najwieksze padkudztwo piekace. Niby jie smatowalam sluzowek nim ale podczas chodzenia to sie pewnie przemieszcza. W dodatku swoja droga po co mi krem na skore skoro skpra tam jest zdrowa tyllo sluzowka biedna. Dzis to wszystko mnie smieszy juz :p

Offline

 

#98 2012-10-06 16:47:47

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Ale mnie pobolewaja plecy:/ co chwile gdzies szczyka boli, kluje. Czuje sie jak przed smiercia z tymi dolegliwosciami.

Offline

 

#99 2012-10-06 17:23:18

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Ale czy przy bakteriach atypowych wyszedl by mi jalowy posiew moczu? Chyba ze mi nie napisali ze jest jakas tam mniejsza ilosc. Cos czuje ze to moze byc strzal w dziesiatke. ile kosztuje takie badanie w klasie IgG? Czy jak to sie tam mowi? Cos musi powodowac takie zle samopoczucie. Bol plecow, stawow problemy z pecherzem.

Offline

 

#100 2012-10-06 20:14:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Plecy Cię bolą, bo masz ponapinane mięśnie ok. miednicy i napięcia przenoszą się wyżej. Ale stawy to już inna bajka.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson