Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#126 2012-10-09 14:47:39

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Bol czuc tez przy nacisnieciu pecherza tuz nad koscia lonowa

Offline

 

#127 2012-10-09 15:15:28

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Moze to juz jest IC? Po pojadla dzis i wczoraj suszonego slonecznika a czuytalam ze to moze powodowac bol pecherza przy ic. Ale mam stres hmm co jak co ale bolu to jeszcze nie bylo.

Offline

 

#128 2012-10-09 22:16:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Koleżanko droga, mimo tego, co napisałam w wątku motywacyjnym - wyluzuj trochę smile. Nie obserwuj każdego podskoku. Bóle w różnych okolicach brzucha/pleców/miednicy masz, bo masz napięte mięśnie. Pomyśl o rehabilitacji. I w sumie jakie miałaś już badania?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#129 2012-10-10 01:12:49

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Redakcjo o jakiej rehabilitacji mowisz?
Badania mialam takie:
1.wymaz z pochwy - streptococcus agalacitae prawdopodobnie nosicielka jestem. Antybiotyk duomox.
2.posiew moczu - e.coli - baktrim 5dni
3.posiew moczu i w trakcie oczekiwania na wynik wzielan :
10 dni nolicin - wynik posiewu po baktrimie - jalowy posiew.
Wszystkie badania wyzej mywienione poprzedziky kilku krotne badania moczu nic nie wykazujace czyli norma.
A objawy nadal sa jakie sa.

Offline

 

#130 2012-10-10 09:34:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

No to Ty nie miałaś żadnych badań. Zrób to, co Ci podsuwaliśmy, na doły będziesz miała czas, jak wypróbujesz już wszystkie możliwości.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#131 2012-10-10 16:41:22

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Zrobie zrobie tylko za rada czekam te 2 tyg po antybiotyku zeby badania mialy sens. Wtedy zrobie bad ogolne moczu, mofrologie, wymaz z szyjki macicy, z cewki moczowej oraz te z krwi IgG no i myslalam tez nad cytologia. to chyba na poczatek wystarczy. Gromadze pieniadze na to wszystko.

Offline

 

#132 2012-10-10 16:45:01

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Ponawiam jeszcze pytanie o rehabilitacje

Offline

 

#133 2012-10-10 17:31:02

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Ponawiam jeszcze pytanie o rehabilitacje. Przypomnialo mi sie ze juz jako mala dziewczynka narzekalam ze mnie piecze po sikaniu. Wielpkrotnie robili mi ogolne badania moczu z ktorych nic nie wynikalo i doktor rodzinny twierdzil ze zmyslam.. Moze gdyby sie wtedy ktos wziol za posiew to teraz by nie bylo problemu.

Offline

 

#134 2012-10-10 23:31:41

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Poczytaj trochę forum, serwis.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#135 2012-10-14 17:38:00

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

tzn jaki serwis? jakis taki dzial jest? bo nie wiem za bardzo o co chodzi?

Offline

 

#136 2012-10-14 18:48:39

Kokoszka
Użytkownik
Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Offline

 

#137 2012-10-14 19:47:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#138 2012-10-14 20:07:14

Kokoszka
Użytkownik
Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Offline

 

#139 2012-10-14 21:55:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

No, właśnie, tak mało się na to zwraca uwagę, że potem już nawet nie wiadomo, "od kiedy liczyć".


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#140 2012-10-15 12:49:14

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

tzn ciężko mi powiedzieć co to do końca było w dzieciństwie. WIem, żę narzekałam co jakiś czas ze mnie coś piecze. Robili mi wielokrotnie badania moczu ale doktorka internistka zasugerowała, żę nic mi nie jest i poprostu wymyślam. Byłam przy tym osobiście jak zerkła na badania i pokiwała głową z dziwnym wzrokiem, że nic nie ma w ogólnym badaniu. Nigdy chyba nie zlecała posiewu. To w dziecinstwie to raczej nie byly takie typowe zapalenia pęcherza z czestomoczem i parciem bolem i pieczeniem bo tego bym nie zniosla pewnie jako dziecko, zeby nie brac leków. To raczej bylo takie pieczenie po sikaniu jak czasem mam teraz po tym antybiotyku. Wrazenie mam też, ze np jak siedze długo noga na noge przed oddaniem moczu albo coś to potem to pieczenie jest większe lub wtedy sie pojawia lb tez a=jak np przejde spory dystans na nogach to tez wtedy raczej mnie zlapie pieczenie. Ale teraz juz na typowe objawy zapalenia raczej nie moge narzekac, bo nie mam czestomoczu, nie mam parcia, nie sikam po pare kropli, pecherz mnie nie boli przy oddaniu moczu lub przy koncu. Nie ma tez takiego palenia i pieczenia i bolu na raz pod koniec sikania jak to zazwyczaj miewalam jak mialam zapalenie pecherza. Teraz czasem czuje dyskomfort w okolicach pecherza ale bolem tego nie nazwe, ciezko to opisac pojawia sie to po oddaniu moczu - jakies dwie tzry minuty po. Klucie cewki - pojawia sie po oddaniu moczu jakies 2-3 minuty po. Raczej samoistnie w ciagu dnia nie kluje choc ze dwa razy mi sie zdarzylo. Czasem pieczenie po oddaniu moczu ale nie pecherza tylko gdzies indziej jakby pochwa czy cewka. Zazwyczaj te objawy nie wystepuja na raz. Tylko albo 1 albo 2 albo 3. Ewentualnie dwa na raz ale rzadko. Od tamtego czwartku natomiast zaobserwowalam poprawe. Znacznie rzadziej wystepuja te objawy, jednak nadal sa obecne.

Offline

 

#141 2012-10-15 12:54:21

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Duże znaczenie ma tak jakby ciśnienie z jakim wydalam mocz. Jesli mocz leci szybko nie wystepuje dyskomfort a jesli lekko ale nie ze po kropli czy coś tylko poprostu słabiej leci to wtedy zazwyczaj jest ktorys z tych objawow ktore opisalm wyzej. Czasami wole nazbierac duzo moczu i dopiero isc do toalety bo wtedy wiem ze nic nie bedzie mi sie raczej dzialo. Czasem juz czuje przy lekko napelnionym pecherzu takie przytłumienie i wiem ze potem bedzie ktorys z wyzej wymienionych objawow. Ale jesli np przeczekam pare minut i lykne na raz jeszcze szklanke wody co by dopelnic szybko pecherz to wysikam sie normalnie. No chyba ze siedze dlugo noga na noge czy np jakos sie ugniatam to raczej wtedy jakis dyskomfort sie pojawi.

Offline

 

#142 2012-10-15 13:35:41

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

o np przed 10 minutami bylam w toalecie sie zalatwic, przy okazji tez si troche wysikalam ale nie duzo, nie czulam jeszcze potrzeby oddania moczu. Po wysikaniu odczulam nie przyjemne pieczenie. Podmylam sie a teraz juz czuje dyskomfort. piecze gdzies tam.

Offline

 

#143 2012-10-15 20:40:05

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

Zauważyliście, że to jest kolejna osoba, której lekarze ograniczają się (zwłaszcza w dzieciństwie, gdy pacjent nie umie się bronić) do badania ogólnego (ew. jednorazowego zwykłego posiewu) i natychmiast pada diagnoza, że to "problem z głową"?

Łapka w górę, kto z nas, mając częstomocz/pieczenie/inne dolegliwości dyzuryczne w okresie dzieciństwa - miał rzetelną diagnostykę urologiczną?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#144 2012-10-15 21:19:04

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

no ja nie mialam ;/ a jak sie bronic kiedy mam 5 lat ? potem w gimnazjum juz nawet nie mowilam jak cos czulam ze piecze bo myslalam ze to moze normalne. Poprostu nauczylam sie wtedy z tym zyc. Pierwszy raz z tego co kojarze to zapalenie pecherza takie ze sie poskarzylam juz w domu bo wiedzialam ze to nie takie dziwne pieczenie jak zawzse tylko juz bardziej dokuczliwe mialam gdzies chyba na przelomie gimnazjum a liceum. Nikt nigdy nie zasugerowal alby inie wiem moze wykonac inne badanie czy np pojsc ze mna do ginekologa czy gdzie kolwiek jak bylam dzieckiiem. Teraz sa skutki.

Offline

 

#145 2012-10-15 21:37:24

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

jeszcze chcialam dodać ze od dziecka narzekam na bol/dyskomfort w okolicy pepka. taki dyskomffort straszliwy, nie lubie bardzo myc pepka - 7 poty taki stes hmm gorzej jak u dentysty. dziwaczne to jest. Nie boli podczas cwiczen ani nic tylko na dotyk nagły. to jest jakby na wprost pepka w srodku. Skora na okolo nie boli. Z wygladu nie wiem ciemniejsza troche skora ale ja ogolnie mam ciemna karnacje wiec ciezko mi powiedziec czy to ze wzgledu na jakas chorobe czy poprostu ciemna skora sie zgina tam. nie wiem jak to opisac ale lekarz ten sam co wlasnie pieczenie cewki wysmial to wiec juz tez nie wspominalam nidgy potem, a jak opowiadalam komu kolwiek o tym to byl taki smiech na sali ze juz stwierdzilam ze sie nie odzywam w tej kwestii i zyje sobie i da sie z tym zyc bo to nie tak ze jak np zegne sie czy jak dotknie bluzka ale palcem np czy jak ktos nie chcacy cos tak dotknie czy czyms zawadzi. Nie wiem co to jest. Nie moge znalesc informacji na ten temat w internecie. Nie wiem zle zszyty pepek ? nic mi nie wycieka ani nic. Nie wiem czy to ma zwiazek z pecherzem ale czasem mam wrazenie ze jak wlasnie odczuje dyskomfort w pepku to od razu tez czuje w pecherzu czy gdzies tam w jego okolicy. Nie wiem robaki to jakies sa czy nie wiem ale cale zycie moje by tak bylo ?  w ciazy to pewnie oszaleje jak mi wyskoczy pepek ( oby nie bo zwariuje) Nawet nie wiem do jakiego lekarza sie z tym zwrocic bo ginekolog powiedziala ze to nie do niej i zeby isc do rodzinnego, a rodzinny sie smieje. Nie wiem myslicie ze to ma jakis zwiazek z pecherzem ? ewentualnie drogami rodnymi ?

Offline

 

#146 2012-10-16 11:43:18

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

kurcze od wczoraj swędzi mnie wejscie do pochwy, mam tez zaczerwienione wargi sromowe.. Śluz ? nie wiem sama nie jest on biały tylko przeźroczysty gęsty bardzo ale jak zajrze do środka pochwy to tyle co widzę to jest tam siwo. jak próboje ściągnąć to coś siwe np patyczkiem do uszu to na patyczku zostaje gęsty śluz. Da się też zauważyć takie coś w tym śluzie jakby cząsteczki czegoś nie są one białe. Nie przypomina to twarożku. Do tego ten swąd który jest niepokojący. Szczerze to nigdy tak tam nie zaglądałam bo nie było potrzeby. Nie iwem zatem czy gęśty niepłodny śluz wygląda tak tam w środku czy to jakaś infekcja. Nie bede szła do ginekologa bo mam już w zapasie fluconazolu na pół roku. Mam globulki nystatyne, propolisowe, jeszcze jakies ale mnie uczulają. W chwili obecnej stosuje illadian direct plus i zastanawiam się czy to nie po nich ten swąd. Mysle tez czy to ogolnie nie jakies uczulenie bo od kąd sie pojawiło to uczulenie u mnie to tez na twarzy wyskakuja mi placki czerwone i znikaja po chwili i tak kilka razy dziennie, tak tez po plecach i brzuchu, nawet spuchlo mi oko tzn powieka a jest tak od kad zjadlam papryke mimo ze nie mam uczulenia na papryke. Tak ze nie wiem poczekam chyba na rozwoj sprawy smarujac sie clotrimazolem na wszelki wypadek. Przy oddaniu moczu tak lekko zapieka na koncu tam przy pochwie. Zakwaszam oczywiscie zuravitem, wit C i na noc furagina o i lacibios femina.

Offline

 

#147 2012-10-16 12:24:49

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

iladian direct plus mi tez dal taki objaw jak pieczenie, to moze byc od tego, pisalam o tym u siebie

Offline

 

#148 2012-10-16 12:54:24

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

a swędziało Cie ? bo mnie coraz mocniej ;/ nawet mi clotrimazol nie pomaga

Offline

 

#149 2012-10-16 13:00:46

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

po umyciu miałam taki nalot na wargach sromowch i po przetarciu się on zrolował na biało, w srodku tak szaro jest. Wziełam tabletke fluconazolu 150mg, lacibios femine, posmarowałam się clotrimazolem. CO jeszcze moge zrobic teraz? na noc wezme globulke jakąś. Jeśli to grzybica to nie rozumiem z czego hmm

Offline

 

#150 2012-10-16 15:41:12

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: Brak sił.. Bakteria e.coli w posiewie, dziwne pieczenie po antybiotuku

jeju jak swedzi i lekko piecze hmm

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson