Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-04-03 09:50:32

gosial
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36

zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

witam wszytskich mam 22 lata od okolo 3 lat jak zaczelam wspolzycie (przez caly czas z jednym partnrem) mam zapelanie pecherza pojawia siw ono okolo 24 h po stosunku jak nie wspolzyje problemu nie ma kiedy tylko zaczne juz sie pojawia zauwazylam tez ze jest to czesto po tym jak kochamy sie np 2 dni pod rzad;/ robilam wszytskie mozliwe badania ja i moj partner chlamka posiewy moczy pochwy wszystko oki ost czytalam ze trzeba pic szklanke wody przed stosunkiem i po niezwlocznie siusiu zrobilam tak i narazie jest ok ale nie wiem jak dlugo czy ktos z Was tak mial i sie wyleczy?? prosze o odp

Offline

 

#2 2007-04-03 14:06:51

gosial
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

halo halo czy tylko ja sie borykam z takim problemem??

Offline

 

#3 2007-04-03 14:28:23

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

no to niech Twoj partner moze zrobi posiew nasienia , moze ma problem z prostata a o tym nie wie.

Offline

 

#4 2007-04-03 14:37:17

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

tak jak pisze alter. masz ten klopot bo bakterie w trakcie stosunku najprawdopodobniej sa przenoszone mechanicznie do cewki.skoro problem rowniez wystepuje po sexie z uzyciem gumki to najprawdopodobniej masz(rowniez poza prawdopodobnymi bakteriami w nasieniu partnera) w pochwie skad do cewki jest niedaleko.powinnas wykonac standardowo posiew moczu, wymaz z szyjki macicy i partner posiew z nasienia ale w dobrym osrodku.poczytaj watki w tym dziale.

Offline

 

#5 2007-04-03 15:06:49

gosial
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

robilam wszytskie posiemy i partner tez wyszlo tylko za duzo leukocytow boje sie ze to moze byc zwiazene z jakims mechanicznym uszkodzeniem albo cos takiego dodam ze jestem b. malutka . zdarza mi sie to tylko po sexie jak nie wspozyje nie mam problemu i jak rzadko to w sumie tez nie tylko jak np klika dni pod rzad czy ktos mial juz taki przypadek?

Offline

 

#6 2007-04-03 15:16:51

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

a gdzie robilas posiewy?
Zdaje sie z elaboratoria podaj wynik dodatni jezeli drobnoustrojow jest powyzej 10 do 4 a dolegliwosci moga byc przy 10 do 2 i mniej. A konkretnie partner robil posiew nasienia?
a w zasadzie mozesz sobie tez sama odpowiedziec na jeszcze jedono pytanie albo sprawdzic czy po stosunku z finalem i bez jest tak samo?

Offline

 

#7 2007-04-03 15:51:35

gosial
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

robilam na wieniawskiegio w poznaniu ponoc jedena z najlepszych klinik bakterilogcznych i dla pewnosci na raszei i wszystko si partner mial z cewki i z nasienia a co do tego finalu to sie nie zastanawialam a co ma to do rzeczy?? bo nie mam pojecia. wiem jedno z takim czyms sie nie da zyc;/ zauwazylam tez ze przytrafia mi sie to po stosunku po dluzszej przerwie np miesiac i wtedy mnie dopada jak raz na tydz to tez jest ok a jak za dzuo to lipa;/ zazwyczaj mam bardzo bolesne zapalenie jak koncze siusiu to strasznie piecze ulge mam gdy podmyje tantum rose problm znika po 2 dniach da sie to wyleczyc?

Offline

 

#8 2007-04-03 15:53:41

gosial
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

a jeszcze mam jedno pytanie co miala by do tego postata? jakie sa jej objawy? chce zauwazyc ze z prezerwatywa tez tak mialam ost sikam zawsze po sexie i jest w miare ok

Offline

 

#9 2007-04-03 16:02:47

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

no tak bylo o gumce i jezeli zawsze jest tak samo i wszedzie jalowo i masz zaufanie do tych wynikow to nie mam pojecia

Offline

 

#10 2007-04-03 16:21:48

gosial
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

a co z tym finalem ma to jakies znaczenie?

Offline

 

#11 2007-04-03 17:06:56

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

myslalem ze wszystko jasne a sie dziewcze dopytuje to odpowiem ;-), chodzilo o kontakt z nasieniem ale umknela mi gdzies gumka( chyba ze bakterie masz ciagle i gumka tak czy tak podraznia). A czystosc pochwy? ktora kalsa? tam sa leukocyty , pisza cos o bakteriach?
w to ze robilas w dobrym laboratorium badania to wierze ale to ma sie nijak do wyniku, poprzenio pisalem o co chodzi, chodzi o zrobienie badania w  laboratorium z powiedzmy wieksza tolerancja.
Wydajemi sie jednak ze pierwszy sygnal powinien poplynac z cp. Jezeli I to ok i nie ma pojecia co Ci dolega ale jak gorzej i np sa leukocyty i bakterie nimiej liczne lub liczne to bym sprobowal je okreslic ich wrazliwosc i sie przeleczyl. Ale tez moga byc inne przyczyny chlmydie/uera i myko plazmy. tez trzeba by to poeleiminowac poczynajac od bardziej prawdopodobnych.
A partner ? Jemy nic nie dolega?nic nie czuje?

Offline

 

#12 2007-04-03 17:16:11

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

final ma takie znaczenie ze jak partner konczy w tobie i po czasie wystepuja dolegliwosci to najprawdopodobniej bakterie pochodza z nasienia a co za tym idzie z prostaty-wlasnie to ma do sprawy prostata ze czesto jest choroba bez objawow(ale w momencie oslabienia ukl immunologicznego objawy juz beda a wtedy to juz lajtowo niejest).jesli partner niekonczy w tobie lub tez "final" niema znaczenia ani niewplywa to na wystepowanie dolegliwosci wtedy mozna podejrzewac ze bakterie przenosza sie z pochwy do cewki na drodze mechanicznej.jest jeszcze inna opcja tzn jesli sexy sa wyjatkowo hardcorowe to nastepuje mechaniczne uszkodzenie cewki-cos sie uszkodzi i boli-zagoi i przestaje ale jakos trudno sobie to wyobrazic w przypadku cewki choc wszystko jest mozliwe.jesli jestes z poznania a chcesz naprawde dobrych wynikow to uderz do Liliany Jeżowej,ladnie popros to zbada material,do niej przyjezdzaja ludzie z zagranicy i zapewne jest naprawde dobra.a jesli jestes pewna co do tych wynikow to pozostaje ci delikatnie sie sexowec i nic sie tu nieporadzi choc ta opcja(przyczyna) jest watpliwa a jesli juz to bardziej na zasadzie wspol udzialu niz bezposredniej przyczyny-moim zdaniem-moge sie mylic.

Offline

 

#13 2007-04-03 17:21:09

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

i tak jak pisze przedmowca cytologia pochwy jest dobrym pomyslem i w tym przypadku moze sporo wyjasnic(naprowadzic).i wlasnie byly badania na chlamydie trachomatis? ureaplasme? mycoplasme?

Offline

 

#14 2007-04-04 09:01:15

gosial
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

byly na trachotomis ale na te dwa kolejne niee co do finalu nigdy w srodek..smile partnerowi nic nie dolega ze wzegledu na liczne leukocyty czystosci pochwy nie okreslili gdzie przyjmuje ta pani jezowa?

Offline

 

#15 2007-04-04 09:15:11

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

"chlamydie trachomatis? ureaplasme? mycoplasme?"

a na to to lekarze czesto nie robia badan bo sa drogie i niezbyt pewne oprocz moze PCR i najczesciej z mety daja miesiac doxy czy cos innego. W sumie chyba prosciej, taniej i pewniej.

Offline

 

#16 2007-04-04 09:42:28

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

http://www.pecherz.pl/forum/viewtopic.php?id=98

tam sa namiary na Pania Liliane Jeżowa

musisz byc bardzo mila i bardzo ladnie prosic bo dostac sie tam nielatwo(z opini osob ktore probowaly,jest kilka na forum).glowna dzialalnoscia jest robienie badan z "gory) ale "dolem" tez sie zajmuje tylko ze przyokazji wiec dlatego nielatwo to zalawic ale jak sie okazalo,dziewczynom sie udalo.badania napewno dobre robi.

Offline

 

#17 2007-04-04 10:00:48

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Offline

 

#18 2007-04-04 15:12:51

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

18 mies? no niezle, ja czytalem kiedys badania bodajze Dajka to 90 % skutecznosci bylo po 1 mies albo po 1,5 (niektorzy chozy mieli juz zwyrodnienia stawowo wiec sta zaawansowany) na pewno nie dluzej (czytale to jakies 3 lata temu) nawro byl bodajze w 30 % ale zdaje sie ze nie leczyli parnnera.

Offline

 

#19 2007-04-04 15:23:02

gosial
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

jezu 18 meisiecy?? to masakra ja o chlamie tez duzo czytalam i raz mowia ze b. latwo wyleczyc a raz ze ciezko jednym slowem sami nie wiedza;/ u mnie narazie jest ok ale boje sie ze znowu mnie dopadnie naraze po sexie szybko robie siusiu i jest nby ok ciekawe od czego to zalezy wiem ze bakterie sie wyplukuje ale dziwne ze nie atakuja tak normalnie tylko po ;/

Offline

 

#20 2007-04-04 15:48:16

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

na forum chlamydi sa osoby ktore byly u doktora D i niebyly zadowolono bo majac ewidentnie chlamydie,Pan doktor wmawial im ze wcale nie wiec moze na tej zasadzie te 90% skutecznosci,pozatym osoby pisaly o "sterylnosci" badan ktore doktor przeprowadzal u nich(na miejscu) min osoby pisaly o pobieraniu wymazow dolymi rekami(drucikiem ale bez rekawiczek) potem drapanie sie po glowie.te opinie jak i wiele innych niezbyt pochlabnych mozna przeczytac na forum chojnice wtemacie chlamydia trachomatis i zespol reitera.dokladny link jest na tym forum w dziale laboratorium. w te 90% trudno wierzyc chocby dlatego ze badania doktora niewykazywaly ch.t a ze osoby bedace tam na wizycie byly przekonane ze ch.t nadal jest w organizmie badali sie innymi metodami i ch.t nadal wychodzila i niechodzi tu o test elisa w ktorym p.ciala mga byc obecne bez obecnosci drobnoustroju.
wspomniany schemat 18 miesieczny opiera sie na trzech antybiotykach.azitromycyna w wiekszej dawce niz zalecana na ch.t w mono terapi +doxycyklina dawka jak w mono terapi + pulsacyjnie metronidazol.ten ostatni dlatego(pozornie niedzialajacy na ch.t) ze bakteria ta przyjmuje trzy formy z ktorych jedna tzw "cryptic form" zmienia sie w beztlenowca pod wplywem azitro i doxy(te dzialaja na pozostale dwie formy)wiec wymagany jest wlasnie ten antybiotyk aby byly objete wszystkie formy chlamydi.metronidazol mozna zastapic tinidazolem ale musi byc pulsacyjnie bo w terapi ciaglej raczej nikt na metro i tini dlugo niepociagnie. co ciekawe najwiecej dobrego w kwesti propagowania dobrej metody leczenia zrobili lekarze ktorzy sami przeszli chlamydioze i wyleczyli sie wlasnie takimi sposobami wiec wiedza oco chodzi. te 18 mcy to wzgledny czas bo takie infekcje leczy sie do ustapienia objawow+jeszcze troche.mi sie wydaje ze wiekszosc nawrotow jest wlasnie przez ta trzecia forme ktora w sprzyjajaacych warunkach np immunosupresji zaczyna sie przeksztalcac w dwie pozostale formy.w polsce jest jeden lekarz ktury sam przeszedl chlamydioze,wyszedl z tego,leczy ludzi skutecznie ale juz mu sie oberwalo za to leczenie bo tym na gorze sie to niepodoba bo oficjalnie chlamydia ma byc leczona 7 dni azitro lub doxy i niemoze byc inaczej.to grubsza sprawa i takich pozornie latwych bakteri jest cala masa ale wyglada to tak samo jak w tym przypadku.

Offline

 

#21 2007-04-04 16:00:00

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

gosial
zapewne masz jeszcze sprawny uklad immunologiczny-na bierzaco radzi sobie z bakteriami,niemnoza sie zbytnio to i w badaniach niechca wychodzic.zaczyna sie "po" bo w trakcie sexu cewka jakos tam minimalnie oberwiechoc raczej samo ujscie cewki wtedy bakterie maja idealna droge wstepu,nic ich nietrzyma,potem sie naprawi i problem znika.zame uszkodzenia sa na tyle nieznaczne ze w prawidlowych warunkach nic sie niezadzieje ale w obecnosci drobnoustrojow jest inaczej.dlatego zalecaja siuranie "po" zeby wyplukac to co ewentualnie mogla sie tam dostac dzieki tym mikrouszkodzenium.tak samo jest z pochwa,zawsze przy sexach tkanka traci ciaglosc i w sprzyjajacych warunkach(dla bakteri) cos tam moze sie zaczac dziac.

przyklad:
przy grzybicy pochwy gdzie blony sluzowe sa w srednim stanie wystarczy okolo 10 razy mniej koloni bakteryjnych aby spowodowac kolonizacje i zakarzenia bo bakterie maja ulatwione zadanie dlatego czesto dziewczyny leczace ta przypadlosc,czesto musza oprucz grzyicy rowniez leczyc bakterie ktore duzo latwiej sie tam kolonizuja.a jedne ulatwiaja zycie innym i bledne kolo sie zamyka...

Offline

 

#22 2007-04-04 16:22:13

gosial
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

a czy ktos kiedys slyszal o takim samym przypadku jak moj ze ma sie zapalenie pecherza tylko po sexie i si ez tego wyleczyl ?? chcialam jeszcze dodac ze nie do konca jest to zapalenie pecherza poniewaz nie chce mi sie co chwile sisiu tylko jak ide i koncze to strasznie szczypie jak biore tylko urosept to poo okolo 3 dniach zaczyna mnie swedzec pochwa i po jakis 5 wszystko mija taki jest dokladny przebieg

Offline

 

#23 2007-04-04 16:42:19

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

tak Dajka znam osobiscie i moze mu zawdzieczam swoj stan bo tobyl pierwzy lekarz na ktorego trafilem i to on stwierdzil ze jestm zdrowy i dla mi chyba na odczepnego taka masc w zielonej tubce co picia ziolowa. Nie wiedzilem wtedy do czego sluza posiewy , Dajek oczywiscie ich nie zrobil. Jak trafilem wreszcie na urologa to bylo juz chyba 2 miesiac zakarzenia i jak widac po ptokach. No i Dajek chcial nie wyslac to psychiatry, pajac.
Przynioslem mu kiedys wyniki posiewow oczywiscie bakterie b. liczne to powiedzil ze moze sobie je wyrzucic bo bakterir sa wszedzie i bla bla bla, po prostu klamal w zywe oczy.
Najgorzej ze to wykladowca wypuszcze nowe pokolenia Dajkow.
A'propos Dajek to chyba generalnie dermatolog. Tak sobie mysle (po doswiadczeniach) ze to po... ane zeby ta dziedzinina przenoszonych pł. nie zajmowali sie uro od poczatku.

Offline

 

#24 2007-04-04 17:17:03

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

no wlasnie tylko takie opinie spotkalem na ten temat.ciekawe czy ma swiadomosc co wogole robi...
wlasnie to jest najgorsze ze on ustala pewne trendy leczenia a potem nic dziwnego ze lekarze niekumaci...

Offline

 

#25 2007-04-04 19:04:46

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Gosia wiesz co mi praktycznie cale zycie wydawalo sie ze po seksie mam wszystko naszarpane i jakies takie piekace. Nawet kidys pytalam gina o to czy to tak moze byc i czy to norma a on powiedzial ze nie, (nie dalam rady nigdy sikac po stosunku tak mnie pieklo i nawet nie umialam okreslic czy cewka czy nizej poprostu cala gabryska:) No i po stosunku jak tak sie dzialo mijaly godziny i wsz wracalo do normy. A na drugi dzien bylo zupelnie w porzadku. No ale u mnie byl 4 st czystosci i bakterie w cewce. Jesli moge cos zasugerowac tak bywa tez przy drozdzach, bo piszesz tak o tym swedzeniu pochwy to typowe

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson