Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2007-04-04 19:34:17

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Gosiu, a skąd Ty jesteś?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#27 2007-04-05 09:29:19

gosial
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

jestem z poznania 
co do drozdzy to mialam wszystke badania na grzyby i nic nie wykazaly w sensie nic nie wychodowano ja sie zastanawiam od czego to u mnie zalezy bo nie zawsze i nie po kazdym razie tak mam tylko od czasu do czasu;/ zazwyczzaj w maju potem lipiec i sierpien a w innych miesiacach( kiedy rzadziej wspolzyjemy ) problemu nie ma

Offline

 

#28 2007-04-05 11:57:41

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

znalem przypadki ze grzyb golym okiem bylo widac i nawet wiem ze po irygacji wydostawalo sie cos jak chusteczka  higieniczna (na 99 % grzyb) i w posiewach nic, w dobrych laboratoriach. W jednym tylko powiedzieli ze jezeli jest podjrzenie o grzyba to prosze isc na Izynierska.

Offline

 

#29 2007-04-05 16:06:49

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

bo grzyba malo ktore labo potrafi chodowac.standardowo choduja kilka dni i na tym koniec a zeby badanie bylo wiarygodne trzeba chodowac ok 10 dni.rowniez sie spotkalem z opinia ze inzynierska z tym sobie radzi.tu tak samo jak z bakteriami niechodzi o ilosci a w glownej mierze o jakosc badan.

Offline

 

#30 2007-04-14 19:41:11

panna_kręconka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 40

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Witam wszystkich. Z przypadkiem Gosi spotkałam się na kafeterii, miałam właśnie założyć nowy wątek, ale widze, że nie ma sensu.
Mam niestety bardzo podobny problem- zapalenie pęcherza TYLKO po stosunku i praktycznie po każdym stosunku. Zaczęło się od pierwszego razu i trwa do dziś czyli ponad 6 lat. Mam 22 lata, miałam i mam jednego partnera, nikogo innego.
Ciężko mi określić czy to zapalenie pęcherza czy , ostatnio wpadło mi do głowy, że to może być cewka. Zaczyna się to ok. 24 godziny po stosunku (a ostatnio nawet 48)i trwa tak ok.1/2 dni. Zawsze wtedy jestem na Furaginie, bo żadne rozkurczowe czy Urosept mi nie pomagają. To jest takie irytujące pieczenie, szczypanie gdzieś w okolicach cewki,ból nasila się jak kończe siusiać. Ostatnio dochodzi do tego, że kiedy mnie dopadnie to sikam (wstyd się przyznać) w wannie pomagając sobie gorącym prysznicem. To przynosi ogromną ulgę.
Próbowałam metod sikania po stosunku, ale nie zawsze działa. Czasami zaraz po stosunku biore tabletke lub dwie Furaginy- też nie zawsze działa. Czasami się zdarza że nie mam zapalenia po stosunku,ale to bardzo rzadko.  Kochamy się raczej rzadko z powodu mojej dolegliwości , nie robimy tego jakoś hardcorowo, normalnie. Nie sądze, żeby on mnie czymś zarażał, bo nawet jeśli robimy to z prezerwatywą to i tak potem cierpie. Nigdy nie konczy w srodku wiec prostata odpada. Dbam o higienę, mój partner też. Więc lipa..
KONKRETY:
-posiew- nic
-usg pęcherza i nerek- nic (kilka ziarenek piasku-ponoc norma)
-cytologia-ok

CO DALEJ? no wlasnie nie wiem.Proszę o rade jakie badania zrobić.
Planuje: chlamydia, grzyby, oruplasma, mycoplasma

Ale nie wiem czy to wszystko powyższe się robi u ginekologa czy gdzie? Moge pojsc bezposrednio do laboratorium i tam pobiora?
Co jeszcze innego wykonac?
Mieszkam w Łodzi- czy może ktoś polecić jakiegoś dobrego lekarza, kótry nie powie mi , że mam sie podcierać papierem toaletowym w inną stronę, albo żebym zmieniła partnera...?
Uffff, rozwleklam się :-)
Proszę, błagam o radę i łączę się z bólem ze wszystkimi cierpiącymi na to ustrojstwo.

Offline

 

#31 2007-04-14 20:25:22

Dan-Rom
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

No cóż, rada jest jedna zrobić porządne badania z posiewem zarówno moczu, pochwy, nasienia i moczu partnera - innej drogi nie ma , co i jak należy zrobić przeczytasz w temacie badania. W Łodzi nie znam lekarza, ale w Warszawie tak, badania tylko na Inżynierskiej. Prezerwatywa nie daje całkowitej gwarancji, jest jakas gra wstępna, dotyk wrażliwych okolic, nic nie dzieje się bez przyczyny. dan

Offline

 

#32 2007-04-14 20:40:11

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Offline

 

#33 2007-04-14 20:40:31

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Witam kreconko. Tez tak mysle, a do tego prezerwatywa(przynajmniej u mnie tak bywalo) tez moze dawac dyskomfort w pochwie i ja podrazniac dodatkowo, a jak jest troche drozdzy to wogole moze byc nieciekawie po gumce. pozdrawiam

Offline

 

#34 2007-04-14 21:13:12

panna_kręconka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 40

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Dziekuje Wam bardzo za odpowiedź, myślę , że chyba się bryknę na Inżynierską do Warszawy. Z moim lubym.
A to jest coś takiego jak posiew pochwy? To co innego niż cytologia jest?
I pytanie odnośnie posiewu- czy musze go robić jak akurat mnie chwyci zapalenie, czy moge w kazdym momencie, wtedy kiedy mnie nie boli? Bo nie wyobrazam sobie jechac do Wawy z zapaleniem :-/
I ciekawa jestem cen na tej inzynierskiej? ( zaplace wszytsko! byle mi wykryli cos sensownego!)

Offline

 

#35 2007-04-14 21:22:24

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Tak tylko dla wiadomości podam, że ten problem był opisywany na forum "mediweb"---www.mediweb.pl w dziale "grupa dyskusyjna" jakieś pół roku temu, ale bez specjalnych rewelacji.
Użyj wyszukiwarki bo tam jest kilka poddziałów.

Offline

 

#36 2007-04-14 21:31:56

panna_kręconka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 40

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Pulkos, dziękuję, dla mnie wszytskie informacje są cenne, na pewno skorzystam.
Ponawiam moje pytanie: czy posiew musze robic w trakcie zapalenia czy niekoniecznie?
dzieki

Offline

 

#37 2007-04-14 21:42:04

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Ja mysle ze jak tam cos jest to wyjdzie bez zapalenia, ale prosze innych o opinie, sky pomoz. Ceny na inz to okolo 100 kazdy posiew a pochwa i szyjka 130

Offline

 

#38 2007-04-14 21:43:27

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

wedlug mnie niejest konieczne robienie posiewu w trakcie zapalenia(ma to pewne plusy ale nietak istotne w tym przypadku).

cytologia to tylko okreslenie czystosci a posiew to badanie bakteriologiczne.ceny to 100zl od posiewu z tym ze posiew wykonany z pochwy/szyjki macicy drozszy jest o 30 zl ze wzgledu na pobranie materialu.

Offline

 

#39 2007-04-14 21:45:36

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Offline

 

#40 2007-04-14 21:47:44

panna_kręconka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 40

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Dzięki za odpowiedzi, na pewno się skuszę na to. Zastanawiam się nad koniecznościa badania mojego narzeczonego, skoro to wysteuje nawet po seksie w prezerwatywie.
A chlamydia tez moge zrobic na inzynierskiej? i plasmy?

Offline

 

#41 2007-04-14 21:55:00

panna_kręconka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 40

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Tak czytam o chlamydiach i wycztlalam ze moga powodowac nadzerke.. a ja mam nadzerke.. i juz chyba 2 lata z nia chodze.. ktos widzi zwiazek?

Offline

 

#42 2007-04-14 22:02:23

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

na inzynierskiej chlamydi ani urea/myco nierobia(raczej).
mozesz zrobic u siebie w miescie w labratorium diagnostyki(maja punkty w wielu miastach)

http://www.diag.pl/subpage.php?id_art=202

wiesz niby chlamydie moga powodowac nadzerki ale inne bakterie tez moga niepozwalac im sie zagoic...
tak czy inaczej potrzeba badan smile

Offline

 

#43 2007-04-14 22:15:02

panna_kręconka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 40

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

:-)
Pieknie dziekuje za odpowiedzi.
Mam plan na przyszlosc, nie zalamuje sie- i to jest waze.
Tak bardzo chce zeby mi cos znalezli...cos co sie da wyleczyc.
milego wieczorku

Offline

 

#44 2007-04-14 23:43:46

marw49
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-28
Posty: 12

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

moja znajoma pozbyła się podobnego problemu z cewką moczową po urodzeniu dziecka a inna  znajoma znalazła pozycję ars amandi mniej drażniącą cewką moczową tj. na łyżeczkę od tyłu / a widelec na to - to jest niemożliwe!/

Offline

 

#45 2007-04-15 00:16:34

Dan-Rom
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

O jezu! marw49 a jaka to pozycja ars amandi, bo nawet w googlach tylko o gaciach erotycznych mowa pod tym hasłem, a już "na łyżeczkę" i "od tyłu" to można trafić nie tu gdzie trzeba. Sky, może Ty coś rozjaśnisz w tej sprawie, bo a nuż ktoś z tego skorzysta i bedzie nie tylko przyjemnie ale i bezpiecznie, pozdrawiam dan

Offline

 

#46 2007-04-15 00:29:56

panna_kręconka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 40

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

phieh... od tylu? ;-> To ja juz wole zapalenie pecherza.
A widelec na to..niemozliwe tongue

Offline

 

#47 2007-04-15 00:51:27

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

fajnie ale niewygodnie ale tak klasycznie od tylca na krokodylca to co innego tongue

Offline

 

#48 2007-04-15 01:20:09

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

ps.jakos sobie niewyobrazam mechanicznego podrazniania cewki w trakcie sexu JESLI CEWKA BYLABY ZDROWA JAKO TAKA no chyba ze byly by to hardcorowe praktyki.pozatym pannie k. przechodzilo po furaginie a to jest dosc istotny sygnal.

Panno k. powinnas napedzic do pochwy bakteri kwasu mlekowego,powinno pomoc w obronie przed wtargnieciem drobnoustrojow tam gdzie nietrzeba bo moze malo tych paleczek albo pozdychaly pod wplywem czegos.Jednej kolezance nadzerka "trula"(cos co z niej sie wydzielalo) paleczki kwasu mlekowego i zdychaly wiec moze cos w ta strone bo moze powstawac bledne kolo...byc moze probiotyki by sie przydaly.

Offline

 

#49 2007-04-15 04:15:12

Dan-Rom
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

a wiesz Sky, że to niegłupia myśl, niektóre dziewczyny stwierdziły, że nawet lepsze są kasułpki typu lactobacillus, niż lactovaginol, sprawdziłam - i stwierdzam - fakt -bardziej skuteczne , przyznać trzeba, że wyspecjalizowałeś się w "babskich sprawach" całkiem nieźle, pozdrawiam. dan

Offline

 

#50 2007-04-15 07:44:04

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

A wiecie co mi gino zawsze przypomina ze mam sie kochac od tylu a ja zawsze jak szurnieta sie z tego smieje. Tylko nigdy go nie spytalam czy to przez to ze mam tylozgiecie czy przez nadzerke a moze przez klopoty z cewka czy pecherzem. Dziwna sprawa. Ale ogolnie jakos stwierdza ze moze ta autoszczepionka to cos pomaga w nadzerce bo Fala mi pisala ze u niej sie zmniejszyla ponoc a mnie jakos ostatnio mniej boli przy seksie. Jestem pelna nadziei choc to daleko posuniety wniosek. No widzisz sky w telepatie wierze jak najb i w przeczuwanie niektorych rzeczy. Pamietam ze jak nie wiedzialam ze mam endometrioze to okolo roku dreczyl mnie okropny sen tzn snlo mi sie chyba z kilkanascie razy ze tak krwawie z dolu ze chodze po dywanie z krwi i brodze jak po wodzie. Potem poszlam do lek a tu torbiele. Od tamtej pory mam wielka okore do jakichkolwiek przeczuc. Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson