Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#101 2007-04-20 13:48:06

gosial
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

najlepiej tantum rose miec zawsze przy sobie saszetke  i sie podmyc mowie Ci kreconko musi byc ok

Offline

 

#102 2007-04-20 13:59:13

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Offline

 

#103 2007-04-24 09:09:26

gosial
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

panno kreconko jak u Ciebie??

Offline

 

#104 2007-04-25 14:39:12

panna_kręconka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 40

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Bylam wczoraj na Inzynierskiej, dzis juz dzwonila Pani Dorota z wynikami (!!!)
I sie okazalo ze jakos jalowa to ja nie jestem bynajmniej.
Aczkolwiek najwiecej ma Sebastian- mase chyba e-coli i jeszcze jakies 2 szczepy
a ja mam chyba e coli plus jakies paleczki.
Tak mnie zamurowalo ze nie pamietam czy coli czy gronkowiec. Jak dostane majla z dokladnymi wynikami to sie odezwe i moze ktos mi cos doradzi. Pozdrawiam

Offline

 

#105 2007-04-25 14:42:55

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

czyli masz juz przyczyne zapalen "po sexowych"

Offline

 

#106 2007-04-25 15:01:40

gosial
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

sebastian to Twoj chlopak tak?? a na tego gronkowca to jakie badanie sie  robi?

Offline

 

#107 2007-04-25 15:02:53

gosial
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

aha panno kreconko a po tym ost razie cos Cie dopadlo czy nie?

Offline

 

#108 2007-04-25 15:04:57

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

na gronkowce,paciorkowce,wszystkie paleczki jelitowe i wszystkie inne zwyczajne bakterie robi sie bdanie bakteriologiczne,jedno na wszystkie...
osobne badania sa na bakterie a-typowe jak chlamydia,ureaplasma,mycoplasma,dwoinka rzezaczki itd...

Offline

 

#109 2007-04-25 16:03:49

gosial
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

to ja to mialam ale na wieniaskego i wyszly mi nieliczne ecoli i dostalam na to antybiotyk 3 fazy

Offline

 

#110 2007-04-25 16:05:01

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

co mialas bo nierozumiem? jakie 3 fazy???

Offline

 

#111 2007-04-25 16:26:56

gosial
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

trzy rozne antybiotyki juz nazw nie pamietam ale wiem ze jak poszlam to jeden juz byl wycofany i mialam zastepczy

Offline

 

#112 2007-04-25 20:41:43

panna_kręconka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 40

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Gosial wtedy po tamtym w zeszym tygodniu nic nie mialam, ale zuzylam cala swoja zyciowa energie na pecherz smile
Jak bede wiedziala juz dokladne wyniki badan to podam- jak dzis zadzwonila pani Dorota to bylam po raz- w sklepie i niewiele slyszalam- po dwa- w takim szoku ze niewiele pamietam.
Sebastian jest wogole zdrozgotany ze ma jakies kolonie bakterii.. :-/ eh faceci

Offline

 

#113 2007-05-07 11:29:06

gosial
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

panno kreconko jak u  Ciebie ?? wswyztsko ok?

Offline

 

#114 2007-05-07 12:38:20

andrzej
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-18
Posty: 17

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Nie jestem lekarzem i nie mam pewności czy to co napisze komukolwiek może pomóc nie mam nawet pewnosci co dokładnie mi pomogło !

Proponuję powaznie rozwazyć niebakteryjną przyczyne dolegliwości !
Chorzy jedza tony antybiotyków i autoszczepionek i jakoś nie moga sie wyleczyć ??
Chłopak strzela kobiecie bakteriami w nasionkach ona cierpi a on nie choc je niby ma ?
Mikrobiologia jak bedzie uparcie (dÅ‚ugo) chodowac to zawsze cos wychoduje chyba , że w idealnie sterylnych warunkach pobierzemy materiaÅ‚ , a to jest raczej nie możliwe !  ZrersztÄ… oddajcie do badania materiaÅ‚ zdrowy znajomych a też sie okaże , ze majÄ… różne bakterie. Takie testy byÅ‚y robione , ale ponieważ wyniki sa nie wygodne dla urologów to lobby lekarskie ich nie nagÅ‚aÅ›nia , zwÅ‚aszcza , że dla pacjenta prosta przyczyna - bakteria tez jest bardzo wygodna no bo wystarczy ja tylko zlikwidować antybiotykiem !!! Prawda jakie to proste, Å‚ykać tabletki !
Dno miednicy gdzie zawieszonych jest duzo naszych narzadów jest okolicą bardzo , bardzo unerwioną . Sam miednica to jak osie w samochodzie , motorycznie bardzo odpowiedzialna cześc naszego organizmu.
Lekkie wykrzywienie np w skutek wadliwej postawy lub siedzenia może spowodować ucisk na nerwy lub narządy co odczuwamy czesto jak bol np pecherza !
Stres , lub spinanie miesni dna miednicy podczas stosunku  może spowodować ucisk tych miesni na nerwy lub narzÄ…dy no i mamy znowu przyczyne do boleÅ›ci.
Znanydech jest sporo przypadków takich dolegliwości spowodowanych upadkiem , wypadkiem lub po operacji okolic miednicy co ewidentnie sugeruje mechanikę.
W trakcie stosunku lub w stresie moga sie uaktywniac tzw trigger pointy czyli punkty spustowe cos w rodzaju fibromylagii.
To wszytsko warto przemyśleć w kontekście bezskutecznych metod leczenia antybiotykiem choć antybiotyk moze zadziałac na jakis czas jak placebo lub ulgę może przynieśc jego antyzapalne działanie !
Pomocny może byz dobry fizjoterapeuta i ćwiczenia na relaksację i rozciąganie miesni dna miednicy !
Zapraszam do lektury mojego przypadku na formu pt "Meski problem z pecherzem" ja się chyba wyleczyłem choc z bolu nie spałem przez kilka miesięcy.
Gdy dowiedziałem sie na USA forum że bakterie odpowiadaja za zaledwie kilka procent tego typu dolegliwosci to odstawiłem urologów i ich antybiotyki no i po ponad roku jestem albo prawie albo zdrowy !
Pozdrawia Andrzej

Offline

 

#115 2007-05-07 13:37:12

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

no w Warszawi tez jest taki androlog co wszystkich leczy namawiajac na noszenie bokserek. Bokserki dobre na wszystko. Dla zainteresowanych nazywa sie Zieniuk. ech

Offline

 

#116 2007-05-07 13:57:55

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

zgadzam sie z alter'em

andrzeju ciekawe jak uzasadnisz wystepowanie u sporej czesci osob a w zasadzie wszystkich ktore poddaly sie cystoskopi,stanow zapalnych lub innych patologicznych zmian w blonach sluzowych,typu metaplasia plaskonablonkowa.podaj naukowe uzasadnienie zwiazku napiecia miesni z  wystpepowaniem takich zmian smile tylko niemow o usicku powodujacym niedokrwienie lub niedotlenienie organow bo w wiekszosci przypadkow wystepuje PRZEKRWIENIE a tak pozatym to niedokrwienie dosc szybko potrafi spowodowac martwice smile piszesz o fibro a widze ze nieznasz tej choroby bo juz zostalo udowodnione ze spora czesc przypadkow to przewlekla infekcja Borellia burgdorferi.piszesz o punktach "bolesnosci" w fibro,wyobraz sobie ze zostalo udowodnione ze te punkty to bzdura poniewaz czesc osob je ma a czesc nie i niewystepuja jako przyczyna a skutek kumulacji drobnoustrojow w tych miejscach u odsob z podatnoscia(dowodem sa wizolowane drobnoustroje-ha bo juz w mozna takie badania robic!),stad u nie wszystkich one wystepuja pozatym punkty uwazane za charakterstyczne w fibro maja zupelnie inna charakterystyke i z bolesnoscia dna miednicy niemaja nic wspolnego.pozatym jesli chodzi o faceta i bolesnosc miednicy to zapewne wiesz ze w tym zespole w badaniu per rectum bol gruczolu krokowego niewystepuje,bolesna jest sciana miednicy..fajnie ze udlao ci sie zmniejszyc objawy.ale niepodciagaj antybiotykow,innycg sposobow leczenia zakazen i ogolnie wystepowania zakazen pod jakas teorie spiskowa bo i tu niemasz racji,otoz wiekszsc osob slyszala od urologow podobne teorie i zalecenia do twojej teori na ten temat czyli o bezbakteryjnej przyczyne czyli psychika itd kazdy wie.cale lobby o ktorym wspominasz niejest nakrecane przez antybiotyki bo na nich juz nieda sie zarobic.od dluzszego czasu wszystko kreci sie wokol sterydow i innych lekow majacych znosic objawy a nie przyczyne i jest to logiczne bo wyleczenie pacjenta=brak kasy zarobionej na lekach ktoremoglby przyjmowac.piszesz o objawach po operacjach i wypadkach-w tym przypadku jak najbardziejmozesz miec racje i wcale nieneguje twojej metody jako skutecznej,nawet odwrotnie ale niezgodzie sie w przypadku zmian somatycznych ze odlozem jest psychika i "napecia".

Offline

 

#117 2007-05-07 14:06:03

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Offline

 

#118 2007-05-07 15:32:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Bo kwestia jest w tym, że przyczyny są różne: i jak nie uważam, żeby bakteria była sprawczynią wszystkiego, tak nie uważam, że za wszystko odpowiedzialne są przewlekle napięte mięśnie czy nawet lekkie wykrzywienie kręgosłupa. W końcu w istocie sporo osób tak ma i jest zdrowa. Należy szukać swojej przyczyny.

Sky, nie zgadzam się z Twoją teorią o fibromialgii. Równie dobrze może ona pojawić się w wyniku przewlekłego napięcia mięśni (zaczynając od karku), spowodowanego mobbingiem w pracy (też notowano takie przypadki).

Podsumowując: uważam, że najważniejsza jest otwartość na różne etiologie i terapie, przy wyważeniu ocen i zachowaniu zdrowego rozsądku smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#119 2007-05-07 15:42:51

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

Offline

 

#120 2007-05-07 15:51:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#121 2007-05-07 15:57:07

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

A ja nie jestem otwarty na rozne terapie nie bylem i w rozumienu Redakcji uwarzam ze to nie ma sensu. Otwartosc na terapie w rozumieniu szukania sposibu na bakterie - tak ale szukanie poprzez terapie rodzaju schorzenia-nie. To nie ma sensu.
Pozatym wybaczcie ale jest pewien rozklad prawdopodobienstwa nie z tego co pisze Redakcja mozna wnioskowac ze jest on rowny dla roznych zchorzen. Mysle ze ne jest i tu jest klu programu.
Podoba mi sie slowo etiologia to jest dobre. Nie wierze ze wiekszosc ludzi nie jest w stanie uchwycic poczatku choroby i powiazac ja z konkretnymi sytuacjami. Problem w tym ze ja i podejrzewam wiekszosc potrafi to uchwycic ale zupelnie jest to pomijane w dignozie, to jest karygodne jak lekarz potrafii zignorowac x faktow i oprzec diagnoze na jednym jkims podrzednym !.
Pozniej pojawia sie bledne kolo proponuja np psychotropy i pytaja czy jest pani/ panu lepiej? czestoodpowiec pada tak wiec temat zalatwiony problem byl z glowka. A nastepny lekarz oprze sie na diagnosie kolegi itd itp.
przerabilem to kilka razy osobiscie.
Problem to szczegoly ktorym nikt sie nie przyglada. a zreszta.
do tego dochodzi kiepska diagnostyka i ksztalcenie nie rozwijajace myslenia

im nieraz bardziej wykszalcony lekarz tym "glupszy"
czy to przypadek ze mnie leczy internista sky'a internista kogas takm jescze inny ale nie urolog?
dla czego ?- bo nie maja uprzedzan czyli wbitej do glowy wiedzy z innej dziedziny i sa w stanie myslec a nie trzymac sie zchematu. i efekty sa.

Offline

 

#122 2007-05-07 16:10:16

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

ostatnio pojawily sie doniesiania ze powiazano wystepowanie raka z infekcjami. w sumie nic nowego udowodnionio to juz dla raka zoladka(notabemne nie swiat naukowy ale pojedynczy czlowiem na przekur srodowisku). rak prosty jest bodajrze na 2 czy 3 miejscu. na razie nic nie udowodniono. niby skad on sie bierze z napieci miesni w takiej liczxbie czy z utajonych infekcji? w gk pewnie jeszcze jeden nobelek siedzi a co to bedzie za odktycie. problem w tym ze pisalem niedawno z gosciem co sie leczyl u borowki (spec od nowotworo gk) z problelmem dokladnie jak nasz. zrobili mu probe stamleya czy podobnie (kilka posiewow z moczy rano prze masarzem po masarzy z takiego stumieni z innego, za jedyne 350 +wizyty) i co i nic mu nie wyszlo. kilka bakterii ktore uznali za zanieczyszczenie odeslali chopa do domu.
pomaszerowal na inzynierska i dalej nie wiem pewnie mu cos wyszlo i sie leczy, musze go zaytac.

te posiewy to fenomen z jednej strony mowiz ze zaniczyszczenie z powiertza sie lapia pojedynczre bakterie a z drugiej jak pod mikroskopem u mnie widac bakterie to nie moga wychodowac. No fenomen jakis.
Gadaj bzdury bo nie wiedza co powiedzec i tyle.

Offline

 

#123 2007-05-07 16:12:29

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

no tak zapodalas teorie, a ja zapodaje fakty to chyba roznica.
tak jakby mowic ze ludzie wyleczeni z ic przez fugazotto niemiali ic bo to niewyleczalne albo ze osoby ktore niepodjely leczenia mozna zakwalifikowac jako negacje dla teori fugazotto. powiedz szczerze czy posiadasz fakty mowiace na "nie"? bo ja staram sie popierac czyms mowiacym na "tak"?
podalem czas jakis temu link to centrum prowadzonego przez fugazotto sa tam statystyki osob wyleczonych z ic,tylko pewnie niewiele osob sobie zadalo trud przeczytania.zauwaz Karolino ze rzeczy ktore tu piosze sa czyms poparte wiec to nie moje teorie,ja jedynie przedstawiam to co opracowali ludzie majacy piojecie o tym bo prowadzili nad tym badania. nierozumiem faktu ze za kazdym razem jest podwazane wszystko na zasadzie "jedna baba drugiej babie..." to bezsens.to co pisze.pisze poto aby osoby mogly podjac decyzje.
zeby niebyc goloslownym www.borelioza.tivi.pl/downloads/mp/whitaker.wmv
tutaj jest link do materiału video, w którym doktórka stwierdza na podstawie
badań, ze wiekszośc osób chorych na fibromyalgie to osoby chore na borelioze-infekcja Borelia.
czy to sa bzdury czy cos autentycznego?
piszesz ze niezgadzasz sie z wrzucaniem wszystkiego do jednego worka,owszem ale tak robisz  negujac konkretne przedstawione przypadki bo niezuwazylem stwierdzenia"oweszem w tych przypadkach tak moglo byc ale w innych moze byc inaczej" tylko stwierdzenia ogolne typu "ze sie niezgadzasz".juz iles razy sie sprzeczalismy na roznych forach gdzie zadalas odemnie faktow ktore poparly by to co pisze negujac te wypowiedzi.po zaprezentowaniu faktow cisza. ja niepisze tego aby udowodnic ze wszystko to bakterie ale poto zeby przedstawic ze niewszystko to psychika i napiecia,alergie itd.jak do tej pory mimo wszystko fugazotto udowodnil ze wiekszosc przypadkow ic to jednak bakterie i jak to skomentowac?nieobraz sie ale za kazdym razem jest tak samo.moze na odmiane zaprezentuj jakies fakty(ktorych zadasz odemnie na potwierdzenie) ktore by przeczyly temu co ja przedstawiam???fakty,badania,tylko nie opinie ze jest tyle chorych ktorzy sie niewyleczyli,bo niebardzo mozna tak twierdzic niepodejmujac leczenia.poprostu chce faktow,konkrwetow,nie przypuszczen.zreszta ja jedynie przedstwiam wnioski i badania przdstawione przez kogos kto sie tym zajmowal wiec pretensje do tych osob ze poznajdywali przyczyny chorob ktore mialy byc nieuleczalne.dziekuje i pozdrawiam

Offline

 

#124 2007-05-07 16:13:27

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

jeszcze mnie ta demokracja nosi, nie dogodzisz Redakcjo wszystkim, choroba jest wysoce niedemokratyczna.

Offline

 

#125 2007-05-07 16:23:07

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: zapalenie pecherza po stosunku!!!! pomocy!!!!!!!!

jeszcze o fibro bo filmiku pewnie nikt nieobejrzy...
"FIBROYMYALGIA, CHRONIC FATIGUE SYNDROME AND MULTIPLE CHEMICAL SENSITIVITIES
Gabe Mirkin, M.D.
Fibromyalgia oznacza nie wytłumaczalne zmęczenie oraz ból mięsni u osoby
która wcześniej była zdrowa, objawy trwają dłużej niż 6 miesięcy i wszystkie
badania krwi są w normie a lekarze nie potrafią ustalić przyczyny choroby.
Cześć pacjentów którzy byli zdiagnozowani jako osoby cierpiące na
fibromyalgie tak naprawdÄ™ chorujÄ… na polymyalgia rheumatica i ich wyniki
badań krwi odbiegają od normy
Ostatnie dane pokazują ze wiele osób cierpiących na fibromylagie ma niski
poziom witaminy B12 w płynie mózgowo rdzeniowym i mogą być leczeni 1000 mcg
oleju B12 zażywanego każdego dnia. Diagnoza fibromylagi może być postawiona
tylko wtedy gdy wyeliminuje się inne przyczyny choroby. Teoria wrażliwych
punktów jest bezsensu. Wiele infekcji może być przyczyną zmęczenia i bólu
mięśni jak;
parvovirus B19
Lyme disease ( borelioza)
wirus zapalenie wÄ…troby B lub C
cytomegalovirus, toxoplasmosa
helicobacter
autoimmunologiczne choroby takie jak; reumatoidalne zapalenie stawów ,
toczeń, choroba Crona lub zapalenie okrężnicy;
ukryte nowotwory piersi lub prostaty,
choroby na tle hormonalnym – niski poziom hormonów tarczycy
uboczne efekty działania leków lub substancji niedozwolonych
Ok 20% chorych ma depresje , większość opuszcza prace i narzeka z powodów
bólu na długo zanim zostaną zdiagnozowani, większość z nich nie będzie miał
poznanej przyczyny choroby i lekarze zdiagnozują fibromyalgie, zespół
przewlekłego zmęczenia lub multiple chemical sensitivities (nie wiem ja to
siÄ™ nazywa po Polsku)
U osób, u których zdiagnozowano zespół przewlekłego zmęczenia często
występują zaparcia i biegunki. W fibromyalgi głównym symptomem są bóle
mięsni i stawów, ale biopsje mięsni nie wykazują zmian. Multiple chemical
sensitivities oznacza ze pacjenci sadzÄ… ze ich objawy choroby spowodowane sÄ…
przez czynniki występujące w ich środowisku, konsultują się z lekarzami,
którzy myślą dokładnie tak samo.
Postawienie diagnozy tych chorób w taki sposób oznacza, ze pacjenci nie są
leczeni i będą chorzy do końca życia
W lipcu 2001 roku w czasopiśmie the New England Journal of Medicine pokazano
ze 3 miesiące leczenia antybiotykami jest nie efektywne w leczeniu osób z
boreliozą- pacjenci dalej cierpieli z powodu bólu stawów, mięśni,
przewlekłego zmęczenia, problemów z koncentracją i wielu innych objawów.
Te prace (badania) pokazały ze nie ma niezawodnego sposobu żeby zdiagnozować
zespół przewlekłego zmęczenia lub fibromialgie. Autorzy pracy nie leczyli
boreliozy, leczyli dużą grupę osób, którzy cierpieli na choroby zdiagnozowane
przez lekarzy jako fibromylagia i zespół przewlekłego zmęczenia.
Wsród leczonych było 79 osób z pozytywnym wynikiem testu na borelioze i 51
którzy nie mieli pozytywnego wyniku ( mój przypis: z tego wynika ze prawie
2/3 chorych na fibromyalgie i zespół przewlekłego zmęczenia to osoby z
boreliozÄ…). Pokazali ze leczenie 3 miesiÄ…ce antybiotykami nie wyleczy ich.
Trzy miesiące to za mało żeby leczyć osoby z zapaleniem stawów spowodowanych
infekcjami. Zanim lekarz postawi diagnozę zespół przewlekłego zmęczenia,
fibromialgia lub borelioza musi wykluczyć również inne przyczyny choroby.
Pacjenci z wirusem zółtaczki typu C mogą byc efektywnie leczeni przy pomocy
interferonu. Pacjenici z zapalenim stawów mogą byc leczeni efektywnie przy
pomocy antybiotyków. Jednakże pacjenci, którzy mają bardzo silne bóle mięsni
i stawów czesto nie mogą być wyleczeni antybiotykami.
Pacjenci z bólami stawów, którzy mogą być wyleczeni antybiotykami:

* Ci którzy mają pozytywne wyniki badań świadczące o chorobach stawów
(dodatnie odczyny reumatyczne)

* Ci , którzy cierpią z powodu chronicznych infekcji charakteryzujących się
uczuciem palenia w czasie oddawania moczu, parciem na mocz, częstym
oddawaniem moczu

* Ci którzy mają chroniczne biegunki

* Ci którzy mają uczucie palenia w żołądku,

* Ci którzy mają chroniczny kaszel lub infekcje zatok

* Ci, którzy mają obrzęki w środku dłoni (ręki), charakterystyczne dla
zapalenia stawów
Autorzy wykazali że 3 miesiące antybiotyków nie wyleczy fibromyalgi zespołu,
przewlekłego zmęczenia czy boreliozy. Pacjenci muszą być leczeni dłuzej niż 3
miesiące, często dłużej niż rok."

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson