Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-04-07 22:01:12

ewa20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 12

Driptane a inne leki (wÄ…tek Ewy20)

Od przeszło dwóch lat cierpię na nadreaktywność pęcherza, choć przypadłość tą zdiagnozowano u mnie dopiero niedawno. Przepisano mi Driptane, ale lek ten zamiast mi pomóc jeszcze mój stan pogorszył, i częściej musialam korzystać z toalety. Nie wiem dlaczego tak się działo i czy jest szansa, że jakeś inne leki będą w stanie mi pomóc. Dużo słyszałam o Vesicare, może w nim moja szansa? Blagam o pomoc, bo za tydzień wyjeżdżam w miejsce, gdzie dostęp do toalety będzie bardzo trudny i obawiam się, że skończy sie to dla mnie katastrofą.

Offline

 

#2 2007-04-08 13:02:31

rafoso
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 54

Re: Driptane a inne leki (wÄ…tek Ewy20)

Ja również od wielu lat mam problemy z nadreaktywnoÅ›ciÄ… pÄ™cherza,i przez wiele lat lekarze zakÅ‚adali że jest to na podÅ‚ożu neurogennym.Przez pare lat stosowaÅ‚em i stosuje Driptane ze sÅ‚abym skutkiem, jest to lek który nie leczy, a jedynie Å‚agodzi objawy, w moim wypadku w niewielkim stopniu.Stosuje tylko jednÄ… tabletkÄ™ na noc, jako że lek ten dziaÅ‚a na mnie przede wszystkim usypiajÄ…ca, bo dziaÅ‚a przecież w jakiÅ› sposób na ukÅ‚ad nerwowy.StosowaÅ‚em również drogi lek Vesicare, ale prócz wykluczenia skuptków ubocznych jakie ma Driptane niczym nie byÅ‚ dla  mnie lepszy wiÄ™c go wykluczyÅ‚em.Jednakże jak na dzieÅ„ dzisiejszy po dokonanych badaniach bakteriologicznych zakÅ‚adam że moja nadreaktywność pÄ™cherza wynika z istnienia bakterii w pÄ™cherzu i gruczole krokowym, wiÄ™c oprócz stosowania anbybiotyków i autoszczepionki stostue Driptane tylko do Å‚agodzenia objawów.WiÄ™c powinnaÅ› przejść serie badaÅ„ aby okreÅ›lić dlaczego posiadasz "nadreaktywny pÄ™cherz".

Offline

 

#3 2007-04-12 18:27:20

ewa20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 12

Re: Driptane a inne leki (wÄ…tek Ewy20)

Na razie miałam robione ogólne badanie moczu i posiew, wyszło tam trochę jakichś bakterii, dostałam Monural i Furaginum ale jak na razie nie widzę róznicy... Zastanawiam się wogóle dlaczego ten problem dotyka mnie głównie przed południem. Gdzieś tak do trzeciej biegam do łazienki co pół godziny, a potem - prawie nic. Mój pęcherz jest chyba "nienormalny" a nie "nadreaktywny"... Na razie zaczęłam też stosować metody alternatywne - homeopatia, akupresura itd. Jestem naprawdę zdesperowana!!

Offline

 

#4 2007-04-12 20:10:17

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Driptane a inne leki (wÄ…tek Ewy20)

Ewa, ponieważ rozmowa zeszła na Twój problem, a nie działania leków, przeniosłam Cię do tego działu.

Napisz, jak u Ciebie z dobowym rozkładem picia (takiego normalnego, nie alkoholu big_smile ). Ile, czego i kiedy pijesz? Jak sprawują się Twoje nerki?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2007-04-14 11:46:55

ewa20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 12

Re: Driptane a inne leki (wÄ…tek Ewy20)

Z nerkami mam pewne problemy juz od dzieciństwa, dwa razy miałam zapalenie, a oprócz tego piasek. Piję z reguły mało- od dwóch do 4 szklanek dziennie, ponieważ wszelkie większe ilości ZNACZĄCO pogarszają mój problem. Rano piję tylko jedną szklankę. Czy choroby nerek mogą dawać te same objay co pęcherz nadreaktywny? (PS dziękuje, że mnie przenieśliście, sama chciałam to zrobić)

Offline

 

#6 2007-04-14 13:03:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Driptane a inne leki (wÄ…tek Ewy20)

Ewa, ja wiem, że to może Cię zdziwić, ale właśnie jest na odwrót. Im mniej pijesz, tym większe dolegliwości. Przy nerkach trzeba je filtrować, przy pęcherzu też trzeba dużo pić (najlepiej wody), bo jeśli to bakterie, to je wypłuczesz, a jeżeli masz podrażnienia/uszkodzenia śluzówki, to rozrzedzasz mocz i wtedy są mniejsze podrażnienia. Jeśli pijesz tak mało, to możesz sobie wręcz uszkodzić drogi moczowe. Uczucie znaczącego pogorszenia to wynik tego, że jak jest płyn w pęcherzu, to jest wypierany, ale to dobry objaw - tak jak pisałam w poprzednim zdaniu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2007-04-15 15:24:32

ewa20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 12

Re: Driptane a inne leki (wÄ…tek Ewy20)

Dziękuję za informację, biegnę pić smile

Offline

 

#8 2007-04-15 17:45:13

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Driptane a inne leki (wÄ…tek Ewy20)

Zgadzam sie w zupełności z Karolina, bo ja też piję, w lecie nawet do 4 litrów i więcej, oczywiscie, wtedy częściej odwiedzam toaletę, bo takiej ilosci wody nie da sie zagospodarować, ale dolegliwości przy tak rozrzedzonym moczu sa znacznie mniejsze, toksyny wypłukuja się i czuje sie jak po dializie, ale kazdy ma swój sposób i nie kazdy musi się ze mna zgadzać, a i lekarze różnie podchodza do problemu picia wody. dan

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson