Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-04-21 21:50:37

martiii
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-21
Posty: 13

Problemy z czestym siusianiem u 4latki

podaje Driptane dziecku od 10 dni,ale wydaje mi sie,z e z dnia na dzien jest coarz gorzej, dzis juz siusia praktycznie non stop.czy mzoe byc to winna tego lekarstwa, czy zamiast zmniejszac czestotliwosc siusiania mzoe ja zwiekszac?

Offline

 

#2 2007-04-21 22:01:06

martiii
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-21
Posty: 13

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Moja czterolatka od jakiegos pol roku zaczela czesciej siusiac,na poczatku nie bylo tod la niej meczace, po prostu czesciej biegala do toalety.Ale teraz przysparza jej to naparwde wielu problemow.Posiewy i wyniki ogolne moczuz awsze wychdoza jej ok, bylysmy u urologa, zrobil usg po mikcji, nic jej nie zxalega, przeplywy tez ok.Stwierdzil,ze to byc moze nadreaktywnocs pecherza a byc mzoe na tle emocjonalnym.zalecil 6 tygodniowa kuracje driptane.Troche z tym zwlkealysmy, bardziej sklanialysmy sie ku opcji,z e to ejdnak emocje, ale z zcasem bylo coraz gorzej.Teraz biega doslownie co kilka minut, mowi,z e ciagle ma uczucie, ze chce jej sie siusiu, ze nie moze tego powstrzymac.Zaczelam jej podawac driptane od 10 dni,ale jest jeszcze gorzej, bigea non stop, nie wiem,czy ten lek moze miec tez odwrotny suktek, czy zamiast zmniejszac czestotliwosc siusiania mzoe ja zwiekszac???
Robilam jej tez wczoraj badania w kierunku chlamydii trachomais.Byc mzoe ona jest winowajac, nie mam jeszcze wynikow.Ale jesli nie ona, to co??Czy trzymac sie tej opcji z pechezrzem nadreaktywnym??jestem trcohe podlamana, bo corke starsznie meczy to przesiadywanie w ubikacji.

Offline

 

#3 2007-04-21 23:23:22

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

A czy skarzy sie na ból na pieczenie? No wiesz z dziećmi to my mało praktyki mamy, ale zrób jej wymaz z cewki , może ona zlapala jakies bakterie z toalety, córeczka mojej siostry w tym wieku w przedszkolu dostala zakażenia rzęsistkiem. Mojej koleżanki wnuczka znów moczyla sie w nocy i raz jej bakterie w moczu wychodzily, a raz nie, może spróbuj na podlozu transportowym wyslać mocz do badania na |Inzynierska do Pani Doroty. Jesli wykluczysz bakterie, to pojdziesz w kierunku nadreaktywności pecherza, ale nadreaktywność, to wg mnie może mieć podłoże nerwicowe, może jest karana za coś, w nieodpowiednim momencie, może nawet nie zdajesz sobie sprawy, ze ona ma problem, którego nie dostrzegasz, nic sie nie dzieje bez przyczyny. Obejrzyj dokładnie, czy dziecko nie ma podraznionych bon śluzowych, może nosi nieodpowiednia bielizne, ktora ja drazni, może kąpie się w wodzie razem z Tobą, może jest na cos uczulona , na mydlo, plyn , jakieś pokarmy, mozna gdybac w nieskończoność. Sprobuj dać jej do picia herbatkę z melisy, koperku wloskiego, może ona jest pobudliwa, ale badania są podstawą. Zwróć uwagę jakiego papieru uzywasz do wycierania pupy dziecku, bo one sa produkowane z takiego swinstwa, ze mozna sobie sporo klopotu przysporzyc. Uzywaj pieluszek jest tego teraz w sklepach Rossmana tyle i niedrogie.

Offline

 

#4 2007-04-22 00:15:51

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Połączyłam dublujące się posty z obu wątków w jeden temat.

Gdzieś w necie czytałam, że przy moczeniu nocnym podaje się dzieciom - ha! żebym to ja spamiętała... imipraminę? w każdym razie jakiś antydepresant.

Jeżeli po Driptane jest gorzej, to albo mała ma uczulenie na oksybutyninę, albo ma za duże dawki, albo nie ma nadreaktywności typowej, tylko coś, co wtórnie powoduje częstomocz. A jak ocena pęcherza, cewki - żadnych nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu? Może to jednak niezdiagnozowane bakterie. Nie wiem, jak się dawkuje takie rzeczy u dzieci, ale próbowałaś podać jej np. żurawinę lub w inny sposób wypłukać ewentualne bakterie? Z nerkami problemów nie ma? Jak wyglądają wyniki badań typu mocz, OB? Jak wygląda kwestia siusiania w nocy? Moczenie nocne?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2007-04-22 07:14:54

martiii
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-21
Posty: 13

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Wyniki moczu ma ok, zurawine popija, wyamzu z cewki sobie nie wyobrazam u takiegod ziecka.Tez sie zastanawiam nad jakas alergia, nad proszkiem, raczej niz plynem,bo podmywam ja plynem z wyciagiem z nagietka.Ogolnie ejst pogodnymd zieckiem, sytuacja w domu bardzo ok,tyle ze nie lubi chdozic do przesdzkola, ale ten problem nie zniknal nawet jak miala dwumiesieczna przerwe w przedszkolu.Sama nie wiem, boje sie,ze bedzie mi starsznie ceizkow pasc na powod, a ona sie tylko meczy.

Offline

 

#6 2007-04-22 08:24:21

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Martii piszesz ze nie bylo lepiej bez przedszkola? Pytam o to poniewaz ja do tego stopnia nie chcialam chodzic do przedszkola i zaczelam tez sikac pod siebie. Zdarzylo sie to kilka razy a potem zaczelam sie jakac. To wsz w przeciagu kilku tygodni.W koncu psycholog czy psychiatra powiedzial mojej mamie zeby mnie zabrac z przedszkola bo nie jestem na nie dojrzala emocjonalnie. Potem to wsz przeszlo, ale moze dwa miesiace to zamalo podpytaj lekarza. Uczulam na niechec chodzenia do przedszkoli bo ja mam ten okres z zycia wyjety poprostu prawie nic nie pamietam bo tak to przezywalam ze wyrzucilam z pamieci. Wiesz co, co do podmywania plynami ja nie wiem czy nie lepsze jest poprostu szare mydlo. Wiem ze to okropne ale kazdy gino to powie. Na plyny czesto sa uczulenia choc nie wiem jak jest z malutkimi dziecmi. Pozdr

Offline

 

#7 2007-04-22 12:19:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Martii, dobry lekarz pobierze delikatnie wymaz. Oczywiście nie mówię, że musi być, ale czasem lepiej jest pomęczyć się chwilę, a ustalić przyczynę, niż męczyć się cały czas. Może być i alergia. Czy dolegliwości jakoś zmieniły się odkąd używasz nagietka? A jak to jest z siusianiem w nocy?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2007-04-22 15:31:26

martiii
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-21
Posty: 13

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Nie wiem,czy ona kurcze mzoe miec cos w pochwie, jakas bakterie.Kilka miesiecy temu bylam z nia ginekologa, miala stan zapalny lekki, dostala 14 dniowa kuracje macmirorem i tabletki i krem, stan zapalny minal,ale dolegliwosci nie.Tzn wtedy jeszcze tylko czesto siusiala, taki dyskomfort, skarzenie sie na to doszly niedawno,jakies 3 tygodnie temu.Zawsze jak ja pytam,gdzie ma to nieprzyjemne uczucie to pokazuje na cipke jednak, nigdny nie na brzuch, okolice pecherza, a jednak czlowiek jak chce siku, to zcesciej czuje to pecherzem niz cipka, tak mi sie wydaje przynajmniej.w nocy budzi sie raz albo dwa razy.

Offline

 

#9 2007-04-22 15:46:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Nie wymagaj od niej za wiele - taki maluch nie wskaże Ci precyzyjnie, który narząd jej dokucza. Zresztą w pewnym momencie dolegliwości mogą się tak nałożyć, że i student medycyny może już nie być pewnym smile. Stan zapalny z pochwy mógł przenieść się na drogi moczowe, cewka trochę jest wrażliwsza na bakterie niż pochwa (vide obszerne wykłady Skya). Ja bym jednak zaczęła od DOBREGO posiewu... i pomyślała jednak o tych wymazach. A najlepiej zapytaj pani Doroty z Inżynierskiej, ona będzie wiedziała, jak i co pobrać, żeby było miarodajnie, a córce oszczędzić niesympatycznych doznań.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2007-04-22 18:21:03

martiii
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-21
Posty: 13

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

No tak, ale ja nie ejstem z Warszawy tylko z Wroclawia.Mozesz polecic kogos z tego miasta?

Offline

 

#11 2007-04-22 19:38:26

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

hej martiii
znamy sie z forum chojnice(x.y.)
mysle ze powinnas poczekac na wynik na ch.t
jak sie niepotwierdzi to zainteresowac sie warszawa.mysle ze na tym forum dostaniesz namiar na delikatnego ginekologa z wroclawia ktory malej moglby pobrac wymaz z pochwy+Ty pobralabys mocz i moglabys to wyslac do wawy wedlug instrukcji z dzialu badania-badanie moczu na posiew.wedlug mnie mala wskazuje na "to" miejsce bo moze tam miec jais stan zapalny polaczony z zapaleniem cewki stad tak to wyglada i tak mala pokazuje.moze to byc ch.t bo lubi i pochwe i cewke,pecherza nierusza,wiec moze dlatego mala niepokazuje na brzuch.niestety ze tak powiem,jestes z wroclawia a to jest chlamydiowe zaglebie,pozatym jak pisalas na forum chojnice mala mogla miec kontakt z ch.t poprzez wode czy recznik wiec ryzyko wzrasta.jesli te wyniki sie niepotwierdza to zadzwon do wawy i pogadaj,napewno duzo sie dowiesz co robic i uzskasz sporo informacji o mozliwosciach postepowania diagnostycznego,Pani Dorota to bardzo mila i madra kobieta.obraz choroby malej niekoniecznie musi wskazywac na ch.t ale z racji tego ze kontakt jakis mogl byc wiec to pierwszy trop ale "zwykle" bakterie jak gronkowce,paciorkowce,palezki jelitowe takze powoduja stany zapalne pochwy i cewki i czasem nieruszaja pecherza wiec to rownie dobrze moze byc to.badanie z moczu na inynierskiej robia tak ze nietrzeba wymazu z cewki a wystarczy normalnie nasiurac i badanie jest podzielone na dwa etapy.mocz pelny-czyli wszystko co w moczu.mocz odwirowany-wszystko co w moczu z ossadu ale i wszystko co w cewce siedzi.
niewyglada to na emocjonalne ani nadreaktywnosciowe.
pozdrawiam

Offline

 

#12 2007-04-22 21:53:48

martiii
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-21
Posty: 13

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Hi Sky tudzien xy:-)
Dzieki za odzew.Czekam na te jutrzejsze wyniki.Kobieta powiedziala mi,ze jesli wyjdzie wynik ujemny to na pewno tego nie ma, a jak dodatni to dla pewnsoci lepiej zrobic jeszcze to badanie genetyczne z pierwszego strumienia moczu,zeby miec calkowita pewnosc,no bo kuracja jest jednak bardzo obciazajaca dla organizmu.Oczywiscie czytam o tym wszedzie gdzie sie da,wyczytalam ,ze przy candidzie tez moze wystepowac czeste siusiania, a ze ma tez kilka innnych objawo,ktore moglyby podchdozic pod te canide to i nad tym zaczelam sie zasnatawiac, mzoe Ona ma przerost drozdzy.czytalam,ze walka glownie polega na zmianie diety,wiec chyba i to nas czeka.Ale jak tylko ta chlamydia wyjdzie ujemna zadzwonie na te Inzynierska, pewnie gdzies tu znajde namiary.

Offline

 

#13 2007-04-22 22:13:41

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

hej
drozdze to moim zdaniem to raczej zadkie i one ladnie opuchlizny powoduja ale napewno niemozna tak na slowo wykluczyc.ewentualne leczenie to dieta+probiotyki+cos przciwgrzybicznego.tak mi sie wydaje ze jak ch.t wyszlaby ujemna to na inzynierskiej wszystko sie wyjasniloby wzgledem bakteri i ewentualnych grzybow.tu o inzynierskiej i sposobie wysylki http://www.pecherz.pl/forum/viewtopic.php?id=56
pozdrawiam

Offline

 

#14 2007-04-23 16:27:58

martiii
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-21
Posty: 13

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Hi.Nie ma tych chlamydii!!Sama juz nie wiem,czy sie cieszyc czy nie.Myslsisz,ze powinnam dla pewnsoci zrobic jej jeszcze to badanie genetyczna metoda ze strumienia moczu?Zeby miec 100% pewnosc czy uznac testy krwi za wiarygodne do konca?Jutro idziemy do naszego pediatry, ustalimy dalszy plan dzialania,no ale moj plan jest takiz,e mocz i wymaz na pewno na Inzynierska, jutro tam zadzwonie i mam nadzieje, ze pani Dorota rozwieje wszystkie moje watpliwosci "czasowo-logistyczno-praktyczne:-)Zastanawiam sie tez na usg pecherza??Cewki tez?Przy badaniu u urologa, jak badal jej przeplywy zrobil jej usg,ale sprawdzil,czy mocz nie zalega po mikcji, usg trwalo 5 sekund to chyba nie bylo to od arzu obrazowe badanie pecherza czy wszystko z nim ok,no nie wiem.W kazdym badz arzie na karcie informacyjnej mam tylko,ze mocz nie zalega i przeplywy ok.Mam tez nadzieje, ze pani Dorota powie,czy na wynik wymazu z pochwy nie bedzie mial wplywu ten mamirror, o ktorym wspominalam w kontekscie chlamydii.

Offline

 

#15 2007-04-23 17:18:26

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

USG cewki? Tak siÄ™ nie da smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2007-04-23 17:33:59

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Offline

 

#17 2007-04-23 17:48:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Tak zwyczajnie, bez kontrakstu? Z tego, co tam czytam, to zwykłym USG, bez cewników i kontrastów, widać tylko trochę. Ale ok, da się smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2007-04-23 18:06:33

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

widac tyle ile zwykle w usg jest widoczne...niewiele.

Offline

 

#19 2007-04-23 20:53:55

martiii
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-21
Posty: 13

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Jestem mocno podlamana.Wieczorem starsznie jej sie nasilily objawy,przesiadywala caly zcas w ubikacji, plakala,krzyczala,co zeszla od razu chciala znowu siusiu.W akcie desperacji,po konsultacji z urologiem dalam jej furagin.Wiem kurcze, ze teraz chyba nici z posiewu i wymazu,bo furagin moze miec wplyw na wynik,ale musialam cos zrobic,nie moglam patrzec jak sie strasznie meczy.Ten wynik na chlamydie  nie wiem,czy jest z normami czy nie, kobieta powiedziala mi przez telefon,ze jest ujemny, a zobacze go jutro rano,jak odbiore.

Offline

 

#20 2007-04-23 21:14:12

martiii
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-21
Posty: 13

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Jutro musze zaczac dzialac, na poczatku bylam z nia u Patkowskiego, ale on ponoc jest bardziej od calej tej urodynamiki,do takich spraw jak moja ktos polecil mi doktor Olejnik z Traugutta, zaraz poszukam na nia namiarow.Podobno tez dobre przychodnie nefrologiczne sa w szpitalu Korczaka.naprawde, starsznie mnie to zalamuje.Corcia ma juz cala odparzoona cipke od ciaglego podcierania sie,zaczelo ja to dodatkowo bolec wiec juz klapa na calej linii.Strasznie chce jej jakos pomoc.

Offline

 

#21 2007-04-23 21:20:32

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

jesli furagin by niepomagal przez kilka dni to pomysl o odstawieniu,odczekaj tydzien i zrob badania na inzynierskiej.jesli by pomagal to postaraj sie zalatwic jeszcze tej furaginy. na nieszczescie mala pokazuje ze dolegliwosci sa nizej jak pecherz wiec jesli to cewka+pochwa to furagin tam niebardzo dotrze tzn do pochwy wcale a cewka na zasadzie splukiwania razem z przelatujacym moczem bo w moczu osiaga stezenia terapeutyczne wiec jak mocz jest w pecherzu to tam dziala no ale narazie obserwoj mala moze akurat furagin zadziala.

Offline

 

#22 2007-04-24 11:29:34

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

zawsze tez mozna zrobic posiew w trakcie brania "antybiotyku", ryzyko ze cos nie wyjdzie jest wieksze ale jezeli to "cos" nie jest wrazliwe na furagin to urosnie

Offline

 

#23 2007-04-24 20:25:02

martiii
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-21
Posty: 13

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Hi Sky:-)
Te chlamydie wyszly nam tak:IGA 0,09 IGg <2.
Dzis bylysmy  i u pedniatry i u urologa.Ogolnie sa zgodne co do dalszegod zialania, na arzie furagin, nospa( ze wzgledu na mozliwosc nadreaktywnosc),jak przez kilka dni nie pomoze wlaczyc ditropan i jak nie bedzie poprawy po dwoch dnaich przerwy furaginu zrobic nowe badania moczu.Nasiadowki  z ziol.Pediatra dodatkowo zlecila badanie kalu w kierunku grzybow.Obie wspomnialy tez o ewentualnej potrzebie cystografii, tyle ze urolog poprzedzilaby to badanie usg drog moczowych, a pediatra twierdzi,ze takie badanie nic nie wykaze, bo musialaby byc naparwde duza wada cewki zeby to wyszla na usg.A ewentualne zwezenie cewki albo jakis maly polip na usg nie wyjda.A Ty co uwazasz?:-))
Dzwonilam dzis na Inzynierksa.Kobieta, z ktora rozmawialam powiedziala, ze moczu lepiej nie wysylac, ze jednak idzie 24 gdoziny, a to moze dac nie do konca wiarygodny wynik.Ze najlepiej albo przyjechac do Warszawy i tam nasiusiac:-) albo z samego rana wystartowac z Wroclawia i im przywiezc jak najswiezszy.Mozliwe, ze tak zrobimy,czekamy na dzialanie furaginu,ziol, itp.Niestety obie sa tez zgodne co do tego, ze na pewno ma to tez podloze psychiczne, ze Corka sama sie w to wkreca jeszcze bardziej.A z psycha to wiadomo,bywa ciezko, ale mam andzieje,z e sobie poradzimy!!!!

Offline

 

#24 2007-04-24 20:26:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Jeżeli to byłaby nadreaktywność, to wątpię w poprawę po nospie. Zwłaszcza że mała brała Driptane, które działa trochę silniej przy OAB - i na razie bez pozytywnych efektów.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#25 2007-04-24 20:58:01

martiii
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-21
Posty: 13

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Tez sceptycznie podchdoze do tej nospy,no ale zobaczymy, mzoe furagin zadziala,dzis bylo jakby ciut lepiej,zwlaszcza wieczorem,wczoraj byl jeden wielki placz,wychodzenie z lozka co 5 sekund, przesiadywanie na ubikacji,dzis juz bylo troszke spokojniej wieczorem.Trzymam za Nia kciuki!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson