Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-05-07 22:50:25

alvarezio
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-07
Posty: 15

Prosze o pomoc

Dzien dobry.Moj problem pojawil sie dosc niedawno bo jakies 4 miesiace temu.Zlapalem wtedy angine i dostalem antybiotyk ale zaraz po skonczonym leczeniu nabawilem sie zapalenia pecharza.Przynajmniej wtedy tak stwierdzil lekarz bez jakichkolwiek badan.Ale mysle ze wtedy mial racje.Otoz polegalo to na czestym parciu na mocz.Czasami nie wydalalem ani kropelki.Ale bralem jakis czas Ciprinol ale zle sie po nim czulem i furagin.Nie wiem czy dalo to jakies efekty.Moze na krotko bo zaraz po jakims czasie problemy powrocily.W trakcie leczenia mialem wycinane migdaly.Ostatnimi czasy objawy bardzo sie nasilily.Bylem wiec ponownie z wizyta u lekarza i mialem robione kilka analiz moczu, posiew, oraz dwa badanie USG ale zadne badanie niczego nie wykazalo.A jednak czuje straszny dyskomfort.To jest po prostu straszne.Bylem takze z wizyta u urologa.Ten powiedzial mi ze to moze byc spowodowane pecherzem neurogennym ale sadza ze raczej mial na mysli PECHERZ NADREAKTYWNY.Przepisal mi Zoxon oraz driptane.Po zoxonie mialem w nocy niemila przygode.Dostalem bowiem silnej reakcji alergicznei i od tamtego czasu go nie stosuje.Nie moglem sie skontaktowac ze swoim urologiem wiec skontaktowalem sie ze specjalista przez internet.Poradzil mi przyjmowanie Driptane dwa razy na dobe.Zasugerwal tez ze objawy te moga byc spowodowane psychika.Ale mnie osobiscie tak sie nie wydaje.Czasem moge normalnie pochodzic po miescie bez zadnych dolegliwosci (jak parcie na mocz) czasem jednak po prostu nie moge juz wytrzymac.Jeszcze nie zdazylo mi sie popuscic.Noc przespie bez wstawania do toalety.Nie wiem co mam robic nie sadze aby Driptane mi pomagal chociaz biore go dopiero 5 dni.Mam wrazenie niedokladnie oproznionego pecherza.Nie czuje zadnego bolu ale musze sie wysilac nad sedesem aby wydobyc ostatnie kropelki moczu ale i to nie daje ulgi.Bardzo chce mi sie sikac po tym jak oddam stolec.Musze tez potem jeszcze raz isc sie wysikac a i to nie daje ulgi.Prosze o mozliwie szybka pomoc.Zaznaczam ze wszystkie wyniki badan nic nie wykazaly a na pewno wyszly dobrze.Jestem czlowiekiem bardzo aktywnym mam 21 lat i studiuje bardzo lubie tez podrozowac.Jest to bardzo uciazliwa dolegliwosc dla kogos takiego jak ja.

Pozdrawiam i prosze odpowiedz.
Łukasz

Offline

 

#2 2007-05-07 22:57:17

alvarezio
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-07
Posty: 15

Re: Prosze o pomoc

Ach zapomnialem dodac ze ostatnio bardzo przybralem na wadze i waze ok 102kg przy wzroscie 188cm.Chcialbym dlatego tez zaczac cwiczenia i troche schudnac ale Driptane  jest lekiem powodujacym hipertermie(w zwiazku ze zmniejszeniem ilosci wytwarzanego potu) i niebardzo wiem czy moge wykonywac jakies cwiczenia....

Offline

 

#3 2007-05-07 23:06:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Prosze o pomoc

Przeniosłam Cię tutaj. Dlaczego? Bo wcale mi to nie wygląda na pęcherz nadreaktywny. Primo: nie masz parć naglących, nie wstajesz w nocy, ta "nadreaktywność" jest bardzo wybiórcza. Secundo: Twoje dolegliwości mają związek z infekcjami i leczeniem - wstępnie jednak skupiłabym się na porządnych badaniach pod kątem bakterii i grzybów. Tertio: wspominasz o nietolerancji leków, to też może nasilić problemy. Czy przybranie na wadze nastąpiło po zażywaniu Driptane?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2007-05-07 23:20:05

alvarezio
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-07
Posty: 15

Re: Prosze o pomoc

Przytylem juz jakis czas temu wiec nie ma to zwiazku z przyjmowanie Driptane.Tzn. tak dokladnie to bardzo chce mi sie do toalety gdywyjde z domu.Jakiekolwiek wyjscie do szkoly kosciola itp. sprawia ze chcwe mi sie sikac.W domu tak nie jest... Czasami jednak czuje sie dobrze i nie czuje checi pojscia do WC.Np dzis jak wracalem z zajec do domu zupelnie nic mi nie bylo...

Offline

 

#5 2007-05-07 23:23:35

alvarezio
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-07
Posty: 15

Re: Prosze o pomoc

Nie wiem czy to istotne ale ostatni jakis miesiac temu przyjmowalem duzo lekow w niewielkich odstepach czasu przez co takze trafilem do szpitala i mialem robiona gastroskopie.Wykazala ze mam zniszczona sluzowke dwunastnicy z powodu przyjmowania duzej ilosci lekow ale teraz juz nic oprocz Driptane nie przyjmuje.Przyjmowalem w kolejnosci: Augumentin, Ciprinol, Ketonal(takie krotkotrwale dolegliwosci z serduchem ale wszystko ok), furagin, urosept, wit. C.

Offline

 

#6 2007-05-07 23:54:09

Dan-Rom
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Prosze o pomoc

Mnie sie wydaje, że powinieneś zbadać poziom hormonów, przyrost wagi ma napewno podłoże albo w złej przemianie materii, albo w zaburzeniach hormonalnych. Twoja waga jest stanowczo za duża conajmniej o 15 kilogramów, to też powoduje złą gospodarke wodną, zwroc uwagę na wlasciwe odzywianie, dieta jest obowiązkowa. Dolegliwości pecherzowe moga być spowodowane nie wyleczonym stanem zapalnym, lub zagrzybieniem cewki moczowej. Nie piszesz gdzie mieszkasz, nie wiadomo czy masz lekarza w swoim rejonie, który pokierowalby Tobą . Przyjmujesz dużo leków, niektóre z nich sa doskonała pożywka dla grzybów, tu może być przyczyna, ale gdybać nie można, trzeba to zbadać i wtedy dopiero mysleć co dalej.

Offline

 

#7 2007-05-08 00:01:37

alvarezio
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-07
Posty: 15

Re: Prosze o pomoc

Skoro tak sadzicie...a gdzie moglbym sie przebadac na obecnosc grzybow bo w analizie moczu raczej nie sa one uwzgledniane....??????

Offline

 

#8 2007-05-08 00:02:55

alvarezio
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-07
Posty: 15

Re: Prosze o pomoc

Mieszkam w Olsztynie ;]

Offline

 

#9 2007-05-08 00:09:27

alvarezio
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-07
Posty: 15

Re: Prosze o pomoc

A tak dokladnie to co podejrzewacie????Czy ktos mial podobne przypadki???

Offline

 

#10 2007-05-08 07:37:45

Dan-Rom
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Prosze o pomoc

Jak dokladnie poczytasz posty, to zorientujesz się, że takich przypadkówj jak Twój jest sporo, ale to nie znaczy, ze przyczyna u każdego jest taka sama, wiec badania sa nieodzowne, bo my tak wszyscy na tym portalu jestesmy chorzy i pomagamy sobie wzajemnie wymieniajac sie doswiadczeniami, ale lekarzami nie jesteśmy, no a w Twoim przypadku nie majac żadnych badań, to i jasnowidztwo chyba na niewiele by sie zdało, a więc nie gdybaj już, tylko bierz sie za badania, a potem dopiero bedziemy sie zastanawiać, co dalej. Z Olsztyna jest Julka, skontaktuj sie z nia, może coś Ci podpowie. dan

Offline

 

#11 2007-05-08 08:00:50

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Prosze o pomoc

Czesc. Wydaje mi sie ze twoj przypadek jest podobny do mojego. Najpierw przytylam potem pojawily sie problemy z pecherzem. po wyproznieniu musze isc do lazienki i jeszcze raz sie wysikac bo wtedy jakos bardziej luzniej czuje pecherz. I wreszcie utrudnione sikanie musze sie napinac zeby wysikac sie do konca. Wydaje mi sie ze te objawy mamy wspolne. Aha i jeszcze jedno przytycie moze spowodowac problemy z pecherzem - tak twierdzil moj urolog do kt juz nie chodze. Mowil mi takze aby nie cwiczyc na silowni kt zawsze lubilam, a to dlatego ze przy cwiczeniach silowych tez pogarsza sie stan pecherza i beda parcia. Alvarezio w moim przyp zastanawiano sie czy to neurogenny czy nadreaktywny a okazalo sie w badaniach na inzynierskiej ze mam dwie bakterie i grzyba. Do mniemam tak jak poprzednicy ze u ciebie podloze tez bedzie tutaj. Tak wiec glowa do gory i na badania. pozdrawiam

Offline

 

#12 2007-05-08 08:17:05

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Prosze o pomoc

Witaj Alvareziezio. W twoim poście pojawiło się coś, co również mi nie dawało spokoju, o ty mapisała tez Magdalena. Otórz to u mnie też tak było, ze po oddaniu stolca, po krótkim czasie znowu chciało mi się bardzo siku, to było notoryczne. Teraz, po leczeniu, też tak jeszcze czasami mam, jednak teraz mija więcej czasu gdy po wypróżnieniu chce mi się siku. Wie któś z czym to jest związane, co to może oznaczać??

Offline

 

#13 2007-05-08 08:38:16

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Prosze o pomoc

Na moj rozum przynajmniej tak czulam ze pecherz po oproznieniu jakos jakby mial wiecej miejsca i bardziej go czuje jest mu luzniej czy co i wtedy bardziej odczuwa sie parcie na mocz? Ale tez myslalam ze to ma jakis zwiazek ze zwieraczami tylko ze to sa moje domysly

Offline

 

#14 2007-05-08 09:42:50

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Prosze o pomoc

welug mnie to skutek rochow robaczkowych jelita moze byc przyczyna poniewarz po opruznieniu jelita czyli wizycie w wc jelito zaczyna pracowac mocniej w dalszych partiach aby "material" znajdujacy sie glebiej przerobic i przesunac na zwolnione miejsce.-to tylko teoria.

Offline

 

#15 2007-05-08 10:06:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Prosze o pomoc

A także może być to spowodowane obecną nadważliwością pęcherza (zwiększone czucie lżejszych bodźców) i zwiększonym napięciem mięśni w obrębie miednicy. Wiele leków, które są wydalane z moczem, też podrażnia śluzówkę pęcherza. Zdrowy tego nie odczucie, ale jeżeli pęcherz jest czymkolwiek podrażniony, np. bakteriami, to już daje znać, kiedy "przechodzą" przez niego drażniące substancje.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2007-05-08 10:11:16

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Prosze o pomoc

Offline

 

#17 2007-05-08 12:21:10

alvarezio
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-07
Posty: 15

Re: Prosze o pomoc

Jutro wybieram sie do poradni urologicznej.Dziwne troche te moje problemy z pecherzem.Czasem jest wszystko w porzadku a czasem dopada mnie znienacka.Strasznie mnie to meczy bo nawet nie moge wysiedziec spokojnie niektorych zajec.Ostatnio musialem wyjsc z sali podczas pisania sprawdzianu...nie chce nawet myslec co bedzie kiedy przyjdzie sesja....!!!

Offline

 

#18 2007-05-08 16:07:47

alvarezio
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-07
Posty: 15

Re: Prosze o pomoc

A czy te problemy moga miec zwiazek z tym ze gdy jelita sa wypelnione jest tez zwiekszone parcie na pecherz...???

Offline

 

#19 2007-05-08 16:29:49

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Prosze o pomoc

jelita moga sie DOKLADAC do problemu glownego.

Offline

 

#20 2007-05-08 17:23:56

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Prosze o pomoc

Alvarezio u mnie kiedy jelita sa wypchane ciezej mi robic siku czyli bardziej musze sie napinac kiedy sa po wyproznieniu jest troche lzej. Bardzo duzo w tej kwestii zajmuje dieta i wlasnie regularne wyproznianie sie.

Offline

 

#21 2007-05-08 21:20:26

alvarezio
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-07
Posty: 15

Re: Prosze o pomoc

Dam Wam znac co i jak jutro gdy wroce od urologa.powiedzcie mi tez na co mam zwrocic uwage gdy pojde do lekarza.Na co zwrocic szczegolna uwage.Pomozcie mi bo bardzo niechcialbym aby byla to tylko taka sucha rozmowa ale zebym sie w koncu czegos konkretnego dowiedzial na temat mojej dolegliwosci....pozd

Offline

 

#22 2007-05-08 22:54:49

alvarezio
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-07
Posty: 15

Re: Prosze o pomoc

.

Offline

 

#23 2007-05-09 00:01:15

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Prosze o pomoc

zwroc uwage czy lekarz wzbudza zaufanie,mowi konkretnie,niewykreca sie od odpowiedzi,jesli sugeruje cos to na jakiej podstawie...poprostu czy jest rzeczowy.pozatym pytaj sie jak najwiecej i mow o objawach.

Offline

 

#24 2007-05-09 08:08:29

alvarezio
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-07
Posty: 15

Re: Prosze o pomoc

Powiedzcie mi kto jest godny polecenia w Olsztynie...probuje sie skontaktowac z Julka bo slyszalem ze Ona jest z Olka...

Offline

 

#25 2007-05-09 10:03:51

Dan-Rom
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Prosze o pomoc

Julka jutro przyjedzie do Warszawy, i wieczorem bedzie na portalu.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson