Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#276 2007-10-23 12:24:45

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

I ja robie tak jak Ty postanowilas, nie pisze juz ze jest lepiej bo za chwile "powtorka z rozrywki wraca". Dzis dzwonilam do Warszawy i mam zadzwonic a tydzien bo pani Doktor chce zasiegnac konsultacji, powiedziala mi tylko ze na razie sie dowiedziala ze moj bol jest najtrudniejszy do leczenia, odlozylam sluchawka i sie rozplakalam. Jestem po prostu strasznie juz zmeczona tym wszystkim.

Offline

 

#277 2007-10-23 13:18:41

mała80
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-01-17
Posty: 204

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

Ifea, ja też się poryczałam jak mi p. Dorota mówiła co ja tam w tych posiewach... Wiem co czujesz. Ja się cieszę tylko z tego że mi chociaż na chwilę trochę przechodzi i mogę zapomnieć na parę sekund jakie zje... mam życie przez tę chorobę. W tej chwili tez mam doła, u mnie jest tak, ze każde najmniejsze pogorszenie powoduje uczucie lęku i czasami boję się że od tego kiedyś zwariuję, serio! Mam wrażenie że nie kontroluję swoich myśli - skupiam się na tym jak beznadziejnie się czuję i nic innego nie jestem w stanie robić. Przypuszczam że porządny psycholog albo nawet psychiatra powinien tym się zająć, ale nie mam już sily odwiedzać kolejnego lekarza, mam ich już po prostu dosyć!

Offline

 

#278 2007-10-23 13:28:14

mała80
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-01-17
Posty: 204

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

A teraz napiszę coś za co może zlinczuje mnie połowa forum. Dotyczy to p. Doroty. Otóż jest tutaj uwielbiana przez wszystkich i jej osądy są stawiane na niemalże na piedestale, ale dziewczyny (i chłopaki) - ona też jest omylna! Siedziałam cicho ale po ostatnich wydarzeniach musze to wyrzucić z siebie. Otóż jak byłam pierwszy raz w Wa-wie powiedziała mi że mam straszną nadżerkę i to taką głęboką, ze ho ho. Załamałam się bo mialam 3 miechy wcześniej leczonąi bylo juz dobrze. Poszłam go gina a tu nic! śliczna różowa szyjka macicy (sama widziałam na monitorze komputera)! Drugi incydent był teraz: wysłałam mocz, potem wymazy z szyki i pochwy. Za te posiewy przelałam 200 zł. Wymaz z dróg rodnych w dwóch probówkach to był pomysł pani D. zeby sprawdzić czy się różnią,ale miał być potrakowany jako jeden bo przeciez jak sama twierdziłą nie chce mnie naciągac na koszty. Potem zamowilam szczepionkę podkórną - przelałam 300 zł. Dostałam szczepionkę tylko doustną. Zadzwoniłam i okazało się że za mało zapłaciłam i ona mysłała ze to ma być tylko doustna. Posiew z pchwy bowiem koszutje 130 zł (nei wiem za bardzo dlaczego...). Now ieć przeprosiłam i pwoedizałam ze dopłace,ale w koncu ona tez mnie przeprosiła ze nie pamiętała ze miala być poskóna i z e skoro za kuriera drugi raz zapłacę,t o mam juz nie wpłacać, a ona mi dośle zastrzyki. No więc nie dostałam tych zastrzyków do tej pory i mam już dosyć dzwonienia tam. Tyle. Myślcie o tym co chcecie ale ja się juz w końcu wkurzyłam.

Offline

 

#279 2007-10-23 13:53:51

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

Mała mi tez pani D. powiedziała, że mam okropną nadżerkę, poleciałam z tym do kilku ginekologów, no i w sumie ona nie jest taka straszna. Jest, ale to normalne, tak mi lekarz powiedział, robi z niej cytologię, ale nie będzie tego leczył, bo to jest normalny stan. Tłumaczył mi to z pół godziny, bo się upierałam, że chcę to leczyć. No i wyszłam na hipochondryczkę, ale okropnie się przestraszyłam po tej wizycie w Wawie. Nie chcę narzekać, ale myslę, że problemy ginekologiczne, to raczej z ginekologiem trzeba rozważać, bo zwariujemy.

Offline

 

#280 2007-10-23 14:43:38

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

Wiecie co mnie też trafia jak nie potrafie się dodzwonić. Pani Dorota jest świetna babką, ale nie wiem dlaczego u niej nigdy nie wyszła mi grzybica, a leki przeciwgrzybicze mi pomagają, a w labolatorium w moim miescie wyszla. Wiem, ze jedna osoba tez miala taka sytuacje. Jesli chodzi o koszt posiewu z pochwy to zawsze kosztowal 130zl, wiec za posiewy powinnas zaplacic 230zl, a za autoszczepionke podskorna 300zl, czyli lacznie 530zl, a z tego co widze to przelalas 500zl, wiec Pani Dorota policzyla za 230zl za posiew i 200zl za autoszczepionke doustna to 430zl, wiec jest Ci winna 70zl, to duza kwota. Milo z jej strony ze tak to zalatwila ze nic nie masz doplacac, ale powinna juz dawna wyslac zastrzyki...

Offline

 

#281 2007-10-23 16:31:41

mała80
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-01-17
Posty: 204

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

acha - zapomniałam dodać, że pomimo obfitego wzrostu candida nie oznaczyła rodzaju i nie dostałam mykogramu... to też chyba troche nie w porządku... No ale i tak nie mamy gdzie robić diagnostyki więc pomimo wszytkich wad, pozostaje nam jedynie to miejsce.

Offline

 

#282 2007-10-23 18:29:50

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

U mnie pani D tez wychodowała bardzo obfity wzrost candidia.tez nie wiem co to za rodzaj i nie dostalam mykogramu. moze trzeba osobno zaplacic za mykogram ???? w kazdym razie nie uprzedzala mnie o tym a bez problemu moglabym doplacic

Offline

 

#283 2007-10-23 19:20:14

mała80
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-01-17
Posty: 204

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

z tego co mi powiedziała przez telefon, to nie przysłali jej jakiś odczynników i się gęsto tłumaczyła, a Fali z kolei powiedziała ze na poj kolonie nie trzeba robić smile. Chyba po prostu nei ma chwilowo materiału do wyknania tych mykogramów i tyle. Szkoda tylko ze sie płaci za to, a nie ma pelnego zakresu badania.

Offline

 

#284 2007-10-23 19:22:39

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

mala ja robilam swoje badania w lipcu. wiec chyba od lipca brakuje jej odczynników hmm

Offline

 

#285 2007-10-24 11:54:40

mała80
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-01-17
Posty: 204

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

Zwracam honor (przynajmniej część smile) p. Dorocie - dostałam dzisiaj podskórną.

Offline

 

#286 2007-10-24 18:58:03

mała80
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-01-17
Posty: 204

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

Do Ifei - zwiększona dawka furaginy niestety nie pomaga. Boli mnie pęcherz i piecze całe krocze. sad Mam doła, brak apetytu i "trzęsiawkę" wewnętrzną. Boję się że ja się już nigdy nie wyleczę... boję się nawet okresu który mam dostać w piątek - nie wiem jak ja go przeżyję.... Ryczeć mi się chce.

Offline

 

#287 2007-10-24 20:26:19

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

mala80 jestem pewna, ze to grzybica. Zreszta jak Ci wyzej pisalam od razu tak myslalam, prosta dedukcja, jesli pomogl Ci Orugnal, a popsula to wszystko amokscylina to wiadomo ze to grzybica, pieczenie krocza to tez ewidentnie ona. I teraz spokojnie, zero slodyczy, jesli mozesz lykaj czosnek, zalat sobie recepte na Pimafucort krem (zawiera tylko podstawe, od razu nie pomoze ale po paru dniach zobaczysz duza roznice) i zalat sobie najlepiej Fluconazole 100mg 28 tabletek, pierwszego dnia wez 1x2, a pozniej jedna dziennie. Jest to dawkowanie i na grzybice drog moczowych i na przewlekle zapalenia pochwy. Ja w ogole zastanawialam sie czy to nie grzybica skoro TFX Ci nie pomagal. Twoj brak apetytu, trzesiawka i dol jest wywolany zmeczeniem i stresem, tez mam takie reakcje w czasie nawrotu lub po rozmowie z lekarzem. Wiem, ze boli cholernie bo przeszlam przez to dwa tygodnie temu i nie da prawie rady wytrzymac tego palenia, ale zalat sobie te dwie recepty. Jesli nie fluconazole to Orugnal, byle by na dluzszy okres czasu, jesli masz uplawy to tez najlepszy jest Macmiror. Zwalcz grzybice, a mowie Ci ze bedzie duzy efekt, i TFX tez zacznie lepiej dzialac. 3maj sie, jestem z Toba, jesli chcesz pogadac to zawsze mozesz sie odezwac do mnie na gg 437832.

Offline

 

#288 2007-10-24 21:56:14

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

MaÅ‚a podzielam zdanie Ifei, też myÅ›lÄ™, że to grzybica, zwÅ‚aszcza jak tak bardzo piecze i boli krocze(tak jest przy grzybicy).To jest okropne, najlepiej spać bez bielizny. Fluctonazole, flumycon dawka 150mg lub 100mg, pimafucort(tylko najpierw siÄ™ umyj i wysusz rÄ™cznikiem jednorazowym), globulki (nystatyna,pimafucin, itp.)herbatka z pokrzywy, nagietek, czosnek(jeÅ›li możesz, to naturalny antybiotyk, wiÄ™c też rozwala jelita-przynajmniej mi).Dieta-"wszystko co biaÅ‚e, to zÅ‚e, czyli zero cukru, mÄ…ki, sÅ‚odyczy itd.), ja przez 1,5 miesiÄ…ca jadÅ‚am tylko ryby, gotowane miÄ™so, warzywa,jogurty,chleb ciemny na kwasie i codziennie woda z cytrynÄ…. Możesz siÄ™ posmarować jogurtem naturalnym bacomy(taki z  kwiatkami), przynosi ulgÄ™. Bielizna tylko baweÅ‚niana i najlepiej wygotowana. RÄ™czniki tylko jednorazowe i to zawsze.Po kuracji,jak przestanie piec (to może dÅ‚ugo potrwać) probiotyki i to dużo (doustnie i dopochwowo). Ja z grzybicy nie mogÅ‚am wyjść od kwietnia do sierpnia(caÅ‚y czas) i dopiero taki zmasowany "atak" pomógÅ‚. CzytaÅ‚am, że bardzo dobre sÄ… też globulki z propolisem(12 zÅ‚ za 5 szt.). Na kafeterii jest mnóstwo tematów, jak pokonać grzybicÄ™, skorzystaÅ‚am z ich rad i pomogÅ‚o lepiej niż rady lekarzy.

Offline

 

#289 2007-10-24 21:58:01

mała80
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-01-17
Posty: 204

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

Jestem od wczoaj już na ścisłej diecie przeciwgrzybiczej - zero cukru, słodyczy, chleb jem tylko orkiszowy a z nabiału jedynie jogurt naturalny. CHudne w oczach, ale co zrobić sad. Wcześniej się już do tego przymierzałam, ale miałam takie napady chęci na słodkie że nie mogłam sobie odmówić, poza tym jak patrzyłam w lustro i widziałam "kości i skórę" to od razu się usprawiedliwiałam smile. Jednak teraz będę twarda. Wszystko tylko nie słodycze - z białą mąką mam najmniejszy problem bo makaronów nie lubie a chleb sobie załatwiłam. Gorzej z nabiałem bo ten uwielbiam. Jednego tylko sobie nie moge odmówić - owoców! Chociaż jedno jabłko dziennie musze zjeść bo umieram inaczej... W ogóle tak się opiłam tych herbatek ziołowych że mi niedobrze już jest... Sprowadzam sobie ze stanów odżywkę dla sportowców polecaną przez tamtejszych lekarzy nawet rekonwalescentom (coś jak nasze nutridrinki). Ona nie ma nawet aspartami a jedynie maltodekstrynę i fruktozę, a oprócz tego mnóstwo białka witamin i minerałów, więc mam nadzieję że po niej troche przytyję. Mam problem ze znalezieniem Cię na gg, nie zjadłaś jakiejś cyferki? Dziękuję za słowa otuchy - bardzo mi się przydadzą smile

Offline

 

#290 2007-10-24 21:58:13

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

może udaj się do gina, zrób choćby biocenozę (10 zł) i zobaczysz czy wychodzi Ci grzybica. Może to nie zp, a właśnie ona Ci dokucza, objawy podobne: częstomocz, ból cewki, pochwy, parcie na pęcherz, pieczenie.Pozbędziesz się jej a będzie 100% lepiej.

Offline

 

#291 2007-10-24 22:01:50

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

Mała nie wiem jak z nabiałem , ale ser chyba można jeść, jak i jogurty. Ta dieta naprawdę działa (ja też schudłam podczas niej, ale mi akurat się przydało), z herbatkami ziołowymi też nie można przesadzać, bo mogą zaszkodzić. Rumianek, pokrzywa,nagietek-ale po 1-2 dziennie. A potem pakuj w siebie probiotyki,bo to długo potrwa zanim sobie florę odbudujesz.Nie wiem,czy próbowałaś lactacydu(płynu) mi przy grzybicy dawał ogromną ulgę.

Offline

 

#292 2007-10-24 22:14:15

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

mala80 chyba musze zmienic ten numer gg bo kazdy o niego pyta smile. Nie, on jest pprawidlowy, zakladalam gg bardzo dawno temu, mam Internet od lat. Ja jadlam wszystko tylko nie cukier, rezygnowalam z niego pod kazda postacia nawet owocow, plus czosnek, plus Lactobacillusy plus Zurawina, a dodatkowo Fluconazole 14 tabletek.

Offline

 

#293 2007-10-25 07:10:21

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

Mala a jak Cie juz wszystko zawiedzie popros ginekologa o globulki o nazwie Gyno Pevaryl mi zawsze w najgorszych stanach pomagaly jak bylam zdesperowana. Mam nadzieje ze cos przyniesie Ci ulge i ja jednak mimo wszystko zakupilabym na ta sluzowke jakis krem cicartridine np. On tez daje ulge bo z kwasem hialuronowym a dopochwowo czopki kt zawsze najbardziej Ci pomagaly. Ten krem bys miala na wszelkie uczucia suchosci i pieczenia, oczywiscie na drozdze nie dziala ale regeneruje sluzowke szybciutko

Offline

 

#294 2007-10-25 12:32:19

mała80
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-01-17
Posty: 204

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

Właśnie wróciłam z przychodni. Poszłam po jakiś ratunek i dostałam 8 tabl Orungalu. Chyba wezmę go tak jak ostatnio tylko dwa dni pod rząd. Zresztą bardzo miła pani doktor mnie przyjęła - bardzo mi współczuła jak zobaczyła moje wyniki i zasugerowała żebym poszła do lekarza internisty po skierowanie na jakieś badania immunologiczne, testy alergiczne, bo powiedziała ze skoro teraz mam taki cyrk, to co będzie później? Nie chciałam już jej uświadamiać że m. in. dzięki tej cudwonej internistce jestem w takim opłakanym stanie bo rok temu przepisywała mi w kółko antybiotyki... Ale pomyślałam że jednak pójdę - powiem że tutejsza gin. kazała mi się zgłosic zeby poszukać przyczyny moich dolegliwości... ciekawe co mi powie.

Offline

 

#295 2007-10-25 17:22:57

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

Mam nadzieje ze bedziesz sie lepiej czula po tym orungalu. Mala ja slyszalam ze badania immunologiczne sa tylko prywatnie do wykonania, czyzby w moim miescie tylko, to chyba by bylo niemozliwe?

Offline

 

#296 2007-10-25 20:16:27

mała80
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-01-17
Posty: 204

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

ja nawet nie wiem czy są odpłatne - możliwe że tak. Najwyżej zrobię je. Mam nawet listę takich badań (o ile nie posiałam) - kiedyś przedyktowała mi to immunolog z Warszawy. Wiem że są droge i chyba faktycznie nierefundowane. Ale może na testy alergiczne skieruje mnie chociaz bezpłatnie.

Offline

 

#297 2007-10-25 22:06:22

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

Mala jakbys mogla podaj tÄ… liste, jesli znajdziesz bardzo bym prosila bo ja chce takie badania wykonac od jakiegos czasu, tylko nastawiam sie na 300 zl. U mnie w watku pare stron do tylu jest link o immunoglobulinach ktore sie bada, cos tam jest w kierunku alergii jak dobrze pamietam to IgE. Wydaje mi sie ze gammaglobuliny starczÄ… choc nie wiem. Ale wiem ze one nie sa drogie jakies 10 zl od sztuki ale chyba cala reszta za to da po kieszeni, juz dziurawej zreszta

Offline

 

#298 2007-10-25 22:52:10

mała80
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-01-17
Posty: 204

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

Ok - jak znajdÄ™ to rpzepiszÄ™ co to za badania.
Dziewczyny napiszę coś paskudnego, ale muszę bo jestem w szoku. Wzięłam ten orungal i dodatkowo floragyn sobie włożyłam. Teraz tak siedzę i czuję jakby alkoholem mi śmierdziało i okazało się że po prostu floragyn się rozpuścił i daje taki zapach jakbym wino sobie na gacie wylała!!! Sam ferment! Myślicie że to te grzyby? Czy może beztlenowiec cholerny taki efekt daje... Boze jak mi wstyd - gdyby ktoś teraz koło mnie siedział to by chba nos zatykał! ALe pęcherz jakby mniej boli... chyba.smile

Offline

 

#299 2007-10-26 00:24:14

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

Super, ze mniej boli! Jak pecherz mniej boli to znaczy ze to grzybica ukladu moczowego, bez dwoch zdan musisz zalatwic sobie jakies leki przeciwgrzybicze na dluzej.
Ja osobiscie floragyn stanowczo odradzam bo on zawiera srodki zapachowe, wiesz ze grzybicy mozna sie nabawic noszac perfumowane podpaski czy biorac kapiel z babelkami lub przesadzajac z higiena, to wyobraz sobie co sie dzieje jak srodki zapachowe wkladasz do srodka. Sprawdz date waznosci. W czasie grzybicy zapachu nie ma, jedynie okreslone bakterie je powoduja, bardzo nieprzyjemny jest w czasie gv, taki rybi, ale nie wiem czy o taki chodzi. Czy towarzysza temu jakies uplawy?

Offline

 

#300 2007-10-26 08:23:03

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Dlaczego jak karmiłam to byłam zdrowa???

Ifea co to jest gv?Mi ginek mowil ze rybi zapach jest w 4 stopniu czystosci

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson