Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-05-13 13:53:53

feb
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 6

enterococcus faecalis - wÄ…tek Feb

czesc...wlasnie was odkrylam i pisze szukajac jakiejs nadziei bo zaczelam ja juz tracic. mialam zrobiony posiew moczu ktory nic nie pokazal ale posiew z pochwy wykazal enterococcus faecalis:( jestem w trakcie kolejnej kuracji antybiotykowej i nic nie pomaga. bardzo mnie swedzi i piecze w okolicach cewki i pochwy, przestaje juz sobie z tym radzic i wplywa to bardzo zle na moj stan psychiczny bo ciagnie sie to juz prawie od roku gdyz na poczatku zostalo zle zdiagnozowane...czy ktos moglby mi cos poradzic bo jestem w tej chwili zalamana....boje sie ze nigdy mi to nie przejdzie

Offline

 

#2 2007-05-13 15:11:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: enterococcus faecalis - wÄ…tek Feb

Zmodyfikowałam tytuł Twojego wątku, żeby nie mylił się z wątkiem Malka22.

A antybiotyk jak miałaś zastosowany? Z antybiogramu czy z sufitu? Co na początku było zdiagnozowane i jak to było leczone? Myślałaś o autoszczepionce?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2007-05-13 20:30:54

feb
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 6

Re: enterococcus faecalis - wÄ…tek Feb

Dziekuje. Najpierw dostalam leki na grzybice tak jeszcze bez posiewu bo wygladalo ze to grzybica ale jak nic nie pomoglo zrobilam posiew i wyszlo ze to wlasnie enterococcus. nie wiem tylko czy ten posiew byl raczej ogolny czy zostal zbadany ten konkretny szczep ktory mnie zaatakowal. wtedy nie wiedzialam ze mozna zbadac ten konkretny. w kazdym razie wyszlo ze dziala na niego sporo antybiotykow a w tym furagina, ktorej wybralam az dwa opakowania...i nic. jakbym w ogole nic nie brala. wrocilam wiec do lekarza i dostalam amoksiklav doustnie oraz nystatyne i macmiror dopochwowo, jutro biore ostatnia globulke a poprawy nie ma wcale wiec juz nie wiem co mam robic. ide znowu na posiew na poczatku czerwca bo musze odczekac az leki przestana dzialac ale tak jak mowie bede tam szla ze spuszczona glowa bo nastroj mam grobowy, nie wiem juz co powinnam teraz zrobic...slyszalam ze nie jest to latwe do wyleczenia ale nie spodziewalam sie ze beda az takie problemy...

Offline

 

#4 2007-05-13 21:00:41

feb
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 6

Re: enterococcus faecalis - wÄ…tek Feb

jeszcze jedno pytanie: jaka jest roznica miedzy zrobieniem posiewu u ginekologa a tym na Inzynierskiej? czy ten drugi bedzie bardziej specjalistyczny?

Offline

 

#5 2007-05-13 21:23:29

malek22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 161

Re: enterococcus faecalis - wÄ…tek Feb

Na ta grzybice polecam citrosept podobno jest super

Offline

 

#6 2007-05-13 21:27:49

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: enterococcus faecalis - wÄ…tek Feb

Czesc feb. Inzynierska jest bardzo bezpiecznym laboratorium i jednym z najdokladniejszych. U ginekologa to byl pewnie posiew z pochwy i szyjki? Zreszta to to samo zapewne. Posluchaj jesli antybiotyki zawodza zawsze zostaje autoszczepionka. W moim miesie w szyjce wybadano tylko jedna bakterie a pani dorota z inzynierskiej znalazla jeszcze druga zreszta tez feacalisa. Pani dorota daje ludziom szanse na dokladne zdiagnozowanie poniewaz z reguly nasze laboratoria kombinuja finansowo i malo co w nich wychodzi. Nie wiem odczynniki sa drogie czy cos takiego.  Macmiror mi nie pomogl bo bakterii nie wytlukl. Glowa do gory sprawa leczenia troche musi potrwac tylko trzeba dobrze sie tym zajac. Pozdrawiam

Offline

 

#7 2007-05-13 21:55:31

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: enterococcus faecalis - wÄ…tek Feb

Aha na inzynierskiej zrobisz sobie posiew z osadu moczu to bedziesz miec pewnosc co jest w cewce. U mnie szyjka i cewka to samo wiec to bardzo wazne zeby sie dobrze zbadac.

Offline

 

#8 2007-05-13 22:00:47

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: enterococcus faecalis - wÄ…tek Feb

Offline

 

#9 2007-05-13 22:46:39

feb
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 6

Re: enterococcus faecalis - wÄ…tek Feb

Magdaleno-dziekuje Ci bardzo za slowa otuchy...juz bylo ze mna nie najlepiej ale troche mi sie teraz poprawilo:)mam troche wiecej nadziei ze da sie to wyleczyc.czy ty tez to mialas w pochwie?jak przebiegalo leczenie?no i rozmumiem ze wszystko jest teraz w porzadku?w takim razie udam sie chyba od razu na Inzynierska, mam pytac o Pania Dorote, czy jest ona tam jedyna osoba ktora robi te badania?zasypalam Cie chyba pytaniami za co przepraszam ale naprawde potrzebuje pomocy i chce sobie z tym w koncu poradzic....jeszcze raz Ci dziekuje
Sky-wielkie dzieki za rade, udam sie na Inzynierska osobiscie bo bardzo mi zalezy zeby sie w koncu wyleczyc...zreszta tak jak nam wszystkim

Offline

 

#10 2007-05-13 23:10:10

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: enterococcus faecalis - wÄ…tek Feb

Pani Dorota jest wlascicielka pracowni,wczesniej prowadzil jej ojciec.Badania robi Pani Dorota ale ma tam jeszcze pracownikow wiec jesli chcesz rozmawiac z Pania Dorota-a powinnas przed wyjazdem-dowiesz sie jak sie przygotowac itp-powinnas pytac o Pania Dorote bo niezawsze jest w pracowni. Wiedza Pani Doroty jest przeogromna wiec napewno doradzi "to i owo".

Offline

 

#11 2007-05-14 06:41:22

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: enterococcus faecalis - wÄ…tek Feb

Feb ja biore autoszczepionke pije po 10 kropli wiec to dopiero 13 mojej szczepionki. Na poprawe czeka sie sporo czasu bo moze byc lepiej dopiero 3 miesiaze po skonczeniu Jestem pelna nadziei. Autoszczepionka bardzo zmniejszyla mi uplawy wiec jakos wplywa. Natomiast z pecherzem u mnie trzeba bedzie poczekac. Troche mnie pani dorota uspokoila bo powiedziala ze napewno mi przejdzie. Jesli masz fecalisa w pochwie to zapewne siedzi i w szyjce to sie pobiera za jednym zamachem. Ja tez mam szyjke feacalisem i pewnie zyje sobie w mojej nadzerce. Pozdrawiam I dodam ze pani dorota to fajna babka i bardzo konkretna, napewno bedziesz zadowolona duzo ci wytlumaczy

Offline

 

#12 2007-05-14 06:42:40

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: enterococcus faecalis - wÄ…tek Feb

Chcialam napisac ze jedna trzecia mojej szczepionki a wyszlo 13 sory

Offline

 

#13 2007-05-14 20:39:58

feb
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 6

Re: enterococcus faecalis - wÄ…tek Feb

Magdaleno-nawet nie wiesz jak bardzo mi juz pomoglas...na pewno udam sie na Inzynierska i skontaktuje sie z Pania Dorota..no i moze nie bede juz tracic nadziei. a czy ty tez odczuwalas swedzenie i pieczenie?

Offline

 

#14 2007-05-15 10:28:46

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: enterococcus faecalis - wÄ…tek Feb

Wiesz co nie nie mam pieczenia, czasem delikatne jak sikam. Pieczenie u mnie wystepuje zawsze przy drozdzach i swedzenie wlasnie. Kiedys nawet wkurzyl mnie ginekolog bo zaszlam a on pyta o objawy wiec ja mu mowie mam drozdze a on mowi ze nie pyta co mi jest tylko jakie mam objawy. Wiec mnie zbadal i mowi ze faktycznie sa drozdze. No i mnie wnerwil bo kompletnie nie ufaja pacjentom. Ogolnie wkurza mnie jak lekarz nie rozumie ze sa ludzie ktorzy znaja swoj organizm. Objawy moich bakteri to nietrzymanie moczu i parcia naglace z czestomoczem.Pani dorota mowila ze i feacalis i gronkowiec moga dawac takie wlasnie objawy i trzeba byc cierpliwym bo na pewno znajdzie sie sposob zeby sie tego pozbyc. Jestemw tej chwili chora najprawdopodobniej na zatoki i dzis w nocy jak to mi sie czesto zdarza wymiotowalam przez to ze wzielam antybiotyk. Bardzo zle reaguje na atybiotyki mdleje wymiotuje i jest mi ciagle slabo. Dlatego moja droga wybijania bakterii polega na braniu szczepionki. No i znow robie kilkudniowa przerwe w szczepionce. Wolno tu u mnie idzie ale licze na to ze wkrotce sie skonczy. Tak wiec spokojnie, wybierz sie na inzynierska i do dziela:)

Offline

 

#15 2007-05-18 20:50:30

feb
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 6

Re: enterococcus faecalis - wÄ…tek Feb

to widze ze kazdy mam inne objawy tego dziadostwa...trzymam za Ciebie mocno kciuki zeby Ci to przeszlo od tej szczepionki bo naprawde nikomu nikomu tego nie zycze. ja tez po antybiotykach srednio funkcjonuje ale moze nie az tak zle.wlasnie skonczylam brac moja kuracje i niby czuje ze jest jakas poprawa ale wiem ze nie do konca bo nadal czuje dosc duzy dyskomfort wiec wybiore sie na Inzynierska na pewno, musze tylko odczekac troche po tych antybiotykach. poza tym wydaje mi sie ze wnetrze mojej pochwy jest jak papier scierny od ciaglego wpychania tych globulek...nie mam juz za bardzo na to sily...sciskam i zycze powodzenia w kuracji

Offline

 

#16 2007-05-18 21:46:16

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: enterococcus faecalis - wÄ…tek Feb

Nie podlamuj sie ja tez trzymam kciuki. Tez mam wstret do globulek bo tyle kazano mi wkladac tego po zabiegu ze do dzis mam dosc. Pozdrawiam

Offline

 

#17 2008-10-29 21:50:47

trusia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-01
Posty: 63

Re: enterococcus faecalis - wÄ…tek Feb

tez mam faecalisa na lechtaczce i na kapturki lechtaczki nie moge go wytepic a biore juz 7 dni Augmentin z antybiogramu mam dola biore Augmentin 500 mg 2 razy dziennie i gentamicine miejscowo . jak to jest ze mi nie pomoglo jest mala poprawa ale po tylu dniach juz powinno przejsc calkiem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson