Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-05-15 10:58:32

paulina515
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 7

Ratunku!!

mam 17 lat, w sumie z pecherzem nigdy nie mialam specialnych problemow. jako dziecko oczywiscie musisalam zaliczyc wszystkie dostepne toalety w sklepach, na spacerach itp. ale to jak dziecko... ale od jakiegos(ok 1 roku) czasu mam potworny problem, nie moge zapanowac nad tym, caly czas zdaje mi sie ze mi mokro ale nic nie popuszczam, nie moge wysiedziec na lekcji 45min bo mam wrazenie ze mam pelny pecherz a jak juz pojde do toalety to robie pol kropelki. wracam do klasy siadam na miejscu i znowu to samo, na niczym nie moge sie skupic bo caly czas mysle o tym ze sie zaraz posiusiam. lekarka powiedzila mi ze mam pecherz neurogenny i dala zaswiadczenie : jeden plus -moge wyjsc na lekcji do toalety - ale co z tego jak i tak caly czas panikuje bo chce mi sie siusiu, a ile mozna wychodzic na lekcji ;(, po za tym to wstydliwe ;(!!
Ratunku jak nad tym zapanowac ;(??
Paulina

Offline

 

#2 2007-05-15 11:13:19

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Ratunku!!

masz jakies bole,pieczenia przy siuraniu,po,przed? czy tylko parcia trudne do opanowania?

Offline

 

#3 2007-05-15 11:15:11

paulina515
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 7

Re: Ratunku!!

no właśnie nic mnie nie boli, poprostu ciągłe parcie ... cały czas wydaje mi sie ze musze siusiu a jak ide to robie 2 kropelki! hmmm pieczenie nie raczej nie .... tylko to ciagle nieustajace parcie! ;(

Offline

 

#4 2007-05-15 11:17:54

paulina515
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 7

Re: Ratunku!!

wydaje mi sie ze to na tle nerwowym, ze ja sobie wmawiam, bo siedze w domu i nic mi nie jest siusiu robie co 4-5 godzin i nie mam problemu, a jak wyjde z domu - autobus - "panika zaraz sie posiusiam", szkola to samo, wszedzie gdzie ewentualnie nie moge isc do toalety albo nie chce - bo nie bede na lekcji np latać 5 razy bo mi sie chce to tak mi sie dzieje - ciagllllleeeeee parcie sad

Offline

 

#5 2007-05-15 11:33:01

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Ratunku!!

Paulina posluchaj a czy ta lekarka robila ci jakies badania, czy neurogenny stwierdzila na podstwie wywiadu? Bo to tez wyglada na zaleganie moczu i ja tak mam 3 kropelki wstaje z sedesu i juz moge siadac, chyba ze sikam napinajac brzuch. Mialas chociaz usg? Juz gdzies tu na forum ktos pisal ze nawet w syt sresowej pecherz z bakteriami zachowuje sie zle.Wiec przyczyna dolegliwosci nie musza byc tylko nerwy.  Ja jak wyjde z domu to tez mam wrazenie ze sie posikam od razu jak wchodze do autobusu a jednak przyczyna najprawdopodobniej tkwi w bakteriach. Nie denerwuj sie tak bardzo bo mysle ze wiekszosc ludzi z dolegliwosciami pecherza ma taki problem po wyjsciu z domu ze mysli ciagle o pecherzu. A na lekcji lataj ile chcesz ja pracuje jako wychowawca i mam dziecko z neurogennym pecherzem (wprawdzie ma 8lat)i chodzi do toalety nawet co 15 minut, bez lachy kazdy cie pusci. I nikt sie zniego nie smieje. Jedni wytrzymuja 5 godzin inni nie.Trzymaj sie

Offline

 

#6 2007-05-15 12:29:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ratunku!!

Paulina, mała poprawka: pęcherz neurogenny jest wtedy, kiedy jest uszkodzenie układu nerwowego. Ty masz pewnie bardziej pęcherz nadreaktywny. Czy masz to parcie tylko w tych sytuacjach, kiedy wiesz, że nie masz gdzie pójść do toalety? Czy zdarza się, że jest inaczej (jak?) przed miesiączką/na początku/po zjedzeniu, wypiciu pewnych rzeczy itd.? Czy często łapiesz infekcje dróg moczowych? Czy jako dziecko miałaś z powodu pęcherza jakieś problemy? Np. kazano Ci wytrzymać, wyśmiewano, nie pozwalano pójść do toalety, kiedy potrzebowałaś? Czy to parcie jest stałe, czy najpierw małe, a potem się nasila? Czy zdarza się, że nagle czujesz taką potrzebę skorzystania z toalety, że zaraz nie wytrzymasz? Zdarza się, że nie wytrzymujesz? Jak opisałabyć to parcie? Czy jako dziecko miałaś stwierdzone jakiekolwiek nieprawidłowości układu moczowego?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2007-05-15 12:40:10

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Ratunku!!

Redakcjo jesli moge spytac przy okazji: moje parcie jest zawsze takie: najpierw troche potem tak mocno az boli brzuch,no a pozniej wiadomo co. i chce spytac jakie to ma znaczenie? Bo w sumie nigdy sie nad tym nie zastanawialam ani lekarz o to nie pytal

Offline

 

#8 2007-05-15 13:55:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ratunku!!

A odpowiedź na pozostałe pytania?
Jakie ma znaczenie? Ano poczytaj na głównej, jak się objawia pęcherz nadreaktywny, a jak IC. Ma znaczenie też przy różnicowaniu zespołu jelita drażliwego i zwykłego bakteryjnego zp. Może mieć przy szukaniu przyczyny w endometriozie czy zaburzeniach hormonalnych. Oczywiście Ciebie to nie dotyczy, ja tylko pokazuję, że dobre pytanie to podstawa dobrej diagnozy smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2007-05-15 14:38:31

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Ratunku!!

Widzisz mnie nikt o to nie pytal stad zdziwienie. Poczytam jeszcze sobie.

Offline

 

#10 2007-05-15 15:06:07

paulina515
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 7

Re: Ratunku!!

Jako male dziecko nie mialam zadnych problemow - nikt mnie nie stresowal - przed wyjsciem na spacer owszem cala rodzina mnie pytala czy sie wysiusuialam i to zostalo mi do dzisiaj ze przed samym wyjsciem musze chocby nie wiem co isc do lazienki tongue ale nic po za tym, a chodzilam kiedy chcialam i nie mialam z tym zadnego problemu.
Napisalam ze neurogenny bo tak mi lekerka 1 kontaktu napisala w zwolnieniu, ale powiedzila ze to na tle nerowym pewnie i tyle - zadnych lekow ani badan itp.
A wszystko zaczelo sie od b. glupiej sytuacji - wiecie jak to mlodzi ludzie, wszystkiego musza sprobowac wiec nie obeszlo sie bez palenia dymku - no oczywiscie przesadzilam i wkrecilam sobie powaznie ze siusiu mi sie chce, biegalam do lazienki co 2 minuty i mowilam ze siusiam a nic mi tak naprawde nie lecialo, po drodze jeszcze wkrecilam sie ze posiusialam sie ze smiechu - ale pozniej okazalo sie ze to tylko moje uronienie, bo wcale sie nie posiusialam, ale po chwili to juz smieszne nie bylo bo nie moglam nad tym zapanowac, i z tego mi sie jakas trauma zrobila - i od tego momentu w takich miejscach jak autokar, autobus, samochod zrobila mi sie panika bo jak wsiadam to wiem ze nie mam gdzie isc siusiu i odrazu mi sie chce - ja wiem ze to starsznie glupie sad ale nic nie poradze...
a co do szkoly to w sumie nasililo mi sie to dopiero w srode poprzednia - bo wtedy tez zachorowalam(przeziebienie) - w szkole nigdy o tym nie myslalam, i nie mialam zadnego problemu, ale jak mi sie na lekcji w srode zachcialo to myslalam ze juz zaraz pod siebie - na krzeslo zrobie - powalczylam z nauczycielka - wkoncu mnie puscila - biegne do lazienki a tu sie okazuje ze nagle robie 3 kropelki i wcale nic nie popuscilam ! no to o co chodzi?! ;(
i od tego momentu zaczelo mi sie to w szkole, ide do szkoly i juz wiem ze bede na lekcjach latac, a mi jest starsznie glupio tak wychodzic sad
a jeszcze jedno pytanie czy to moze miec zwiazek z tym ze mam zespol jelita nadwrazliwego? tongue
a inne odp na pytania:
z tymi parciami w sytuacjach gdzie nie ma toalety- tak zawsze wtedy, ale tz nie do konca bo np w szkole wiem juz ze moge i nikt mi nie zabronia mimo wszytsko i tak pojde wroce i juz znowu mi sie chce, nasila mi sie to jak siedze.
infekcji drog m,oczowych to nie mialam wile w zyciu
zdecydowanie parcie sie nasila bo najpierw czuje ze sie zaczyna i coraz wieksza panika i coraz bardziej mi sie chce, a juz czasem zdaje mi sie ze popuszczam a to nie prawda bo ide do lazienki i mam suchutko.
to u mnie nagle nie wystepuje, ze o nic nic a w nastepnej sekundzie czuje ze zaraz popuszcze - tego problemu nie mam, poporstu z niewielkiego parcia robi mi sie coraz wieksze - trwa to jakies 10 min a koljne 10 staram sie wytrzymac na trzymaniu tongue
Nie w sumie to juz dawno dawno nie popusilam, ale juz kilknascie razy od pewnego czasu mialam wrazenie ze owszem.
nie wydaje mi sie ze jako dziecko nie mialam zadnych nieprawidlowosci ukl. moczowego.

przepraszam Was, jesli to jakas blahostka i wam tu głowe zawracam, ale juz sama nie wiedzilam co robic, i pomyslalam ze mi ktos moze powie "co mi dolega"

Offline

 

#11 2007-05-15 15:35:05

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: Ratunku!!

Hej Paulina, to nie blahostka, a Twoj przypadek to bardziej sie nadaje do tego forum niz wiekszosci z nas, bo forum jest specjalnie zalozone dla ludzi z IC i pecherzem nadreaktywnym, a reszta z nas bakteriowcow sobie je troche 'przywlaszczyla' smile
Czy moge Cie zapytac czy dymek to papierosy czy cos innego? Nie musisz odpowiadac jak nie chcesz.

Offline

 

#12 2007-05-15 17:15:57

paulina515
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 7

Re: Ratunku!!

cos innego ... dlatego sobie wkrecilam sad

Offline

 

#13 2007-05-15 21:01:31

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: Ratunku!!

Wiesz to tylko moje zdanie ale jesli to sie zaczelo od takiego momentu (traumatycznego jak to nazwalas tongue ) moze powinnas sprawdzic wszystko ze strony fizycznej tzn. usg, posiew bakteryjny itd a jesli nic tam nie wyjdzie to pomysl o rozmowie z psychologiem. Wiesz ja wiem (ha nie pytaj skad smile ) ze popalanie moze wplynac paranoicznie na popalanta.. Nie martw sie, nie jestes wariatka, i mozna to odwrocic. Ale sprawdz tez jak to jest z tym pecherzem od strony badan u lekarza? Nie wiem czy chodzisz sama do lekarza czy z rodzicami, ale napewno w szkole jest psycholog z ktorym mozesz porozmawiac w zaufaniu. Wazne zebys zadbala o pecherz teraz, bo potem sa wieksze klopoty jak zreszta mozesz zauwazyc tutaj co? Nie bagatelizuj ale tez nie panikuj, napewno jest jakies wyjscie. Daj nam znac jak sie sytuacja rozwinie.

Offline

 

#14 2007-05-15 21:27:19

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Ratunku!!

zespol jelita nad(w)drazliwego moze miec wplyw na takie klopoty.zainteresuj sie tym tematem takze.niemowie ze to przyczyna tylko jakas mozliwosc.przyczyna tych klopotow z jelitami rowniez moze byc trudna do uchwycenia tylko pytanie czy aby napewno masz tn zespol bo to taki worek do ktorego lekarze wrzucaja wszystko.

skoro mowa o dymku to kiedys tak sie skopcilem ze o malo to sie zgonem moim nieskonczylo,powaga,innym razem kumplowi wkrecilismy ze jest paczkiem(takim co sie zajada w tlusty czwartek), innym razem na bani ogladalismy film stiuart malutki i to byl  jedyny moment ze dalo rade cos takiego ogladac heh.

Offline

 

#15 2007-05-15 22:41:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ratunku!!

Paulina, objawy bardziej pasują Ci do IC niż OAB - parcia ustępujące "po", narastające w miarę upływu czasu. Co do dymka - a może uszkodziłaś sobie śluzówkę? Skoro nikotyna uszkadza, to "zioła" pewnie też mogą. A co do zjd - wstajesz w nocy?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2007-05-15 23:15:11

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Ratunku!!

nikotyna podraznia scianki pecherza,nieuszkadza.moze jednak przyczynic sie do ntm bo moze "popsuc" dzialanie zwieracza.

"ziolo" to inny sklad.klopoty sa w kontekscie nikotyny ktora ogolnie jest szkodliwa np. moze zabic w wiekszym stezeniu natychmaistowo.
"ziolo" czyli kannabinole maja zastosowanie w medycynie.
"Główne zastosowania medyczne marihuany to pobudzanie apetytu i uÅ›mierzanie bólu u pacjentów cierpiÄ…cych na nieuleczalne choroby, takie jak nowotwory lub AIDS. Jest także używana do Å‚agodzenia symptomów jaskry(ze wzglÄ™du na dziaÅ‚anie zmniejszajÄ…ce ciÅ›nienie Å›ródgaÅ‚kowe) oraz niektórych chorób neurologicznych – epilepsji, migreny, stwardnienia rozsianego i depresji dwubiegunowej, jak również w rozluźnianiu skurczów oskrzeli wywoÅ‚anych astmÄ… oskrzelowÄ…."
by wikipedia.pl

Offline

 

#17 2007-05-16 10:24:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ratunku!!

Ale stałe podrażnianie może doprowadzić do nieprawidłowych zmian w śluzówce.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2007-05-16 11:13:39

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Ratunku!!

no wlasnie stale a autorka sobie raz przybakala. pozatym cos moze podrazniac i "podrazniac" np inaczej moga podrazniac kamienie,piasek,bakterie a inaczej cos co przez organizm przelatuje czyli np nikotyna,alkohol itp.

Offline

 

#19 2007-05-17 17:13:54

paulina515
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 7

Re: Ratunku!!

dobra czyli jednak pojde do urologa, bo kilka osob mi powiedzilo zebym poszla + wasze redy smile, moze sobie wkrecam wtedy czeka mnie psycholog - hmmm bedzie smiesznie? albo urolog i jakies leczenie tongue ... narazie korzystam z mojej przypadlosci np dzisiaj skrycie sie przyznam ze powiedzilam ze ide siusiu a poszlam sciagi analizowac tongue, a siusiu przy okazji big_smile
zobaczymy co bedzie napisze wam... i dzieki bardzo za wsparcie bo widze ze nie tylko ja tu mam problem i nie ma co panikowac narazie :*

Offline

 

#20 2007-05-17 17:14:59

paulina515
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 7

Re: Ratunku!!

A wlasnie po za tym nie wspomnialam ze nalogowo pale, a widze ze to moze miec znaczenie?
no jest kilka powodow dla ktorych moge to miec wiec polece do lekarza i juz smile:*

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson