Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-05-16 20:50:49

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

Ruth jest pielegniarka i pomaga pacjentow z IC dojsc do zdrowia. Ten artykul to opis jej choroby, zdrowienia oraz sposobu w ktory ona leczy a takze pytania i odpowiedzi pacjentow z IC. Ma 17 stron, wiec bede zamieszczac po kilka stron w miare tlumaczenia.

Wziete z http://www.moonstar.com/~icickay/articles/RKriz295.pdf

Centrum Informacji o IC

1706 Briery Road, Farmville
VA 23901-2556

‘Jak wyleczylam sie z IC antybiotykoterapia I witaminami I suplementami.’

Tekst zaprezentowany na spotakniu NVA IC Support Group 2/95.  Ruth Kriz 1995
Ta rozmowa byla przeprowadzona kiedy prgram IC 1 byl jedynym dostepnym dla pacjentow, sa teraz dwa programy I pacjenci moga wybrac ktory im lepiej ‘pasuje’.

Przemowca: Ruth Kriz, CPNP

Ta rozmowa jest przeplatana pytaniami, komentarzami I odpowiedziami czlonkow groupy NVA IC.

Ruth: Moje IC zaczelo sie kiedy mialam 32 lata, w 1980, I bardzo powaznie zachorowalam. Mialam bol kluty I krew w moczu. Wstrzymywal mi sie mocz I ladowalam na pogotowiu o 3 nad ranem na cewnikowaniu. Nic nie pomagalo. Probowalam wlewki DMSO, Ditropan and cala liste lekow – mysle ze wszystk z wyjatkiem Elmironu ale choroba caly czas sie poglebiala.

Ta historia bedzie przeplatana roznymi odkryciami do ktorych doszlam I ktore pozwolily mi zdrowiec. Bardzo podoba mi sie zdanie Marylin na poczatku ze powinnismy sami przyjac odpowiedzialnosc za swoje zdrowie. Mysle wtedy o historii z Biblii gdzie Jezus zwrocil sie do sparalizowanego I zapytal: ‘Czy chcesz wyzdrowiec?’ Wtedy wydawalo mi sie to okrutne I bezduszne. Jak mozna pytac  kogos kto lezy .. czy chesz wyzdrowiec? Ale rozmawiajac z setkami pacjentow IC z calego kraju przez ostatnie 6 czy 7 lat doszlam do wniosku ze wielu ludzi nie jest zainteresowanych wzieciem odpowiedzialnosci za swoje zdrowie. Wiesz takie gadanie ‘Dr X powiedzial mi to I to…a dr Y powiedzial tamto.’ No tak, a co ty na to? Co TOBIE daje poprawe, czego TY chcesz? Mysle ze kluczowym zagadnieniem jest zrozumienie ze przy takich chorobach jak IC wielu lekarzy polega na starych danych z przestarzalych podrecznikow I nie sluchaja jeszcze pacjentow zeby wiedziec co dziala a co nie. TY musisz wykombinowac co dziala dla CIEBIE.
IC nie jest takie samo dla wszystkich, to bardzo zlozona choroba. Patrzylam na to w ten sposob: to wojna, ja chce swoje zycie z powrotem a ten pecherz kontroluje moje zycie. Mialam ataki ktorych niby nie moglam przypisac niczemu konkretnemu. Moje zycie stalo sie nieprzewidywalne. Nie moglam niczego planowac. Nie moglam nigdzie isc. Zylam z przewleklym bole przez caly rok. Ktoregos roku mialam mysli samobojcze, zylam w depresji. To bylo pkropne.

Pierwsza rzecza jaka odkrylam to ze dieta miala z moim samopoczuciem wiele wspolnego. Moj urolog mi nie wierzyl a ja pytalam czemu nie? Mowil ze dr Hanno tak nie myslal a dr Hanno jest powazanym badaczem naukowym ze specjalizacja z IC. Myslalam tak przez jakis czas ale potem zauwazylam ze n.p. jednego dnia wszystko bylo ok a po zjedzeniu Manwich na obiad spedzalam pol dnia I pol nocy w toalecie skrecajac sie z bolu. A jednak to MIALO zwiazek I dla wielu innych pacjentow to takze MA zwiazek. Sa takie produkty I napoje ktore podrazniaja pecherz pacjentom z IC I niepowinno sie ich konsumowac zeby pozwolic wyzdrowiec pecherzowi: sery, alkohol, gazowane napoje, slodziki, kofeina w tym tez czekolada, oraz ostre przyprawy: indyjskie, meksykanskie, hiszpanskie, wloskie.

Bawilam sie w detektywa, wyszukujac co sprawia ze czuje sie gorzej a po czym lepiej. A potem odkrylam dr Larrian Gillespie w Kalifornii (juz nie praktykuje) ktory sluchal swoich pacjentow I napisal liste produktow w swojej ksiazce, o czym potem pisala BJ Czarapata (jej broszurke mozna kupic z ICIC za $6.50. To jest WSTEPNA dieta eliminujaca ale to jakis poczatek I mozna jej uzywac jako przewodnika. Zaczelam ta diete I zauwazylam ze przynajmniej odzyskalam czesciowa kontrole na bolem pecherza.

Niektore produkty powodowaly natychmistowy atak. Nadal mialam okropne pogorszenie objawow kazdego miesiaca z okresem. Ale przynajmniejj radzilam sobie z parciem I czestotliwoscia w codziennym zyciu. Nadal wstawalam 3 – 6 razy w nocy I jakos funkcjonowalam w tej mgle ze barku snu.

Nastepna rzecza ktora odkrylam to to ze w miesie znajduja sie hormony I antybiotyki ktorymi nafaszerowane sa zwierzeta. Przestalam to jesc I jadlam tylko mieso ekologiczne (organiczne). Nie zauwazylam natychmistowej roznicy ale to bylo przed tym zanim zorientowalam sie ze musialam przejsc detoks I wyrzucic z siebie tony trucizn ktore sie tam nagromadzily przez lata.
To byl nastepny element mojej ukladanki I kiedy w koncu otrzymalam diagnoze przeszlam przez 6 miesiecy depresji. Z kazdym razem gdy dostawalam list z ICA albo czytalam artykul w gazecie o tej okropnej chorobie I jak bardzo kobiety cierpialy, nie wychodzilam z depresji przez tydzien.

W koncu zebralam sie na odwage I poszlam do Narodowej Biblioteki Medycyny I przeprowadzilam swoje wlasne badania. Odkrylam ze w latach 50-tych IC diagnozowano jako pecherz alergiczny I pacjenci byli poddawani diecie eliminacyjnej. Ci pacjenci odkrywali ze mieli alergie na specyficzne produkty I po odstawieniu ich stan zdrowia sie poprawial. Zrobilam test alergiczny ELISA I okazalo sie ze mam alergie na 28 rzeczy z listy 343. Bylam zaskoczona bo pokrywalo sie to w 70-80% z moja lista zakazanych produktow przy IC. Wielu ludzi nie ma alergii, ale wielu ludzi na alergie ale o nich nie wie. Ja widzialam zwiazek. Wiec przestalam je jesc (np pomidory, cebule) I to troche pomoglo. Wiec nastepna czesc ukladanki.

ELISA Act jest testem krwi na pozniejsza reakcje na produkty, a nie zwyklym testem ktory sprawdza czy ma sie alergie w danej chwili. Czasami cos jadlam a alergia wychodzila 3 dni pozniej. Trudno jest tak eliminowac produkty z diety. Test skorny na alergie pozywieniowe IgE okreslaja alergie natychmiastowa, znaczy to ze masz reakcje natychmiastowa. Nie sa bardzo miarodajne. ELISA okresla IgG oznacza to ze inna immunoglobulina daje reakcje opozniona. Laboratorium ktore to robi to SerAmmune Lab. Testuje 350 alergenow, wlaczajac w to uzupelniacze, utrwalacze, niektore srodki chemiczne etc. wiec jesli myslisz ze twoje IC na zwiazek z jedzeniem to warto to sprawdzic.

Wyrzucajac z mojej diety produkty niedozwolone w IC I moje alergeny niewiele bylo rzeczy ktore moglam jesc. Wazylam 45 kgs z bolu, mialam duzo stresu: 3 razy sie przeprowadzalismy w ciagu 11 miesiecy, mialam przedszkolaka I niemowlaka na wychowaniu I urzadzalismy mieszakanie. W tym wlasnie momencie odkrylam dr Fugazzotto, mikrobiologa z Rapid City, SD. Znajdowal on bakterie u pacjentow z IC.

To byla wspaniala wiadomosc dla mnie jako pielegniarki bo wiedzialam ze jesli znajdowano bakterie to mozna bylo to leczyc, cos czego nikt do tej pory nie mogl wyleczyc. Wyslalam probke moczu, modlac sie zeby cos znalezli, zebym nie byla pierwsza pacjentka z IC u tkorej nie znaleziono bakterii.

CIAG DALSZY NASTAPI...

Offline

 

#2 2007-05-16 21:23:19

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

olcia, brawo, bardzo dobra robota.
zapowiada sie ciekawa lektora, do tego to lekarka wiec mozna sie spodziewac fachowych i tresciwych informacji.

olcia, brawo, bardzo dobra robota.

Offline

 

#3 2007-05-16 22:11:35

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

Dzieki Sky, mozemy zalozyc towarzystwo wzajemnej adoracji... smile

CZESC DRUGA

Wiec okazalo sie ze test wrocil dodatni, mialam Betahemolizujaca E Coli. Zaczelam na antybiotyku Geocilin. Miesiac pozniej gdy poradzilam sobie z E Coli. Okazalo sie ze mam Group D Strept – enterococcus ktory okazal sie prawdziwym patogenem.

Moje comiesieczne ataki sie skonczyly I wiedzialam ze jestem na dobrej drodze. Mimo to nadal czulam parcie, czestotliwosc I nadal wstawalam w nocy. 4 miesiace pozniej test wykazal Micropeptococcus, wiec mialam warstwy bakterii. Sa niegrozne bakterie I sa patogeny. Ja mialam kilka pategenow w pecherzu. Jedna zatrzymywala rozwoj drugiej, a druga zatrzymywala rozwoj trzeciej. Kiedy jedna byla eliminowana pojawiala sie druga. Odkrylismy tez ze moj maz mial enterococcus (posiew z nasienia u dr F) wiec sie ciagle nadkazalam. Moj maz przeszedl 3 miesieczna antybiotykoterapie (mezczyzni bez symptomow zwykle wymagaja tylko 3 miesiecy). Czesto mezczyzni sa asymptomatyczni ale sa nosicielami bakterii. Zrozumialam to gdy jedna z uczestniczek tej groupy z IC, powiedziala ze byla dziewczyna jej meza tez miala IC. Takze inna uczestniczka znala kobiete ktora miala IC, umarla na cos niezwiazanego z IC I gdy jej maz sie ponownie ozenil, jego nowa zona dostala IC. Ciagle slyszalam te historie I zrozumialam ze cos w tym musi byc. Dowiedzialam sie ze czesc kobiet nigdy nie miala problemow az zaczela wspolzyc. Wiem ze czesc ludzi w taki sposob sie zaraza.

To byly bardzo sprytne bakterie bo one nie rosly na normalnych pozywkach z agaru; rosly tylko na specjalnej pozywce broth, bo one lubily wode. Dlaczego rosly w moczu? Czesto mnie to nurtowalo jak to mozliwe ze probowano wyhodowac cos co zylo w plynie na suchych pozywkach z agaru I dziwiono sie ze nic nie rosnie. To bylo dla mnie logiczne ale urologowie mysleli ze spadlam z drzewa kiedy wspominalam o hodowli broth. W kazdym razie, zaczelam antybiotyki and kiedy wyhodowano trzecia bakterie zaczelam brac Augmentin. Po czterech dniach przestalam wstawac w nocy co nie zdazylo mi sie w ostatnich szesciu latach. To byl cud!

Pyt: Jaka powinna byc dawka Augmentinu?
Ruth: Dawka jest okreslana ze wzgledu na wage ciala, wiec jest rozna dla roznych ludzi I w zaleznosci od wzrostu bakterii. Ponizej 65 kgs normalna dawka wynosi 250mg trzy razy dziennnie, powyzej 65kg 500mg. Pojawila sie tez dawka 875mg ale to nie norma, tylko dla otylych pacjentow. Wiec nastepny klocek do mojej ukladanki, moja infekcja byla wreszcie pod kontrola. IC to zagadka kury I jajka.  Czy to infekcja spowodowala podraznienie sluzowki pecherza czy to podraznienie (zniszczenie) spowodowalo ze bakterie poczuly sie jak w domu? Wedlug mnie nie ma to znaczenia co bylo pierwsze. Faktem jest ze jak dlugo bakterie tam beda, scianki pecherza sie nie zagoja. Zeby do tego dojsc wymagalo dlugo czasu. Bylam na antybiotykach 2 lata – to bardzo dlugo. Pierwszy rok na dawce terapeutycznej I drugi rok na podtrzymujacej. Mialam kilka atakow I kilka razy problemy z drozdzyca pomimo ze bylam na diecie anty-Candida I na Nystatynie. Od wrzesnia 1991 nie biore juz natybiotykow I nawet nie wiem ze mam pecherz.

Pyt: A jak wyglada twoja dieta teraz?
Ruth: Jem wszystko; jem w restauracjach, ostre jedzenie, chinszczyzne, meksykanskie.
Pyt: Wiec innymi slowy, Twoj zniszczony pecherz reagowal alergicznie na produkty na ktore bylas uczulona I na bakterie I teraz wyzdrowialas.
Ruth: Tak. Ale czulam ze sa tez inne czynniki ktore dzialaly negatywnie na moj zniszczony pecherz. Wiec kontynuowalam szukanie czesci ukladanki. Jedna z nich byla dieta IC, wyeliminowanie alergenow, potem posiew broth, wlasciwy antybiotyk, odpowiednia dlugosc dawkowania – 10 dni by nigdy nie wystarczylo. W tym momencie infekcja byla juz w sciance pecherza I okresowo ‘odklejela sie’ od scianek pecherza ‘spadajac’ do moczu, wiec te kolonie 100,000 nie mozna bylo wykryc posiewem. Cos co powiedzial dr F mialo tez sens, ta bakteria fecal strept (enterococcus) jest z kalu, z jelita grubego. Strept nie zyje normalnie w moczu.

Kiedy idziesz z dzieckiem do lekarza z chorym gardlem, robia mu wymaz. Nie patrza na to ile tej bakterii sie tam znajduje, zeby zdeterminowac czy dziecko ma zainfekowanie gardlo strept. Jesli ma bakterie to ma chore gardlo. Nie ma znaczenia czy jest to jedna kolonia, dziesiec czy sto. W ten sam sposob diagnozuje sie kile, gruzlice. Jesli masz patogena to masz chorobe. Gdzie jest napisane ze trzeba miec 100,000 kolonie zeby byc chorym? To nie ma sensu. Wiec jesli masz strept w moczu to ona powoduje twoja chorobe. Wiekszosc urologow to chirurdzy, nie zajmuja sie chorobami zakaznymi I nie potrafia tego pojac. (PRZYPISEK: Dr F wierzy ze sa takie jednostki ktore maja w sobie enterococcus czy bakterie strept w moczu a jednak nie maja symptomow, ale jesli w posiewie broth znajdzie sie enterococcus and MASZ symptomy to masz IC.)

Nastepna polowka ukladanki. Masz scianke pecherza. Jest stan zapalny, warstwa tkanki lacznej jest zdarta, nabrzmiala od wody, nie ma sluzowki albo jest w oplakanym stanie… wiesz jak wyglada wnetrze twojej jamy ustnej, masz tam fajna sluzowke. Tak samo jest w srodku pecherza, I kiedy sluzowka jest opuchnieta, nabrzmiala, zainfekowana, czerwona, krwawiaca, I popekana, wtedy staje sie domem dla bakterii I nie jestes w dobrej formie. Obrzek oznacza pelen wody, nabrzmialy. Jesli jestes w samolocie przez 12 godzin to twoje stopy sa nabrzmiale po zatrzymujesz wode w organizmie, masz obrzek.

Wiec nastepna czesc lamiglowki jest tak samo wazna jak wszystko inne co powiedzialam do tej pory, to proces naprawczy. Pozbycie sie bakterii nie bedzie wystarczajace. Masz zniszczona scianke pecherza ktora musisz zaleczyc. O tym wlasnie chce mowic. Wiesz ze mozesz sie pozbyc infekcji ale jesli nie naprawisz sluzowki I blony I nie pozbedziesz sie stanu zapalnego to bakterie zawsze beda sie tam czuc jak w domu. Zawsze beda wracac.

Pyt: A jak sie tam dostaja?
Ruth: Bakterie zawsze rosna, rozmazaja sie. Masz uklad pokarmowy, pochwe. Wszystko bardzo blisko, mokre, cieple srodowisko, bakteria lubie sie rozprzestrzeniac. To fakt ze poczatkowe kolonie bakterii w wiekszosci przewleklych ukladu moczowego znajduja sie w pochwie. Dlatego wiele z nas z problemami z pochwa nie maja skutkow leczenia grzybicy dopoki nie rozprawia sie z pecherzem. Nie wszyscy tak reaguja ale wiekszosc.

Pyt: Czy szyjka macicy tez ma cos z tym wspolnego? Jesli nie ma juz enterococcus, to skad znowu sie pojawia? Jesli pecherz juz wyzdrowial to dlaczego mialby powracac?
Ruth: Bo jest pierwotna kolonia w jelitach lub w pochwie I nadal nadkaza pecherz. To prawdopodobnie ma miejsce.

Pyt: Wiec tak porusza sie po powierzchni I do srodka? Czy to nie ma cos wspolnego z ukladem limfatycznym?
Ruth: To mozliwe, tez tak mysle.

Pyt: Mowilas ze nawet cos tak banalnego jak podcieranie sie po oproznieniu moze sprzyjac infekcjom.
Ruth: Tak, powinnismy sie wycierac od przodu do tylu zeby zapobiec bakteriom dostawanie sie do pecherza, mozna nawet uzywac butelke z woda do podmywania sie po oddaniu moczu, czy wyproznieniu. Mozna trzymac tak butelke w ubikacji.

Ale wrocmy do reperacji. Kiedy dr Fugazzota byl z wizyta poszlismy do Szpitalu dla Kobiet Columbia zeby zobaczyc sie z patologiem. Patolog wyjal swoje wielkie pudelko slajd z biopsji od pacjentow z IC, wyciagnal jedno na chybil trafil I wsadzil pod mikroskop. Patrzylismy na scianke pecherza pacjenta z IC I dr F mowi: poszukajmy bakterii. Patolog powiedzial ze ma soczewki olejne w ktore mozna to wsadzic ale nie wiem jak to zrobic. Dr F poszedl do mikro laboratorium, wzial troche oleju. Polozyl kropelke oleju na slajd, wlaczyl soczewke I zobaczyl enterococcus. Wiec zapytalam patologa: czy ta tkanka, ta tkanka laczna, ten obrzek I to zniszczenie moze sie odbudowac? Powiedzial ze jesli nie bedzie tam juz infekcji, moze zajac to 6 do 12 miesiecy albo wiecej na zregenerowanie ale jest to mozliwe. Prawie kazda tkanka w ciele zregeneruje sie jesli na odpowiednia odzywke, pokarm, jesli nie bedzie juz tam irytantow, czy to beda alergeny,produkty zywieniowe, bakterie czy cokolwiek innego.

Offline

 

#4 2007-05-16 22:33:17

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

naprawde ciekawa historia,niesamowite bo jest tam troche informacji ktore zostaly rozkminione na forum juz wczesniej a to cos oznacza.rowniez duzo waznych rzeczy ktorych niewiedzielismy do tej pory. mysle ze ten artykol ma ogromne znaczenie dla osob tu na forum.

brawo olcia

Offline

 

#5 2007-05-17 18:19:57

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

CZESC TRZECIA

Zaczelam myslec jak tu naprawic ten pecherz? To stalo sie moim glownym polem bitwy – naprawianie. Nie mialam juz infekcji ale wiedzialam ze jesli nie naprawie pecherza to nie mam szans na pozbycie sie infekcji dlugoterminowo. Kiedy robilam test ELISA Act to zadzwonil do mnie mezczyzna z wynikami – Hank Liers, doktor fizyki nuklearnej ktorego zona zachorowala na chorobe srodowiskowa (chorobe wywolana truciznami srodowiskowymi). Zaczal on studiowac zdrowie, dietetyke, I odzywki potrzebne do wyzdrowienia z powodu choroby zony. Nigdy nie slyszal o IC I kiedy uslyszalam od niego ze mam pic herbatke z imbiru to pomyslalam, ten czlowiek nie wie nic o IC. Byalabym jedna noga w grobie gdybym pila herbate z imbiru. Wiec zaczelam go edukowac o IC a on mnie I dobrze nam sie wspolpracowalo. Przychodzil na spotkania IC przez kilka lat I utworzyl protokol odzywek I supplementow w IC (nazwany HPD’s IC progam 1; pozniej IC program 2 w miare dodawania nowych suplementow). U wielu ludzi nastepuje poprawa mimo ze nigdy nie brali antybiotykow.
Dla mnie to byla wazna czesc zdrowienia.

Teraz przejde przez protokol Hanka. Jest 7 rzeczy ktore on poleca (IC Program 1) I kilka dodatkowych ktore moga pomoc w zakresie indywidualnym wedle potrzeb. Tych suplementow nie mozna znalezc w sklepach ze zdrowa zywnoscia, mozna je zamowic przez dystrybutora Hanka, IC distributor, Kay & Duane Benton, 1706 Briery Road, Farmville, VA 23901-2556. Po zamowienia standardowe HPD zadzwon pod 1 – 800 – 758 – 1494. Z pytaniami itd. zadzwon pod 804-315-0060 lub fax 804-315-0291. Zeby porozmawiac o IC zadzwon do Myra Sands na 703-765-6221 ktorej porada kosztuje nominalne $25. Bentonowie maja znizki na IC program, zalozyli fundacje charytatywna bo Kay tez wyzdrowiala z chorego pecherza I chca pomagac innym. Zyski ze sprzedazy ida na fundacje informacyjna ICIC. Ani Kay ani Duane nie pobieraja pieniedzy za dystrybucje.

1)    PYC-C (pick-see) PYC-C zawiera pycnogenol I vitamine C
Pyt: Ale wielu pacjentow z IC nie moga spozywac Vit C?
Ruth: Mysle ze wiekszosc ludzi nie ma alergii na vit C tylko na kukurydze, pszenice, utrwalacze, cukry itd dodane do vit C. niektorzy sa nawet uczuleni na dzika roze (Rose Hips) ale prawdopodobnie jest to co innego. Wiele rzeczy na ktore ludzie sa uczuleni to w rzeczywistosci wypelniacze. A poniewaz zona Hanka byla miala chorobe srodowiskowa to komponowal on swoje produkty z farmaceuta tak aby byly hypo-alergiczne. Hypo-alergiczne oznacza ze produkty nie zawieraja pszenicy, zyta, kukurydzy, glutenu, jajek, cukru, soii, drozdzy, siarczanow, fosforanow, chlorkow, tluszczow, kazeiny czy innych pochodnych mleka. To wszystko sa rzeczy ktore znajduja sie w normalnych witaminach I suplementach. Jesli reagujesz na niektore z nich to pewnie jest to reakcja na wypelniacze I srodki wiazace.

PYC-C pochodzi z kory sosny I pestek winogron. To jest buforowana vit C. PYC oznacza pycnogenol ktory jest studiowany w Europie od 40 lat. Ma wiecej badan niz aspiryna. Jest naturalnym produktem antyzapalnym. Wspanialy dla pecherzy I pomaga odbudowac tkanke laczna – blone. Pycnogenol is jedyna substancja ktora odbudowuje warstwy kolagenowe I pomaga klasc wlokna by odbudowac zniszczenie w pecherzu powstale w wyniku IC. Pamietaj ze wiekszosc Vit C to kwas askorbinowy. Jesli masz IC to wszystko co powoduje ze twoj mocz jest kwasny bedzie podrazniac zapalenie w sciance pecherza wiec musisz trzymac mocz zasadowy wiec mozesz brac vit C tylko jesli zostala zbuforowana.

Pyt: Ile PYC-C bralas dziennie?
Ruth: Szesc
Pyt: Nadal tyle bierzesz?
Ruth: Nie, teraz biore jedna dziennie I inna zbuforowana vit C.
Wiec PYC-C to pierwsza rzecz by odbudowac pecherz. Pomaga to tez systemowi odpornosciowemu. Wierze ze jednym z powodow dla ktorych rozwinely sie alergie bylo to ze moj system odpornosciowy nie pracowal sprawnie bo musial caly czas walczyc z infekcjami. Musialam podniesc moj system odpornosciowy zeby moje cialo moglo zwalczyc przewlekle infekcje.

Offline

 

#6 2007-05-17 18:59:05

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

Olcia, fajnie, że tłumaczysz, ale nie jestem pewna, czy tak wolno. Nie wiem, czy można tłumaczyć na użytek serwisu netowego teksty. Teoretycznie tekst został upubliczniony, Ty robisz to non-profit, ale po dzisiejszej brawurowej (?) akcji policji w sprawie prywatnych tłumaczeń napisów do filmów wcale nie jestem pewna, czy nie potrzebujemy zgody serwisu www.monstar.com sad

Na marginesie: autorka się myli, w wit. C wcale nie chodzi o alergię, tylko o podrażnianie. Ale ten pycnogenol jest też w innych preparatach. Widziałam herbatkę "Na trudne dni" z tymże właśnie. Ale tam też był jakiś pęcherzowy podrażniacz, więc nie kupiłam. Ciekawe, czy można to kupić w jakiejś samodzielnej formie?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2007-05-17 21:05:13

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

Ok wiec moze reszte tekstu udostepnie tym ktorzy sa zainteresowani? A ty mozesz wykasowac ten ktory jest do tej pory i napisac ze zainteresowani maja pisac do mnie. Albo moge strescic w ogole, tylko ze moze to byc wtedy zbyt subjektywne.
Wydaje mi sie ze chodzilo jej o to ze podraznienie powstaje na skutek alergii.

Offline

 

#8 2007-05-17 21:24:46

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

z tego co mi wiadomo to mozna takie tlumaczenia zamieszczac. olcia naprawde kawal dobrej roboty juz zrobilas i ja osobiscie jestem bardzo wdzieczny ze zadalas sobie trudu na przetlumaczenie tego i ze chcesz pomagac innym w ten sposob a sa to informacje bardzo cenne i napewno wielu to pomoze,mysle ze jak nie tedy to droga majlowa dotrze do osob zainteresowanych i chcacych skorzystac z naprawde wartosciowej tresci. ja naturalnie jestem zainteresowany dalsza czescia.
wsumie to dziwna sytacja...
pozdrawiam

Offline

 

#9 2007-05-17 23:37:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2007-05-20 20:35:45

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

Karolina jak chcesz to napisz list jako wlascicielka portalu i ja go przerobie i odesle zebys mogla do nich wyslac. Bo jest tam jeszcze kilka fajnych artykulow, moze taka zgoda ogolna by sie przydala.

Offline

 

#11 2007-05-20 21:53:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

No, napisałam do nich w sobotę. Mam nadzieję, że się odezwą...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2007-05-20 22:17:26

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

OK w takim razie jesli czekamy na odpowiedz to wklejam CZESC CZWARTA

2) Nastepnym waznym produktem na IC jest POLY-DOPHILUS. Polydophilus zawiera mieszane szczepy bakterii. (Zostal on teraz ulepszony przez dodanie FOS ktore stanowi pozywke dla ‘przyjaznych’ bakterii. Twoje jelita powinny miec wiele roznych bakterii Lactobasilus I innych przyjaznych bakterii. Ale po dtlugotrwalej kutacji anytbiotykowej czy przy grzybicy czy zatwardzeniu twoja flora bakteryjna sie zmienia. Przyjazne bakterie zostaja zabite I np paciorkowiec kalowy lub inne bakterie sie rozprzestrzeniaja. Poprzez spozywanie przyjaznych bakterii namnazamy ich rozwoj w organizmie I przywracamy naturalna flore bakteryjna. Kontrolujemy w ten sposob chorobotworcze bakterie. A jesli masz biegunke to mozna ja w ten sposob zatrzymac I tak samo jest z zatwardzeniem. Musisz jednak wiedziec ile jest ci potrzebne. Nie mozna wziac tego zbyt duzo. Znalam jedna osobe ktora brala antybiotyki dozylnie I potrzebowala 12 pigulek POLY-DOPHILUS dziennie zeby uniknac begunki.

Wynikiem procesow metablicznych tych bakterii jest produkcja dwutlenku wodoru (nadtlenek wodoru). Dwutlenek wodoru (H202) jest mocnym antybiotykiem ktory zabija bakterie ktore nie moga zyc w obecnosci tlenu. Dwutlenek wodoru rozbija sie na wode (H20) I dodatkowy tlen ktory zabija bakterie, virusy, grzyby I naturalnie utrzymuje cie w zdrowiu. Jesli zdecydujesz sie na dlugoterminowe antybiotyki to musisz brac POLY-DOPHILUS (lub inny probiotyk). Inaczej czeka cie beigunka, problem z drozdzami, I innymi bakteriami ktore zagniezdza sie w twoim jelicie. Jeli chcesz brac natybiotyki to prosze bierz tez probiotyki. Powinno sie je brac godzine przed antybitotykiem I godzine po. POLY-DOPHILUS powinniem byc w lodowce ale mozna go tez brac jesli gdzies wyjezdzasz. Jesli jest w lodowce to zatrzymuje swoja sile. Jeden madry lekarz zaleca branie probiotykow rano zaraz po przebudzeniu na pusty zoladek ale mozna to robic po tym jak ustalisz jaka dawka ci jest potrzebna. Czasami trudno jest pamietac o probiotykach I ze trzeba je brac pomiedzy antybiotykami wiec to byloby rozwiazaniem ale mozna zrobic po kilku miesiacach brania suplementow kiedy juz wiemy co nasze cialo potrzebuje.

Pyt: Czy zauwazylas ze po podaniu probiotykow nadal mialas biegunke I czy probiotyki pomogly?
Ruth: Nigdy nie mialam biegunki. Ale I tak zawsze biore poly-dophilus zapobiegawczo.

3)    Nastepnym suplementem sa MULTI-VITAMINY. Wiekszosc mulitvitamin na rynku ma kwas askorbinowy ktory nie jest tolerowany przez pacjentow z IC. Ten produkt zawiera vit A B1 B2 B3 B5 B12, kwas foliowy, Paba, biotyne, choline, zbuforowane C D E, magnez, potas, wapn, cynk, boron, manganian, chrom, molybdenum, selen, I inne skladniki. Nie znajdziesz drugiej dakiej kombinacji na rynku. Wiekszosc pacjentow z IC ze wzgledu na okrojona diete I alergie nie przyswaja odpowiednio pokarmu. Kiedy bylam w ciazy wzielam ten produkt do swojego lekarza I powiedzialam mu ze nie moge brac zwyklych witamin I co on mysli o tym, wiec spojrzal na moje multiwitaminy I na liste skladnikow I powiedzial ze jest wlasciwie lepszy!

Pyt: A co z vit B w tych mulitviatminach?
Ruth: Mimo ze dr Gillespie napisal ze pacjenci z IC nie toleruja vit B, mnie one nigdy nie przeszkadzaly. Niektorzy ludzie maja z nimi problemy a niektorzy nie. Hank ma jeszcze inny produkt ktory nazywa sie Mini Mulit, z mniejsza iloscia Vit B ktore sa lepsze dla ludzi ktorzy maja uczulenie na vit B. Kazdy moze wybrac to co mu pasuje lepiej.

Fakt: powod dla ktorego vit B powoduja bol u niektorych ludzi bo sa one prekursorami adrenaliny I noradrenaliny ktore powoduja bol w kiedy uwalniaja sie z nadnerczy.

4)    ZBUFOROWANA VIT C: ta vitamina wzmacnia naczynka krwionosne. Wiec jesli masz podraznienie lub krew w moczu, to oznaka ze twoje naczynka krwionosne I krazenie w sciankach pecherza nie jest optymalne, wiec potrzebna jest vit C. Na diecie IC nie dostaje sie wystarczajaco duzo vit C z pozywienia bo zwykle jedyne owoce ktore mozna tolerowac to gruszki I jagody (I moze arbuz). Wiec buforowana vit C jest bardzo wazna, bo pomoze odzywkom I suplementom dostac sie do scianek pecherza, co pozwoli lekom dostac sie do scianek pecherza. Vit C pomoze tez w krazeniu podczas regeneracji I naprawy scianek pecherza. Okazalo sie ze zbuforowana vit C pomaga tez w detoksie, w uwalnianiu sie toksyn z organizmu, I pomaga systemowi odpornosciowemu oraz sprawia ze mocz jest bardziej zasadowy.
5)    Vitamina E (sucha E400) jest antyoxydantem, ochrania ona blone komorkowa od wolnych rodnikow od wolnych odrodników I jest takze wazna w normalnym funkcjonowaniu hormonow.dla mnie najgorszym okresem byly miesiaczki. Wiedzialam ze przynajmniej jedna noc w miesiacu mam nieprzespana spedzona w toalecie z lodem pomiedzy nogami probujac za wszelka cene usnac na podlodze w lazience. Witamina E jest szczegolnie waznym komponentem jesli twoje IC ma podloze hormonalne. Pozwala tez kontrolowac uderzenia goraca; ja uzywam od 400 do 800 jednostek dziennie I od tego czasu nie mam uderzen goraca
ODPOWIEDZ: Miala lek na ktory nie moglam dostac recepty bo lekarz nie wierzyl ze on dziala; ten lek dzialal ale witamina E dziala lepiej. Od tego czasu biore dwie kapsulki dziennie I nie mam uderzen goraca.

6)    MIXED CAROTENES – mozna je znalezc w marchewkach I burakach I w zolotych I  pomaranczowych warzywach. MC powinny brac spozywane zeby wytworzyc w ciele witamine A. To jest w porzadku jesli nie masz problemow z tarczyca. Ale jesli twoj hormon tarczycy niepracuje dobrze na poziomie komorkowym to nie mozesz przeksztalcac karotenow w witamine A. Witamina jest potrzebne do naprawy sluzuwek. Na przyklad jesli robia ci sie afty w jamie ustnej moze to oznaczac ze masz niski poziom witaminy E. Jesli masz IC to blona w twoim pecherzu jest uszkodzona I mozesz cierpiec na brak witaminy A.

Jesli masz alergie pokarmowe Witamina A jest potrzebna jako wysciolka ukladu pokarmowego a kiedy on jest uszkodzony wytwarza sie przeciakjace jelito, pokarm sie tam dostaje I uwrazliwia cie I tworza sie alergie pokarmowe mysle ze jest wiele rzeczy ktore maja zwiazek niedobrem witaminy A. Mozesz rozmawiac ze wszystkimi dietetykami na swiecie ktorzy mowia ze nikt w naszym spoleczenstwie nie ma niedoboru witaminy A. Moze byc z toba zle jesli bedziesz sie nia obzeral miesiacami ale przeciez tego nie zrobisz. Ona rozpuszcza sie w tluszczach I bedzie przechowywana w twojej watrobie I mozesz dostac Hyperwitaminozy

Ruth: mysle ze wszyscy w tym pokoju maja jakis komponent tarzycowy w swoim IC I zaraz powiem ci dlaczego.
PYT: Wlasnie zostalam zdiagnozowana Hashimoto. Czy to ma jakies powiazania?
RUTH: Mysle ze ma I zaraz do tego dojde.
PYT:Jakie sa objawy przedawkowania MC
RUTH: MC rozpuszczaja sie w wodzie wiec jakikolwiek nadmiar jest wydalany natomiast jesli chodzi o witamine A nigdy nie widzialam zadnego przypadku wiec musialabym sprawdzic w swoich medycznych ksiazkach.

7)    CYNK – brakuje go w diecie wiekszosci ludzi w naszym spoleczenstwie. Jesli masz biale plamki na paznokciach to masz niedobor cynku. Nawet jesli nie masz tych plamek to I tak mozesz miec niedobor cynku. Cynk bardzo pomaga w gojeniu sie uszkodzonego nablonka. Jesli masz uszkodzony nablonek I chcesz go odbudowac to potrzebujesz cynku. Mozesz wziac wszystkie antybiotyki na swiecie I inne suplementy ale jesli ominiesz cynk to nie wyzdrowiejesz. To dlatego masc cynkowa jest uzywana w gojeniu sie ran po oparzeniu slonecznym.

TARCZYCA – wiec wtedy zmienilam diete, przestalam brac antybiotyki na wszystkie te bakterie ktore tam rosly I zaczelam process naprawczy, zaczelam stosowac probiotyki I suplementy zeby odbudowac nablonek pecherza. A teraz o tarczycy. W tym czasie zdrowialam, nie mialam juz atakow, I nie wstawalam w nocy. Zorientowalam sie wtedy ze leczenie mojego meza jest bardzo wazne I druga rzecza bylo odkrycie ksiazki : ‘Nadczynnosc tarczycy – cicha choroba’ (Hyperthyrodism: An Unsuspected Illness) doktor Brody Barnes. Jesli masz cukrzyce to nie diagnozuja cukrzycy sprawdzajac poziom insuliny. Sprawdza sie czy ‘ucieka’ ci cukier. Oznacza to ze nie masz wystarczajaco duzo insuliny lub insulina ktora produkujesz nie dziala dobrze na poziomie komorkowym. Wiekszosc diabetykow ma podwyzszony poziom insuliny.

Dr Barnes mowi ze nie ma dla niego znaczenia co mowia rezultaty z laboratorium jesli chodzi o poziom hormonow tarczycy. Jesli twoja poranna temperatura ciala z rana (po nocy) jest zbyt niska to znaczy ze twoja tarczyca nie pracuje dobrze na poziomie komorkowym. Krazace hormony tarczycy lacza sie z drozdzami co oznacza ze sa bardzo szybko sa wydalane z krazenia I pracuja optymalnie. Kiedy krazy przeciwdzialaja na nie inne hormony z ktorymi sie spotykaja oraz z adrenalina I noradrenalina w ciele, wiec jesli zyjesz w ciaglym stresie to zuzywaja sie zanim moga sie wchlonac do komorek. Jest jeszcze wiele innych procesow zachodzacych w takim wypadku.

Przeczytalam ksiazke dr Barnes I pomyslalam ze moze dlatego mialam 4 poronienia, I dlatego mam ciagle sucha skore I wlosy mi wypadaj I dlatego moj pecherz sie nie goi I moj system odpornosciowy jest do kitu. Czytaj ta ksiazke czulam sie jakbym czytala moja karte chorobowa. Wiec zrobilam te wszystkie testy I powiedziano mi ze sa w normie, a ja I tak sie upieralam ze mam wszystkie symptomy nadczynnosic tarczycy. Nie przesadzalam, nie moglam sobie tego wymyslic, 4 poronienia,sucha skora, and wypadajace wlosy. Symptomy moga byc bardzo zroznicowane, nawet jesli nie wypadaja ci wlosy to nie znaczy ze nie masz problemow z tarczyca. Zawsze wiedzialam ze mam niska temperature ciala z rana. Kiedy staralam sie zajsc w ciaze to mierzylam temperature I wychodzilo 36.2 (97.1F) to myslalam sobie: chyba nie mialam owulacji. I ta niska temperatura jest dobrym wyznacznikiem ze sa problemy z tarczyca.

Dr Barnes mial pacjentke z cukrzyca ktora miala wrzody ktore nie chcialy sie goic I dal jej lekarstwo na tarczyce I wrzody sie wygoily. Wiec zastanawiam sie czy jest jakies powiazanie z wrzodami Hunner’a wystepujacymi przy IC a pecherzem I tarczyca I zdrowieniem. Nie wiem, chcialalbym zobaczyc badania nad tym przeprowadzone. Kiedys zrobilam ankiete przez gazetke emailowa o IC a takze wsrod moich pacjenotw I rozmawialam z nimi o temperaturze ciala. Z 56 osob tylko jedna nie miala niskiej temparatury ciala z rana I ta osoba miala wiele innych hormonalnych problemow.

Pyt: Jaka jest normalna temperatura ciala?
Ruth: Przed owulacja 36.3 (97.4 F) a po owulacji powinna byc ok 36.6 (98 F). Po menopauzie 36.5 (97.8 F)
(przyp. Tlu. Wszystkie przeksztalcenia z Farenheit na Celsius ze strony http://www.wbuf.noaa.gov/tempfc.htm )

Odpowiedz: W szpitalu HAnneman Kristine Whitmore w Philadelphia potwierdzono ze zauwazyli ze kiedy zaczyna sie leczyc tarczyce pacjenci z IC zaczynali zdrowiec.

Offline

 

#13 2007-05-20 22:38:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

Mała uwaga: tarczyca (chyba głównie nadczynność) może mieć wpływ na pęcherz, i wcale nie musi to oznaczać IC. Poza tym TSH "współgra" (nie wiem, czy zawsze) z prolaktyną, której nadmiar też może odpowiadać za dolegliwości pęcherza. Jeśli lekarze "zaczęli leczyć" tarczycę, to znaczy, że pacjenci mieli z nią problemy, więc to akurat żadna magia, tylko patrz wyżej. Temperatura przed owulacją i po niej też jest sprawą indywidualną i może różnić się od podanej o kilka kresek, nie oznacza to nic złego. Sucha skóra i wypadające włosy przy prawidłowych wartościach hormonów tarczycy to efekt niedoboru wit. B12 (innych B też może, zwłaszcza B6). Wit. C - to zależy, ja np. nie mogę jej brać, koszmarnie mnie podrażnia. A do uszczelniania można brać rutynę. Autorka przeczy sama sobie: kwas askorbinowy to właśnie wit. C. Poza tym jeśli autorka miała 4 poronienia, to musiała mieć jakieś zaburzenia ginekologiczne. Badała sobie hormony? Zresztą z jej wypowiedzi wynika, że obecnie bliżej jej do menopauzy?
Wyjaśnij, co miałaś na myśli z tym niediagnozowaniem cukrzycy i insuliną, bo trochę nie rozumiem przekładu?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2007-05-20 22:44:13

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

Wiesz to jest wywiad, nie tekst naukowy a ja tlumacze bezposrednio bez zmieniania i zastanawiania sie co on miala na mysli, na wspolne refleksje licze ze strony czytelnikow smile wiec jej skladnia jest taka jakby prowadzila konwersacje, nie zawsze jest to 'poprawne' lub wytlumaczone co miala na mysli, a ja nie chce 'gdybac' o co jej chodzilo. Mozemy napisac do niej z pytaniami, wydaje sie osoba ktora lubi pomagac.

Offline

 

#15 2007-05-20 22:47:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

Nie, bo ja nie rozumiem: do diagnozowania cukrzycy bada się glukozę we krwi, a ona pisze tak, jakby to nie o to chodziło, więc pytam, o co chodzi jej z tą insuliną i cukrem smile. A mój post to własnie moje refleksje smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2007-05-20 22:48:07

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

A z cukrzyca chyba chodzilo jej o to ze jej (cukrzycy) takze (tak jak tarczycy) nie mozna zdiagnozowac przez sprawdzanie poziomu hormonow, bo wyniki nie bylyby miarodajne.

Offline

 

#17 2007-05-20 22:52:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

Czyli jak tarczycÄ™?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2007-05-21 09:23:07

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

Tak zrozumialam

Offline

 

#19 2007-05-21 11:54:31

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

olcia
jak zwykle-dobra robota smile
poki co wiele sie potwierdza dzieki temu tekstowi,informacje ktore byly na zasadzie gdybania odnajduja tu potwierdzenie a to oznacza wlasciwy tok myslenia smile

Offline

 

#20 2007-05-21 18:57:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

A ja dalej nie rozumiem: jak należy badać tarczycę, skoro poziom hormonów jest niemiarodajny sad? Możesz napisać to zdanie w oryginale? Albo cały kontekst?

Co nie zmienia faktu, że nadczynność tarczycy może mieć wpływ na złe funkcjonowanie pęcherza, więc przy niebakteryjnych zp lub tajemniczych dolegliwościach pęcherza trzeba zrobić i cukier, i TSH, i mocznik plus kreatyninę, i wydalanie wapnia się zda itd.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#21 2007-05-22 00:09:47

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

To ten fragment:

'Things were moving right along, and then we discovered treating my husband was very important and the second thing we discovered was this book called 'Hypothyrodism: An Unsuspected Illness' by dr Broda Barnes. If you have diabetes they don't diagnose diabetes by checking your insulin levels. They check whether you are spilling sugar. Which means the insulin you have either isn't enough or the insulin you have isn't working effectively on a cellular level. As a matter of fact, most diabetics have a higher than normal insulin level.

Dr Barnes says that he doesn't care what the lab test says when they check for thyroid function. If your nasal body temperature (your body temperature before you get out of bed in the morning) is too low, then it's not working on a cellular level. Circulating thyriod hormones bind with yeast, which means it's taken out of circulation and won't work well. It gets counteracted by other hormones in the body and the adrenalin and epinephrine in your body, so if you have a high stress level in your life than that could be causing your thyroid hormone circulating to be used up before it gets to the cells. There are a whole bunch of things that can go on.'

W zasadzie cala strona numer 11 w oryginale.

Ja mysle ze przy bakteryjnym ZP tarczyca tez moze byc problemem, zwazywszy ze autorka uwaza ze IC jest (czesciowo przynajmniej) choroba na tle bakteryjnym.

Offline

 

#22 2007-05-23 13:25:45

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

Mam uwagę następującą: Olcia w tym temacie tłumaczy książkę , natomiast z tego, co widzę, to Olcia musi się tłumaczyć z tego, co w tej ksiażce jest napisane. Każdy ma prawo nie zgadzać się z trescią wywiadu z Ruth Kriz, ale te zapytania powinny być tak naprawdę kierowane do autora książki. Może lepiej byłoby założyć oddzielny wątek pod tytułem "Dyskusja na temat metody leczenia Ruth Kriz" i tam każdy powołując sie na treść książki mógłby dowoli rozwijać temat i wyrażać swoje wątpliwości, czy to, co jest napisane pokrywa sie z prawdą, czy nie. Obawiam się, że jeśli Olcia bedzie musiała za każdym razem odpowiadać na pytania forumowiczów, to zniechęci się do dalszej pracy i wtedy napewno będzie to duża strata dla nas. danrom

Offline

 

#23 2007-05-23 13:54:01

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

a wedlug mnie nema sensu zakladac nowego tematu gdzie mialoby byc rozkminiane co moze byc prawda a co nie bo byc moze pewne rzeczy jako odrebnosc moga byc stawiane pod znakiem zapytania ale niewiadomo jak to sie ma do calego obrazu(biorac jeszcze pod uwage dzialanie posrednie i bezposrednie)a niema tu kompetentnych osob(sory lekarzy czy farmakologow znajacych sie na rzeczy tu niewidze,osob majacyk konkretne pojecie o tej chorobie i potrafiacych to leczyc tez niebardzo,gdyby to byloby takie proste o fugazotto nieprzesiedzialby 30 lat w laboratorium badajac tylko probki moczu)aby odrazu skazywac cos na okreslenie nieprawdziwe. wedlug mnie rozkminianie tego jest bez sensu taksamo jak wymuszanie na olci tlumaczenia ea autorke tekstu ktora notabene ma przygotowanie medyczne...
olcia robi kawal dobrej roboty,autorka tekstu wyzdrowiala i to sa fakty,kazdy kto chce niech przeczyta iwyciagne wnioski dla iebie bo dac tym tropem ze to czy tamto nieprawda mozna by napisac ze to leczenie to nieprawda bo oficjalnienie taksieoleczy,ze tachoroba to nieprawda bo jej niema,moze toforum to nieprawda ikazdy z nas sobie jewymyslil,ze te bakterie to nieprawda,a co widziel je ktososobiscie tongue...heh
nikt zgadzac sie niemusi i jest to moje zdanie,moge wiec pisze.
olcia dobrze ze sa tacy ludzie jak TY.robic cos duzego bo ten text to jest COS i napewnowielu osobom to pomoze.

Offline

 

#24 2007-05-23 14:06:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

Dan, to przytyk do moich uwag? Olcia robi kawał dobrej roboty, a jest osobą mądrą i znającą język, więc mającą lepszy dostęp do informacji - chyba refleksje na marginesie tekstu nie są dla niej obraźliwe? Tym bardziej, że to są różne uwagi do tekstu, nie do tłumaczki - nikt nie jest omnibusem, każdy może się mylić, a w chorobach pęcherza jest mnóstwo pytań i wątpliwości. I ja też takie mam. Najlepiej, żeby Olcia się sama wypowiedziała, czy czuje się dyskomfortowo. Sądzę, jak Sky, że rozbicie na dwa wątki trochę rozbije spójność. Bo jeśli tu będą fragmenty, a tam dyskusja, to trzeba będzie albo bez przerwy cytować, albo w inny sposób odwoływać się do drugiego wątku. A co do autorki: jeśli ktoś załatwi kontakt/konsultacje z Ms Ruth Kriz - to ja się podpisuję pod tym obiema rękami smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#25 2007-05-23 15:01:08

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: Wywiad z Ruth Kriz - o metodzie dr F i nie tylko

Dan, dzieki za wstawiennictwo, nie, nie obrazam sie i nie jest mi 'niekomfortowo', chcialabym wiecej pomoc ale moja rola narazie jest bardziej z tych 'ja tu tylko sprzatam'. Wiem ze ciezko jest czytac o chorobie z ktora zyje sie na codzien, a sa w tym tekscie informacje z ktorymi nie kazdy musi sie zgadzac. Fajnie ze wywoluje konwersacje ale pewnie lepiej zeby byly one na tematy medyczne niz interpersonalne.
Wiec jesli sa niejasnosci to bardzo chetnie wskaze miejsce w tekscie do ktorego mozna sie odwolac.
Pewnie ze nadal bede tlumaczyc, zostaly juz tylko 3 strony i nie chcialabym trzymac wszystkich w napieciu dluzej niz to konieczne... smile

CIAG DALSZY


Odpowiedz: Tesciowa mojej corki mialam chorobe Hashimoto I kiedy podano jej na to leki to IC zniknelo, nadal go nie ma po 9 latach.


Odpowiedz: Moj lekarz zrobil mi testy krwi na tarczyce I wszystko wrocilo w porzadku. Ale I tak zaczelam brac lekarstwo zeby zobaczyc czy pomoze I zaczelo mi sie robic slabo I czulam sie dziwnie. Powiedzial mi wtedy ze to znak ze najprawdopodobniej go nie potrzebuje.

Pyt: A czy ty bralas cos na tarczyce?
Ruth: W ktoryms momencie bralam nawet wyciagu z tarczycy zeby podniesc temperature. Kiedy wyzdrowialam, to grzybica tez przestala byc problemem. Przez lata bralam polowe dawki. Kiedy zdecydowalam sie przestac brac w ciagu 6 tygodni dostalam zapalenia pecherza. I miesiac pozniej nastepne. Poszlam do lekarza zapytalam czy widzi powiazanie? Zbadal mnie I powiedzial ze mam niedoczynnosc refleksow I ze musze wrocic do lekarstwa. To bylo w 1993 I od tego czasu nie mialam zapalenia.

Pyt: Co to byl za lekarz?
Ruth: Dr Norman Levin (Aldie Virginia 703-260-3484 lub 327-2434) on podejmuje sie leczenia na podstawie twojej temperatury. Musisz miec mierzenia z calego miesiaca. I bedzie leczyl symptomy a nie tylko na podstawie testu. Rozni ludzie maja rozne normy. W koncu powinno sie leczyc ludzi a nie normy lecznicze.

Dyskusja: Dr Gillespie robil kazdemy pacjentowi z IC testy na tarczyce I odkryl ze jedna trzecia ludzi miala problemy z tarczyca.

Pyt: Ile to kosztuje I czy pokrywa to ubezpieczenie?
Ruth: Ubezpieczenie nie pokrywa suplementow ale one nie sa tak drogie w porownaniu z tym jak bardzo pomagaja! Ubezpieczenie pokrywa antybiotyki bo one sa na recepte. Lekarstwo na tarczyce nie jest drogie. Test ELISA jest drogi ($1050) ale wiele firm ubezpieczalnych pokrywa chociaz czesc kosztow. Musisz ich spytac.

Dyskusja: Kiedy zadalem zwrotu za test ELISA Act to napisalem list potwierdzajacy z zalaczona dokumentacja o IC I artykuly o tym ze IC moze byc choroba alergiczna.

Ruth: Wiec jest jeszcze inna metoda sprawdzania tarczycy, test jodowy. W wielu wypadkach tarczyca nie pracuje tak jak powinna bo sa braki jodu. Zwlaszcza jesli jestes na diecie bezdrozdzowej. Nie jesz wtedy normalnego chleba ktory ma w sobie jod. Ten test polaga na kupnie buteleczki jodu (jodyny?) I posmarowanie nim 7 – 8 cm uda. Nie myj tego. Po 24 godzinach jesli jod jest nadal na skorze to masz go wystarczajaco duzo w organizmie. Moj zniknal w 2 godziny. Moj maz mial swoj przez 3 dni. Dla niektorych ludzi samo spozywanie jodu wystarcza by tarczyca zaczela znowu pracowac.

DROZDZE: Kazdy kto brak antybiotyki I kazdy kto je typowa diete amerykanska prawdopodobnie ma problem z drozdzami. Duzo pacjentow z IC po pozbyciu sie drozdzycy nie ma wiecej symptomow IC. Wielu ludzi po wzieciu lekow anty-grzybicznych na recepte I IC zniknelo. Inne osoby braly antybiotyki, zdrowialy a potem symptomy wracaly I byla to drozdzyca. Nie mowimy tu o grzybicy pochwowej, gdzie masz swiad I uplawy. Nie mowie tu nawet o ludziach ktorzy maja jakies symptomy, poza tym ze sa zmeczeni, czy wyczerpani czy brali antybiotyki czy jedza cukier. Jedna z ksiazek mowi ze 90% Amerykanow ma problemy z drozdzami. Ilekolwiek by ich nie bylo duzo ludzi ma z tym problem I trzeba to leczyc.

Pyt: Jak to zbadac?
Ruth: Sa na to testy: jednym z badan na ELISA Act jest test na drozdze. Ale mozesz tez to sprawdzic keidy zaczniesz brac Nystatin. Jesli po 3 dniach masz poczucie jakby lapala cie grypa to znaczy ze drozdze umieraja. Najlatwiej to zbadac przez pobranie Nystatin w tabletkach.Proszek jest tanszy jesli chcesz wypelniac swoje wlasne globulki. Moja kolezanka ktora ma IC robila testy ale nic nie wychodzilo a potwm okazalo sie przy innym tescie ze jednak ma. Wiec badzcie ostrozni, testy nie zawsze odzwierciedlaja rzeczywistosci. Lepiej sprawdzic symptomy.

Pyt: Ile bralas Nystatin na poczatku?
Ruth: Zaczelam od 500,000 jednostek w jednej tabletce dwa razy dziennie ale wiem ze inni brali nawet 1000,0000 trzy razy dziennie. PDR poleca 2 tabletki 3 razy dziennie, przy antybiotykoterapii.
(BJ przepisuje tyle ale w koncowym rozliczeni moga wyjsc rozne dawki.) Jesli zaczynasz na male dawce I czujesz jakbys dostawala grypy to sa to toksyny wychodzace z organizmu, jakbys mial najgorsza grype w zyciu. Wali ci serce, bola miesnie, jest ci niedobrze, wszystko to reakcja na drozdze. Ale nie przestawaj brac Nystatin podczas brania antybiotykow. To najprostszy sposob zeby sie przekonac czy masz drozdze. Jest to lepsze niz wydawanie $50 na test ktory moze pokaze a moze nie.

Dyskusja: Bralam 2 tabletki dziennie I jedyne co sie wydarzylo to to ze nie wychodzilam z ubikacji, moje symptomy bardzo sie zaostrzyly. To wlasnie sie stalo.

Ruth: To byly toksyny, efect oczyszczania.
Dyskusja: Wlasnie to mi powiedziano ale musialam obnizyc dawke bo myslalam ze predzej mnie to zabije niz wyleczy.
Ruth: To bardzo typowa reakcja ale po jakims czasie przechodzi. Co mnie na to pomagalo: picie duzej ilosci wody I lewatywy z kawy organicznej. To jeden z nalepszych detoksow. Kiedy zaczelam sie oczyszczac I zaczynaly sie te symptomy walacego serca I grypy robilam wtedy lewatywe z kawy I po pol godzinie bylo juz dobrze. Dr Levin jest w tym specjalista I moze tu pomoc.

Ksiazka ‘Prescription for Nutritional Healing’ ma wszystkie te porady. Mozesz tam wyczytac o roznych skladnikach diety, odzywczych I innych metodach oczyszczania. To naprawde dobra ksiazka I kosztuje tylko $17, mozna ja kupic w sklepach ze zdrowa zywnoscia.

Pyt: Kiedy wysylasz mocz do analizy I nie ma tam drozdzy to znaczy ze nie musisz sie tym martwic?
Ruth: Nie, to po prostu oznacza ze nie ma drozdzy w twoim moczu. Ale to nie oznacza ze nie ma drozdzy w innych czesciach ciala.

Nastepna wazna sprawa jest ze musisz utrzymywac ph ciala zasadowe. Jesli jest kwasne to drozdze beda sie rozmnazac. Wiec jest to jeszcze jeden dobry powod zeby trzymac sie zasadowego ph. Soda oczyszczona, owoce, warzywa sa zasadotworcze. Wysokobialkowa dieta, mieso, I kasze sa kwasotworcze. Mozna kupic wykres z ICIC o tym jakie produkty powoduja konkretne reakcje ‘Efekty pozywienia/produktow na przemiany chemiczne w ciele’. Drozdze zywia sie cukrem a cukier tez jest kwasotworczy.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson