Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#201 2008-01-10 18:56:23

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Nie odzywałam się, bo nie miałam dostępu do Internetu znowu. U mnie tylko gorzej. Tzn. katar z nosa najpierw przerodził się w okropny ból całej prawej strony, a w szczególności na wysokości talii. Bolało mnie tez całe podbrzusze. Potem zrobił się lejący katar, teraz jest już gęsty, żółty i z krwią. Gardło mnie napier*&^% niemiłosiernie i ogólnie jestem rozbita i osłabiona wg termometru. Dwa dni przelezałam w wyrze na polopirynie, wpanie itp, itd. Dzisiaj byłam u lekarki rodzinnej i powiedziała, że jak dla niej to jutro będzie już z tego cholerna ANGINA!!! A ból z prawej strony to wynik przewiania. No i co? No i znowu ANTYBIOTYK!!! Zanim mi cokolwiek wypisała to się zastanowiłam na co są wrażliwe moje bakterie i oprócz Cyprofloxacyny (którą ledwo co skończyłam brać niecały miesiąc temu!!) przypomniał mi się Augmentin, ona stwierdziła, że Augmentin może być jak najbardziej na anginę i coś w zatokach, bo niby dobrze je penetruje i wypisała mi na 7 dni co 12godz. 1g tabletkę + flumycon raz dziennie...Ale ja tak czułam, bo miewałam anginy bardzo często i wiem doskonale jak to jest, dlatego poszłam do niej. Plus jest taki, że powiedziałam jej o ginekologicznych problemach i że mam prywatnego ginekologa i że sporo wydaję na badania, a ona powiedziała, że po niektóre skierowania mogę przychodzić do niej bez problemu - może trochę zaoszczędzę chociaż...

Offline

 

#202 2008-01-12 18:18:45

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Cześć dziewczyny.
Byłam u mojego ginekologa, zbadał mnie dogłebnie i bardzo skrupulatnie (jak zwykle z resztą) i odrobinkę mnie pocieszył. Mianowicie, powiedział, że ginekologicznie jestem super póki co, jajniki, macica itd jak należy no i wydzielina dość obfita, lekkawo biała, ale zupełnie do przyjęcia, wszystko różowiutkie, nic nie zaczerwienione - słowem, ginekologicznie nic nie nosi cech czynnego stanu zapalnego. Aha, sprawdził jeszcze papierkiem odczyn wydzieliny i powiedział, że jest mega kwaśny i wygląda na to, że pałeczek Lactobacillus jest tam baaaardzo dużo, więc LaciBios i Vitagyn spełniły swoją rolę. smile No i tyle dobrych wiadomości. Co do złych, to tak: nie moge mówić, mam tą anginę, ale dodatkowo przyatakowało mi struny głosowe (mam do tego tendencję-szerokie gardło, guzki śpiewacze itp + nawijam zawsze jak nakręcona) lecz to nie jest najgorsze. Po tym Augmentinie jest mi straszliwie niedobrze, żołądek go wyraźnie nie lubi, jelito grube daje mi w kość skurczami i ogólnie gastrycznie do kitu, ale też nie to jest najgorsze, bo to już było i wiadomo co to jest. Najgorszy jest ból w dole brzucha, nie jest mocny, ale raczej stale się utrzymuje szczególnie gdy chodzę, no i siusiam częściej niz zwykle (wczoraj 6 razy, wiem że dla Was to mało, ale dla mnie to już w sumie sporo) - chyba jak mnie zawiało to trochę przyatakowało pęcherz... sad Mam jednak nadzieję, że po Augmentinie mi przejdzie. Oczywiście mam też Flumycon, no i biorę Lacium, LaciBios i Vitagyn 2x w tygodniu i raz na jakiś czas Lactovaginal, no i 10dni po antybiotyku też będę kontynuować probiotyki.

Mam pytanie do Was, specjalistek od pęcherza, jaka jest dzienna norma na siusiu, tak przeciętnie? Czy 6 to już dużo? Bo ja już byłam dziś 6 razy, a za chwilę chyba znowu polecę. hmm
Pozdrawiam!

Offline

 

#203 2008-01-12 18:28:23

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Aha, jak napnę brzuch to mnie boli w dole, a ginekologicznie jest ok, stąd moje wnioski w kierunku pęcherza. Ale piję wzmożone ilości herbaty owocowej (dzisiaj już 3 wypiłam) i wody na to gardło. Czasem troszkę czuję cewkę, ale tez nie jakoś bardzo. Brzuch bardziej mnie boli w dole z prawej strony, a z lewej to chyba ciągnie od tego nieszczęsnego jelita.

Offline

 

#204 2008-01-12 19:00:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Norma to jest do 8. Ale jak chodzisz np. 10 razy i nic Ci nie dolega, to też można uznać za normę. Ja sądzę, że normą można określić każdą liczbę siusiania, która nie sprawia Ci bólu i nie zaburza funkcjonowania.

To, co opisujesz, to może być reakcja jelit. Jelito podrażnione lekiem i uciskające na pęcherz może dawać taki ból, zwłaszcza że skurcze "oddziałują" ogólnie na mięśnie w tych okolicach.

(A mnie nie papierkował nigdy, phi... chyba się upomnę następnym razem smile ).

6 razy... jak ja wstanę 6 razy w nocy, to uważam, że miałam naprawdę niezłą noc...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#205 2008-01-12 19:07:12

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Szczerze Ci wspólczuję Imienniczko. Bardzo dziękuje też za cenna wskazóweczkę na temat jelita, może i masz rację. Tymbardziej, że ten augmentin jest w istocie dośc mocno podrażniający u wielu ludzi.
P.S. Hehe, mnie drugi raz papierkował, chyba dlatego, że nie ma widocznego stanu zapalnego, a wie, że maksymalnie faszeruję się tymi probiotykami wink

Offline

 

#206 2008-01-15 19:15:07

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Dziwczyny, czy lekki wyciek z cewki może być związany jedynie z jej mechanicznym podrażnieniem?

Offline

 

#207 2008-01-15 20:59:17

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Wroclawianka, a moze po prostu niedokladnie sie podtarlas? Ja kiedys jak bralam Ginjal (wtedy mocz jest niebieski) mialam wlasnie plamke na majtkach i myslalam, ze to ntm, ale juz sie taka sytuacja nie powtorzyla. Moze to tez byc rzadka wydzielina.

Offline

 

#208 2008-01-15 21:38:47

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Juz sama nie wiem. Wiesz, jak się tak na wszystko zwraca uwagę, kontroluje, itp, to można świra dostać. Ale czasem w takim miejscu koło cewki, gdzie skóra jest mocno zwinięta/pofałdowana mam odrobinę takiej wydzieliny i czuję ją, tzn. piecze itp, jak namoczę taki patyczek do uszu i delikatnie ją zdejmę z tamtąd to przechodzi. Mam wrażenie, że to z cewki, ale to że pojawia się to głownie jak mam większe upławy albo jak coś ładuję dopochwowo mogłoby wskazywać w istocie na to, że to np. z wkładki higienicznej. W ogóle, to się zastanawiam czy mnie te wkładki aby nie podrażniają (niby są z bawełną). Wcześniej, przed chorobą raczej rzadko używałam wkładek, a teraz się od nich uzależniłam jak od płynu do higieny intymnej.
A u mnie, angina się kończy i ze strony gardła jest dużo lepiej, dolegliwości, które wiązałam z pęcherzem też się uspokoiły, upławów nie mam za bardzo, tylko ten dziwny wyciek, a raczej określiłabym to mianem wysięk no i lekko swędzi i piecze jak podrażnię w ciągu dnia.

Offline

 

#209 2008-01-15 21:40:55

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Zapomniałam zapytać jeszcze o jedno, czy to badanie, które pozwala poznać co jest w cewce (nie wymaz), to mikroskopowa ocena osadu moczu?

Offline

 

#210 2008-01-15 21:49:15

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

No tak to osad moczu

Offline

 

#211 2008-01-15 22:19:24

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Wroclawianko to ja na Twoim miejscu kupilabym sobie Ginjal. On zabarwia mocz na niebiesko, jesli patyczek zabarwi Ci sie na niebiesko to bedzie wskazuwalo na to, ze to z cewki, a jak nie to ze to uplawy. Ginjal jest naturalnym suplementem, to wyciag z konikow marskich, bardzo dobry na nerki, szczawiany, piasek i bakterie.

Offline

 

#212 2008-01-16 19:01:06

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

O, dziękuję za podpowiedź. Jeśli to nie ustapi to tak właśnie zrobię. smile

Offline

 

#213 2008-01-24 21:10:13

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Wroclawianko mam do Ciebie pytanie, ile kosztuje Vitagyn, ile jest aplikacji, czy pomaga? Bo pierwsze pisalas, ze super a potem ze byly jakies problemy. Ja o nim mysle, zeby wziazc i zakwasic srodowisko a pozniej LaciBios Fenime, ale nie wiem czy on nie ma w sobie jakiejs chemi i napytam sobie tylko biedy. Zastanawialam sie tez, czy nie przelamac np. rutinoscorbinu, i to biale rozpuscic w wodzie, zeby czysta witamine C podawac do pochwy, bo ostatnio ciagle lekarze o tym trabia zeby pierwsze podawac witamine C a pozniej probiotyk. Sama juz nie wiem.

Offline

 

#214 2008-01-25 18:40:43

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Ja kupujÄ™ Vitagyn za okoÅ‚o 25zÅ‚, aplikacji jest 6 - w opakowaniu jest krem i 6 jednorazowych aplikatorów. PomógÅ‚ mi z pewnoÅ›ciÄ…, jeÅ›li chodzi o zakwaszanie bo ostatnio ginekolog badaÅ‚ na papierku i powiedziaÅ‚, że kwaÅ›no jest po zbóju, a i z tego co widać paÅ‚eczek na pierwszy rzut oka nie brakuje. Problemy raczej miewaÅ‚am po Lactovaginalu, który wyciekajÄ…c podrażniaÅ‚ mnie na zewnÄ…trz (przynajmniej takie miaÅ‚am wrażenie). W tym Vitagynie podoba mi siÄ™ to, że nie wycieka tak ostro jak Lactovaginal i zawsze jak go użyÅ‚am to po nocy, jakoÅ› tak dobrze mi siÄ™ wstawaÅ‚o. Raz mnie podrażniÅ‚, ale to chyba moja wina bo zaczęłam przesadzać z tym wpychaniem tak jak by mnie to miaÅ‚o caÅ‚kowicie wyleczyć. Teraz stosujÄ™ go tak jak jest zalecone w ulotce, 2x w tygodniu no i czasem Lactovaginal, bo jednak pomimo dolegliwoÅ›ci jakie czasem po  nim mam, to dobry lek. JakiÅ› udziaÅ‚ w tym wszystkim miaÅ‚ też LaciBios, ale ja go Å‚ykam, bo już nie chcÄ™ tam nic dodatkowo Å‚adować. PodsumowujÄ…c jestem zadowolona z jego dziaÅ‚ania, ale to indywidualna sprawa, wiÄ™c nie chcÄ™ CiÄ™ do niczego namawiać. A skÅ‚ad dokÅ‚adnie możesz zobaczyć tutaj:
http://www.miralex.pl/?product,pl,105 Jedno co mnie w tym kremie wkurza to tylko to, że sporo kremu zostaje w aplikatorze po aplikacji, albo ja robię to jakoś nieumiejętnie. smile

Offline

 

#215 2008-01-26 21:37:15

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Dzieki za odpowiedz, znam sklad, mimo wszystko sie zastanawiam czy cokolwiek stosowac przy TFX, boje sie reakcji alergicznej, i ze wiecej sobie zaszkodze niz pomoge.

Offline

 

#216 2008-01-26 21:42:02

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

A to inna sprawa, ja jak już coś biore to boję sie brac dużo naraz, z tego względu, że potem nie będę mogła rozszyfrować co tak na prawdę mi szkodzi. A Ty jak się czujesz teraz? smile

Offline

 

#217 2008-01-26 23:24:26

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Ja stosuje LaciBios, mialam wrazenie, ze grzybica mnie lapie, ale mam nadzieje ze ustapi samo. Poza tym bez wiekszych zmian, dalej czekam na cud z TFXem.

Offline

 

#218 2008-01-26 23:28:02

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

A ten LaciBios dopochwowo czy doustnie?

Offline

 

#219 2008-01-27 09:34:19

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Wroclawianko lacibios albo dopochwowo albo doustnie jak kto woli. Doustnie tez pomaga bo ja go bralam i mialam po nim wlasnie liczne palki w pochwie

Offline

 

#220 2008-01-27 19:35:03

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Ja biore dopochwowo, a angielskie probiotyki doustnie.

Offline

 

#221 2008-01-30 18:18:43

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Hej dziewczyny. Ale miaÅ‚am czytania po tych kilku dniach nieobecnoÅ›ci. Ja skoÅ„czyÅ‚am ten Augmentin i na drugi dzieÅ„ poczuÅ‚am siÄ™ znowu jakbym byÅ‚a przeziÄ™biona...Å‚adowaÅ‚am w siebie Febrisany i inne, ale przedwczoraj znowu zabieliÅ‚o mi siÄ™ gardÅ‚o, wiÄ™c poszÅ‚am do lekarza. OkazaÅ‚o siÄ™, że wczoraj już biaÅ‚o nie byÅ‚o i gardÅ‚o mam jak przeziÄ™bione, myÅ›lÄ™ że to zasÅ‚uga Dentoseptu. Póki co nie jest źle, ale caÅ‚y czas mnie jakieÅ› wirusy mÄ™czÄ…. PowiedziaÅ‚am też lekarce, że po grubszej  sprawie w toalecie trochÄ™ mnie tyÅ‚ek swÄ™dzi i piecze, bo dopiero skoÅ„czyÅ‚am antybiotyk i siÄ™ przestraszyÅ‚am,że to grzyby. Ona stwierdziÅ‚a, że w zwiÄ…zku z tym, że po lekach miewam zaparcia, to prawdopodobnie hemoroidy, wypisaÅ‚a maÅ›ci i powiedziaÅ‚a, że jak po nich nie przejdzie to bÄ™dziemy dalej myÅ›leć. hmm Wiem, że to dość krempujÄ…ce pytanie, ale czy któraÅ› z Was miaÅ‚a styczność z tÄ… dolegliwoÅ›ciÄ…, bo chciaÅ‚abym wiedzieć jak to jest, bo oprócz tego od dwóch dni mÄ™czÄ… mnie rozwolnienia, ale tylko rano, to też jest jakieÅ› dziwne...jak nie urok to sra....
Pozdrawiam!

Offline

 

#222 2008-01-30 18:27:34

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Wroclawianko mam kolezanke ktora jest po zabiegu wyciecia hemoroidow, tylko ze ona miala wieczne zaparcia, pieczenie odbytu  bardzo czesto i podkrwawiala co jakis czas. Wiem ze biegunki tez moga byc od hemoroidow. Przy hemoroidach dobrze jest brac detralex lek na naczynia, rzekomo dziala na hemoroidy i daje efekty. Ale najpierw trzeba probowac tanszych metod masci czopkow itp. A Ty masz jakiekolwiek podejrzenia o hemoroidy u siebie?

Offline

 

#223 2008-01-30 18:33:40

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Rodzinna powiedziała, że z tego co oipsuję to wygląda na lekkie hemoroidy i że dobrze jest zająć się nimi od razu. Dała jakąś maść i tabletki takie jak Detralex właśnie tylko, że aż 50zł kosztują i muszę poczekać na kasę aby je wykupić. Ja nie krwawię póki co, ani mi to bardzo nie przeszkadza. Poużywam tej maści kilka dni i zobacze czy będzie efekt.

Offline

 

#224 2008-01-30 18:45:14

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Wiesz co jak nie sprawiaja Ci wiekszych problemow tzn nie bola nie krwawia mysle ze msc pomoze. Detralex tez jakos tyle kosztuje 46 czy cos takiego. Powodzenia

Offline

 

#225 2008-01-30 19:33:59

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Bliżej nieokreślona choroba...:(

Jesli bralas Augmentin, masz biegunki poranne i pieczenie w okol odbutu to ja stawiam na grzyby, a pozniej ma hemoroidy. Chyba, ze masz krew w kale? Mi tez mowila pierwszego kontaktu, ze mam hemoroidy "niewielkie", bylam u specjalisty, zostalam przebadana i wyszlo, ze zadnych hemoroidow nie mam, tylko wlasnie grzyby. Bierz fluconazole, smaruj odbyt Betadine, Clotrimazolum lub inna mascia i mozesz stosowac Lactovaginal doodbytniczo. Mi bardzo pomoglo to ostatnie i bole jelit sie zmiejszyly.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson