Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-05-25 17:59:51

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Cystistat - wrażenia

Refleksje po kuracji Cystistatem:
Wlewki należy robić u osoby delikatnej, bo dłuższe cewnikowanie powoduje jednak pewną obolałość cewki, więc niedelikatne podawanie może być uciążliwe. Stosowałam najmniejszy cewnik, pediatryczną szóstkę.

Pierwsza wlewka: znaczne pogorszenie, uczucie, jakby mnie żywym ogniem palono, utrzymujące się przez kilka dni. Prawdopodobnie warstwa GAG była już do tego stopnia uszkodzona, że odsłonięte zakończenia nerwowe zareagowały aż tak na kwas, bądź co bądź.
Druga wlewka (po tygodniu): żadnych wrażeń. Wypalania nie było (widocznie się "zaszpachlowałam"), poprawy też nie.
Trzecia - czwarta wlewka (co tydzień): poprawy żadnej, ale mogłam troszkę dłużej je utrzymać.
Piąta wlewka (po tygodniu): lekkie zmniejszenie bólu, dolegliwości dyzuryczne bez zmian.
Szósta - jedenasta wlewka (co tydzień): stopniowe lekkie zmniejszanie dolegliwości bólowych, docelowo o ok. 25% w stosunku do stanu wyjściowego, wszystkie dolegliwości dyzuryczne (częstomocz, permanentne parcia, ntm) bez zmian, ale ze względu na złagodzenie bólu łatwiej mi je znieść - dalej zwane efektem. Poprawa trwa kilka dni, najlepiej jest pierwszego dnia, potem stopniowo efekt się cofa, po ok. 5-6 dniach już nie ma efektu.
Dwunasta wlewka (po dwóch tygodniach): Efekt trwa do 3 dni, potem zaczyna się pogorszenie.
Trzynasta wlewka (po dwóch tygodniach): Efekt pierszy dzień, dwa, potem stopniowe pogarszanie. Drugi tydzień brak efektu i nasilanie dolegliwości.
Czternasta - piętnasta wlewka (co dwa tygodnie): stopniowe osłabianie efektu: tylko w dzień wlewki, pogarszanie zaczyna się szybciej, aż do drugiego dnia po wlewce. Ból pogarsza się, jeszcze nie wraca do poziomu sprzed kuracji, jest gdzieś w połowie drogi.
Szesnasta - siedemnasta wlewka (po dwóch tygodniach): brak efektu nawet w dzień wlewki. Coraz trudniej mi ją utrzymać.

Tolerancja leku bardzo dobra, żadnych skutków ubocznych. Modyfikacja schematu ze względu na zbyt szybkie ustępowanie efektu.

Podsumowanie:
Brak znaczniejszej poprawy wynika, moim zdaniem, z dwóch powodów:
- brak dostępu do leku po pierwszej serii (vide główna, dział Leki) i konieczność posiłkowania się zdobytymi próbkami (ukłony w kierunku pana M.N. z Departamentu Polityki Lekowej MZ) w schemacie nieodpowiadającym potrzebom organizmu: żeby efekt był lepszy, powinnam brać lek 2 razy w tygodniu - ale nie miałam go,
- brak odpowiedniej kuracji skojarzonej: brane od dwóch lat wszystkie znaczące leki mają charakter regeneracyjny, tymczasem żaden ze stosowanych leków, suplementów czy autoszczepionka nie mogą sobie poradzić z przewlekłym stanem zapalnym. Prawdopodobnie więc cokolwiek zostanie naprawione przez leki, jest znowu objęte czynnym stanem zapalnym o nieznanej etiologii.

Ogólnie:
Kuracja warta polecenia. Cystistat działa osłonowo - w moim odczuciu - znacznie lepiej niż heparyna.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#2 2007-05-25 18:48:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Cystistat - wrażenia

Mała aktualizacja danych po sprawdzeniu z kalendarzem smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2009-08-23 15:51:04

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Cystistat - wrażenia

W jakiej postaci jest ten lek? Czy jest już to roztwór  gotowy do wlewki ,czy w postaci proszeku który trzeba odpowiednio przygotować.

Offline

 

#4 2009-08-23 16:34:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Cystistat - wrażenia

Gotowe wlewki.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2009-09-15 08:40:49

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: Cystistat - wrażenia

Karolino, czy udalo Ci się załatwić ten tańszy Cystistat?

Offline

 

#6 2009-09-15 10:33:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Cystistat - wrażenia

Nie, ale za to opracowałam sobie kurację, która działa na mnie o niebo lepiej smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2009-09-15 11:14:38

Bezradna
Użytkownik
Skąd: woj. dolnośląskie
Zarejestrowany: 2009-05-22
Posty: 38

Re: Cystistat - wrażenia

Czy jest może jakiś tańszy odpowiednik Cististatu albo coś tańszego o podobnym działaniu?

Offline

 

#8 2009-09-15 18:04:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Cystistat - wrażenia

Można próbować z heparyną, tylko jeśli są krwawienia, to niekoniecznie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2009-09-15 19:12:07

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Cystistat - wrażenia

Ja dziś wziełam pierwszą wlewkę. I tak jakbym tam wlała sobie wodę. Zupełnie nic nie czułam. Ani poprawy ani pogorszenia.

Offline

 

#10 2009-09-15 22:52:52

Bezradna
Użytkownik
Skąd: woj. dolnośląskie
Zarejestrowany: 2009-05-22
Posty: 38

Re: Cystistat - wrażenia

A czy heparyna ma jakąś nazwę handlową? Pod jaka nazwą występuje preparat do wlewek? Jak go dostać? Czy jest refundowana przez NFZ?
itp
Jeśli ktoś ma jakieś informacje, to chętnie się dowiem.

Offline

 

#11 2010-07-20 15:13:38

ipka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 23

Re: Cystistat - wrażenia

Od czwartku (22.07.2010) zaczynam kurację Cististatem. Mam przyjąć 10 wlewek. Gdzie zdobyłam wlewki opisałam już w wątku - Cististat - gdzie kupić.
Wlewki będzie mi podawał dr Ruciński (Gdańsk). Będę opisywała wrażenia po każdej wlewce, mam nadzieję, że na koniec będę mogła się z Wami podzielić moją radością z sukcesu tej kuracji.

Przygotowania:

Przed rozpoczęciem kuracji należy zrobić posiew moczu. Bakterie w prawdzie nie są przeciwwskazaniem do podania leku (informacje pochodzą od mojego lekarza prowadzącego) jednak ich obecność obniża skuteczność działania. Po każdej wlewce dobrze jest wziąć dwie tabletki Furaginu, żeby uniknąć zakażenia. Dodatkowo warto przyjmować probiotyki (utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo - płciowego). Od koleżanki z portalu, która stosowała Cististat z powodzeniem dowiedziałam się żeby poprosić o najmniejszy cewnik (cewnik 6 - niemowlęcy).

Wrażenia po pierwszej wlewce opiszę w czwartek.

Offline

 

#12 2010-07-20 15:23:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Cystistat - wrażenia

Przeniosłam Cię tutaj, bo ja już opisywałam Cystistat.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2010-07-20 19:10:17

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Cystistat - wrażenia

Przed kuracją trzeba wykluczyć też chlamydię, mykoplazmę i ureaplazmę.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2011-04-18 14:17:32

aysha
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-28
Posty: 45

Re: Cystistat - wrażenia

dziś miałam 2 wlewkę, wrażenia :
- po 1 "w środku" nic się nie działo, za to cewka przez następne 2- 3 dni piekła jak diabli
- po 2 wlewce dziś - piekło "w środku" na maxa, cewka już mniej boli
trzymam je w pęcherzu min. 45 minut, albo i więcej o ile dam radę

Offline

 

#15 2011-04-18 14:34:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Cystistat - wrażenia

Po trzeciej już powinno być ok.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2011-05-17 10:48:10

aysha
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-28
Posty: 45

Re: Cystistat - wrażenia

Wczoraj miałam 5 wlewkę ( z 10 zaleconych)

wrażenia : objawy bólowe mniejsze - już nie "rwie mnie" tak, że aż mi się chce z bólu wyć i wymiotować i nie mam tego strasznego wrażenia jakby tam było zapalenie wszystkich końcówek nerwowych

poza tym : nadal czÄ™sto siusiam i odczuwam ciÄ…gÅ‚e pieczenie, które jakby siÄ™ przemieÅ›ciÅ‚o bliżej cewki   

ogólnie moja biedna cewka też nie najlepiej znosi te wlewki

pozdrawiam, aysha

Offline

 

#17 2011-05-17 12:11:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Cystistat - wrażenia

To jest oczywiste. Leczysz pęcherz, ale cewka obrywa.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2011-06-03 10:10:11

aysha
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-28
Posty: 45

Re: Cystistat - wrażenia

Jestem po 7 wlewce - poprawa duża, ale może to również zasługa leku SPASMO-URGENIN, który biorę od 2 tygodni - bo dopiero od ok 7 dni jest tak znaczna poprawa. Lek sprowadzony z Niemiec (wystarczy polska recepta). Ten tępy ból który towarzyszył mi od dawna ustępuje, jestem w stanie przespać już całą noc bez budzenia się, do toalety chodzę rzadziej - ale nie ma jeszcze we mnie na tyle euforii, aby się cieszyć - oby to nie była tylko chwilowa poprawa !

Offline

 

#19 2011-07-18 16:52:47

ElaSzczecin
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-07-09
Posty: 50

Re: Cystistat - wrażenia

Witam,

Musze kupic cystistat. Mam cene 324 zl za szt. przy zakupie 10 szt. Czy ktos wie czy mozna taniej???

Offline

 

#20 2012-03-12 14:02:47

ipka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 23

Re: Cystistat - wrażenia

Zaniedbałam opis moich Cististatowych wrażeń - to chyba z powodu, że nie byłam pewna czy odniosłam spodziewaną korzyść (plus troche rewolucji w życiu prywatnym).

Wlewki znosiłam dobrze, bolało mnie bardzo wprowadzanie przez cewkę, sama wlewka w pęcherzu nie piekła. Wzielam 8 wlewek - niestety nie bylam skrupulatnie systematyczna wiec nie byl to dokladnie schemat - 4 wlewek co tydzien, potem raz na miesiac. Wlewki napewno wzmocnily moj pecherz, rzadziej zapadalam na ostre, bolesne zapalenia, mniej wstawałam w nocy. Niestety nie zniknęlo odczucie kłucia przy załatwianiu sie i bol podczas stosunku czy nawet badania u ginekologa.

Pomogl mi lek, który brałam zupełnie w związku z inna przypadłościa. Cierpie na migreny i testowałam suplement diety (w skladzie głownie koenzym Q10) - Migranomit. Ma na celu odbudowe mitochondriow w komorkach. Na migrene ani rusz ale zaczelam zauwazac, ze znika kłucie podczas zalatwiania. Stopniowo zniknal bol przy stosunkach. Przez pare miesiecy zapomnialam, ze mam pecherz smile. Jak przestalam na siebie uwazac (krotkie kiecki itd) zalapalam zapalenie ale nawet ono przebiega znacznie lagodniej.

Redakcjo nie wiem czy nie zamieszalam i nie powinnam zalozyc nowego watku?

Offline

 

#21 2012-03-12 18:55:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Cystistat - wrażenia

Ipka, dolegliwości migrenowe - przetestuj dietę antyhistaminową i suplementy DAO, jeśli stwierdzisz, że dieta coś zmienia. Nie wiem, co naprawdę robi Q10, ale może wpływa jakoś na regenerację i trochę Ci polepszył stan śluzówki?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#22 2012-03-14 20:44:32

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Cystistat - wrażenia

bardzo drogi ten migranomit. to na receptę?jak długo go brałaś?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson