Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#126 2006-10-26 11:57:31

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Nie wiem juz co mam  myÅ›leć, czy to jest poprawa czy co. Mam tak, że kilka dni jest normalnie, potem znowu jakies pieczenie, potem znowu w porzÄ…dku przez poÅ‚owÄ™ dnia. Co to oznacza?? Drgnęło cos , czy to tylko jakies chwilowe przebÅ‚yski, a mój stan dalej jest bez zmian.

Offline

 

#127 2006-10-27 10:53:58

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

mi sie wydaje ze jesli wczesniej bylo zle calyczas a teraz jak zdarzaja cie chwile czy nawet dluzsze "przeblyski" ze jest ok no to najprawdopodobniej wszystko jest na dobrej drodze.Tunia pisala kiedys ze wlasnie zdrowienie wygladalo tak ze najpierw zdarzaly sie dobre momenty,chwile a  z czasem tyh dobrych momentow i chwil bylo coraz wiecej:)

Ostatnio edytowany przez Sky (2006-10-27 10:55:51)

Offline

 

#128 2006-10-27 12:16:25

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Pamietam to, co napisała Tunia i mniej więcej tak staram się sobie dodawac otuchy. Poza tym jak było na forum już wielokrotnie pisane, to nie przejdzie z dnia na dzień, to nie grypa. W moim wypadku to przewlekły stan zapalny, który bez zmian trwał ponad 3 lata, dopiero niedawno coś się ruszyło, więc muszę czekac i być odbrej mysli:)

Offline

 

#129 2006-11-13 10:47:13

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

W sobotę skończyłam autoszczepionkę i tak jak pisałam wczesniej odczuwam pewną poprawę, ale jak wiadomo w tej chorobie potrzeba czasu. Dzisiaj dzwoniłam na Inzynierską i pani mi powiedziała, że do następnego posiewu muszę odczekać minimum 10 dni, w sumie i tak miałam zamiar wykonac go dopiero po 23 listopada, bo na razie nie mam piniędzy. Taki dostałam zalecenia od dr. Malczyńskiego, zeby po zakończeniu kuracji wykonać kolejny posiew i zgłosic się do niego. Tylko nie wiem czy mam wykonywać go również z kanału szyjki macicy, bo w sumie jak wyjdą bakterie w moczu, to tak jak poprzednim razem z pewnościa są i tam. Chociaż se myślę , że dla pewności od razu powinnam wykonać te dwa badania. Jak myslicie?? A może tak jak Dan raz pisała powinnam wynkonać ten powtórny posiew jakos jeszcze za kilka tygodni, moze jakoś w grudniu?? Pozdrawiam.

Offline

 

#130 2006-11-13 10:59:13

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Fala -trochę odczekaj, 10 dni , to za krótko, zrób posiew z moczu i kanału szyjki, bo w moczu wyjdzie dobrze, a bakterie mogą być gdzie indziej, no i po badaniach i wynikach idź do dra Malczynskiego. Trzymaj się jednego lekarza, wtedy rezultaty bedą bardziej przejrzyste, tym bardziej, że dr Malczyński akurat w sprawie bakteryjnych zakażeń jest dobry. Przeciwciała wytworzą się po paru tygodniach, ale tu oddaję głos Sky-owi, bo on lepiej wie. pozdrawiam dan.

Offline

 

#131 2006-11-13 12:28:49

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

mi Pani dorota mowila ze efekt powinien byc 3 mce od skonczenia autoszczepionki a niektorzy pacjenci dzwonili nawet po 6 mcach i mowili ze dopiero efekt czuja wiec jak to jest to jak niewiem

Offline

 

#132 2006-11-13 13:51:29

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Wydaje mi siÄ™,że każdy organizm ma innÄ… "konstrukcjÄ™" i z caÅ‚Ä… pewnoÅ›ciÄ… okreÅ›lenie czasu, w którym wytworzÄ… siÄ™ przeciwciaÅ‚a jest trudne, trzeba obserwować samego siebie ,a jednoczeÅ›nie zachować daleko idÄ…cÄ… ostrożność, aby wÅ‚aÅ›nie w tym okresie nie nabawić siÄ™ nowych zakażeÅ„,bo wówczas może nastÄ…pić kryzys, a skutki bÄ™dÄ… trudne do przewidzenia. Znamy je z historii podleczonych stanów, dobrego samopoczucia, a potem nawrót i  szok, dlaczego wtedy zadziaÅ‚aÅ‚y proste leki, a teraz nawet antybiotyki nie pomagajÄ….  Teraz jest dla "pÄ™cherzowiczów"  bardzo niedobry okres, bo nawet lekkie przechÅ‚odzenie organizmu może spowodować nawrót choroby. pozdrawiam dan

Offline

 

#133 2006-11-13 14:07:39

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

To jak myslicie, kiedy powinnam wykonać ten kontrolny posiew i udać się na wizytę do dr. Malczyńskiego??

Offline

 

#134 2006-11-13 14:28:05

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

najlepiej zapytac Pani Doroty poprostu,mi powiedziala tak jak wyzej napisalem,wiec tylko to powtorzylem tzn jej slowa,sam chcialbym wiedziec jak to dokladnie jest...

Offline

 

#135 2006-11-16 08:31:18

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Zauważyłam u siebie dziwną zależność: kiedy zrobię siku od razu przed pójściem spać, to nie wstaję w nocy, a z rana normalnie sie wysikuję bez piecznia, ale gdy tak nie zrobię, to wstaję raz wstaję w nocy, robię siku bez dolegliwości, jednak po przebudzeniu odczuwam piecznie po niewielkiej ilości moczu. Chyba wynika z tego, że powinnam zawsze pzed snem przejść się do toalety, a z drugiej strony jak mi się nie chce, to co powinnam się zmuszać, toz to podobno niezdrowe??

Offline

 

#136 2006-11-22 13:47:31

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Dalej stosuję ten system robienia siku od razu przed pojściem spać i praktycznie zawsze skutkuje. Dzisiaj np. wstałam z rana zrobilam pożądne siku, nic mnie nie piekło i nie musiałam korzystać z toalety ponad 4 godziny, dopiero teraz mam jakieś dziwne uczucie w cewce, ale mam nadzieję, ze minie. W sumie zalezy od dnia, ale na ogół jestem dobrej mysli. Póki co zażywam urinal, ale se myślę, że może sprubuję brac urosept, bo urinal jest tak klasycznie na coli, a urosept podobno tak na wszytsko ma działanie odkażające.

Offline

 

#137 2006-11-22 14:07:57

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Fajnie ze Ci sie poprawia smile

Offline

 

#138 2006-11-22 17:51:51

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

A ja jednak jestem za urinalem i ostatnio czytałam, że urinal spłukuje nie tylko e-coli, ale helicobacter pylori, a nawet gronkowce. Urinal biorę już 1,5 roku, piję wodę i naprawdę od pewnego momentu nie wiem, co to jest częstomocz i zespół drażliwego jelita. Jeśli piję 4 litry wody, to oczywiście chodzę częściej do toalety, ale to nie ma nic wspólnego z naglącymi parciami, natomiast od kiedy zachorowałam, n ie piję wody z kranu, nawet w potrawach gotowanych.Chlor nie dla mojego pęcherza. Uroseptem leczyłam się bardzo długo, ale bez efektów. Po takich dawkach wit. C 500 wylądowałam w szpitalu z podejrzeniem poważnego niedotlenienia mięśnia sercowego. Można ją zażyć uderzeniowo i jednorazowo, aby przerwać infekcję górnych dróg oddechowych, ale na dłuższą metę, nie doradzam tej metody. Fala nie zmieniaj ciagle sposobu leczenia, bo nie bedziesz wiedziała, co Ci pomaga, na priva podam Ci adres rekomendowanego lekarza z Twojego rejonu, może skorzystasz i nie bedziesz musiała przyjeżdżać do Warszawy, pozdrawiam dan

Offline

 

#139 2006-11-22 22:15:22

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

A jaki lek przy urinalu byłby dodatkowo pomocny??

Offline

 

#140 2006-11-25 14:05:04

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Mam do was takie pytanie i może ktoś mógłby mi doradzić jak mogę rozwiązać taki problem. Zauważyłam , że po kąpieli mam jakieś dziwne uczucie w cewce, niekoniecznie piecznie, ale jednak...A niestety nie mam kabiny prysznicowej, wiecie mam tylko słuchawkę prysznicą do spłukiwania się. Jakimś wyjściem byłoby korzytanie tylko z tego prysznica, ale niestety jak poleję się wodą i zaczynam mydlić to jest mi strasznie zimno i mogłoby to sprzyjać jakimś zaziębieniom, a w czasie kąpieli nie ma tego problemu. Moze to jakaś dziwna kwestia, ale dla mnie to się zaczyna robić pewien problem. Proszę o jakieś sugestie.

Offline

 

#141 2006-11-25 15:59:35

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

jak wiesz prysznic dla kobiet jest bardziej wskazany zwlaszcza w takich przypadkach,pozatym cos po kompieli robi sie dziwnie jak piszesz wiec pozostaje Ci prysznic a zeby wyeliminowac ten czas gdy sie mydlisz i zapewne niepolewasz w tym momencie woda,poprostu zamontuj uchwyt na sciane do prysznica i wtedy bedzie cos 'ala prysznic jak w kabinie smile mam nadzieje ze pomysl mozliwy w zrealizowaniu tj od technicznej strony bo jak nie to jakos kombinowac jedna reka sie mydlic a druga polewac prysznicem choc to pewnie nietakie proste tongue

Offline

 

#142 2006-11-25 16:04:20

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Dzięki za odzew własnie myślałam nag czyms takim, ale musiałabym znaleźć jakiegoś znajomego fachowca faceta od takich spraw, a poki co ani słychu ani widu, chybaże jakiś z urzędu smile

Offline

 

#143 2006-11-25 16:05:51

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

napisz z czego masz sciane to cos pomoge wymyslic, tzn wiem ze sciana ze sciany tongue ale czy kafelki czy tynk czy jeszcze jakis inny panel tongue

Offline

 

#144 2006-11-25 16:48:23

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Heh dobre pytanie bo własnie mam kafelki i to takie troszkę wiekowe. Ciekawe czy by nie poodpadało jakby człowiek zaczął wiercić.

Offline

 

#145 2006-11-25 17:05:31

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

mam inny pomysl ktory moze okazac sie dobry a przy okazji udaloby sie nieuszkdzic kafelkow tj kupic uchwyt prysznicowy np plastikowy ale zeby byl z pelna plaska ta czescia co do sciany sie przyklada i moznaby przykleic na tasme dwustronna ale nietaka zwykla tylko taka co sie w budownictwie stosuje,grubsza i wzmocniona i wtedy trzymaloby sie naprawde mocno tongue

Offline

 

#146 2006-11-25 17:07:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#147 2006-11-25 17:26:01

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Właśnie tez o tym myślałam, tylko nie wiedziałam , że jest taka taśma, trzeba będzie się rozejrzeć, bo muszę jakoś z tym problem się uporać. Bo niestety ale taka stojąca, chlorowana woda z mydlinami podreżnia zapewne te i tak "skatowane" miejsca, tak jak napisała Karolina.

Offline

 

#148 2006-11-25 17:29:48

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

jeśli Sky radzi przykleić prysznic, to raczej na klej "ośmiorniczkę" , ale obawiam sie, ze bez wiercenia się nie obejdzie. Dam Ci inna radę wsyp do wanny jeden kryształek nadmanganianu potasu (różowa woda bedzie) , możesz do wanny wlać jeden cały kefir, są saszetki do kąpieli zmiekczające wodę np z rumianku albo nagietka (sklepy zielarskie, rossmana), wtedy woda nie bedzie taka drazniaca i zawsze wanne prze kazda kąpiela musisz dobrze odkaxićpynem i splukac. dan

Offline

 

#149 2006-11-25 17:51:17

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

ale taka tasma jest lepsza niz "osmiorniczka" i podobne siuwaksy tongue tylko jeden warunek ta czesc co ma przylegac do sciany musi byc plaska tak jak sciana, a gdy sie zlepi kafelek(gladziutki) z taka sama powierzchnia to niema sily zeby odpadlo,wiadomo ze wiercenie i kolki rozporowe najpewniejsze ale motyw z tasma bankowo sie sprawdzi tylko tasma musi byc taka lepsza 1 moze 2 mm grubosci wsumie taka lepiaca guma dlatego pisalem o tasmie stosowanej w budownictwie,tylko ta tasma zeby byla do klejenia wlasnie takich rzeczy a nie dwoch cegiel tongue

Offline

 

#150 2006-11-25 17:56:13

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Dzięki za wszystkie pomysły, może najpierw sprobuję z tym zmiękczaniem wody jak będę miała w planach dłuższą kapiel. Ale tak na codzień to muszę i tak pokombinowac z tym prysznicem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson