Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-06-20 14:07:56

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Mam do Was wszystkich forumowych Pęcherzowiczów ogromną prośbę, podzielcie się swoimi refleksjami na temat żurawiny.
To znaczy który lek z żurawiną Waszym zdaniem jest najskuteczniejszy , najmniej obciąża Wasz przewód pokarmowy i tak naprawdę Wam pomaga.

Chciałabym skorzystać z Waszych opinii bo niestety ostatnio mam dodatkowe atrakcje z przewodem pokarmowym i zastanawiam się czy czasem żurawina mnie nie dobija.
Kiedyś barałam Urinal i było wszystko w porządku od trzech miesiecy biorę Vitabutin i nie mogę poradzic sobie z jelitami mimo brania Duspatalinu i Debridatu.

Z góry dzięki smile

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2007-06-21 18:36:33

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Mi bardzo pomaga LactoLady, ma 4 razy wiecej zurawiny niz Urinal, a dodatkowo Lactobacillusy.

Offline

 

#3 2007-06-25 15:14:31

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Nigdy bym nie podejrzewaÅ‚a , że PÄ™cherzowicze nie Å‚ykajÄ… żurawiny bo z tego co widać tylko jedna Ifea ma na  ten temat wyrobione zdanie.
No i znalazła chwilkę czasu ,żeby o tym napisać smile
dzięki Ci bardzo smile

Offline

 

#4 2007-06-25 16:13:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

teoretycznie tutejsi pęcherzowicze nie powinni łykac żurawiny, bo to forum dla IC-ków, którym żurawina szkodzi (jak i piszącej te słowa) smile
ale poszperaj po "Wariacjach na temat bakterii" i po wątkach w "Co mi jest" - były tam różne rozważania, tyle że rozproszone.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2007-06-25 16:34:06

mała80
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-01-17
Posty: 204

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

hej. Ja łykam urinal, i choć jest drogi, to boję się zmienić na tańszą wersję, bo mam przykre doścwiadczenia. Zaczęłam kiedyś stosować uromax i skutki były opłakane. Różnica między tymi lekami jest taka, że urinal ma wyciąg z żurawiny, a cała reszta z tego co się orientuję, to suszone owoce. Ifea polecała mi Lactolady, ale narazie jeszcze nie zdecydowałam się. Acha - atrakcji jelitowych raczej nie zaobserwowałam (oprócz tych co mam zawsze smile)

Offline

 

#6 2007-06-25 16:44:25

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

dzięki Dziewczyny smile
pogrzebie jeszcze sobie w forumowych mądrościach sad

Offline

 

#7 2007-06-25 20:00:30

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Ja piję herbatke i sok z zurawiny. I do tego jeszcze dżemik smile tabletek zadnych nie stosuje

Offline

 

#8 2007-06-25 22:01:16

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Dziewczyny a ja nie moge absolutnie stosowac urinalu, mam straszne nietrzymanie moczu po nim probowalam i odstwilam, niestety wszystko co kwasne mi nie sluzy wiec zurawiny unikam jak ognia

Offline

 

#9 2007-06-25 23:19:43

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

mala80, tak jak mowilam Lactolady zawiera wyciag, a nie susz, ale abslotunie nie narzucam.
I z calym szacunkiem Redakcjo, ale co z tego, ze jest to forum o IC skoro wydaje mi sie, ze raczej ten problem dotyka mniejszosci, bo wszyscy mecza sie z bakteriami. Chyba zeby brac najnowsza teorie na temat IC, ze bakterie je powoduja, ale w takim wypadku zurawina ktora powoduje nieprzyjazne srodowisko dla bakterii (kwasne ph) i "przeszkadza" bakteria w osadzaniu sie na scianach pecherza, jest jak najbardziej wskazana. I wiele osob stosuje zurawine wiec przytyk dany byl na miejscu. Rada by przeczesywac caly watek "Co mi jest" jest smieszna bo zabralaby chyba z tydzien, a co za problem napisac dwa zdania i odpowiedziec na pytanie.

Offline

 

#10 2007-06-26 00:07:09

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Zastanawiam siÄ™, dlaczego na tym portalu jest taki niedobry klimat, przyznam szczerze, że sama coraz rzadziej tu zaglÄ…dam, a i Skaya też juz nie widzÄ™, może Redakcja przemyÅ›li ton swoich wypowiedzi, bo przyznam szczerze, że czÄ™sto jest on zbyt agresywny. Rozumiem, że porzÄ…dek musi być, ale strofowanie forumowiczów za bÅ‚ahe sprawy jest przykre. Co do żurawiny, to ja od poczÄ…tku braÅ‚am urinal, wydaje mi siÄ™, że on zaskutkowaÅ‚ pozytywnie, gdyż nie mam czÄ™stomoczu. Ifea 7 bierze Lactolady i też jest zadowolona, bo taÅ„szy. Ja w tej chwili przestawiÅ‚am siÄ™ na kuracjÄ™ oczyszczajacÄ… z toksyn , a szczególnie candidy , wiÄ™c urinalu nie biorÄ™. Na bóle żoÅ‚Ä…dka zaÅ› polecam olejek pichtowy, dziÅ› wÅ‚aÅ›nie Julce  zaaplikowaÅ‚am, (bo przyjechaÅ‚a do Warszawy na kontrolnÄ… wizytÄ™ do okulisty i badanie moczu) ale trochÄ™ siÄ™ jej po tym odbijaÅ‚o, nie wiem , czy pomogÅ‚o, bo Å›pi w tej chwili, mnie w każdym bÄ…dź razie pomaga. Pozdrawiam  (może po raz ostatni), bo chyba Karolina zaraz zripostuje mojÄ… wypowiedź.

Offline

 

#11 2007-06-26 06:54:17

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Ifea, nie wiem, czy dobrze pojęłaś ton mojej wypowiedzi. Na uwagę Dany, że nikt jej nie odpowiada na pytanie, odparłam żartobliwie, bo z uśmieszkiem, że teoretycznie nikt nie powinien móc odpowiedzieć na pytanie, bo to miejsce powstało z myślą o osobach, którym żurawina szkodzi. I był to wyłącznie żart mający złagodzić rozczarowanie Dany brakiem zainteresowania jej wątkiem. Ponieważ ja mam z żurawiną doświadczenia złe i krótkie i niewiele mogłam autorce tematu pomóc, poradziłam już poważniej, żeby Dana poszperała w innych wątkach, bo w innych się wypowiadałyście, a tu nie chcecie. I Twoja uwaga, że łatwiej napisać dwa zdania, jest zupełnie słuszna, tylko, że to Wy nie chciałyście tych dwóch zdań napisać i dopiero po moim żarcie wątek się ożywił. Czyli odniosłam skutek smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2007-06-26 15:48:28

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

a mi sie wydaje ze przyczyny glowne sa troche inne, po poczatkowej euforii ze wymiana doswidczen cos wniesie istotnego okazuje sie ze chyba wszyscy sa w takim samym stanie jak na poczatki +/-
Co tu nowego wniesc, kazdy napisal co wiedzial i teraz mozna sie co najwyzej pozdrowic. Taka jest formula zaproponowana na tym forum i pewnie skonczy sie tak jak na innych ,sporadycznymi wypowiedzimi co pewien czas. Forum sie ozywi jak ludzie zaczna sie wyciagac z choroby a ja nie widze na to szans. To jest chaos.

Offline

 

#13 2007-06-26 18:49:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Alter, nie przejmuj się. Generalnie forum jeszcze jakoś się trzyma i nie będę marnować osiągniętego wspólnymi siłami dorobku. Natomiast niewątpliwą rację masz w tym, że w leczeniu większości osób nastąpił zastój i ani nie mamy specjalnych powodów do radości, ani już wielu pomysłów. Ja w każdym razie życzę Wam wszystkim jak najrychlejszego powrotu do zdrowia, wszystko jedno jakimi metodami smile. Mimo wszystko - trzymajcie się smile smile!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2007-06-26 23:02:58

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

a wnioski ? dlaczego tak sie dzieje?

Offline

 

#15 2007-06-26 23:04:53

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

no i tylko pozdrowienia byly jak pisalem wczesniej
to jest to o czym pisze

Offline

 

#16 2007-06-27 12:10:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Proponuję jednak skupić się na temacie, czyli żurawinie smile. Pozdrowienia odwzajemniam.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2007-06-28 16:05:33

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Dzisiaj byłam u lekarza , Pani doktor powiedziała mi, że jest to niemożliwe żeby po Vitabutinie bolał mnie brzuch ( ciekawe bo po sucharkach też mnie gniecie żołądek sad )
JednoczeÅ›nie stwierdziÅ‚a, że najlepiej jest zmieniać preparaty, czyli jak skoÅ„cze Vitabutin  zacząć Å‚ykać Urinal itd. każdy z nich jest trochÄ™ inny i inaczej dziaÅ‚a.
No więc jak ktoś może łykać te cuda życzę smacznego smile

Offline

 

#18 2007-06-28 18:37:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Dla lekarzy to wszystko jest niemożliwe hmm Kto im te studia pozaliczał?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#19 2007-07-01 08:54:29

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Znalazłam dzisiaj według mnie fajną stronę na temat żurawiny, a przede wszystkim pokazującą jej na działanie na poszczególne bakterie.
Dla "smakoszy" big_smile  podaje linka :
http://www.zum.org.pl/files/Zurawina%20-%20nowe%20spojrzenie.pdf

Offline

 

#20 2007-07-13 10:00:02

Julka
Użytkownik
SkÄ…d: Olsztyn
Zarejestrowany: 2006-05-31
Posty: 135

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Dr Malczyński przepisał mi Uretin, gdy zapytałam go o Urinal powiedział, że on woli Uretin bo Uretin zawiera olej z nasion dyni, który zawiera fitostrole działające tonizująco na pęcherz moczowy + żurawina oczywiście smile

Offline

 

#21 2007-12-01 18:15:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Żurawina działa antypróchnicowo:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,statbox,wiadomosciZKategoriiDown,statkat1342,,wid,8100327,wiadomosc.html?ticaid=14ebb


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#22 2007-12-02 19:10:00

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Ja używam jakiegoś mało znanego preparatu http://www.langsteiner.eu/produkty.php?id=32
Tabletki są powlekane, nie mam po nim atrakcji żołądkowych, a co do skuteczności to nie wiem, bo łykam profilaktycznie przy tym moim zapaleniu pochwy.
No i ostatnio łykałam Lacto Lady, ale strasznie mi staje w gardle i muszę najpierw gardło wyleczyć żeby dalej łykać. sad
Pozdrawiam

Offline

 

#23 2007-12-22 22:05:10

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Zaprzyjaźniona farmaceutka dziś poleciła mi to: http://www.suplementydiety.pl/produkt.php?id=26
Ktoś miał może styczność?

Offline

 

#24 2008-02-12 20:25:29

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Czytając gazetę natrafiłam na nowy (przynajmniej dla mnie) preparat z żurawiną, producent jest ten sam co LaciBios Femina:
http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.php?c=&products_id=2638  - link do apteki
http://www.asa.eu/produkt.php?kto=klient&id=29 - opis na oficjalnej stronie ASA
Brzmi zachęcająco smile

Offline

 

#25 2008-08-12 23:07:17

Madziulec
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 17
Serwis

Re: W jakiej postaci polecacie żurawinę ? Czy Urinal czy Vitabutin a może?

Przygptpwalam zestawienie preparatow zurawinowych:

http://zum.org.pl/3.1.6.html

Moze sie przyda

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson