Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-08-10 20:30:49

mm_iek4a
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-10
Posty: 5

problemy z pęcherzem

Hej
Od marca mam problemy z pęcherzem, badanie usg wykazało że mam w nerce kamień wielkości 4 mm.
Wczoraj byÅ‚am u urologa, który stwierdziÅ‚ że kamieÅ„ nie może być przyczynÄ… dolegliwoÅ›ci z pÄ™cherzem. W ciÄ…gu dnia z czÄ™stotliwoÅ›ciÄ… co 1,5 h muszÄ™ korzystać z WC, wstydzÄ™ siÄ™ jechać zatÅ‚oczonÄ… komunikacjÄ… miejskÄ…, bo mam wrażenie że Å›mierdzÄ™ moczem, czÄ™sto muszÄ™ wysiadać i korzystać z WC np w Metrze, chociaż do domu z pracy jadÄ™ tylko pół godziny.  Odpada jazda na rowerze, wiÄ™kszy wysiÅ‚ek itp.  ZadziwiajÄ…ce jest to że caÅ‚Ä… noc przesypiam bez problemów.  Lekarz stwierdziÅ‚ że może to być zwiÄ…zane na tle nerwowym. Mam depresjÄ™? No rzeczywiÅ›cie mam problemy, nie potrafiÄ™ zaakceptować tego że jestem singlem, że nie mam z kim wyjechać na urlop, że weekendy zawsze w domu solo. itp.

Offline

 

#2 2007-08-10 20:58:48

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: problemy z pęcherzem

Mm posluchaj a jak jelita Twoje sie maja? Bo jesli nie wstajeszw nocy to moze miec zwiazek z wrazliwymi jelitami. Zwroc uwage na diete i sprawdz czy przypadkiem nie ma to znaczenia. Poza tym wiekszosc z nas na tym forum ma bakterie ktore wykrylo dobre laboratorium a w innych nic nie wychodzi. Na kamieniach sie nie znam i pewnie ktos Ci odpisze w tym temacie. Te problemy nie biora sie z nikad. Nie wiem jak Twoj stan psychiczny ale spokojnie mi tez wmawiano ze to na tle nerwowym. Zreszta znajdziesz tu pare osob ktore uslyszaly cos takiego. Najlepiej by bylo gdyby lekarze troche bardziej zwracali uwage na to jakie podloze naprawde maja nasze problemy pecherzowe, nizeli zwalali na innch swoja dzialke z kt sobie nie radza. Choroby pecherza po jakims czasie powoduja lek w sytuacjach gdzie nie ma z boku toalety ale ja smiem twierdzic ze to normalne. Kiedy ja zsikalam sie w miejscu publicznym parokrotnie to chyba zdrowa obronna reakcja mojej psychy jest obawa. Bo przeciez gdyby mnie to nie obchodzilo wcale i nie czulabym sie zazenowana to dopiero byloby cos nie tak z glowka. Pozdrawiam i proponuje posiew w wawie (mozna wyslac)

Offline

 

#3 2007-08-10 21:00:58

mm_iek4a
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-10
Posty: 5

Re: problemy z pęcherzem

badanie ogólne moczu wyszło modelowo, dwa posiewy w marcu i w sierpniu nic nie wykazało, żadnych bakterii nie było

Offline

 

#4 2007-08-10 21:05:52

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: problemy z pęcherzem

A gdzie je robilas bo w moim miescie bylo 6 modelowych posiewow i zanim dotarlam na forum troche sie we mnie namnozylo

Offline

 

#5 2007-08-10 21:09:04

Julka
Użytkownik
SkÄ…d: Olsztyn
Zarejestrowany: 2006-05-31
Posty: 135

Re: problemy z pęcherzem

Ja też proponuję zrobić posiew na Inżynierskiej, parokrotnie robiłam posiewy w moim mieście ale nic nie wychodziło, jak wiadomo bakterie wyszły dopiero w Warszawie - jak u większości z nas.

Offline

 

#6 2007-08-10 21:11:19

mm_iek4a
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-10
Posty: 5

Re: problemy z pęcherzem

Fieldorfa 40 i Wrzeciono 10c

Offline

 

#7 2007-08-19 16:55:13

mm_iek4a
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-10
Posty: 5

Re: problemy z pęcherzem

Po jakim czasie dziaÅ‚a Vesicare?  BiorÄ™ już 10-y dzieÅ„ i nic, jak miaÅ‚am problemy tak mam sad

Offline

 

#8 2007-08-19 17:14:27

ElaSzczecin
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-07-09
Posty: 50

Re: problemy z pęcherzem

Droga mm, nie chce Cie martwic, ale w przypadku IC wlasnie Vesicare czy inne odpowiedniki nie przynosza zadnej ulgi niestety.

Offline

 

#9 2007-08-19 17:19:03

mm_iek4a
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-10
Posty: 5

Re: problemy z pęcherzem

Co to jest IC,
czyli pan doktór naciągnął mnie na super drogi lek?

Offline

 

#10 2007-08-19 17:46:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: problemy z pęcherzem

Hm, ale czy Tobie na pewno potrzebny jest Vesicare?
To jest lek pomocny (choć nie u każdego) na pęcherz nadreaktywny, wspomagająco też jest stosowany przy neurogennym. Jeśli nie masz z tym problemów, Vesicare nic Ci nie da. A czy masz? Nie masz częstomoczu nocnego, nie wiem, czy masz parcia naglące. Może najpierw trzeba zdiagnozować Cię od strony układu pokarmowego (zespól drażliwego jelita - kolonoskopia). Dawał Ci ktoś leki na ZJD? A jeśli depresja - to czemu nie zaczęto od tanich TLAD, które też działają na pęcherz (nie tylko "psychogenny", ale mają ponoć - ponoć, bo u mnie tylko pogorszyły sprawę smile - blokować patologiczne przewodnictwo nerwowe)?
Rozumiem, że masz nietrzymanie moczu - ale jak, kiedy się objawia?
Ela - IC, przy braku częstomoczu nocnego?
Dalej - ja tam urologiem nie jestem, ale jeśli masz kamień w nerce, to możesz mieć tendencję do piasku/złogów. Głupie szczawiany (nawet bez żadnych "zapchań" nerki) potrafią podrażniać pęcherz i powodować ntm. Miałaś badanie na wydalanie kwasu moczowego?

Jakoś tak bez ładu i składu idzie ta Twoja terapia.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2007-08-19 21:03:04

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: problemy z pęcherzem

Posluchaj mi vesicare nic nie dalo. A nawet balam sie ze zaszkodzilo poniewaz ten lek relaksuje i powieksza pecherz a ja mam utrudnione sikanie i tak. Wiec gdybym go dluzej łykała to moglby spowodowac ze nie dam rady wogole sie wysikac. Wydaje mi sie ale nie jestem pewna ze powinien zaczac dzialac wlasnie ok 10 tabl. Powinnas juz czuc roznice ,zresza jak mi urolog kazal to brac to kazal wykupic najmniejsza ilosc leku zeby spr czy pomaga. Bede upierdliwa i potwierdzam propozycje z inzynierska. Ja bym spr bakterie w tym labo

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson