Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2007-09-04 19:05:13

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

Pytam bo pomyslalam jakby bylo odjazdowo gdyby  psycha miala taka sile ze hipnotyzer jest w stanie ja zakodowac na zasadzie: sikasz spokojnie, czucie pecherza wraca i bez zadnego wysilku oddajesz mocz. Wraca wspoldzialanie wsz czesci ukladu moczowego. Cos w ten desen. Kurde mowie jak Kaszpirowski smile Brzmi jak bajka.  Swoja droga chcialabym bardzo wierzyc ze jest to wykonalne, wtedy nie meczylibysmy sie i szybko by bylo po sprawie

Offline

 

#27 2007-09-04 19:42:32

dago_a
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 61

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

to byloby lepsze niz 6 w lotka dla mnie

Offline

 

#28 2007-09-04 19:44:14

dago_a
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 61

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

ale nie martw sie, jak sie juz kiedys zdecyduje bo nic nie bedzie pomagac to dam Ci znac...jesli bede ta sama osoba bo moze cofne sie o kilka wcielen przez przypadek xD

Offline

 

#29 2007-09-04 20:23:04

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

ObyÅ› tylko nie cofnÄ…Å‚ siÄ™ za daleko smile

Offline

 

#30 2007-09-04 20:41:15

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

Fajnie by bylo smile Smiechem zartem ale czasem jak zdarzy mi sie obejrzec program o hipnozie to zawsze jestem pod wrazeniem. Jednak moja druga czesc sie bardzo tego boi niestety.

Offline

 

#31 2007-09-04 21:09:57

dago_a
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 61

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

juz mi to generalnie wisi jak sie cofne do neandertalczyka to moze przynajmniej bede podlewal kazdy krzaczek w miescie

Offline

 

#32 2007-09-05 07:40:38

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

coś w tym jest ,że żeby nareszcie wyzdrowieć zrobimy wszystko , ja się juz niczemu nie dziwie sad

Offline

 

#33 2007-09-05 21:42:21

targui
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-30
Posty: 17

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

cukier ok
wyniki posiewu w przyszłym tygodniu
tylko kurczę przy okazji badań krwi bilirubina mi wyszła za wysoka (29.2 mikromola/litr przy max 17.7)

coś mi się wydaje, że ten Urosal to jednak działa
mijają trzy tygodnie i znów jest spokój tzn. nie mam już serii półgodzinnych, z reguły co półtorej, dwie chodzę do toalety
biorę zatem dalej (czwarty tydzień) bo jak odłożyłem poprzednio w tym momencie to była katastrofa

Offline

 

#34 2007-09-06 16:45:43

targui
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-30
Posty: 17

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

Mam już wyniki ogólnych badań (na posiew trzeba czeeekaaać)

Przejrzystość - przejrzysty
Barwa - słomkowy
Ciężar właściwy 1.015
ph 5
Glukoza - nie wykryto
Ketony - nie wykryto
Urobilinogen - w normie
Bilirubina - nie wykryto
Białko - nie wykryto
Azotyny - nie wykryto

Osad moczu:
Nabłonki płaskie - nieliczne
Leukocyty 0-1
Pasma śluzu nieliczne
Bakterie nieliczne

Pytanie: co to jest osad moczu i czy te "nieliczne" bakterie to są TE bakterie, o które się rozchodzi?

Offline

 

#35 2007-09-06 17:07:33

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

targul, a gdzie robisz posiew na Inzynierskiej? Nieliczne bakterie masz w moczu, natomiast moze byc ich wiecej w osadzie. Jesli badanie jest robione na Inzynierskiej to wyjda i te nie liczne, i jesli cos jest w osadzie.

Offline

 

#36 2007-09-06 19:08:40

malek22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 161

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

Słuchaj zrub tak jak wcześnie radziła Ci magdalena. Wyślij mocz i nasienie na inżynierska bo tak wrzyciu nie dojdziesz od czego to jest. Ja jak robiłem u siebie to połowy nie miałem. Jesli wyślesz i coś urośnie to zamow sobie autoszczepiąke. Jeśli przed tymi obiawami miałeś niepewnwe kontakty sexualne to na bank masz bakterie.

Offline

 

#37 2007-09-06 19:18:19

targui
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-30
Posty: 17

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

Posiew już się robi... na Armii Krajowej w Krakowie. Zapewniam was, że to doskonałe lab.smile

Offline

 

#38 2007-09-10 12:23:37

targui
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-30
Posty: 17

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

Ech... byłem dziś u lekarza pierwszego kontaktu.
Mówi, że problemu z zagęszczaniem raczej nie ma, bo wynik byłby jednak dużo niższy.
Mówi też, że objawy i wyniki badania ogólengo jednak nie wskazują na infekcję bakteryjną.
Kazała zrobić zbiórkę dobową i jak wyjdzie powyżej 2l to znaczy że coś jest nie tak. Podejrzewam, że może tyle wyjść, były takie dni, że na pewno było więcej niż 2l.
I USG jeszcze...
Na posiew wciąż czekam...

Ech, bez diagnozy, bez lekarstw, będę się musiał jeszcze męczyćsad

Aaa, i powiedziała jeszcze jedną ciekawą rzecz pani doktor:
że wielomocz jest często odreagowaniem nerek po tym jak coś tam przeszły.

Offline

 

#39 2007-09-10 14:14:16

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

Tzn jak przeszly jakis stan zapalny? To potem moze byc wielomocz tak? U mnie wyniki badania ogolnego tez nie wskazywaly infekcji tak wiec wsz moze sie zdarzyc. Jak zrobisz usg napisz ile masz zalegania w pecherzu, tylko jak kaza Ci sie wysikac przy usg to nie napinaj sie bo to ma byc naturalne oproznienie pecherza. Wiec ja prawie nic nie wysikalam a jak byl koniec badania i wyszlam to bieglam do toalety. Same sprzecznosci normalnie

Offline

 

#40 2007-09-10 14:36:16

targui
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-30
Posty: 17

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

Tak, jakieÅ› ukryte zapalenie, po tym jest wielomocz.

Wysikać przy USG?yikes Olaboga, toż to niewykonalne z punktu widzenia mojej psychiki

Offline

 

#41 2007-09-10 15:55:41

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

Targui jak robia usg pecherza to kaza wyjsc do toalety i go oproznic. Musisz wczesniej duzo wypic. Jak wracasz z toalety  znow zrobia usg i powiedza Ci ile jest zalegania moczu w pecherzu. Wiec u mnie tez to jest niemozliwe, znam ten bol. Siknelam kropelke po czym zadowolona wrocilam a pani oznajmila ze nic nie wysikalam prawie. Wiesz co ona tez wtedy mi mowila ze mam dosc duzy pecherz. Powiedz lekarzowi robiacemu usg na czym polega Twoj problem i ze nie dasz rady naturalnie sie wysikac, poprostu uprzedz

Offline

 

#42 2007-09-10 15:58:16

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

A co do zapalen, wiesz jak bylam dzieckiem i mialam pare miesiecy to mialam zap nerki. Wyobraz sobie ze jak robiono mi usg kobietka powiedziala ze mam na prawej nerce slad. Ktos moglby go zle odczytac ale ona widzi ze to po dawnym zapaleniu. Swoja droga niezle oko miala. A to jest dodatkowy dowod na to jak wsz schorzenia zostawiaja po sobie znamiona

Offline

 

#43 2007-09-12 17:10:29

targui
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-30
Posty: 17

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

Zbiórka dobowa: 2.9l    (a dzieÅ„ byÅ‚ raczej z gatunku tych gorszych)

dziś z kolei wydarzył się cud:D
miałem egzazmin rano
myślę sobie: jest problem
egzamin miał trwać 2 godz. a i wysikać się tuż przed nie zawsze się da
więc myślę sobie jest duży problem

no i wymyśliłem następującą taktykę:
rano pół szklanki wody do wypicia i ani trochę więcej
do tego dwie witaminy C
do tego gorÄ…ca kÄ…piel

efekt? 5 godzin 44 minuty!!!
szok
takiego wyniku to nie pamiętam od wieeelu, wielu miesięcy
przypadek? chyba nie...
a jak się po tym okresie wysikałem, to pięknym, zagęszczonym kolorem;]
nic nie rozumiem

Offline

 

#44 2007-09-13 06:35:34

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

Targui odpisujac Ci powyzej pomylilam Cie z Dago za co Was chlopaki przepraszam. Wiesz co  Targui a sprobuj pic aspiryne, mozna bo przy okazji masz prewencje przed zawalem smile a pecherz troche sie po niej uspokaja. Kiedys bodajze Pulkos odkryl ze aspiryna wydluza czas miedzy odwiedzaniem kibelka. Czas miedzy mikcjami znacznie przedluzaja mi srodki przeciwbolowe i przeciwzapalne tylko lepiej z tym uwazac. A bolu pecherza nie mam w moich klopotach ale sikam mniej przy takich tabsach. Przyjrzyj sie temu moze u Ciebie tez bedzie lepiej. Wiesz co pol szkl wody kt przez Ciebie szybko przeleciala to troche za malo jakby nie patrzec, ale tez czesto robie sobie takie numery czlowiek musie jakos sie ratowac. I zakwaszaj mocz jesli daje to efekty

Offline

 

#45 2007-09-13 13:53:02

targui
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-30
Posty: 17

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

Dzięki, spróbuję tych metod;]

Mam posiew.
ilość drobnoustrojów w 1ml moczu 10^3 - wynik ujemny
Jeśli dobrze rozumiem tych drobnoustrojów jest tysiąc w 1ml. Wyczytałem że nie może być ich więcej niż 10 tysięcy. A więc Urosal faktycznie działa bakteriobójczo, ale... to nie był mój problem akurat!

Podejrzewam moczówkę prostą, ale to oczywiście lekarz musi stwierdzić.

A najdziwniejsze jest to, że od wczoraj rana nic mi nie jest. Trzy godziny spokojnie:o
Może się powtarzam, ale nic a nic z tego nie rozumiem.

Offline

 

#46 2007-09-13 16:01:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

Madziu, a czemu po aspirynie pęcherz ma się uspokoić? Przecież to kwas? Chyba że chodzi Ci o zakwaszanie?
Targui - a ile wypiłeś w czasie zbiórki dobowej? Na razie może nie myśl o moczówce. Na mój gust przy niej nie miałbyś takiego zatrzymania moczu. Moczówkę bada się teoretycznie przez sprawdzenie poziomu ADH. W praktyce nikt Ci tego nie zrobi, bo to jest tak rzadkie badanie, że trzeba by na Ciebie jednego otworzyć cały odczynnik, co kosztowałoby - nie wiem, jak teraz, ale kilka lat temu podawano mi cenę grubo ponad tysiąc złotych. Więc diagnozuje się ją odpowiedzią na wazopresynę w leku podaną. No chyba że masz jednak jakieś upośledzenia pracy nerek...
O moczówce co nieco:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mocz%C3%B3wka_prosta


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#47 2007-09-13 17:33:01

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

Karolina sama chcialbym wiedziec czemu. Jak powiedzialam pani Dorocie ze lzej mi jest po tabletce przeciwbolowej przeciwzapalnej to powiedziala ze powinno byc lzej od aspiryny. Dokladnie tego nie sprawdzilam natomiast na pewno wiem ze nie jest po niej gorzej. Ale przyjrze sie temu z bliska. Kiedys juz pulkos pisal ze po aspirynie nie sika i tak jakos sobie przypomnialam. Targui drobnoustroje w ilosci jaka masz daja objawy dla wielu osob z forum, mimo iz z reguly nie sa wpisywane do posiewu to sa lekarze ktorzy takie ilosci lecza i mowia ze trzeba leczyc bezwzglednie. U mnie cala akcja zaczela sie od e coli dwa lata emu w ilosci 10 do 3 ktora zbagatelizowalam.

Offline

 

#48 2007-09-21 14:28:07

targui
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-30
Posty: 17

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

Nosz załamać się można.
Jestem umówiony do nefrologa... za miesiąc hmm
A tymczasem gorsze dni nadeszły i ni w ząb nie jestem w stanie funkcjonować.

Małe podsumowanie:
posiew - ujemny
zbiórka dobowa - 2.9l
pieczenie, ból, gorączka, dreszcze, ból głowy - BRAK
kreatynina - w normie
zagęszczenie moczu - 1.015 (wg. niektórych to dolna granica normy)
cukier - w normie (sprawdzany dwa razy)
USG - nerki ok, pęcherz ok, wszystko ok


Lekarka pierwszego kontaktu mówi o pochodzeniu przysadkowo-mózgowym.
Bez leków, bez diagnozy, mogę tylko liczyć na litość mojego organizmu, ech...

Offline

 

#49 2007-09-21 16:22:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

No tak, ale ile przy zbiórce dobowej piłeś w czasie tej doby?
Poza tym czy to nie jest trochę ślepy trop? Twój wielomocz wynika z niemożności wysikania się. Ja bym jednak sprawdziła to neurologicznie (jeśli prostatę masz w porządku).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#50 2007-09-21 17:30:29

targui
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-30
Posty: 17

Re: Mężczyzna. Wielomocz. Jak załatwić dziada?

Niemożność wysikania się? Yyyyy... to chyba nie mój przypdek, pani Redakcjo;)

A piłem tak z 2-2.5l, ale zaznaczam, że nie mierzyłem tego, więc piszę tylko tak "na oko".

Jak siÄ™ sprawdza neurologicznie? U neurologa:)?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson