Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-10-02 17:51:09

malek22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 161

Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Interesuje mnie ile igły tzw 5 trzeba wbić żeby był to zastrzyk podskurny? Jak to wogule wygląda? Wiem że chyba trzeba złapać skure w tzw łodke i w to miejsce wbić ale nie wiem czy ma być cała czy kawałek?

Offline

 

#2 2007-10-02 18:33:17

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Malek ja sie na tym nie znam ale wiem ze kupuje sie cos w aptece dzieki czemu nie wbijesz igly za gleboko

Offline

 

#3 2007-10-03 13:28:44

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

malek22
jesli chodzi o sama technike wykonania wstrzykniecia podskornego  to najpierw robisz fald skory kciukiem i palcem wskazujacym.wbijasz igle pod katem 45-60 stopni w stosunku do powierzchni skory. po wbiciu igly musisz zaaspirowac (odciagasz tlok strzykawki i sprawdzasz czy nie wbiles sie w naczynie.jesli w strzykawce pojawi sie krew wbij igle troszke glebiej i zaaspiruj jeszcze raz). igly wprowadzasz ok 3/4.
jesli jeszcze cos to pisz smile chetnie pomoge

Offline

 

#4 2007-10-03 20:25:52

malek22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 161

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Dzieki dziewsczyny. Dzisiaj zrobiÅ‚em sobie sam tylko ciÄ™zko byÅ‚o mi zÅ‚apać sobie skure ale jakoÅ›  to zrobiÅ‚em. Nie wiedziaÅ‚em też że trzba ten tÅ‚oczek ciÄ…gnąć. Jak wyciÄ…gÅ‚em igle to troche tego pÅ‚ynu wszczykiwanego mi wyleciaÅ‚o z renki ale niewiele. Jutro napewno bedzie lepiej  smile

Offline

 

#5 2007-10-03 20:37:19

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

podskorne mozna robic tez w brzuch i w przednia czesc uda (brzuch-pod i po lewej i prawej stronie pepka, w ogleglosci ok 5cm od niego, w udo-mniej wiecej w polowie dlugosci kosci udowej po srodku) tu na pewno bedzie ci latwiej albo niech ktos ci pomoze?? skore musisz miec naciagnieta zeby miec pewnosc ze robisz iniekcje podskorna. a jak ci wyplynelo to chyba troche za plytko sie wklules.
nic sie nie martw, trening czyni mistrza smile jak ja sie uczylam to cala moja rodzina chodzila pokluta smile

Offline

 

#6 2007-10-03 20:38:29

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Malek a to nie trzeba tak przytrzymac jak po pobraniu krwi przypadkiem i docisnac? Mi sie wydaje ze to po to by nie bylo siniaka i zeby nie wylatywalo. Wogole jak to zniosles, bolalo? Ja to podziwiam bo jestem straszakiem w tego typu sprawach

Offline

 

#7 2007-10-03 20:42:17

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Ania wspolczuje rodzince, ja bym chyba uciekala, bardzo sie boje zastrzykow a to za sprawa tego jak kiedys mama wbila mi sie w naczynie chyba nie wiem w co, albo jakis nerw i wisnelam na caly dom. Zeszta pamietam autoszczepionke domiesniowo w tylek - koszmar przy kazdej kropelce bolalo jakby lezala a  mnie tonowa cegla. I nogi odbieralo potem. Ale mi sie napisalo. Ale juz tak powaznie, mam jakis uraz chyba

Offline

 

#8 2007-10-03 20:45:11

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

madziu robiac iniekcje poskorna omijasz wszytkie wieksze naczynia krwionosne wiec siniaki sie nie robia.tylko mala kropelka krwi po usunieciu igly.mozna przytrzymac gazikiem chwile potem ale to nie ma wplywu na to czy lek wyplynie czy nie. wklucia podskorne sa robione tak cieniutka igielka ze po prawidlowo wykonanym zabiegu lek nie wyplynie

Offline

 

#9 2007-10-03 21:41:18

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Rozumiem. Niemniej jednak podziwiam wykonanie samemu sobie zastrzyku podskornego. Mimo cieniutkich igielek i omijania naczyn sad

Offline

 

#10 2007-10-04 20:57:40

malek22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 161

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Dziewczyny dzisiaj poszÅ‚o mi owiele lepiej smile Mam problem tylko ze zÅ‚apaniem skury ale dociskam renke do nogi i troche robi sie taka falda. Dzis wsadzilem calom igle pod katem 45% ale też minimalnie wypÅ‚yneÅ‚o. Magdaleno nie jest to takie strasznie nalepiej z nienacka sobie wbić i szybko wtedy mniej czuć praktycznie wogole. W noge jeszcze nie próbowaÅ‚em troche mam stracha ale jak bedzie trzeba to i tam zrobie.  Pozdrawiam i dziekuje za wskazuwki smile

Offline

 

#11 2007-10-04 21:05:43

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Malek czyli Ania miala racje trening czyni mistrza smile Wiem ze znienacka mniej boli, nie watpie. Powodzenia

Offline

 

#12 2007-10-04 21:24:50

malek22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 161

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Tak  magdaleno dzis bylo lepiej jak wczoraj. PrzedenÄ… jeszcze reszta szczepiÄ…ki i potem tfx napewno dojde to perfekcji. Anno czy igÅ‚a którÄ… rozpuszcza sie roztwór moze być ta sama bo narazie uzywam jednej a do zastrzyków zawsze nowa?

Offline

 

#13 2007-10-04 21:58:13

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

aaaa malek. zawsze uzywaj jalowego sprzetu!! nie wolno ci tak robic. uzywajac niesterylnych igiel infekujesz lek ktory musisz potem wprowadzic sobie pod skore. w ten sposob szybko nabawisz sie infekcji o ile juz jej nie masz. to bardzo niebezpieczne. ja za takie cos poszlabym do wiezienia.
do przygotowania kazdej iniekcji potrzebujesz 2 jalowych igiel !!

pamietaj tez zeby nigdy nie robic sobie iniekcji w to samo miejsce. omijaj tez wszelkie znamiona, piepszyki, blizny... i dezynfekuj dobrze miejsce wklucia.moze byc zwykly spirytus salicylowy, albo kup w aptece "skinsept"
:*

Offline

 

#14 2007-10-04 22:04:48

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Madziu domiesniowe bola duzo bardziej niz podskorne i inne moze dlatego masz uraz i teraz sie boisz wszystkich zastrzykow. w rzeczywistosci taki zastrzyk podskorny to nic strasznego w porownaniu z domiesniowym smile ja jak kiedys w tylek dostalam na pogotowiu nospe i ketonal to przez nastepny tydzien myslalam ze mi cala noga odpadnie sad a na cwiczeniach na studiach dziewczyny mogly mnie kluc podskornie ile chcialy smile

Offline

 

#15 2007-10-05 07:34:52

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Aniu zgodze sie bo jak bralam autoszczepionke juz domiesniowa bo mialam forme podskorna i potem domiesniowe to bardzo mnie bolaly te ostatnie wlasnie.Tylko myslalam ze to za sprawa ilosci podanego srodka bo domiesniowe mialam pelniutkie strzykawki i nie dosc ze bolalo w trakcie zastrzyku bardzo, to jeszcze potem nogi odbieralo. Czasem mysle ze taka forma auto na mnie dziala blyskawicznie bo wtedy caly problem ze skora zniknal momentalnie, dzien po dniu. A te nasze auto doustne i podskorna, sama nie wiem. W moim miescie robia wlasnie podskorne i  domiesniowe potem. Ania co Ty sadzisz o formie odania, moze ma to jakies znaczenie czy ja sobie uroilam cos albo to tylko zbieg okolicznosci ze tamta szybciej mi pomogla?

Offline

 

#16 2007-10-06 23:50:13

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

ciezko mi powiedziec madziu jak to jest z auto. niektore leki trzeba podawac w formie wstrzykniec z tego powodu ze w przewodzie pokarmowym ulegaja rozpadowi pod wplywem enzymow trawiennych i traca wtedy swoje wlasciowsci lecznicze. do tego blona sluzowa jelit tez ma uposledzona zdolnosc wchlaniania. wiec mozliwe ze czesc przyjmowanej auto doustnie jest unieczynniana zanim zdazy sie wchlonac. ale to tylko moje gdybanie.
z kolei slyszalam ze auto we wstrzyknieciach super dziala na zlocistego. nie wiem od czego to zalezy.
wg MNIE kozystniejsza forma auto to we wstrzyknieciach. nie wiesz co mowi pani D w tej kwestii? dlaczego jednym daje podskorne auto a innym doustne?

:*

Offline

 

#17 2007-10-07 10:14:22

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Pani D mowi ze feacalis boi sie doustnej a zlocisty wlasnie zastrzykow. Wiec cos w tym chyba jest

Offline

 

#18 2007-10-10 16:49:56

malek22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 161

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Dziewczyny dzisiaj mnie jakoś troche pobolewa renka prawa. Jest troche opuchnieta i zaczerwieniona w okolicach gzie robiłem zastrzyki. Nie wiem czy to coś poważnego czy jakaś reakcja na lek? W ulotce jest niby napisane że może coś takiego wystąpić ale mam pietra ze może ja coś zgrzebałem przy podaniu bo wczesniej nic niebyło sad Jest to mój 9 zastrzyk. Wszystko zawsze robiłem strylnie i uzywałem 2 igieł tak jak Aniu kazałaś.

Offline

 

#19 2007-10-10 16:55:54

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Malek jak bylo sterylnie a w ulotce jest ze moze byc taa reakcja to moze faktycznie wszystko jest ok. Czasem tak jest po szczepionkach. Ale dla pewnosci moze Ania podpowie?

Offline

 

#20 2007-10-10 17:42:13

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Malek spoko to może byc reakcja na lek, zrób tak jak się robi dzieciom po szczepieniu :
pół szklanki wody lyżeczka sody i zrób sobie okład tam gdzie spuchlo, działa przeciwzapalnie, ściąga, dziala też antyseptycznie i nie ma bata opuchlizna zejdzie , ale musisz na razie przerwać się kłuć. Moja córa czasami miała po szczepieniu raczkę jak balon i ślicznie schodziło, weż kawałek gazy albo czystej szmatkii zabandażuj ten kawałek ręki. Stan podgoraczkowy też może być, córcia zawsze miala goraczkę i właziła pod stół bo ją bolała raczka sad

Offline

 

#21 2007-10-11 17:36:04

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Malek na razie nic sie nie martw. to normalne ze odczuwasz pewien dyskomfort. Rob sobie oklady. ja proponuje altacet. moj sprawdzony sposob. albo zrob tak jak dana pisze. jesli dbales zeby wszystko bylo sterylne to powinno byc ok. jesli zauwazysz jakas saczaca sie rope albo reka zacznie cie bardzo bolec sprobuj spytac lekarza.
pamietaj tylko zeby zawsze znieniac miejsce podawania leku. nie mozna robic sobie zastrzyku ciagle w to samo miejsce. sprobuj robic sobie jednego dnia w udo, drugiego w brzuch,trzeciego w ramie itd.w ten sposob twoja skora troche lagodniej zareaguje i nie powinno bolec.
trzymam kciuki.
pamietaj tez zeby przed kazda iniekcja pozadnie umyc rece,dobrze odkazic miejsce wklucia i najlepiej zakladac do tego rekawiczki zeby nie przeniesc bakterii z rak do rany itp.

:*

Offline

 

#22 2007-10-11 22:35:17

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Malek i tak sobie czytam co napisales wczesniej. czy ty robisz sobie te zastrzyki w przedramie?? (okolica miedzy nadgarstkiem a lokciem) bo piszesz ze dociskasz reke do nogi...(a ciezko chyba jest docisnac ramie do nogi wink )  ja nigdy nie wykonywalam iniekcji w ta okolice.poszukalam nawet w ksiazkach i nigdzie nie znalazlam nic na temat iniekcji podksornych w okolice przedramienia. no chyba ze tak pisze na ulotce...   ??

Offline

 

#23 2007-10-12 22:22:24

malek22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 161

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Witam Was dziewczyny smile Sory że dopiero teras odpisuje ale wczesniej nie mialem mozliwosci wejscia na komputer sad WiÄ™c zastosowaÅ‚em sie do zaleceÅ„ dany i zrobilem sobie okÅ‚ad z sody na noc. Na drudi dzieÅ„ byÅ‚o już lepiej i mniej swedziaÅ‚o smile zrobiÅ‚em sobie tez tego dnia przerwe w leku. Wczoraj ponownie zrobilem sobie zastrzyk w drogom renke ale dzisiaj rano zaczela mnie swendzic i spuchÅ‚asad Nie wiem czemu tak dziwnie zaczolem reagować na to bo wczesniej bylo bez problemów. ZrobiÅ‚em chyba ok 6 w lewe ramie bez żadnej reakcji a jak zmieniÅ‚em na prawe to po 3 mi bardzo spuchÅ‚o. Wczoraj wÅ‚asnie powruciÅ‚em do lewego i też troche napuchÅ‚o i swÄ™dzi sad Myslicie że moge być uczulony na ten lek(TFX) czy to może normalne?  Anno dzieki za podanie maÅ›ci smile Zastzryki robie sobie w ramie (bez problemów moge docisnąć do nogi;) ). Jestem troche zielony i boje sie że może wbije nie w te okolice co trzeba sad Tutaj troche podpatrzyÅ‚em pielÄ™gniarke i przez to mam wieksza pewność. Jesli chodzi Ci o brzuch to okolice pod pempkiem?

Offline

 

#24 2007-10-13 06:41:51

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

Malek dla mnie to takwygląda jakby Twoj organizm mial na razie dość tego preparatu , może powinieneś zrobić przerwę, za kilka dni dopiero spróbuj.
Moze Twoja grasica zaczęła siÄ™ buntować i  musi dojść do równowagi tak jak przy autoszczepionce , organizm musi odpocząć.

Offline

 

#25 2007-10-13 18:08:43

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: Jak zrobić zamemu zastrzyk podskórny?

malek pod pepkiem i po obu stronach pepka. tylko rob odleglosc ok 4-5 cm od pepka.
ps. Dorosly czlowiek nie ma grasicy smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson