Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2006-07-24 06:26:54

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Opinie o lekarzach, podawanie danych kontaktowych

byłabym ostrozna z umieszczaniem na forum danych osobowych lekarza, o ktorym pisze Aga, poniewaz uwazam. ze jest to troche ryzykowne, ten lekarz moze miec pretensje, o naruszenie jego dobrego imienia, moze nie umial pomoc Adze, bo ona ma inne problemy. Ja na swojej drodze do leczenia IC spotkalam tak wielu lekarzy nie profesjonalnych z tytulami profesora, ktorzy nie wiedzieli, do czego sluzy vagifem - hormon bardzo pomocny w leczeniu IC u kobiet po menopauzie, wiec moja lista bylaby bardzo dluga, a wiesz , ze dr, ktory leczy Age tez mnie osobiscie bardzo zawiodł, co nie oznacza, że jest lekarzem bardzo dobrym, tylko lekarz oprocz swojej wiedzy musi byc takze czlowiekiem. Mój okulista swój wolny czas (jest na urlopie) poswieca mi i jestem z nim w kontakcie telefonicznym, jesli cokolwiek dzieje sie z operowanym okiem, natychmiast kaze mi przyjść do szpitala na badania, nie lekcewazy najmniejszego drobiazgu. Nasz lekarz od IC zostawil mnie z potwornymi bolami rok temu i spokojnie wyjechal na urlop, ale nie moge napisac dziewczyny unikajcie go , wrecz przeciwnie - wiem, że jest dobrym specjalista i dlatego moje odczucia nie moga wplywać na decyzje innych pacjentek.

Offline

 

#2 2006-07-24 13:07:01

Aga
Zbanowany
Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 210

Re: Opinie o lekarzach, podawanie danych kontaktowych

Dan-Rm ma racjÄ™, dÅ‚ugo siÄ™ zastanawiaÅ‚am czy podac na forum nazwisko lekarza urologa, który mnie w tej chwili leczy, ale ja jestem ze współprwacy zadowolona, no i padaÅ‚o już to nazwisko na forum, dlatego zdecydowaÅ‚am siÄ™ je podac, tym bardziej ze wiem, ze inne dziewczyny chciaÅ‚yby w koÅ„cu trafić do lekarza, który zajmuje siÄ™ IC. Natomiast jezeli chodzi o ginekologa, niestety nie moge w tej chwili podac jego danych, bo jeszcze u niego nie byÅ‚am, no i nie wiem czy zgodziÅ‚by sie na podanie danych. Przykro mi narazie  w tej kwestii nie moge pomóc, ale bede z nim rozmawiaÅ‚a. Zobaczymy.

Offline

 

#3 2006-07-24 18:58:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Opinie o lekarzach, podawanie danych kontaktowych

Mały offtop, ale dla wyjaśnienia: do wymiany refleksji na temat doświadczeń z lekarzami służy stosowny dział. Podawać można te dane, które lekarz sam udostępnia. A co do opinii - to jest wolny kraj, wolno nam wyrazić swoją ocenę działalności lekarza, byle odbyło się to bez inwektyw, pomówień, kłamstw i w zgodzie z obowiązującym prawem. To nie jest naruszenie dóbr osobistych. Zauważyłam zresztą, że nie piszecie o lekarzach, którzy Wam raczej szkodzili, niż pomagali. Chyba będę musiała zacząć smile, choć są osoby, których nie chciałabym wymieniać, tak mi są obrzydliwe z powodu tego, co ze mną zrobiły.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2006-07-24 20:15:10

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Opinie o lekarzach, podawanie danych kontaktowych

Rozumiem Twoje wzburzenie jesli chodzi o lekarzy, ale ostatnio udzielilam sie na innym forum zwiazanym z moim drugim problemem i pewna osoba podala nazwisko lekarza, ktory ja uratowal, a inny uzytkownik tego forum nazwal go konowalem, a mego lekarza idiotą, na szczęscie ja nie wymienilam nazwiska mojego lekarza. W tej chwili mam mnostwo prosb o udzielenie informacji o moim lekarzu i boje sie komukolwiek podawac jego dane. Na zwrocona przeze mnie uwage takze napisal, ze jest to wolny kraj i kazdemu wolno mowić, co sie mu podoba. Stad wynikla moja opinia. Wolalabym, aby lekarze, ktorzy czytaja nasze forum, nie obawiali sie zlych opinii na swoj temat, lecz zeby sluzyli nam pomoca, ale decyzje zostawiam uzytkownikom forum Dan-Rom.

Offline

 

#5 2006-07-24 20:40:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Opinie o lekarzach, podawanie danych kontaktowych

Powiem brutalnie - kompetentny lekarz z życzliwym podejściem do pacjenta nie musi obawiać się tego forum. A swoją drogą - na nadmiar e-konsultantów na razie nie narzekamy. Poza tym tu niedozwolone jest nazywanie lekarza konowałem - jeśli ktoś nie ma dobrego zdania o danym medyku, musi wyrazić to grzecznie i podeprzeć przykładem. Inne formy wypowiedzi będą kasowane - właśnie ze względu na ochronę dóbr osobistych lekarzy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2006-07-24 20:50:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Opinie o lekarzach, podawanie danych kontaktowych

Poza tym każdy ma inne podejście i jeden lekarz może być różnie oceniany przez różne pacjentki. Ryzyko zawodu, kwestia okoliczności, charakteru danej pacjentki itp. Uważam jednak, że publiczna dyskusja na temat zalet i wad (merytoryczno-komunikacyjnych) danych specjalistów pozwala choremu dokonać bardziej miarodajnego wyboru. Ot, moja historia. Lekarz, który kierował mnie do profesora, polecał mi również i drugiego specjalistę z kliniki. Zapytałam, który jest lepszy. Usłyszałam, że obaj bardzo kompetentni. Wtedy zapytałam, który z profesorów jest bardziej komunikatywny, bo to czasami jest (dla mnie) nawet ważniejsze (w niektórych sytuacjach najbardziej kompetentny lekarz też jest bezsilny, a pacjenta dalej prowadzić trzeba). Po otrzymaniu odpowiedzi wybrałam, kogo wybrałam, i nie żałuję (miałam okazję rozmawiać też z drugim specjalistą, ale - z całym szacunkiem do jego kompetencji - nie współpracowałoby mi się z nim chyba tak miło). To był jednak mój wybór i skądinąd wiem, że nie wszyscy by go podzielili. Sądzę jednak, że taki wywiad środowiskowy jest potrzebny.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson