Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-10-17 21:59:00

paweł18
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-10-17
Posty: 2

pęcherz neurogenny? pomocy

Witam, mam 18 lat.
Od 2 lat męczy mnie choroba która prawdopodobnie nazywa się pęcherz neurogenny.
Miałem już robione wszelkie badania moczu, ale zawsze wynik był pozytywny.
PiszÄ…c w skrócie każde wyjÅ›cie poza dom musi być poprzedzone wizytÄ… w toalecie,  w szkole chodzÄ™ co przerwÄ™ robić siku,  po prostu każde jakieÅ› w maÅ‚ym stopniu stresujÄ…ce zajÅ›cie wywoÅ‚uje u mnie potrzebÄ™ pójÅ›cia do toalety.
Lekarze nie wiedzą jak mi pomóc, biorę tabletki uspokajające firmy labofarm i troszeczkę mi pomagają lecz problem nadal mam.
proszę o jakiekolwiek rady, które mogłyby mi pomóc.

Z góry dziękuje smile

Offline

 

#2 2007-10-17 22:02:13

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: pęcherz neurogenny? pomocy

Napisz może dokładnie jakie badania wykonywałeś, oraz czy twoim dolegliwościom nie towarzyszy jakies pieczenie czy szczypanie w cewce??

Offline

 

#3 2007-10-17 23:47:26

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz neurogenny? pomocy

Paweł, jeżeli to jest naprawdę pęcherz NEUROGENNY, to badania moczu muszą być jałowe. Neurogenny oznacza zaburzenia pęcherza spowodowane zaburzeniami/uszkodzeniami/innymi zmianami w układzie nerwowym, przez co nerwy odpowiadające za pęcherz źle przewodzą bodźce.
Jakie miałeś badania, jakie masz dokładnie objawy (kiedy, stopień nasilenia, stałe/zmienne, jak opisałbyś ból, gdzie, czy czujesz zmiany po pewnych pokarmach, przy zmianie pozycji ciała, czy na coś chorujesz, chorowałeś itd.).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2007-10-18 09:33:07

paweł18
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-10-17
Posty: 2

Re: pęcherz neurogenny? pomocy

Przepraszam, że dokładni nie opisałem tego, ale pierwszy raz pisze tego typu post więc nie wiedziałem dokładnie jak to zrobić smile
badaÅ„ wszystkich nie pamiÄ™tam, wiem że to byÅ‚y ogólne badania moczu oraz badania osadu moczu. Å»adnych dolegliwoÅ›ci typu pieczenie czy szczypanie nie mam.  Problem powstaje wtedy, gdy mam Å›wiadomość, że idÄ™ w miejsce, gdzie nie bÄ™dzie toalety(koÅ›ciół, jazda samochodem), lub nie bÄ™dÄ™ miaÅ‚ możliwoÅ›ci pójÅ›cia (w czasie lekcji)   .  Å»adnego bólu nie odczuwam, również nie mam zmian po pokarmach i nie ma różnicy przy zmianie pozycji ciaÅ‚a, oraz na nic poważniejszego nie chorowaÅ‚em smile  czy ta dolegliwość jest raczej na tle nerwowym ?

Offline

 

#5 2007-10-18 09:47:04

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz neurogenny? pomocy

Paweł masz coś podobnego do mnie. A jak się nie denerwujesz, to nie chce ci się sikać?

Offline

 

#6 2007-10-18 10:08:17

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz neurogenny? pomocy

A miałeś jakieś badania neurologiczne? Bo jeśli nie, to na jakiej podstawie lekarz stwierdza neurogenność hmm?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2008-02-27 21:55:20

Homer23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-02
Posty: 14

Re: pęcherz neurogenny? pomocy

odpoowiedz do pawe18 nei pecherz nerogennny tylko to chyba poczetek zkg(zapalenie gruczolu krokowego) jak chcesz wiedziec wiecej to sie przebadaj pod tym kontem

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson