Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-12-04 01:27:00

fantazja_x
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2007-12-03
Posty: 10

również pęcherz i również horror ...

Drogie chorobska!Moj post pewnie bedzie przypominal dziesiatki innych.. ale kto mnie bardziej zrozumie niz wy ;)Problem z pecherzem mam od ponad 1,5 roku,na poczatku przebiegalo to jak zwykle zapalenie,w zwiazku z tym przez dlugi czas jadlam leki,pozniej po wykonaniu usg podejrzewano ze to kamien,w zwiazku z tym woda jana byla moim nektarem ... a zastrzyki z pyralginy koszmarem,poniewaz bol z czasem sie nasilal.W koncu w moczu pojawila sie krew i uznalam ze wysikalam to paskudztwo i nie bede juz cierpiec!Jakzesz moglam sie mylic,kiedy bol nie ustawal,a krewka w moczu pojawila sie jeszcze kilka razy..Wreszcie trafilam na normalnego lekarza-urologa,ktory zrobil mi badanie urodynamiczne.Przy samym wkladaniu cewnika sie poplakalam ..,w wyniku badania podejrzenie metaplazji w obrebie trojkata pech.moczowego i przeszkoda anatomiczna podpecherzowa..Sam lekarz powiedzial mi ze sikam jak babcia..ze slaby strumien moczu..,w opisie badania jakas tam krzywa mikcyjna ... no i ze odczuwam parcie juz przy malej ilosci plynu...Co to ta metaplazja ? Naczytalam sie stron i w koncu juz nic nie wiem! Pozniej mialam robiona urografie ... tu uslyszalam ze mam 3 nerki,podwojny ukm po stronie lewej,a po kamieniu slad zaginal,w ogole lekarz sie mnie pytal kto mi takich glupot nagadal...Na zdjeciu to to wyglada jakbym miala po lewej stronie dwie zrosniete nerki,jedna na drugiej i od kazdej z nich odchodza moczowody ktore sie ze soba lacza i ida dalej do pecherza,poza tym lekarz powiedzial mi ze mam "rozlazly" pecherz... ? Dodam ze przez caly ten okres przyjmowalam tabletki antykoncepcyjne,pisze to poniewaz moj lekarz twierdzi ze ma to zwiazek z pecherzem,kazal mi je odstawic i tak zrobilam.Bol minal na 2 miesiace, i zauwazylam rowniez ze przy stosunku w pozycji na jezdzca nie czuje juz bolu ...i tak jakby napietego pecherza...Myslalam ze juz wszystko bedzie dobrze,niestety na chwile obecna jest coraz gorzej,bol pojawia sie coraz czesciej.Wyglada to tak ze czasem boli,piecze itp i ustepuje po wzieciu nospy,a coraz czesciej zaczyna wygladac to tak ze dostaje ataku bolu silnego,tepego ....mam spuchniete podbrzusze,odczuwam silne pieczenie w cewce i bol promieniujacy do pecherza, po czym ide siusiu sikam po kropelce ,ulga na minute i znow to samo....Oczywiscie siusiam czesto,co jest dla mnie problemem...i jesli choc sekunde przetrzymam mocz konczy sie to koszmarem....Niedlugo ide na wizyte i bede rozmawiac z lekarzem o cystoskopi ...mam juz dosc tego mojego pecherza a na widok nospy jest mi niedobrze,bolu tez mam dosc i ciaglego sikania...Czy ktos mi moze powiedziec co to jest .. ? Pozdrawiam !

Offline

 

#2 2007-12-04 14:44:06

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: również pęcherz i również horror ...

witam, niewiele Ci moge pomoc, ale taka moja rada--> powinnaś zrobic dobry posiew moczu, bo jeśli to pieczenie cewki i bole są spowodowane przez bakterie to po cystoskopii nie wyliżesz się za szybko:/ przy bakteriach nie powinno sie wykonywac zadnych banan z uzyciem cewnika tudziez innych narzędzi wkladanych przez cewke do pęcherza. a cystoskopia to nic miłego niestety sad

Offline

 

#3 2007-12-04 14:57:10

fantazja_x
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2007-12-03
Posty: 10

Re: również pęcherz i również horror ...

to raczej nie jest wina bakteri ....bo po badaniu urodynamicznym czulam sie dobrze,a nawet bol pecherza zniknal na jakis czas...no nic zobaczymy jak to bedzie wygladalo po cystoskopi...pozdrawiam!

Offline

 

#4 2007-12-04 15:00:41

fantazja_x
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2007-12-03
Posty: 10

Re: również pęcherz i również horror ...

ach i zapomnialam w posiewach moczu nigdy mi nic nie wychodzilo

Offline

 

#5 2007-12-04 17:18:05

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: również pęcherz i również horror ...

to, że nie wychodziło, to akurat nie argument smile.
a co dalej z tą nerką? faktycznie masz jakieś patologie w budowie, czy to np. tylko taki cień? skoro lekarz podejrzewał przeszkodę podpęcherzową, to co zrobił z cewką? na pewno pod-? jeśli to kwestia budowy nerki (zaburzenia funkcjonowania?), jeśli masz piasek, to chyba raczej nad-. Odczuwasz jakieś zmiany w zależności od pozycji ciała, diety, pory dnia, cyklu itd.?
Metaplazja płaskonabłonkowa - patologiczne przekształcenie nabłonka przejściowego w płaski, wśród lekarzy panują różne opinie, ale PTU oficjalnie uznaje ją za niezłośliwą zmianę nowotworową, krok przed rakiem. Strasznie brzmi, ale nie bój się, do raka pęcherza nie tak prędko. Niektórzy ją traktują laserem, ja, trochę przypadkiem, zniwelowałam ją wlewkami z HA.
Krzywa mikcyjna (uroflowmetryczna) to zapis ciśnienia strumienia moczu. Im większa amplituda (silniejszy strumień) i szybsze rozpoczęcie mikcji, tym lepiej.
Co miał oznaczać "pęcherz rozlazły"??


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2007-12-04 17:52:29

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: również pęcherz i również horror ...

czesc fantazja , mimo iz nie znam twego imienia ani wieku , mysle ze nie pogniewasz sie za te beposrednia forme . zgadzam sie z karolina ze metaplaza to najczesciej niegrozne komorki bez cech zlosliwosci , ale czasem moga sie przeksztalcic w postac nowotworowa zlosliwa . czytajac twego posta najpierw sie usmiechnelam kiedy napisalas ze poznalas normalnego lekarza , potem zrechabilitowalam sie sama bo mimo iz w swoim zyciu spotykalam wiekszosc partaczy , to jednak nie wszyscy sa tacy sami , niektorzy naprawde chca pomoc i potrafia to zrobic . trzeba sie jednak nieco natrudzic by znalesc wlasciwego lekarza . poniewaz nie wiem z kad jestes wiec w tej chwili nie moge ci nikogo wlasciwego polecic , jezeli jednak bedziesz chciala chetnie sluze ci pomoca i duchowym wsparciem tak jak i calego tu forum . Tak sie zlozylo ze ja rowniez mam podobne objawy z tym ze w bardzo ostrej formie , w tej chwili musze juz chodzic w pampersach i czekam na telefon z kliniki w sprawie terminu operacji . Bol jest tak silny ze zaliczylam chyba wszelkie mozliwe srodki przeciwbolowe lacznie z tramalem. obecnie jestem juz na etapie EFERALGEN 500 , MIN. 2X DZIENNIE . Z 3 nerka spotkalam sie w literaturze , ale zaskakuje mnie fat ze nikt tego wczesniej u ciebie nie zobaczył ( chociaz wlasciwie nic mnie juz chyba nie zaskoczyczy bo skoro u mnie lekarze przez 2 lata nie widzieli tego ze mialam zrosniety pecherz z macica , to co sie dziwic ....) poczekaj na wynik z cystoskopii ( biopsja ) , poki co duza ulge przynosi goraca kapiel . no i tzrymaj sie dziewczyno !!

Offline

 

#7 2007-12-04 17:56:45

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: również pęcherz i również horror ...

co do posiewu , to u mnie rowniez nic nie pokazuje sie w moczu ale tu chyba przyczyna jest inna , system immunulogiczny nie traktuje tych bakterii jak wroga tylko jako swego i nie broni sie przed tym . byc moze twoj lekarz podejrzewa u ciebie IC

Offline

 

#8 2007-12-04 18:40:27

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: również pęcherz i również horror ...

Czesc fantazja. Nie pomoge Ci zbyt wiele bo nie mam pojecia o nerkach, wiem jedno ja od pani robiacej usg uslyszlam ze mam nie rozlazly a rozlany pecherz, jakos tak to nazwala. W kazdym razie chodzilo o to ze jest duzy, rowniez sikam po kropelkach, albo napinam miesnie brzucha, co sposobem dobrym nie jest. Tez jakby zwezona cewka tylko ja po zrobieniu posiewu w warszawie znalazlam bakterie i na nie zepchnelam cala wine, a jak jest tak naprawde nie wiem bo badan nie robilam. Cala akcja zaczela sie po cewnikowaniu przy zabiegu wiec boje sie jak ognia tych badan i czekam na cud wyleczenia bakterii. U mnie jednak urografia jest ok. Trzymaj sie i pisz

Offline

 

#9 2007-12-04 19:42:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: również pęcherz i również horror ...

Jeszcze jedno: jeśli po cystoskopii było trochę lepiej, to faktycznie mogłaś mieć zwężoną cewkę, skalibrowaną (taka jest forma dokonana?) cewnikiem.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2007-12-04 20:32:34

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: również pęcherz i również horror ...

Karolina wez mi wytlumacz kalibracja to poszerzenie a nie zalozenie tego stentu/ stenty? Myslac o przeszkodzie juz zglupialam i nic nie pojmuje chyba. U mnie wlasnie po cewniku zaczelo sie utrudnione sikanie tak na dobre, jakby to pogorszylo sprawe.

Offline

 

#11 2007-12-04 22:52:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: również pęcherz i również horror ...

A wiesz, że mnie też. Kalibracją nazywają poszerzenie cewki (duży cewnik się bierze). Chyba nie zrozumiałam - jaki stent?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2007-12-04 22:58:00

fantazja_x
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2007-12-03
Posty: 10

Re: również pęcherz i również horror ...

Odpowiadajac odrazu podziekuje za zainteresowanie,bo naprawde nikt a zwlaszcza lekarze nie rozumieja tego ..jak to jest gdy ci pecherz rozrywa..co do diagnozy to lekarz nie powiedzial mi jeszcze co tam u mnie podejrzewa,pisalam ze trafilam na normalnego lekarza i jestem z niego w miare zadowolona;) Tak w ogole to niedlugo skoncze 19 latek mam na imie Andzelika i jestem z Lublina.Nie mam ani piasku ani kamienia,po prostu radiolog na usg mi tak powiedzial,co bylo bzdura...Co do nerek to mam podwojny uklad kielichowo miedniczkowy po stronie lewej,w normalnym prostym tlumaczeniu to tak jakbym miala 2 nerki jedna na drugiej,maja one odzdzielne ukm,ale ich moczowody lacza sie ze soba i ida sobie dalej do pecherza,to nie patologia tylko wada wrodzona.Wykryto to u mnie przypadkowo na usg gdy mialam 12 lat,pozniej lezalam w szpitalu z powodu erytrocyturi(krwinkomocz) i w tym czasie obserwowano ten moj uklad,jeszcze wtedy nic mnie nie bolalo,w karcie informacyjnej wpisano mi glomerulpatie,jednak do dnia dzisiejszego nie wiem co to...Jak wyszlam ze szpitala to juz nigdy mnie nic nie bolalo i zaden lekarz sie tym nie interesowal.Urografie mialam robiona po to by lekarz mogl w przekroju zobaczyc ta moja wade,stwierdzil tylko ze moze ona powodowac czestsze infekcje i tyle,cystoskopie planuje dlatego iz podejrzewa u mnie metaplazje.Troche sie przestraszylam tego co napisala redakcja o metaplazji,ale nie ma co panikowac.Rozlazly pecherz ? byc moze rozlany,poniewaz na zdjeciu wyglada jakby byl rozciagniety i duzy.Tak jak pisalam w opisie badania urodynam. napisano ze przeszkoda jest podpecherzowa,anatomiczna, a to ze sikam jak babcia to pewnie chodzilo o to ze z malym cisnieniem.Co do cewki to raczej mam normalna bo lekarz nic o niej nie wspomnial..Zauwazylam ze gdy zmarzne to pobolewa...czasem po stosunku pobolewa , mam tez rowniez cos takiego czasami ze zrobie siusiu,ale dalej mi sie chce ..Co do nerek to funkcjonuja dobrze,tylko jest ich 3 a nie 2 , co do diety to nic nie zauwazylam...Co to sÄ… wlewki Ha ? Narazie nic mi nie dokucza smile ale musze sie zaopatrzyc w leki bo wyjezdzam na swieta daleko,bede chrzestna i nie zamierzam umierac z bolu...Zobaczymy co bedzie po cystoskopi ktorej sie boje...zdrowka wam zycze wink Bede pisac wink

Offline

 

#13 2007-12-04 23:07:16

fantazja_x
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2007-12-03
Posty: 10

Re: również pęcherz i również horror ...

Droga szamanko....tramalu jeszcze nie bralam,zawsze nospa w duzych dawkach i nolicyl ..ktory czasem pomoze czasem nie,kapiele troche lagodza bol,o IC czytalam i mam nadzieje ze to nie to...Co do lekarzy to u mnie w szpitalu na izbie przyjec podano mi pyralgine w kroplowce,mimo iz nigdy jej nie przyjmowalam i mimo to iz glosno komunikowalam to pielegniarce to nikt na to nie zwrocil uwagi,wymiotowalam po tym jak kot ... i takie cos mialo miejsce jeszcze 2 razy..juz nigdy pogotowia nie wezwe...do tego lekarz urolog i nefrolog rozlozyli rece i powiedzieli ze nie wiedza co mi jest ..no ale coz sa lekarze i partacze! Zycze Ci zdrowka i wspolczuje ;( ...pozdrawiam wink ...a i chcialam jeszcze zapytac kiedy lekarze przy cystoskopi stosuja narkoze ? bo ja nie dam sobie tego zrobic tak na zywca !

Offline

 

#14 2007-12-04 23:12:10

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: również pęcherz i również horror ...

Witam Cie, ja tez jestem z Lublina, mozesz mi napisac u jakiego urologa sie leczyc i gdzie przyjmuje?? i czy jestes zadowolona z niego?

Offline

 

#15 2007-12-04 23:44:02

fantazja_x
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2007-12-03
Posty: 10

Re: również pęcherz i również horror ...

Katedra i Klinika Urologii Akademii Medycznej
20-954 Lublin, ul. Jaczewskiego 8.... dr.Radoslaw Starownik,jednak zeby sie do niego dostac to ciezka sprawa...jak dla mnie dobry lekarz! Wiem rowniez ze przyjmuje w Top Medical na Zana,ale prywatnie;( Mimo to warto sie do niego zapisac i troszke poczekac.Numer telefonu do kliniki urologi na ul.Jaczewskiego:724-45-06,zycze zdrowka,daj znac czy sie dostalas do niego !

Offline

 

#16 2007-12-04 23:47:29

fantazja_x
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2007-12-03
Posty: 10

Re: również pęcherz i również horror ...

Przy okazji poczytalam tutaj o Ic , wiem juz co to Ha wink Heparyna i u mnie tez przy 150 ml chce mi sie siku,gdzie normalna pojemnosc pecherza to 350 ...moje objawy w pewien sposob przypoominaja objawy Ic ,ale nie bede wyciagac pochopnych wnioskow

Offline

 

#17 2007-12-04 23:53:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: również pęcherz i również horror ...

Jeśli go polecasz, wrzuć go w odpowiedni wątek w Lekarzy.

HA - kwas hialuronowy (tu: Cystistat). Nauczysz się posługiwać skrótami wink

A ja bym przyjrzała się tym nerkom. Być może przy swojej wadzie - tak sobie gdybam - masz tendencję do zakwaszania (badali Ci wydalanie kwasu z krwi i DZM?). Podrażnianie np. szczawianami może doprowadzić do uszkodzeń śluzówki i metaplazji (na marginesie: met. robi się stosunkowo łatwo, ale złośliwieje nie tak łatwo, rak pęcherza jest chyba jednym z rzadszych). Przed cystoskopią nic nie bierz, bo zafałszujesz obraz, ale potem przydadzą Ci się "powlekacze pęcherza". To mogą być też bakterie. Jeśli przeszkoda podpęcherzowa, anatomiczna, to znaczy, że związana z budową pewnie cewki, bo co innego można wyłapać w urodynamice. Tylko co dalej? Jaka wada podpęcherzowa, skoro nic Ci dalej nie wpisali? Czy krwinkomocz zdarzył się tylko raz? Jakie to były krwinki?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2007-12-05 13:21:23

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: również pęcherz i również horror ...

Karolina ten stent czy tez stenta to zalozenie takiego poszerzacza, ja sobie kojarze z pierscionkiem tak na moja wyobrazne ze cos takiego malenkiego zakladaja i to utrzymuje te poszerzenie bo normalnie taka zwykla kalibracja to chyba na miesiac wystarcza i nie sposob ciagle ta cewke poszerzac. Mi o zalozeniu stenty mowil urolog ze jak mi zrobia cystoskopie i zobacza ze cewka jest zwezona to ja zalozÄ…. Powiedzial ze zabieg trwa kilkanascie minut i ze to robi sie tylko i wylacznie pod narkoza. Tylko... jesli mam przeszkode czynnosciowa w oproznianiu pecherza czyli cos w stylu leniwy pecherz, jak i jelita zreszta to wtedy bedzie gorzej bo bedzie ntm non stop.

Offline

 

#19 2007-12-05 16:02:43

fantazja_x
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2007-12-03
Posty: 10

Re: również pęcherz i również horror ...

droga redakcjo hmm..nie wiem co to dzm...krwinkomocz z tego co wiem,mialam kilka razy,natomiast poczytalam moje wyniki badan z przed lat..badali mi RR,Ob,Hbsag-ujemny,morfologia krwi obwodowej,jakis uklad hemoszazy..,analiza moczu,ocena krwinek czerwonych z moczu w mikroskopie kontr.fazowym,test lateksowy w kierunku komorek Le:ujemny,t.lateks. w kierunku cz.reumatoid.ujemny,bilirubina,aspat,alat,k.j jakies,bialko,crp,mocznik,kreatynina,elektrolity,posiew -jalowy,w usg ten podwojny uklad i powiekszone wezly chlonne w dlugiej osi do 8mm...W epikryzie napisali mi ze badania dodatkowe swiadcza o klebkowym pochodzeniu krwinkomoczu,podejrzewamy wiec glomerulpatie,wymagajaca system. kontroli specjalistycznej,w przyszlosci przy poglebieniu sie zmian rozwazenie badania bioptycznego nerki..mialam jeszcze badane retikulocyty..

Offline

 

#20 2007-12-05 16:09:22

fantazja_x
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2007-12-03
Posty: 10

Re: również pęcherz i również horror ...

nie wiem co oznaczaja te zagmatwane nazwy badan ...jakas hemoszaza ..itd...wb.urodynamicznym:krzywa mikcyjna-przeszkodowa,mikcja przy pomocy tloczni brzusznej,zaleganie po mikcji 40ml,badanie wykonane w pozycji siedzacej,pierwsze uczucie parcia przy 90ml,normalne przy 155ml,pojemnosc cystometryczna-210(w badaniu UFM 350ml),czucie pecherza wzmozone,podatnosc prawidlowa,proby kaszlowe ujemne....mam nadzieje ze was nie zanudzilam tymi wynikami ...Przyznajac szczerze dla mnie to czarna magia ,czasem cos doczytam gdzies to wtedy wiem,pozdrawiam

Offline

 

#21 2007-12-05 16:51:11

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: również pęcherz i również horror ...

Fantazjo pisalas wczesniej ze wpisano Ci w rozpoznaniu glomerulpatie, czy nie chodzilo o glomerulopatie? Jesli tak to jakies zapalenie klebuszkow ponoc. Moge Ci tylko powiedziec ze proba kaszlowa to sprawdzanie czy nie ma wysilkowego nietrzymania moczu. No wlasnie wspomaganie tlocznia brzuszna to jest napinanie miesni zeby zrobic siku poprostu, wtedy latwiej oproznia sie pecherz. A tak spytam z ciekawosci Ty nie czujesz ze napinasz brzuch gdy sikasz? Bo ja np swiadomie napinam brzuch zeby wysikac sie do konca i nie latac co 15 min, oczywiscie nie wolno tak robic to nie jest naturalne oproznienie pecherza. Nie zanudzasz w koncu wsz tu zanudzamy takimi sprawami smile

Offline

 

#22 2007-12-05 16:55:57

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: również pęcherz i również horror ...

A ta krzywa mikcyjna przeszkodowa to poprostu jakas przeszkoda w oproznieniu pecherza. Wiesz co u mnie  w pracy jest taka kobieta kt ma corke z nerkami po jednej str, w kazdym razie ma co jakis czas potworne bole podbrzusza i za kazdym razem laduje na oddziale. Tam dostaje tylko w kroplowkach przeciwboliny i tak do nastepnego razu. Buja sie tak od kilku lat i w zasadzie ta moja kolezanka nie wie czemu nic z tym nie robia jej tylko mowia ze to nic takiego. Bidula ma chyba z 11 lat i juz sie wykancza

Offline

 

#23 2007-12-05 20:44:53

fantazja_x
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2007-12-03
Posty: 10

Re: również pęcherz i również horror ...

magdaleno ...no napinam te miesnie ...moze glupio to zabrzmi,ale myslalam ze to normalne...Czytalam w internecie troche i to jest glomerulopatia,a nie glomerulpatia,dlatego wyszukiwarka nie chciala mi znalezc takiego slowa,czytac umiem heh to ktos walnal blad w mojej karcie informacyjnej.Wspolczuje temu dziecku ...i wybilabym polowe lekarzy w naszym kraju za ich nieudolnosc,na szczescie sa jeszcze ci normalni,ale ciezko na nich trafic! Pozdrawiam i jak zwykle zdrowka zycze;)

Offline

 

#24 2007-12-05 21:17:10

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: również pęcherz i również horror ...

Tak pytalam o te napinanie sie bo juz myslalam ze osoby maja wpis o tloczni brzucha w wynikach i tego nie czuja. Zastanawialam sie czy to wogole mozliwe bo ja bardzo silnie napinam brzuch, nawet nie pamietam kiedy na to wpadlam ale jakos odruchowo. W kazdym razie to bardzo meczace przynajmniej mnie to wykancza. Czasem jestem tak zmeczona jakbym caly dzien pracowala fizycznie. Jak dotad myslenie o tym kiedy zaczne sikac naturalnie i zwalanie winy na bakterie jest dla mnie najgorsze w calej tej chorobie. Boze to moje najwieksze marzenie zeby zaczac naturalnie sikac. Fantazjo tak sobie myslalam co bedzie jesli zajde w upragniona ciaze i bede tak sikac to chyba niezbyt rokuje dla dzidziusia. A jesli nawet bylabym w wys ciazy to takie sikanie naprawde bedzie problemem. Mam nadz ze koszmar pecherza jakims cudem sie skonczy i bede mogla sie starac o dziecko. Mysle tez ze jesli to nie jest zwezenie cewki anatomiczne czy tez bakteryjne a czynnosciowe to taki sp sikania bardzo rozleniwia pecherz i oducza jagdyby naturalnego odruchu, kiedys trzeba bedzie nauczyc go z powotem. To wsz jest straszne. A lekarze tak brzydko pisza czasem ze aptekarki pytaja co jest wypisane. Aha pisalas ze po stosunku masz pogorszenie proponuje zrobic Wam posiewy w warszawie naprawde i jeszcze to ze lekarz stwierdzil iz Twoja wada powoduje czestsze infekcje. Nie pomijaj posiewu to podstawowe badanie. Innym laboratoriom nie ufam bo w nich bylam jalowa dobrych pare razy. Pozdrawiam rowniez

Offline

 

#25 2007-12-05 22:50:42

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: również pęcherz i również horror ...

Madziu ja tez sikam napinając się pod koniec i w sumie tak sikam odkąd pamiętam, więc pewnie można się przyzwyczaić wink a ciąży to chyba nie przeszkadza, wtedy raczej dojdą inne problemy, a pęcherz u większości kobiet wtedy wariuje, więc przynajmniej będziemy miały usprawiedliwienie.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson