Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2008-01-10 22:51:59

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

pomaga w pewnym stopniu. wybija niektore szczepy bakterii, inne zostaja i trzeba ponowic kuracjÄ™. czesto bakterie siejÄ… spustoszenie w pecherzu i nawet jak ich juz nie ma to pecherz i cewka sa podraznione i trzeba dalej sie leczyc. najpierw sprawdz czy masz bakterie, a potem bedzie gdybanie co dalej.

Offline

 

#77 2008-01-11 17:26:37

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

no i sie nie dostłam do tego głupiego urologa sad pujde dopiero w poniedizłek po szkole sad mojej mamy kolezakna polceiła jej kapsułki 'żurawina' podobno pomajaja bo jej córa lezała na ta w szpitalu i jej przeszło własnie potym mam nadzieje ze mi tez przejdzie sad a wy moze je praliscie ?

Offline

 

#78 2008-01-11 18:00:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

O żurawinie poczytaj sobie w Lekach i Poczekalni.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#79 2008-01-11 18:21:32

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

sorry ale ja nic nie widze zby było naoisane o tabletkach żurawinowych

Offline

 

#80 2008-01-11 19:18:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

http://www.pecherz.pl/forum/viewtopic.php?id=314

http://www.pecherz.pl/forum/viewtopic.php?id=297

a tu ogólnie o bakteriach:
http://www.pecherz.pl/forum/viewtopic.php?id=128


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#81 2008-01-11 21:23:50

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Paulina, przy nawracajacym zapaleniu pecherza (przypuszczam, ze taka diagnoze mozna postawic) nie ma co liczyc na cudowne ozdrowienie po samej zurawinie. oczywiscie wskazane jest stosowanie  żurawiny(w tabletkach, soki zurawinowe itp), ale to tylko jako profilaktyka oraz Å‚agodzenie objawów. wÄ…tpiÄ™(a nawet wiem), że sama żurawina Cie niestety nie wyleczy!! poczytaj nasze wÄ…tki, a sama siÄ™ przekonasz, że piszÄ™ prawdÄ™. jeÅ›li leczenie pecherza byloby tak Å‚atwe, jak zwalczanie kataru, bo nie byÅ‚oby nas na forum!!!! pomóż samej sobie i poczytaj nasze wÄ…tki.

Offline

 

#82 2008-01-11 23:08:05

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Sluchaj Paulina, nie sluchaj kolezanek mamy, nie ufaj rowniez bezgranicznie urologom. Mysle ze te forum to towje najwiarygodniejsze zrodlo informacji. Te dziewczyny wiedza conajmniej tyle co wiekszosc urologow, a szczerze w to wierze ze o wiele wiecej. Sprubuj wymusic na matce by poszla z toba na badania sugerowane Ci przez osoby z forum, wszystko pokolei jak lujdzie Ci tu pisza. NIE DAJ SOBIE PRZYPISAC ANTYBIOTYKU NA TYDZIEN!!!!!!!! Jak juz Ci przypisza antybiotyk i pomoze po kilku dniach to musisz go brac jeszcze pare miesiecy, bo na 99% po odstawieniu po jakims czasie bedziesz miala nawrot a ten antybiotyk juz prawdopodobnie nigdy Ci nie pomoze na ten problem. W tej chorobie bardzo jest wazne by robic badania pokolei, wykluczac po kolei rozne przyczyny. Bo jak zle zaczniesz to za rok bedziesz u puntu wyjscia a wtedy bedzie ci o wiele trudniej niz jest teraz. Dopiero zaczynasz sie leczyc wiec masz wielka nadzieje na wyleczenie, jak objawy sie utrwala a okaze sie ze nie masz juz po co siegac bo wyczerapalas wszystkie srodki wtedy bedzie naprawde trudno.

Offline

 

#83 2008-01-12 11:29:10

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

no tak wiem ale ja pujde do lekarza i na badania tylko teraz na razie poodbno zurawina nigdy nie zaszkodzi . Wiece ale wedłu mie to jest na punkcie nerwowym bo jka sa objawy takie jka moje
ciegle o tym mysle
mysle ze jka przytrzymam dłuzej to sie zsikam
jka sie nie daj boze zsikam to co po tem
tego sie boje strsznie sad to co nie jeste na punkciue nerwoym nawetprzez sen krzycze" nie nie bede sikała przytrzyma jeszcze troche" bo chyba to sa objawy nerwicy pechcerza czy cos hmm a jka bym biała pechcerz własnie na tyle nerwowym to jka mam sie z tego wyleczyc niby ?to juz zostanie mi do konca zycia ? wszytscy mi mówia sikasz bo o tym cigle mylisz bo to prawda i co ja mam zrobic ? tylko mi nie piszce 'to postaraj sie o ym nie myslec' bo ja tak nie umiem hmm zwłaszcza jka mam siedziec na tyłku przez 45 minut nie umiem sad zarzz mam lek ze jka przytrzymam to sie zsikam sadsadsadsad

Offline

 

#84 2008-01-12 11:33:56

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Ale masz to parcie, ze muszisz po 20 minut wstrzymywac zwieraczem bo ci poleci mocz czy nie masz ????
Podstawowa sprawa masz parcie, dyskonfort ze sie zaraz ssikasz czy po prostu sobie biegasz do kibelka???

Offline

 

#85 2008-01-12 11:43:07

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Paula to nie prawda ze jak biegasz czesto do kibla to na pewno na tle nerwowym. Ja przez sen tez gadam o sikaniu, sni mi sie ze siadam na kibel i zazwyczaj sie budze ale czasem nie. Lęk co bedzie jesli sie zsikam przy ludziach jest mi tez dobrze znany. Po jakims czasie trwania objawow pecherza to normalne ze tak myslimy. A wyonrazasz ze co by bylo gdybys myslala: huk, to sie zsikam niech wsz widza. Nad tym trzeba by bylo sia zastanowic gleboko. Jak narazie uznaje ze Twoje obawy sa uzasadnione a poprostu dookola Ci wciskaja ze to na tle nerwowym. Ja bym tak latwo sie nie dala! Paulina zebys Ty wiedziala jak ja nie lubie gdy ktos dlugo zajmuje toalete. Dla mnie takie sprawy sa oczywiste bo jak biegasz z parcia co 20 min to trudno zebys siedziala spokojna. Pozdrawiam i zrob badania posiewowe i nie denrwuj sie tak bardzo tym wszystkich, jest nas wielu

Offline

 

#86 2008-01-12 11:45:36

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

teraz to nawet 20 miut nie wysiedze co 5 10 minut nigdy nie popusiciłam jescze mi sie nie zdarzyło jaki ide do kibla to sikam troszke tz b mało no mozna powiedizec ze kropelnkami odrazu mi nie leci leci dopiro jka sie bardziej rozlusnie .Parcia mam .i mam dyskonfort ze sie zaraz zsikam to jest okropnem mam wrzarzenia ze jka przytrzymam dłuzej o ile przytzryma to nie dojde do kibla i sie zleje sad

Offline

 

#87 2008-01-12 12:08:01

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Jak masz parcia to cos Cie tam drazni w pecherzu czy szyjce pecherza, najprawdopodobniej bakterie. Zabierz sie za badania od przyszlego tygodnia nawet kosztem szkoly.

Offline

 

#88 2008-01-12 12:41:19

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

no badania zrobie napewno ale mylis ze to nie na tle nerwowym przeciesz tak jka napisałam ciegle otym mysle itp sad ale dziwne jka bym biała badania to juz dawno by wyszły w posiewie nie było dwa razy maiła ogulne badanie i bylo ok ;/

Offline

 

#89 2008-01-12 12:57:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Ajpinus, ja nie do końca zgadzam się z wielomiesięczną antybiotykoterapią, ale o tym już dyskutowałam ze Skyem smile

Badanie ogólnie nie jest żadnym miarodajnym badaniem. To tylko preludium diagnostyczne, taka zajawka, żeby ogólne się zorientować, jak wyglądasz.

Paulina, Ty się zdecyduj: chcesz się wyleczyć czy nie, chcesz spocząć na laurach, płacząc, że to jest na tle nerwowym - czy zrobić coś, co Ci pomoże.

Cztery strony dostajesz sugestie, łącznie z lekami, które pomagają na ból, choć są na depresję - i mam wrażenie, że albo nie słuchasz, albo to Cię nie obchodzi.

Zacznij coś wreszcie robić, bo my tu mamy różne zalety, talenty i sukcesy, ale samą siłą woli do zdrowia Cię nie doprowadzimy - to se ne da, moja droga.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#90 2008-01-12 15:36:47

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

no chce sie wyleczyc ! wg to jka w grudniu dostłam antybiotyk to juz było dobrze nawet bardzo ale po sylwestrze znou mie scieło i teraz mam hmm wiem musze zrobic badania ale ja juz nie wyrabiam hmm jka mówicie ze to niejeste na tle nerwowym to znaczy ze nie jest big_smile wy sie lepiej wkoncu znacie ale dopiero moge isc w poniedizłek do urologa hmm napewno da mi na badania no nic musze byc silna chcoc to trudne sad

Offline

 

#91 2008-01-12 16:12:25

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

taka reprymenda od samej Karoliny Ci sie przydała!!!
Kropelkowe oddawanie moczu, dyskomfort w cewce oraz fakt, że po antybiotykach Ci pomogło świadzy o bakteryjnym zapalenmiu pęcherza!! staram się byc wyrozumiała i chcę Ci pomóc na tyle ile mogę, ale jeśli jeszcze raz napiszesz, że to na tle nerwowym to...;> marsz do lekarza ( a raczej na badania bo lekarz i tak przepisze Ci w ciemno antybiotyk, a po tym to juz bedzie tylko gorzej do leczenia;/) Jesteś młodziutka i przed Toba całe życie. Zadbaj o siebie juz teraz. zapomnij o krótkich bluzkach, stringach i wogóle o gołych plecach!!!!! mi wystarczy 5 minut chłodnego wiatru na plecy i juz mam gotowe sikanie co 5 minut ;/ Alkohol, ostre dania nie powinny gościć na Twoim stole-to podraznia. poza tym powinnas teraz stronic od basenów!! dbac o okolie intymne, ciepło sie ubierać, pić tyle ile tylko dasz radę. nie wiem jak u Ciebie ze współżyciem, ale stanowczo odradzam!! to tylko profilaktyka, ale na dluższą metę przekonasz się, żę pomaga!!
3maj siÄ™

Offline

 

#92 2008-01-12 17:19:21

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

chodze w domu obwiazana szlikiem ciebłym i szerokim nie nosze stringów od lata i nie pije alkoholu tez od wakacji zadnych imprez itp a co do wsopł zycia jestem dziewcia.Staram sie cepło ubierac ale mam kurdke krudka hmm bede pusiał kupic dłuzsza , pije dzuow owdy zwłaszcza ze teraz jest sobota wolne od szkoły wiec pije wody ile wjedzie

Offline

 

#93 2008-01-15 10:04:25

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

no i posszłam zapisac sie do urologa nie liczac tego ze dopiero na 2 lutego bo to jest najwczesniej a nie moge isc do innego bo nie doje tu mam naj blizej sad wiecie co zauwarzyłam ciegle o tym mysle tak ja by siedze w domu i tak jka by mój mózg dostwałam sygnały ze mój pechcerz jest pełen i musze zrobic siusiu to jest okropne np teraz wstałam 20 miut temu i co wysikałam sie potem znowu mie prze ale nie mam czym sikac hmm okropne sad i ciegle o tym mysle to jest silniejsze odemie to co mam zrobic? do szkoł tuz 2tygodnie nie byłam sad

Offline

 

#94 2008-01-15 13:10:29

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Przed wizyta u urologa radziÅ‚abym Ci jednak zrobić posiew!! pójdziesz na marne i tylko stracisz te 2 tygodnie. lekarz albo Ci przepisze antybiotyk bez sensu, albo dostaniesz skierowanie na posiew. dobry posiew i tak zrobisz tylko prywatnie (z doswiadczenia)! moze przepisac Ci jakis lek uspakajajacy, to moze okazac sie przydatnme.  Wiem, że jestes uzalezniona finansowo od mamy, wiec nie latwo jest Ci samej dycydowac o badaniach. ale wierz mi, że jak zaczniesz TRAFNE leczenie to bedzie lepiej. ojawy sie uspokoja i zaczniej życ normalniej:)

Offline

 

#95 2008-01-15 13:18:40

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

tak zrobie wiem musze zrobic powiew ale kiedy wyjdzie dobry ? ehh juz chyba nie wierze ze cos moze mi pomóc sad najgorsze jest ze ciegle o tym mysle sad

Offline

 

#96 2008-01-15 13:28:45

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Paula, jestes z Warszawy, jedz na Inżynierska. tam jest przemiła Pnia Dorota, ktora wie więcej o pecherzu niż niejeden lekarz. badanie moczu kosztuje ok 100zł ale daje sobie uciąć glowe że wyjdzie Ci niezłe stadko bakterii!! w ciagu kilku dni bedziesz miała wynik! i od razu z wynikiem pobiegniesz do urologa! zadzwoń do lab., zapytaj.

Offline

 

#97 2008-01-15 13:34:21

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

no ta tylko ja jestem zmarek i nie wiem czy dojade jka cigle chce mi sie siku hmm Myslisz ze mam duzo bakteri no nie wiem ale zrobie bo nic nie mam do stracenia a jesli wyjdzie ze nie mam bakteri to co w tedy ?

Offline

 

#98 2008-01-15 14:02:30

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Wyjdzie!! Na 99% wyjdzie!! jak Ty nie możesz jechac to nasiusiaj do jałowego pojemniczka z apteki i niech ktoś zawiezie. mocz w niskiej temp. mozna przechowywac kilka godzin!! nie musisz byc osobiście. możesz zadzwonic do Pani Doroty i pogadać wszystko Ci wytłumaczy! a jak nic nie wyjdzie to dobry lekarz zleci Ci serie badań, o których wspominała juzRedakcja chyba na pierwszej stronie Twojego wątku.

Offline

 

#99 2008-01-15 14:22:48

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

aha no dobra dzieki :* smile

Offline

 

#100 2008-01-15 14:38:27

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

To nie to ze o tym myslisz tylko parcie cie drazni, wiesz przed pazdziernikiem jakos o tym nie myslalas. Po za tym mowials ze bralas juz antybiotyk i Ci pomogl, objawy na jakis czas minely. Mysle realnie i rob badania. A zdrowy na ogol nie rozumie chorego tak jak bogaty biednego wiec nie daj se wciskac kitu przez ludzi nawet najblizszych ze masz cos z dekielkiem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson