Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-01-09 00:22:22

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Agnes - mój wątek

Ana:( ja od dłuższego czasu mam identycznie tak samo!!!!! Jak czytam o tym co piszesz, to tak, jakbym czytała o sobie!!!sad smutne to jest, ale ja również od pół roku chodze do lekarza, bo co 2 miesiące mam straszne pieczenie cewki i krwiomocz. Po podaniu antybiotyków objawy ustępują, ale to wraca!!!  A jeśli nawet przechodzą mi te objawy to nie do końca!!! cały czas mam lekkie pieczenie i tak jak piszesz ''kropelka moczu''sad Rany, co można z tym zrobić?? Może podasz mail lub gg to pogadamy o tym, bo coś trzeba w końcu z tym zrobić.
POZDRAWIAM

Offline

 

#2 2008-01-09 23:49:10

anaB
Użytkownik
Skąd: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Agnes - mój wątek

Agnes, załóż swój własny wątek w temacie "co mi jest" i opisz dokładnie swoje objawy. wyszczególnij:
-ile masz lat
-czy problemy z pecherzem maja związek ze współzyciem
-czy leczysz sie ginekologicznie
-od kiedy masz problemy  z pecherzem
-czy bierzesz, bralas jakie leki
-jakie badania wykonywano u Ciebie
-czy wstajesz w nocy na siusiu
-jaki rodzaj bólu odczówasz
-czy jak juz siedzisz na kiblelku to musisz czekac kilka(naście) sek. az oddasz mocz czy leci od razu???
podaj jak najwięcej szczegółów!!!!
poczytaj sobie inne wątki tak jest mnostwo rad--każdej "pacjentce"naszego forum polecamy wykonanie konkretnych, solidnych  badań w kierunku bakterii. wiekszosc z nas wykonuje badania w warszawie na ulicy Inżynierskiej.
póki co, dla uśmierzamia bólu moge Cie jedynie polecić:
-pij duuuuużo wody (niegazowanej)!!!! bedziesz czesciej siusiac ale wyplukujesz wtedy bakterie(o ile je masz) i oczyszczasz drogi moczowe
-zalecana jest tez żurawina pod różną postacią
-ja np,jak zaczyna mi dokuczac pecherz, wypijam kilka szklanek wody z duza iloscia cytryny!!(zakwasza mocz)
-wygrzewaj brzuszek i okolice!!!
jak mialam kropelkowe oddawanie moczu i krwiomocz to domowe sposoby nie pomagaja za wiele i bez wizyty u lekarza(ktroy zazwyczaj na oslep przepisywal leki) nie obejdzie sie niestey, ale warto stosowac sie do punktu o piciu wody, bo napewno prtzynosi ulgę. zanim lekarz przepisze Ci antybiotyki  rzadaj skierowania na posiew moczu!!!
W dziale leki znajdziesz różne specyfiki, ziółka itp, które pomagaja na oczyszczanie dróg moczowych.
Masz najprawdopodobniej powracajace zapalenia pecherza. im szybciej dojdziesz do przyczyny choroby tym lepiej
3maj sie cieplutko

Offline

 

#3 2008-01-11 00:18:06

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

AnaB, jestem tu nowa, nie wiem jak mam założyć inny wątek, wolała bym popisać tu i mogę odpisać na Twoje pytania. Mam 22 lata jestem ze szczecina. Otóż zaczęłam chorować we wrześniu 2007 roku, więc poszłam do lekarza. Lekarz przepisał mi Cipronex i po pięciu dniach miałam zrobić badanie ogólne moczu. Tak więc zrobiłam, choć wydawało mi sie,że badanie moczu powinnam zrobić przed antybiotykami- ale cóż nie będe sie kłóciła z lekarzem. Mocz wyszedł prawidłowy, z brakiem bakterii. Lekarka wyśmiała mnie że wcale nie jestem chora i żebym nosiła ciepłe majtki. Wkurzyło mnie to, ale spokojnie poszłam do domu. Za ok 1,5 miesiąca znów dopadło mnie to okropieństwo... Tyle ze miałam silną gorączkę, mocz był buraczkowy i cały czas miałam wrażenie, ze chce mi sie siusiu. całą noc biegałam wtedy chyba z 20 razy, myślałam, że pęcherz wysikam:( Poszłam z tym do lekarza i ta dała skierowanie na badanie ogólne moczu z czymś tam jeszcze (ale nie posiew) i przepisała znów Cipronex. W moczu z nowu wszystko było ok, i tak powtarzałam te badania chyba ze 4 razy. po Cipronexie(5 dni) zarzywałam Furagin lecz przez 2 tygodnie bo mój żołądek już go nie przyjmował (miałam odruchy wymiotne i gorączkę). nie brałam dalej nic, w międzyczasie zrobiłam usg jamy brzusznej i usg dopochwowe. Na nerce wyszedł mi malutki kamyczek, na jajniku pęcherz, ale ogólnie wszystko w normie.
Ale od tamtego czasu nadal mnie piekło i np jak było zimno, tzn jak przemarzłam  to zaraz mnie mocniej piekło. No i teraz po świętach... znów to samo. Już wcześniej zaczęłam brać Furagin, bo sie okropnie bałam, ze mnie to dopadnie na same święta!! I furagin niestety nie zadziałał. Nie miałam problemu z wydaleniem moczu, tzn nie kropelkowałam, tylko siusiałam do końca strumieniem, ale zawsze miałam uczucie, ze coś tam zostałosad Tym razem dostałam skierowanie na posiew moczu i antybiotyk Biseptol(11 dni) - w posiewie brak bakterii:( Wszystko by było dobrze.. ale skąd te pieczenie??? Czuje że mam cewke opuchniętąsad((
Dziś ponownie byłam u lekarza i dałą mi skierowanie do urologa ale dopiero pod koniec miesiąca. oNA ZAŁAMAŁA RĘCE, A JA???Co mam robić.

Dziękuję, że mi odpisałaś i mam nadzieję, że przeczytasz to co ja napisałam.
Acha i jeszcze jeśli chodzi o współżycie... od 2,5 lat współżyję, i dopiero teraz tak mi sie zrobiło.. a kiedyś tak było fajnie...sad 

POZDRAWIAM CIĘ

Offline

 

#4 2008-01-11 00:25:27

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Najgorsze jest to,że jak przemarznę, to zaraz pieczenie i siusiu co pół godziny. A tak ogółnie nie wstaje w nocy, tylko wdedy wstaje  jak mnie to ''dopada''. Biorę teraz Ginjal zanim pójdę do urologa... boję sie tego o czym Wy dziewczyny tu piszecie, ze tyle miesięcy... KOSZMAR

Offline

 

#5 2008-01-11 09:39:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Agnes - mój wątek


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2008-01-11 13:22:34

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Agnes - mój wątek

Agnes no jasne ze trzeba zajac sie posiewem i w kierunku tych wymienionych bakterii przez Redakcje rowniez. Szlag mnie trafia jak czytam o lekarzach kt maja nasze klopoty gdzies. Te podmarzanie to jakby sprawa bakteryjna. Jakby co pamietaj ze posiewy nalezy wykonac takze u partnera.

Offline

 

#7 2008-01-19 15:41:35

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

O to dobry pomysł z tym posiewem u partnera.  Tylko nie wiem czy to pomoże. Właśnie już znowu mnie brało sad to jest takie straszne. Wzięłam po 2 tabletki Furaginu rano i wieczorem i wygrzałam sie i mi troche lepiej:( ale już płakałam, jak czułam że się zbliża. A wiecie co jeszcze zaobserwowałam? Tak mi sie wydaje, że mam powiększone nieco podbrzusze:( i tak jabym miała powiększone węzły chłonne tu między brzuchem a udami...  czuje taki lekki nacisk. Do urologa mam na 28 stycznia. Co dziewczyny o tym myślicie?? A z tym przemarznięciem też myślałam, że to mogą być te cholerne bakterie, ale na posiewie nic nie wyszłosad

Offline

 

#8 2008-01-19 18:18:53

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Agnes - mój wątek

Agnes u mnie nie wyszlo 6 razy w posiewie nie wiem jaki tu jest rekord ale wiem na pewno ze posiewy roznie robia. Ja jestem zadowolona z inzynierskiej i tyle. Powiekszone podbrzusze to chyba domena pecherzowiczow, ja tez tak mam a wezly swiadcza o stanie zapalnym jaki sie toczy? Tak mi sie wydaje choc mi wiecznie wywala wezel pod pacha od antyperspirantu ze zwyklej sprawy w zasadzie ale na udach - trzeba pokazac lekarzowi. Wiesz o co chodzi to wazna sfera podbrzusze. Ja z mezem mamy te same bakterie tylko maz jest wyleczony a ja nie, w kazdym razie to dowod na to ze ludzie poprostu przenosza sobie wzajemnie bakterie

Offline

 

#9 2008-01-19 22:10:55

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Agnes - mój wątek

Agnes, ja jak walczyłam z jajnikiem to miałam powiększone węzły przy udach, ginekolog to zauważył i powiedział, że świadczy to właśnie o stanie zapalnym, robiłam wtedy badanie poziomu CRP i potwierdziło to ostry stan zapalny.

Offline

 

#10 2008-01-21 14:08:49

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Magdalena---> a powiedz mi, na co Ty w ogóle chorujesz, bo ja to nie miałam w posiewie bakterii, ale i tak brałam antybiotyk przez 11 dni BISEPTOL. A do Warszawy mam kawałek, sama nie wiem czy to mi coś pomoże. A o tym powiększonym pęcherzu i wezłach mam powiedzieć urologowi? 
Wrocławianka---> ja mam na jajniku jakiś pęcherz, ale gin nic nie powiedział więcej na ten temat. Chce teraz zrobić cytologie, bo sama nie wiem co mam robić. Na zdjęciu usg brzucha mam na jajniku mam element bezechowy?? coś takiego.

No i znowu te bakterie wracają w postach, nie wiem, wygonie chłopaka na posiew, choć nie wiem czy nie będzie musiał robić prywatnie, bo ot tak to skierowania nie dają. No i właśnie wróciłam z zajęć, troche przemarzłam i już zaczęło mnie piec, ale położyłam nogi na kaloryfer, termofor na brzuch i mi lepiej. A więc od wygrzewania na pewno jest lepiej.

Offline

 

#11 2008-01-21 14:16:29

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Wrocławianka, no i co po tym jak wyszedł Ci ten ostry stan zapalny?? i Co to jest CRP??

Offline

 

#12 2008-01-21 14:42:33

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Agnes - mój wątek

Agnes jesli od wygrzewania lepiej - bakterie. Mam pytanie pecherz na jajniku to torbiel jak to lekarz jeszcze okreslil. Nie wiem czy mialas usg dopochwowe sprawdz najpierw to bo jesli to torbiel niewielka, lekarze daja hormony na jej wysuszenie, nie bagatelizuj tego. Ja wlasnie jestem po zabiegu na usuwanie torbieli tylko ze ja mam endometrioze, musisz to wykluczyc. Ginekolog nie moze Ci nic nie mowic na temat narosli na jajniku, zwariowal on czy co? Ja bym zrobila usg dopochwowo u innego ginka. Pytasz na co choruje na endometrioze i bakterie w szyjce i pecherzu. Od bakterii mam stan zapalny szyjki, wesolo wiec nie jest. W przyszlym tyg powtarzam cytologie. A urologa spytaj wprost czy powiekszone wezly mozesz miec od stanu zapalnego pecherza. Jeszcze jedno nie kombinujcie z posiewami tylko jak najszybciej

Offline

 

#13 2008-01-21 16:16:09

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

A lekarze Ci mówią, ze wyzdrowiejesz, bo wiesz, ja sie najbardziej boje tego, że będę sie z tym męczyć długo:( jak na razie nie mam postawionej diagnozy, dlatego nikt mnie na nic nie leczy:( i tak sobie chodze i nie wiem kiedy mnie dopadnie, chociaż ostatnio to już cały czas mnie piecze. Nie mam problemów z wysiusianiem sie. Nie oddaje moczu po kawałku i czasami mi sie wydaje że to w ogóle nie ma nic wspólnego z pęcherzem- tylko ta cewka:( mam wrażenie że już czasami piecze mnie i srom. Lekarz mi powiedział, że to może być grzyb. To straszne:( bo na punkcie czystości mam świra. Ale mieszkam w akademiku i zawsze miałam różne problemy z tym związane na skórze, więc może być i to... A co do jajników, miałam dopochwowo robione usg i właśnie babka powiedziała mi ze to pęcherzyk... Ale pójde jeszcze raz.

A może to choroba weneryczna, nie wiem, mam stałego chłopaka od samego początku, ale wiecie jak to jest. Akademicki tryb życia.

Pocieszam sie, że jeśli to bakterie, to może jak już postawią diagnozę, to w końcu będzie mi lepiej, bo jest to nie dozniesienia.

Wipiłam teraz kawę z mlekiem i troche mi lepiej. Nie wiem jakie to ma powiązanie, ale przynajmniej ulga dla mnie. A tu jeszcze ta sesja.
Pozdrawiam

Offline

 

#14 2008-01-21 16:22:54

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Tzn nie zrozum mnie źle- bo napisałam, ze miałam problemy związanie ze skórą odnośnie grzyba--- nie, nie miałam grzyba tylko różne uczulenia. Np taką białą wysypkę na skórze.

Offline

 

#15 2008-01-21 16:51:56

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Agnes - mój wątek

Agnes, ja też studiuję, a moja choroba ciągnie się od ponad roku, więc nie jesteś sama i bardzo dobrze Cię rozumiem. smile
Co do opisu usg przezpochwowego to niewiele Ci mogę o tym powiedzieć, bo ja oprócz powiększonego jajnika nie miałam takich problemów. Jeśli chodzi o to, że ginekolog coś zobaczył i nic Ci o tym nie powiedział, to tak z pewnością nie powinno być. Powinien Ci chociaż wytłumaczyć czy będziesz to musiała leczyć, a jeśli tak to w jaki sposób...Pamietaj, to może być nic takiego, ale lepiej chuchać na zimne. smile Oczywiście nie chcę wkraczać w kompetencje Twojego lekarza, ale uważam, że jeśli coś tam jest to powinnaś o tym wiedzieć jak najwięcej dla własnego spokoju.
Co do CRP, jest to białko tzw. ostrej fazy i jego podwyższenie we krwi sygnalizuje stan zapalny w organiźmie.

Offline

 

#16 2008-01-21 16:53:55

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Agnes - mój wątek

Grzyby to czesta przypadlosc i chyba kazda z nas choc raz sie  z tym meczyla. posluchaj drozdze tez daja objawy i czestomoczu i pieczenia i swedzenia i Bog wie czego jeszcze. Trzeba zerknac na posiew a najszybciej na st czystosci bo one tam tez wyjda u ginekologa. A czy ten pecherzyk to przypadkiem nie pecherzyk Graffa poprostu? Moze cos zle uslyszlas?

Offline

 

#17 2008-01-21 18:23:52

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

No tak, chyba ten pęcherzyk.. Stopień czystości? Nie robiłam tego nigdy. Oj dziewczyny, dziewczyny, no i co teraz dalej z tym... Jak Wy wytrzymujecie???Ja już czasami nerwowo nie moge wytrzymać z tym pieczeniem. Jak piszecie, że to trwa ok1,5 roku... to mnie to przeraża. A czy jest coś na uśmierzenie tego pieczenia?
I mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie, czy Was też tak piecze już cały czas, czy tylko kiedy to 'nawraca'? Bo ja to już czuje cały czas sad

Offline

 

#18 2008-01-21 18:25:16

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

A czy stopień czystości to przypadkiem nie cytologia??

Offline

 

#19 2008-01-21 18:43:33

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Agnes - mój wątek

http://www.zdrowie.med.pl/uk_rozrodczy/badania/mikrob.html  tu masz o stopniu czystości Agnes smile Ja mam pieczenie cały czas, szczególnie rano jak wstaję, ale jak mi się zaostrza to i pieczenie/świąd też.

Offline

 

#20 2008-01-21 18:48:09

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

No tak, ale mnie piecze cewka a nie pochwa. Właśnie przemarzłam, bo tu w akademcu troche zimno i wsadziłam nogi na kaloryfer i od razu lepiej. Też tak macie?? że ciepło przynosi ulgę?

Offline

 

#21 2008-01-21 18:49:44

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Ale dziwne jest to że tylko nogi ogrzałam smile

Offline

 

#22 2008-01-21 20:29:42

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Agnes - mój wątek

Jesli piecze cewka od bakterii to cieplo daje ulge a jesli masz drozdze kt moga tez mieszkac w cewce to raczej cieplo nie da ulgi. St czystosci na pewno mialas bo raczej robia go przy kazdym badaniu ginekologicznym. Co do drozdzy moglaby pomoc masc clotrimazol to krem chyba jest, mozesz sprobowac posmarowac cewke

Offline

 

#23 2008-01-21 20:54:50

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Agnes - mój wątek

Agnes zycze Ci jak najszybciej wyleczyc sie, piszesz jak wytrzymujemy.. sama niewiem ja juz sie mecze 3 lata:( i tez mam straszne pieczenie cewki...sad(( i nic a nic mi nie pomaga:(

Offline

 

#24 2008-01-23 10:53:09

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Mam dość23----> nie żartuj... i mnie nie strasz... kur.. i nie ma na to rady??? sadsadsad

Offline

 

#25 2008-01-23 10:55:59

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Przecież żyjemy w 21 wieku!!! ja nie wiem jak to jest... niby taka cewka a lekarze nie wiedzą jaka to może być przyczyna???
Przecież tak sie nie da zyć. Mam dosc23, a u jakich lekarzy sie leczyłaś i jakie leki brałaś???

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson