Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2008-01-28 09:07:07

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Agnes - mój wątek

ja mam straaaaszne pogorszenie wtedy!! i nie można się nawet wtedy grzać za bardzo bo można krwotoku dostać, jest wtedy tragedia:///

Offline

 

#52 2008-01-28 10:37:34

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Gin nie zrobił mi badania na stopień czystości. Powiedział, że jest wszystko w porządku, że czyściutka pochwa i ph mi sprawdzał i mam odpowiednie. Zrobiła mi tylko cytologię. Dziś byłam u urologa. Powiedziała mi, że jest grupa dziewczyn, które mają takie objawy i nic sie nie da z tym zrobić, a nawet należy sie uczyć z tym żyć. sad To jakieś takie zabobonne jak na 21 wiek. Ale dała mi skierowanie do szpitala na badanie cewki (chyba cystoskopię, choć nie bardzo wiem) I teraz znów trzeba czekać. Acha i mam przepisane antybiotyki NOLICIN. Nie wiem co to jest, bo nie brałam nigdy tego.

Ale powiem Wam dziewczęta, ze dziś sie dobrze czuje:) i nic mnie nie boli. Jestem happy i aż chce sie żyć!!
I urolog zalecił mi: mało mleka i przetworów mlecznych, ograniczyć czekoladę a szczególnie ciemną, duuuuużo pić, wygrzewać, nie przemarzać, nie przeziębiać sie, nie wkręcać sobie(tak powiedziała, zeby zapomnieć choć na chwile).

Offline

 

#53 2008-01-28 10:41:22

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Pozdrowionka dziewczyny, mam nadzieję, że Wy też czasmi macie takie chwile, że nie czujecie żadnej cewki i żadnego pęcherza.

P.S. Urolog powiedział, ze nie da sie czuć cewki hmm No jakoś ja czuje jak mni piecze...

Offline

 

#54 2008-01-28 11:04:01

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Agnes - mój wątek

to super pocieszeniem, że mamy z tym żyć do końca życia ;(( trzeba było podać mu link do naszego forum i zobaczył/a czy ta grupa to rzeczywiście taka mała jest ;(((
a może Ty wiesz od swojego lekarza czy przy zapleniu pęcherza bądź bakteriach biorąc antybiotyk powinno się łykać Vitaminę C???
cieszę się, że chociać Ty się dziś dobrze czujesz;)

Offline

 

#55 2008-01-28 12:59:26

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Agnes - mój wątek

Agnes to dobrze ze dala Ci skierowanie. Nolicin czesto bierze sie na zapalenie pecherza. Mam kolezanke kt brala go pol roku w malej ilosci na pieczenie cewki wlasnie. To straszne jak sie slyszy ze jest taka grupa ludzi ktora tak ma i juz. Okropnosc

Offline

 

#56 2008-01-28 13:09:44

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Agnes - mój wątek

dokładnie ;( nie powiem żeby mnie to podbudowało ;(

Offline

 

#57 2008-01-28 14:48:23

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

No jak ona mi to powiedziała, to zachciało mi sie płakać i wyjaśniłam jej na czym polegają moje dolegliwości. Ale ona i tak sie nie za bardzo tym przejeła. Podejrzewam, że pomyślała, że troche wymyślam. No ale skierowanie dała.
A co do witaminy C---- sÅ‚yszaÅ‚am że przy zapaleniu pÄ™cherza powinno siÄ™ dużo pÅ‚ynów pić z wit C, bo ona wypÅ‚ukuje bakterie. Ale również sÅ‚yszaÅ‚am, ze przy innej chorobie może szkodzić ten kwas hmm Także jak siÄ™ nie ma postawionej diagnoży to trudno w ogóle o czym kolwiek  mówić. A lekarze czÄ™sto próbujÄ… leczyc bez postawienia prawidÅ‚owej diagnozy...

Offline

 

#58 2008-01-28 15:07:47

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Agnes - mój wątek

ano właśnie, czytałam gdzieś na jakiejś publikacji w necie, że Vit C pomaga przy pęcherzu wypowiadali się jacyś uczeni ze Stanów ale nie widoamo;(
wiesz co mi się wydaje, że najlepiej byłoby trafić na lekarkę, która ma taki sam problem to wtedy wiedziałaby co to znaczy i może potrafila na prawdę wyleczyć. Dam ogłoszenie do neta szukam urologa cierpiącego teraz lub kiedyś na pęcherz wink

Offline

 

#59 2008-01-28 15:49:19

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Agnes - mój wątek

Dziewczyny z witamina C wiecie same ze jest roznie, ja tez mam chory pecherz a po witaminie c sikam non stop i mam nietrzymanie moczu. Zwroccie uwage najpierw czy takie rzeczy nie szkodza jak zurawina witamina c i inne. Przy podraznieniu sluzowek po takich rzeczach jest gorzej. Natomiast jeli jest lepiej to trzeba pic bo wiadomo ze takie srodowisko nie sprzyja bakteriom. Najlepiej wyplukuje zurawina bo o tym wszedzie sie slyszy i ponoc nie pozwala nowo nabytym bakteriom zagniezdzic sie w pecherzu. Wiec jesli komus sluzy taka kuracja czemu nie

Offline

 

#60 2008-01-28 16:40:06

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Agnes - mój wątek

to teraz rozwaiłaś moje wątpliwości, dziekuję wiem o co chodzi wink

Offline

 

#61 2008-01-28 17:42:05

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Mam pytanie odnośnie tej cystoskopii. To znaczy, że będą mi kamerkę wkładali do cewki?? Mam wrażenie, że po tym będę sie jeszcze gorzej czuła. W jakimś poście czytałam, że jednemu chłopakowi lekarz odradził tą cystoskopię, bo to może tylko pogorszyć sprawę. A jeśli i u mnie pogorszy??? hmm Tylko sie dać tym lekarzom, to oni już Cie wysterują...ehhh

Offline

 

#62 2008-01-28 17:44:12

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

A z resztą słyszałam,że ta cystoskopia to straszne badanie i się b. boję. Nie wiem czy pójdę. choć mam już za sobą nawet zastrzyki w kręgosłup, to i tak się bardziej boję tej cystoskopii... Możecie mi coś na ten temat przytoczyć? Tylko błagam nie straszcie mnie tak mocno bo nie pójdę! wink

Offline

 

#63 2008-01-28 19:51:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Agnes - mój wątek

Zobacz na głównej w Badaniach. Nie jest fajne pobieranie wycinka, ale resztę da się przeżyć, jeśli działa na Ciebie znieczulenie smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#64 2008-01-28 20:01:23

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Agnes - mój wątek

z tego co ja wiem, to boli troszkę kilka dni po, ale to chyba tyle, no wiadomo, że na pewno nie jest to przyjemne:/

Offline

 

#65 2008-01-29 18:53:33

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Cześć dziewczyny, wczoraj było dobrze, nie piekło, dziś znów czuje jakbym coś tam w cewce miała... Mam wrażenie, jakby orzech włoski mnie cisnął tam od środka na zewnątrz hmm takie nieprzyjemne uczucie. Ale podbrzusze nie boli. A jak się dziś Wy czujecie???
Jeszcze nie byłam w szpitalu się zarejestrować na badanie cytologiczne. Jeszcze muszę sie z tym przespać.. hmm

Offline

 

#66 2008-02-22 20:54:22

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Hejka, wyszłam właśnie w pon ze szpitala, miałam robioną cystoskopię, nie pobierali żadnego wycinka, niby wszystko jest ok, tylko niewielkie zapalenie w dolnej części pęcherza...hmm Nic nie wykazało, a jak miałam pieczenie, tak mam. Nie wiem po co w ogóle tyle zachodu było, żeby znowu się dowiedzieć, że nic nie ma sad Dostałam wypis i nara. Robili mi różne badania krwi, mocz, posiew (choć cały czas biorę NOLICIN). Ciesze sie, że niby jestem zdrowa, ale jednak pieczenie jest...

Offline

 

#67 2008-02-22 21:01:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Agnes - mój wątek

No ręce opadają... Wycinek MUSI być pobrany, bo istnieje kilka-kilkanaście chorób (zależy, jak je klasyfikować), które nie dają żadnego obrazu w cystoskopii i tylko histopatologia je diagnozuje na podstawie zróżnicowania stwierdzonych komórek! Urologia Polska zaleca to! A Ty masz stan zapalny w pęcherzu, a więc nawet makroskopowo widoczną patologię, w dodatku nie idziesz na leczenie p/bakteryjne - i oni nie robią biopsji?!! To co, telepatycznie chcą Ci zdiagnozować tę patologię? Sorki, ale taką cystoskopię możesz sobie o kant potłuc - zmarnowane pieniądze i Twój niepotrzebny ból.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#68 2008-02-23 19:49:09

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

sad wyć sie chce

Offline

 

#69 2008-02-24 09:34:09

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Agnes - mój wątek

Boze czemuz oni nie robia tych wycinkow kobiety? Czy to jest  uciazliwe do wykonania a moze jest jakies niebezpieczenstwo? W morde jak czytam o tych cystoskopiach to coraz bardziej przekonuje sie do zrobienia cystoskopii prywatnie bo czuje ze mnie tez by tak szpital zalatwil. Dlaczego tak sie dzieje, czy lekarzom poprostu nie chce sie tego wykonac no bo ja sie nie orientuje zbytnio w temacie ale wiem ze dopiero wycinek pokazuje czy to endometrioza czy ic czy cokolwiek innego. Co sie dzieje z tymi badaniami? Agnes nie zalamuj sie, wiem ze pewnie Cie wykonczyli w szpitalu a i tak g.. z tego ale pomysl ze kiedys mozesz powtorzyc badanie pod narkoza z wycinkiem. Trzymaj sie

Offline

 

#70 2008-02-24 21:52:02

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Ale ja byłam pod narkozą, i nie bolało mnie nic. Ogólnie nie narzekam, ale wycinka nie brali na bank. Tylko jakieś popłuczyny, po których wynik mam sie zgłosić za 3 tyg

Offline

 

#71 2008-02-24 21:53:52

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Oczywiście lekarz kazał mi odstawić Nolicin i przepisał 2 saszetki MONURAL-u, ale jak przestałam brać antybiotyk to sie gorzej czuje tam:/ Pozdrowionka

Offline

 

#72 2008-02-24 21:55:23

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

A brał ktoś ten Monural?? Bo on mi kazał chyba jedną saszetkę wziąść, a następną za tydzień(????)
Na ulotce jest napisane, że przy powikłaniach po 24 godzinach... nie wiem sama

Offline

 

#73 2008-02-24 22:29:09

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Agnes - mój wątek

Agnes ja wlasnie bralam ten Monural w tym tygodniu, ginekolog mi przepisal. Jedna saszetke nalezy wypic na noc najlepiej i za 7 dni wypic kolejna saszetke! Mi nie pomogl chociaz juz chyba drugi czy trzeci raz ja pilam:((((

Offline

 

#74 2008-02-24 22:57:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Agnes - mój wątek

Ja brałam ostatnio, bo jakaś dziwna infekcja dopadła mnie słabo laryngologicznie, za to porządnie w cewce (tzn. jakieś dodatkowe bakterie albo ten stan zapalny się nasilił przy infekcji). Myślałam, że mi ją rozerwie. Pomijając, że nie tolerowałam antybiotyku - działa nieźle. Po jednej dawce wróciłam do stanu wyjściowego, a nawet na 2 dni ból cewki był mniejszy (a potem znowu tradycyjnie). Za to na moje śluzówki i serduszko nie działa fajnie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#75 2008-02-26 18:17:02

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Ja oczywiście wzięłam zgodnie z ulotką, czyli drugą saszetkę po 24 godz:/ nie wiem czy to dobrze czy źle, ale to mi i tak g.... da, także....sad Wiecie, ja już mam tego dość...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson