Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2008-02-26 18:20:28

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Jak dziewczyny dajecie rade na codzień z tym pieczeniem?? Bo ja to ględze mojemu cały czas, boże boje sie, ze mnie w końcu przestanie słuchaćsmile Bo mi to przy antybiotyku jest lepiej, ale jak nie biore nic, to czuje.... ech... aż sie nic nie chce. Ale antybiotyków nie można brać naokrągłohmm

Offline

 

#77 2008-02-27 23:47:22

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Hejjj, dziÅ› jaka przesada, mam wrażenie, że caÅ‚y czas mi sie siusiu chce, ale tak potwornie!!!Nie  oge sie do koÅ„ca zaÅ‚atwic. I faktycznie ciÄ…gle sikam.  sad Jak z tym walczyć........................ech

Offline

 

#78 2008-03-04 21:22:25

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

eeeejjj, jest tu ktoÅ›?

Offline

 

#79 2008-03-04 22:14:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Agnes - mój wątek

Cały czas. Ale czego oczekujesz?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#80 2008-03-05 11:24:39

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Agnes - mój wątek

pewnie chciałaby, aby ktoś odpisywał też na jej wątki smile

Offline

 

#81 2008-03-05 14:23:46

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Agnes - mój wątek

Agnes bo czestomocz pewnie od zalegania. Moim sposobem jest napinanie miesni brzucha ale nie chce go polecac bo poprostu jest nienaturalny i tak nie powinno sie oprozniac pecherza. Dzieki temu ze nie nasikam kropelkowo a wycisne z siebie praiwe wszystko przy uzyciu miesni brzucha mam spokoj najakies dwie godziny ostatnio. Gdybym sikala normalnie pewnie byloby znowu co 15 minut. To taka moja walka ale jak sama wiesz kazdy by ja odradzil i pomyslal ze glupoty pisze

Offline

 

#82 2008-03-05 17:06:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Agnes - mój wątek

Ale co to znaczy sikam i sikam? Po mikcji może zostać trochę moczu (nawet kilkadziesiąt ml) i to jest normalne. Tylko zdrowy człowiek tego nie odczuje.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#83 2008-03-05 20:50:18

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

OOOO fajnie , że odpisałyście, bo już myślałam, że coś z forum sie dzieje;)
Nie biore na razie żadnych leków, po tych saszetkach (Monural) nic nie jest lepiej, dlatego wczoraj poszÅ‚am do urologa.Urolog daÅ‚ skierowanie na posiew... na pewno znów nic nie wyjdzie...  i dalej Nolicin.. to fakt, po Nolicinie byÅ‚o mi lepiej, ale ile można brać te antybiotyki?? Na weekend jak już pisaÅ‚m, miaÅ‚am okropne parcie na mocz, myÅ›laÅ‚am,że siÄ™ wÅ›ciekne, ale zrobiÅ‚am na noc termofor i wygrzaÅ‚am tamte okolice i obecnie jest lepiej. Urolog już chyba traci pomysÅ‚y co mi jeszcze zaoferować za pomoc, a Wy dziewczyny, już tyle tych badaÅ„ przeszÅ‚yÅ›cie, może podsuniecie jakiÅ› pomysÅ‚, jakie badania mogÅ‚a moge jeszcze zrobić???
POZDRAWIAM

Offline

 

#84 2008-03-06 23:28:51

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Poszłam dzisiaj po wyniki z posiewu--- ujemny:( No i wszyscy myslą, że jest ok:(

Offline

 

#85 2008-03-07 09:59:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Agnes - mój wątek

Ale robiłaś go zaraz po antybiotyku?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#86 2008-03-07 10:47:35

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

Monural brałam w sobote na noc, a posiew w poniedziałek, ale urolog mówił, że tak może być...

Offline

 

#87 2008-03-07 17:15:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Agnes - mój wątek

Nieprawda. Po antybiotyku trzeba odczekać minimum 7 dni (dziewoje, przypomnijcie smile ), inaczej wynik wychodzi zafałszowany. Co jest logiczne: jak ma Ci coś wyjść, skoro po 48 godzinach to jeszcze substancja czynna jest w organizmie i maskuje objawy? To tak jakbyś miała sobie zrobić przewodnictwo nerwowe, kiedy jeszcze nie do końca zeszło z Ciebie znieczulenie...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#88 2008-03-07 19:03:34

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Agnes - mój wątek

Owszem, najlepiej jest oczekać 7 lub więcej dni, czasem robi się posiewy kontrolne wcześniej, po około 3 dniach, ale jeśli wyjdą ujemne to należałoby je powtórzyć.

Offline

 

#89 2008-03-07 20:45:42

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: Agnes - mój wątek

Tak Agnes. 7 dni minimum

Offline

 

#90 2008-03-07 21:00:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Agnes - mój wątek

No to Agnes zmarnowane badanie, zmarnowane pieniÄ…dze...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#91 2008-03-08 00:42:15

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

sad no widzicie, tak właśnie myślałam... i teraz mam brać przez 10 dni nolicin i ponownie badanie ogólne moczu... Ale nie wiem co z tym posiewem... dopiero teraz powinnam go zrobić. Ja nie rozumiem, to co lekarz nie wie, że za każdym razem popełnia ten sam błąd czy po prostu ma to w d... ?? sad Może iść w poniedziałek prywatnie zrobić jeszcze raz badanie?? Orienyujecie się dziewczyny ile to będzie kosztowało? Bo do urologa to wcześniej niż 2-3 tyg sie nie zarejestruje.

Offline

 

#92 2008-03-08 07:48:16

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: Agnes - mój wątek

Jesli minelo juz 7 dni od monuralu i nie zaczelas jeszcze nolicinu to zrob posiew. zaplacisz ok 15 zl.no i koniecznie z antybiogramem.

Offline

 

#93 2008-03-08 11:46:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Agnes - mój wątek

Agnes, zrób to badanie, weź rachunek i zgłoś skargę do rzecznika praw pacjenta NFZ, że lekarz kazał Ci zrobić posiew półtorej doby po antybiotykoterapii. Ponieważ wyszedł ujemnie, a dolegliwości typowe dla zp dalej masz, po odczekaniu właściwego terminu zrobiłaś posiew na własny koszt. Dołącz kopię rachunku. Poproś o zwrot pieniędzy i zgłoś nadużycie finansowe urologa (nfz płaci za coś, co możesz sobie o kant potłuc, bo z góry było źle robione). Najlepiej jak będziesz miała już wynik.
A, koniecznie przy posiewie napisz na zleceniu lub dopilnuj, żeby przy Tobie zostało to napisane i na zleceniu, i na jakimś dokumencie, który Ty masz (rachunek, zlecenie wykonania badania, cokolwiek):
"Proszę o oznaczenie każdej ilości każdego zaobserwowanego drobnoustroju". Jak nie ma takiego oznaczenia, to laboratoria, hodując niewielkie ilości bakterii, piszą (lub mają pisać, tego nie wiem) często, że posiew jałowy albo w granicach normy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#94 2008-03-10 20:25:38

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

SprawdzaÅ‚am, cena posiewu jest niestety dużo wiÄ™ksza---51zÅ‚sad Nie wiem, to dużo. A jak mi nie zwrócÄ… za te badanie?? Ale chyba jednak zrobie, bÄ™dÄ™ przynajmniej pewna, że nic  nie ma albo ze coÅ› jest. Redakcjo masz racjÄ™, powiem, aby mi oznaczyli każdÄ… ilość zaobserwowanego drobnoustroju, bo wÅ‚aÅ›nie o to chodzi.

Offline

 

#95 2008-03-10 21:00:59

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Agnes - mój wątek

Ja tylko dodam tutaj taką uwagę, bo powyżej była wymiana myśli co do ilości i częstości sikania.
Jeśli dany organ jest w stanie zapalnym, to organizm kieruje do niego więcej płynów aby go "przepłukiwać".
Dlatego może być i tak, że przy chorobie pęcherza czujemy parcie na mocz co chwilę I TEN MOCZ RZECZYWIŚCIE JEST w ilościach ogromnych !!!! Można sikać obficie nawet co 10 minut. Jakim cudem organizm tak szybko filtruje np. herbatę---to nie wiem, ale fakt jest faktem.
Dlatego myli się każdy kto mówi że to jest tylko parcie na mocz a samego moczu mogą być tylko kropelki. (jasne, że bywa i tak, ale to zależy od sprawności nerek oraz od tego jakie zasoby płynu do wykorzystania ma nasz organizm w danej chwili).

Offline

 

#96 2008-03-10 21:32:34

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

pulkos, dzięki za informacje, poniekąd masz chyba racje:)

Offline

 

#97 2008-03-10 23:12:11

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: Agnes - mój wątek

Pulkos, nie pomyÅ›l że siÄ™ na ciebie uwzięłam czy coÅ›, ale nie wiem skad ty takie teorie bierzesz?? organizm kieruje do zapalnie zmienionego miejsca pÅ‚yny żeby je przepÅ‚ukać? ja myÅ›laÅ‚am że tam sÄ… kierowane WBC które majÄ… walczyć z infekcja?? ale widocznie moi wykladowcy i  książki siÄ™ mylÄ… a ty masz racje.
objawy które opisujesz, te o ogromnych ilosciach moczu świadcza o stanie zapalnym nerek,ich niewydolności itp i paru innych chorobach nie związanych z układem moczowym (np cukrzyca). Na pewno nie o zapaleniu pęcherza. bo typowym objawem bakteryjnego zap pecherza jest właśnie oliguria.

"Dlatego myli siÄ™ każdy kto mówi..."  bo ty najlepiej wiesz co czujÄ… inni big_smile big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#98 2008-03-13 11:58:18

Agnes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 45

Re: Agnes - mój wątek

odebrałam kilka dni temu wyniki posiewu, tego po Monuralu, oczywiście ujemne... A dziś zrobiłam jeszcze raz beż żadnych leków. Powiedziałam tak jak mówiłaś Redakcjo, o tym by wypisano wszystkie nawet te szczątkowe ilości bakterii. Obrażona pani w laboratorium odpowiedziała niemiło,że ''cokolwiek wyjdzie, zawsze jest wypisywane'' i że nie odwalają lipy. Zobaczymy..

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson