Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-01-18 16:00:55

jarek27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 2

Krepujacy problem - co to moze byc?

Czesc wszystkim,

na poczatku sprawe bagatelizowalem, ale trwa to juz zbyt dlugo - zaczalem szukac w internecie, ale nic idealnie nie pasuje do mojego przypadku.

Do rzeczy.

Moj problem polega na tym, iz dosc czesto po oddaniu moczu w czasie maksymalnie paru minut po tej czynnosci wystepuje u mnie popuszczenie niewielkiej ilosci moczu (sam nie wiem - pare mililitrow?). Dzieje sie to glownie podczas siadania/kucania/schylania sie.

Poza tym nie wystepuja u mnie inne dolegliwosci, tzn. nie biegam do toalety jakos szczegolnie czesto, nie wstaje w nocy, nie mam problemow z oddawaniem moczu - nic nie piecze - ogolnie wszystko by bylo w porzadku, gdyby nie to popuszczanie. Dodam jeszcze, ze objawy wystepuja tylko jakis czas po wizycie w toalecie, w zadnym innym przypadku.

Czy mozna sobie z tym jakos poradzic samemu? Strasznie krepowalbym sie wizyty u lekarza i pewnie bym sie na nia nie zdecydowal. Wiem, ze to glupie, ze lekarz jest po to, zeby pomoc, ale .... eh, co tu duzo mowic, wstydze sie i tyle :(

Moze ktos spotkal sie z podobnymi objawami? Moze sprawa jest oczywista i jakies dokladniejsze badania nie sa konieczne bo to na pewno problem z XXXXXX, a mozna to wyleczyc robiac/stosujac YYYYYYYY.

Mam nadzieje, ze tak wlasnie jest :/ Dziekuje serdecznie za odpowiedzi.

Offline

 

#2 2008-01-18 16:15:53

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: Krepujacy problem - co to moze byc?

Tak sprawa jest oczywista, kazdy mezczyzna tak ma, kilka kropel ma prawo wyleciec z cewki po jakims czasie.
Czego sie wstydzisz idac do urologa ??? on widzial tysiace siusiakow i cipek w swoim zyciu i dla niego jest to chleb powszedni.

Offline

 

#3 2008-01-18 16:35:01

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Krepujacy problem - co to moze byc?

Jarek  mi rowniez sie wydaje ze jesli nie masz zadnych innych objawow to wszystko gra. Pozdrawiam

Offline

 

#4 2008-01-18 16:53:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Krepujacy problem - co to moze byc?

Ale skonsultować z lekarzem możesz. Jeśli to Ci przeszkadza, to nie do końca jest ok smile. Czasem wystarczy jakiś mały lek i wszystko się unormuje.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2008-01-19 21:06:39

jarek27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 2

Re: Krepujacy problem - co to moze byc?

Hej, dzieki za odpowiedzi. Chce cos z tym zrobic bo wczesniej tego nie bylo, pojawilo sie nagle i mam nadzieje, ze rownie nagle zniknie. Pozdrawiam!

Offline

 

#6 2008-01-24 13:14:39

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Krepujacy problem - co to moze byc?

Jednak źle mówicie ( że to u faceta normalne).
Zdecydowanie tak nie może być ! Owszem, 1---2 krople mogą się w parę minut po wysikaniu jeszcze pojawić, ale i to nie zawsze.
Jeśli wykluczymy jakąś chorobę poważną (raczej tak należy zrobić) to takie objawy swiadczą o istniejącym zapaleniu.
Może to być zapalenie w obrebie gruczołu krokowego, ale może i być w samej cewce moczowej. Zwykle jest tak, że przy jakimś wewnętrznym opuchnięciu cewki--objawy takie występują wyraźnie.
Ale skąd jest to opuchnięcie i z czego-----trudno wyczuć.
Może pochodzić od jakiegoś zakażenia płciowego (od partnerki) ale i --jak u większości tutejszych forumowiczów--od nosicielstwa bakterii ot tak- po prostu.
1)-posiew z moczu
2) posiew z nasienia
3) Usg cewki i okolic (słabo widać ale moze coś zobaczą).
4) rtg jamy brzusznej (idealna byłaby tomografia-----może byc ucisk na moczowód np.)

A z ciekawości można próbnie pobrać jakikolwiek antybiotyk i patrzeć czy objaw nie wygasa--jesli tak to na pewno jest jakieś zapalenie (postępowanie diagnostyczne, bo to pewnie nie będzie idealnie trafiony antybiotyk).
PS. a kto wie czy to nie poczÄ…tek kamieni w przewodach moczowych ?
Do lekarza urologa można iść---czasem on wogóle fiuta nie ogląda--istotne są tu objawy .

Offline

 

#7 2008-01-24 14:47:44

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Krepujacy problem - co to moze byc?

Jezu pulkos nie strasz mnie bo moj maz ma tak cale zycie i nawet jak bylismy zdrowi to smialismy sie z tej kropelki. Owszem mial wszedzie bakterie ale w tej chwili jest czysty (posiew warszawa) i dalej ma czasem taka kropelke a poza tym zdrow jak ryba chlop

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson