Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-01-18 21:35:21

Małgosia20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 56

Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Moja historia z pęcherzem miała juz początki w dzieciństwie...Miałąm napady które głównie objawiały się szczypaniem cewki trwały około1-2 h i po ziółkach mijały...Takie nieprzyjemności miałam raz na powiedzmy 3 miesiące potem jak zaczęłam miesiączkować trochę częściej(raz na miesiąc).
Dzis mam 20 lat i trace juz nadzieję ,że to kiedyś minie...Wydaje mi się ,że powinnam przywyknąć ,że teraz takie czeka mnie życie ..innymi słowy zapomniałąm co to znaczy byc normalnym..Patrze na ludzi ktorzy chodzą siku np. w restauracji i myślę sobie z przerażeniem "jak on/ona może się nie bać ,że zacznie szczypać"...Wróćmy jendak do objawów...
       W lipcu 2007 roku zaczęło siÄ™ jak zwykle szczypanie pÄ™cherza wiÄ™c wzięłam tabletki zioÅ‚owe(np. urosept) ale nic nie pomagaÅ‚o mÄ™czyÅ‚am sie i mÄ™czyÅ‚am ale przyzwyczajona,że to mija i trzeba być cierpliwym po jechaÅ‚Ä…m na koncert(80km od Torunia) majÄ…c nadzieje że w drodze minie..ale nic nie dzialaÅ‚o szczypaÅ‚o coraz mocniej w koÅ„cu zaczęłąm żaÅ‚ować ,że wyszÅ‚am z domu..Koleżanka z ktora ze mnÄ… byÅ‚a daÅ‚Ä… mi Augmentin i powiedziaÅ‚a że po tym mi przejdzie( ze to nie antybiotyk!!hmm)ale nic a nic nie pomogÅ‚o!WróciÅ‚am do domu okoÅ‚o 23   szczypaÅ‚o jak...poszÅ‚Ä…m siusiu i zobaczyÅ‚am ,że (poraz pierwszy w życiu) mam w moczy krew .SpanikowaÅ‚am ale musiaÅ‚am poczekać do rana żeby iść do lekarza...Rano już nie byÅ‚o krwi.W szpitalu zrobili mi badanie krwi moczu(ogolne i posiew)oraz USG Nerek i pÄ™cherza- nic nie wykazaÅ‚y.DostaÅ‚am Nolicin ktory nic nie dawaÅ‚ po 5 dniach poszÅ‚am powtórzyc badania i znowu posiew byÅ‚ jaÅ‚owy a szczypaÅ‚o niesutannie od feralnego dnia koncertu.Zaczęła sie seria leków...
-Nolicin,
-Zinnat,
-Summamed,
-Pimafucin,Fluconazol,
-Propolis-globulki(wywołało jeszcze gorsze szczypanie!),
-Lactovaginal(po globulkach szczypało mocniej)
      Po takiej seri zupeÅ‚nie nieskutecznych lekarstw powtórzyÅ‚Ä…m badania i poszÅ‚Ä…m do ginekologa .Pani ginekolog pobraÅ‚a wymaz z szyjki macicy(i nie chciaÅ‚a już zrobić z cewki mimo że nalegaÅ‚am) i stwierdziÅ‚a ,że jako na miesiÄ…c wczeÅ›niej rozoczęłam regularne współżycie to napewno mam uczulenie na latex mimobraku zaczerwienieÅ„ ani wysypki...KazaÅ‚a mi odstawic lekarstwa i robić 2-3 razy dzinnie irygacje Vagosanem nosić baweÅ‚nianÄ… bieliznÄ™ i spódniczki oraz myć siÄ™ mydÅ‚em dla dzieci....OczywiÅ›cie jak siÄ™ spodziewaÅ‚am nic to nie pomogÅ‚o szczypanie co prawda byÅ‚o znoÅ›ne po tych wsyztkich lekach ale nadal je czuÅ‚am i miaÅ‚Ä…m uczucie jakbym czuÅ‚a dokladnie gdzie mam pÄ™cherz i że jest on wrażliwy(np. jak nacisnÄ™ to może zacząć piec-moja obawa).
      Nie braÅ‚am lekarstw jakieÅ› 2 tyg i zaczęło sie pogrszać..przy oddawaniu moczu pojawiÅ‚ siÄ™ ból i znowu krew ale tylko troszkÄ™ i na niedÅ‚ugo...
       ZrobiÅ‚am posiew a w miedzy czasie zaczęłam brać Biseptol bo przeczytaÅ‚am że mogÄ™ mieć damskÄ… prostatÄ™ i po dÅ‚uższym braniu Biseptolu ona minie..okazaÅ‚o sie ,że Biseptol byÅ‚ w antybiogramie i miaÅ‚am e.coli 10*4 czy jakoÅ› tak.BraÅ‚Ä…m tabletki 3 tyg i znowu zaczęło siÄ™ pogarszac jednak zapomniaÅ‚Ä…m dodac że w tym czasie pracowaÅ‚am miesiÄ…c i wstrzymywaÅ‚am mocz po 8 godzin dziennie na czas pracy a potem poszÅ‚am na chorobowe. ahh W miÄ™dzy czasie braÅ‚am tabletki antykoncepcyjne ( 7 dni) i je odstawiÅ‚am bo bardzo mi siÄ™ po nich szczypanie nasilaÅ‚o.
       WracajÄ…c do tematu - antybiogramie silniejszy od Biseptolu okazaÅ‚ siÄ™ Cipronex wiec zmieniÅ‚am antybiotyk na ten.BraÅ‚am go 3 tyg i nie widzÄ…c poprawy(ciÄ…gÅ‚e ale lekkie szczypanie nasilajÄ…ce sie przy i po oddaniu moczu i uczucie wrażliwego pÄ™cherza)poszÅ‚am do Urologa  który stwierdziÅ‚ ,że mogÄ™ mieć nadwrażliwy pÄ™cherz mimo że objawy miaÅ‚am niezgodne z diagnozÄ….Wnadzieji ,że może siÄ™ mylÄ™ a on ma racje wykupiÅ‚am Vesicare ktróre mi zapisaÅ‚..OczywiÅ›cie efektów brak.
Udałam się do innego urologa ktory powedział że moje zapalenie jest przwlekłe powtorzył mi usg itd. Zapisał mi Monural kazał go wziąśc a po 3 dniach rozpocząć przynajmniej 3 miesięczną kuracje Trimesanem i Dicloratio Retard( 2 razy dzinnie).Potem zrobił mi kalibrację cewki ,żeby wykluczyc zwężenie które utrudniało by wypłukiwanie bakterii -okazało si.e że go nie miałam.Objawy były nadal ale znośne -nie musiałam ratować się gorącą kompielą ani popuszczać w watę podczas zasypiania żeby dać sobie radę jak to było na początku,jednak pęcherz był wrażliwy.Uzbroiłam się w cierpliwość i trimesan biore do dzis..
       Do dziÅ› też zdrowa ne jestem...Teraz jest tak ,że czujÄ™ że mam ten pÄ™cherz a szczypie mnie w noy lub rano czasem też jak zasypiam...Jak wstane i wypije szklankÄ™ herbaty i ja wysiusiam wszytko sie uspokaja aż do nocy.Lepiej mi troszkÄ™ po rumianku.
Zapomniałam dodać,że 1,5 miesiąca przed tym "cyrkiem" wzięłam tabletkę 72 h jednorazowo -nie wiem może ona miała coś z tym wspólnego.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc!Zdaję sobi sprawę ,że dużo tu czytania i z góry dziękuje choćby za miłe chęci.
Pozdrawiam Małgosia

Offline

 

#2 2008-01-18 23:00:57

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Witaj Małgosiu! Ja za wiele o pęcherzu nie wiem, bo mam problem z bakteriami, ale w szyjce. Te bakterie coli o których piszesz i antybiogramy to z posiewu moczu tak? A w szyjce jałowy posiew czy też coś było? Mogę Ci natomiast powiedzieć coś na temat tabletki 72h po (ja brałam Postinor) i miałam dość kiepskie skutki uboczne, które nie były wymienione w ulotce. Mianowicie, po pierwszej tabletce (rano) wszystko było ok, tylko lekkie nudności, natomiast po drugiej najpierw zaczęłam się zachowywać jak mocno pijana, a potem dostałam drgawek, które męczyły mnie całą noc, a przez jakiś czas po wzięciu męczyły mnie ostre bóle głowy i ogólne uczucie rozbicia. Jednym słowem, nie zdecydowałabym się drugi raz, bo wiele nerwów mnie to kosztowało. A antybiotyki przyniosły Ci chociaż trochę ulgi? Bo jeśli zadziałały, to ja ze swojej strony radziła bym Ci zrobić sobie posiew/wymaz w laboratorium w Warszawie, ja dopiero tam odkryłam przyczyne swoich dolegliwości w każdym calu i teraz próbuję pokonać swoje bakterie za pomocą autoszczepionki. Jest wiele osób na tym portalu, którym w innych laboratoriach posiewy wychodziły jałowe, a dopiero tam wyszło szydło z worka, jeśli oczywiście przyczyną były bakterie.
Trzymaj się ciepło, pozdrawiam!

Offline

 

#3 2008-01-18 23:28:57

Małgosia20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 56

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Droga WrocÅ‚awianko:)Antybiogram byÅ‚ z posiewu moczu  i wyszÅ‚a e.coli a wymaz z szyjki byÅ‚ jaÅ‚owy....Ja po Postinorze czuÅ‚am sie jak bym zażyÅ‚a jakies narkotyki krÄ™ciÅ‚o mi siÄ™ w gÅ‚owie smiaÅ‚am siÄ™ niewiadomo z czego a z za chwile pÅ‚akaÅ‚am i znowu sie smiaÅ‚am...naszczeÅ›cie nikt poza moim chÅ‚opakiem mnie wtedy nie widziaÅ‚..smileA co do tego laboratorium to tez o tym myÅ›laÅ‚am...no i o autoszczepionce z Inżynieryjskiej w Warszawie...niestety kosztuje to strasznie dużo!Można wiedziec ile Ty pÅ‚aciÅ‚aÅ› za autoszczepionke?Ja miaÅ‚am kupic Uro-vaxom ale go wycofali ze sprzedazy w Polsce!sad

Offline

 

#4 2008-01-19 08:31:14

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Czesc Malgosia. Ja ze swej str moge dorzucic zebys zwrocila uwage na diete tzn spr czy po cytrusach nie zaczyna sie pieczenie czy po srodkach drazniacych chemicznych w skladzie czy nawet owocach. Kawa i mocna herba tez nie sa dobre. Piszesz o tym ze jak naciskasz na brzuch to boisz sie ze bedzie piec bardziej to moze byc tez podraznienie sluzowki od bakterii. Poobserwuj zatem jak jest po niektorych pokarmach. U mnie jak naciskam na brzuch to mam zaraz parcie i zaczyna mi przeszkadzac pelny pecherz. Mi rumianek tez lagodzi objawy i uspokaja troche pecherz. Jakby co sluzowki mozesz ulagodzic troche pitym siemieniem lnianym, wiesiolkiem witamina a+e.
Ja raz w zyciu wzielam posionor ale w sumie bylo ok tylko mialam krwawienie w nocy. Generalnie nieciekawe chyba te dawki konskie hormonow sa.W tych lekach"po" jest mnostwo hormonow rzekomo i moze Malgosiu w Twoim przypadku jakos wplynelo to na pecherz drazniaco. Wiesz co moze zbadaj hormony poprostu

Offline

 

#5 2008-01-19 10:41:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Małgosiu, czy początek tej ostatniej choroby, która już nie odpuściła, wiązałabyś z jakąś konkretną sytuacją?
Czy Twoje dolegliwości zawsze nasilały się ok. miesiączki? A od tego ostatniego etapu też tak jest? Jak Twoje wyniki hormonalne? Badano Ci też inne sprawy mogące świadczyć o pęcherzu (hormony tarczycy, cukier, mocznik, kreatynina, wapń, kwas moczowy)?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2008-01-19 10:42:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Jeszcze jedno: ile razy dziennie sikasz i czy mierzyłaś objętość oddawanego moczu? Jaki masz ciężar właściwy moczu w badaniach ogólnych?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2008-01-19 12:57:44

Małgosia20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 56

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Magdaleno po kawie jest zawsze gorzej i wydawało mi się że po soku z żurawiny też było nieciekawie aco do środków chemicznych to nie ma mowy o myciu się żelami lub klorowymi mydłami bo strzsznie mi to podrażnia więc w grę wchodzi tylko mydło dla dzieci i to też nie za dużo...
Redakcjo nie wiem sama czy mógÅ‚ być jakiÅ› powód...może toże koleżanka daÅ‚a mi Augmentin?bo nigdy wczeÅ›niej nie miaÅ‚am krwiomoczu a po wziÄ™ciu tego wystÄ…piÅ‚ on w przeciÄ…gu godziny albo dwóch...Tak.dolegliwoÅ›ci nasilaÅ‚y siÄ™ w czasie miesiÄ…czki ale to przed  tym dniem kiedy zaczely sie nadobre to bylo wczesnij jak mialam pieczenie raz na miesiac albo 2 to wlasnie w czasie miesiaczki...a teraz jak ciagle biore leki to nie ma znaczenia czy mam miesiaczke czy nie -piecze tak samo.Tych badan nie mialam-hormony tarczycy, cukier, mocznik, kreatynina, wapÅ„, kwas moczowy...sadA co do siusiania to zalezy ja pije wode caly dzien np wypije 2-3 litry to chodze do wc co pol godziny a jak pije sporadycznie np raz na 2 godziny to z 4 razy dziennie ale zastoju moczu nie mam jesli o to chodzilo, strumien jest silny a cewka niezwezona...smile

Offline

 

#8 2008-01-19 15:26:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Małgosiu, poczytaj sobie na stronie głównej serwisu w dziale "Dieta w IC", co należy wykluczyć, żeby oszczędzić podrażnione śluzówki.
Te badania, które wymieniłam, przydałyby się. Wapń - i z krwi, i z moczu (całkowity i zjonizowany), kwas też DZM i krew. Wszystkie badania może zlecić Ci lekarz POZ. Poza hormonami płciowymi. Te albo gin, albo na własny koszt. W bodaj "PRL a pęcherz" poczytaj, kiedy robi się poszczególne badania.
A ile jednorazowo siusiasz?
Pytam o hormony i stan ginekologiczny, bo problemy nasilające się przy miesiączce, a zwłaszcza z krwawieniami z dróg moczowych, mogą sugerować endometriozę pęcherza. Albo zmiany zależne od hormonów.
Co do Augmentinu - być może podrażniłaś sobie nim śluzówki. Może masz grzybicę pęcherza (pewnie osłony p/grzybiczej nie brałaś). Ale tak w ciemno to ja Ci za wiele nie pomogę. Musisz mieć wyniki badań.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2008-01-19 22:07:16

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Małgosiu, jakbym policzyła swoje posiewy w rodzinnym mieście to wyszła by mi o wiele większa sumka niż za badanie w Warszawie. smile
Ja za wymaz z szyjki zapłaciłam 130zł, mój partner za badanie nasienia 100zł, a za autoszczepionkę na dwie moje bakterie, doustną zapłaciłam 200zł. Ze swojej strony mogę tylko dodać, że odpowiednio zrobione badania i diagnoza to większa część sukcesu, dlatego czasem warto w nie właśnie zainwestować, zle oczywiście do niczego nie namawiam. smile
Pozdrawiam:)

Offline

 

#10 2008-01-19 22:41:58

Małgosia20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 56

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Do Redakcji.
Zrobie te badania napewno w czwartek ide do lekarza wydrukuje sobie ta stronke zeby wiedzial jakie badania chce miec.Jesli miala bym grzybice to jakie by byly objawy??mocz mam przejrzysty nie pachnie brzydko a leczylam sie juz fluconazolemi pimafucinem w tym kierunku...ahh i siusiam mocnym strumieniem i czuje ze oprozniam pecherz do konca nastepne siusianie czekam sobie z godzinke bo wczesniej nie czuje zeby miala cokolwiek w srodku a nawet jesli to pare kropelek... Dziekuje  bardzooo za podpowiedz!
Droga Wroclawianko mozesz mi powiedziec gdzie mam jechac do wawki??opisz mi prosze jakie badania mam zrobic i jak zdobyc szczepionke.z gory dziekuje!
przepraszam za uboga pisownie ale jestem na komputerze z klawiatura na ktorej sie polapac nie mozna...

myslicie ze mojeproblemy mogly sie zaczac przez augentim bo podraznilam sluzowke a teraz antybiotykami dalej ja torturuje?

Offline

 

#11 2008-01-19 23:06:26

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Pewnie, że mogę. smile Tu jest strona laboratorium, z którego usług korzystałam (jak i wiekszość foruowiczów z resztą) http://www.badbak.pl/
Jeżeli wyjdą Ci jakieś bakterie to Pani bakteriolog jeśli jest taka możliwość wykonuje na Twoję życzenie autoszczepionkę i indywidualnie dobiera Ci dawkowanie. Możesz najpierw do niej zadzwonić i zapytać czy ona sądzi, że powinnaś zrobić sam mocz czy coś jeszcze, albo zapytaj najpierw dobrego lekarza. Jak już będziesz zdecydowana jakie badania chcesz zrobić, to zadzwoń tam i zapytaj jak się do nich przygotować. Jest jeszcze druga opcja, ja zdecydowałam się pojechać na miejsce, ale są też osoby na tym forum, które wysyłają materiał do badań kurierem, ale niestey nie pamiętam w którym wątku jest to opisane - daję tylko znać, że istnieje taka opcja. smile

Offline

 

#12 2008-01-20 06:39:22

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

http://www.pecherz.pl/forum/viewtopic.php?id=56&p=3  tu jest opisane jak wyslac mocz w razie czego.

Offline

 

#13 2008-01-20 14:45:15

Małgosia20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 56

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Dziekuje bardzo Magdaleno!:)Na szczescie mam rodzine w Warszawie wiec nie ma problemu z pojechaniem na miejsce:)

Offline

 

#14 2008-01-20 14:47:48

Małgosia20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 56

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Dziekuje bardzo bardzo bardzo serdecznie Wroclawianko napewno skorzystam!smile

Offline

 

#15 2008-01-22 18:02:45

Justinka
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 90

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Małgosiu Uro-vaxom jest caly czas dostepny w Polsce,ostatnio go bralam.
I musze przyznac ze poprawa jest smile

Offline

 

#16 2008-01-23 00:03:28

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Tak sobie czytam i myślę, że nie można winić augmentinu.
To jedno.
PO drugie----to na tym etapie wcale nie wiadomo czy powód jest bakteryjny !!!! NO bo jeśli nie ma pewnego=dobrego posiewu to z diagnozą sie stoi w miejscu. Może nawet nie jest grzybowy ani pierwotniakowy.
Jak pisze Redakcja---to mogą być powody innego rodzaju.
Czyli mamy brak dobrej diagnozy. Tu brak jest dobrych dokładnych badań anatomicznych (tomografia ??) oraz potem badań posiewowych, a na końcu hormonalnych.
Jeśli bym miał zgadywać (liczne antybiotyki nic nie dawały) to chodzi o cechy wrodzone (budowa wewnętrzna pęcherza) i to te cechy sprzyjają stałym komplikacjom.
Ale to tylko taka spekulacja z doświadczeń życiowych........

Offline

 

#17 2008-01-26 10:12:35

Małgosia20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 56

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Przepraszam ,że siÄ™ nie odzywaÅ‚am ,ale nie byÅ‚o mnie w domku przez 5 dni(góry)...Po wyjeżdzie  z moim chÅ‚opakiem gdzie miaÅ‚am staÅ‚y dostÄ™p do Å‚azienki i nie musiaÅ‚am sie krÄ™pować ,że ktoÅ› siÄ™ domyÅ›li biegaÅ‚am pod prysznic po każdym współżyciu....Odrazu sie wysiusiaÅ‚am, obmywaÅ‚am siÄ™ mydÅ‚em dla dzieci(tylko takiego używam bo inne mnie podrażniajÄ… od czasu choroby) ,dokÅ‚adnie sie wysuszyÅ‚am po czym posmarowaÅ‚am cewke i jej okolice clotrimazolem..niewieka iloÅ›cia -kropka wielkoÅ›ci rodzynki- żeby nieprzedbrzyć..i tak jak wczeÅ›niej po każdym współżyciu na jakieÅ› minimum 10 godzin póżniej szczypaÅ‚o niemiÅ‚osiernie...w czasie wyjazdu odziwo współżycie nie miaÅ‚o znaczenia...Jedyne co mnie nÄ™kaÅ‚o to szczypanie(lekkie) rano aż do czasu wypicia wody i ponownego pójÅ›cia siu siu po dajmy na to 30 minutach...WiÄ™c moraÅ‚ z tego taki ,że siusianie,obmywanie i malutka ilość maÅ›ci na grzybki lub bakterie pozwala na spokojny"sen" u boku ukochanej osoby:)

Offline

 

#18 2008-01-26 10:15:15

Małgosia20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 56

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Dziekuję za informację Justince i Pulkosiowi- swoją drogą bardzo zaciekawiły mnie opowieści Pulkosia i pilnie je studiuje bo sama jestem zwolenniczką ziół...Wiec drogi Pulkosiu mógłbyś mi powiedzieć czy skrzyp polny i liść ortosyfony są wskazane na pęcherz??i jesli tak to jak dokładnie je przyżądzać-ja mam oba zioła w postaci sypkiej(luzem)...

Offline

 

#19 2008-01-26 21:38:19

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

Malgosia, jesli jestes zwolenniczka ziol polecam mieszkanke ziolowa dr Malczynskiego, dziekij niej Fala (jedna z naszych fomurowiczek sie wyleczyla). Wiecej na ten temat mozesz poczytac w jej watku.

Offline

 

#20 2008-01-27 17:43:26

Małgosia20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 56

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

dzieki Ifea zaraz zobacze:)

Offline

 

#21 2008-01-27 21:44:56

Justinka
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 90

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

A co do pieczenia cewki moczowej sprobuj smarowac ja roztworem z rivanolu to tez pomaga smile

Pisalam o tym w lekach wink

Offline

 

#22 2008-01-28 12:18:38

Małgosia20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 56

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

oki spróbuje narazie(odpukać) nie szczypie jaks niemiłosiernie ale czasem w nocy jak mnie dopadnie...zauważyłam że jak się czymś stresuje to jest mi gorzej...zaczynacz szczypać...

Offline

 

#23 2008-01-28 12:32:39

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

rivanolem mówicie? a to nie będzie piekło? próbowała któraś? npiszcie coś od tych ziołach dr Malczyńskiego, alebo w jakim wątku i mniej więcej stronach jak dacie radę to znajdę?

Offline

 

#24 2008-01-28 22:37:10

Małgosia20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 56

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

do evi.wl :
wejdz na watek Justinki w dziale lekarstw tematem bedziue rivanol, a o mieszance ziół dr Malczynskiego masz napisane w watku Fali gdzie pisze o swojej historiiw dziale co mi jest...ona sie wyleczyla dzieki tym ziolka i szczepionce a rivanol w sumie po tym co czytalam pomogl praktycznie kazdej dziewczynie ktora go sprobowala wrecz rwaly sobie wlosy z glowy ze nie wiedzialy o tym wczesniej:]

Offline

 

#25 2008-01-29 10:58:39

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Nic na mnie nie działa:(Proszę pomóżcie mi:((

dzięki bardzo, poczytam tylo czasem brak czasu neistety ;(

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson